Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2009-08-10 14:22:59

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Higiena intymna

A.T.W (atwork?)to taka firma wysyłkowa z tego co kojarzę, na naturalnych skladnikach. Miałam kiedys krem do szyi, zakładając, że to ta sama firma -zamawiałam z katalogu, tego chyba tak normalnie nie dostaniesz.

Offline

 

#27 2009-08-10 17:17:04

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Higiena intymna

Dam znać na bank, bo chyba w końcu się skuszę. Zazdroszczę, że możesz używać depilatora na nogach - ja mam zbyt kruche naczynia. sad Moja koleżanka i depilator są bardzo dobraną parą - goli nim wszystko jak leci (nogi, bikini, pachy) i widują się raz na 4 tygodnie - chciałabym tak. wink Po sudocremie tak szybko znikają Ci podrażnienia? Hmmm, może i ja powinnam spróbować. Tylko, że moje owłosienie jest złośliwe. Tam gdzie powinno być gęste i mocne nie jest i na odwrót. Żevy było ładnie gładziutko, to chyba musiałabym powtarzać depilację co dzień lub dwa - a tego moja skóra już chyba nie przeżyje. Raz goliłam bikini woskiem, ale u kosmetyczki i było fantastycznie. Trochę bolało, ale jaki miałam błogi spokój. Dla nas chyba jednak odpowiedniejsza byłaby pasta cukrowa, też się na nią czaję, tylko nie mogę jej dostać w sklepie.
Tak, polecam Ecovag, ale w formie kapsułek, na odbudowę flory - bardzo mi pasuje i dwa razy przyniósł ulgę, poza tym w ostatnim posiewie były b. liczne pałeczki kw. mlekowego. Ale w formie płynu jeszcze nie próbowałam właśnie, mam tylko próbkę.
Ja w okresie wzmożonej paniki prałam gatki w 60 st. tylko zaczynało mało z nich zostawać (gumi, etc. są bardzo wrażliwe na tak wysokie temperatury), więc teraz wszystko piorę na 40 st właśnie.
A jak często zmieniacie ręczniki?

Offline

 

#28 2009-08-10 19:38:55

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Higiena intymna

Dla zabicia roztoczy trzeba przeprać w 90 stopniach. Nie wiem w sumie, do czego ma wystarczyć. A cytując moją starą śpiewkę - laktacyd - kwas mlekowy - histamina big_smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#29 2009-08-10 20:07:48

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Higiena intymna

big_smile Ale większość z tych płynów zawiera kwas mlekowy. Weź Karolino tak na chłopski rozum napisz jaka jest ta zależność między kwasem mlekowym i histaminą? I da się jakoś zbadać w kierunku tej wrażliwości na histaminę?

Offline

 

#30 2009-08-10 20:41:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Higiena intymna

Kwas mlekowy powoduje wyrzut histaminy (fermentacja). Chyba średnio się da. W przypadku niedoboru DAO Zachód robi badania, Polska nie (najbliższe laboratorium w Dortmundzie), chyba że doświadczalnie, do celów naukowych. Podobno bada się też metabolit histaminy w moczu, ponoć nawet w Polsce, ale nie znalazłam. Chyba trzeba więc objawowo...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#31 2009-08-11 11:17:34

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Higiena intymna

A czym jest wspomniane DAO i jakie badanie należy wykonać?

Offline

 

#32 2009-08-11 17:05:04

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Higiena intymna

Oksydaza diaminowa (DiAmino Oxidase, stąd skrót DAO), enzym rozkładający w jelitach histaminę. Wykonuje się poziom tegoż DAO, ale przyznam, że nie do końca wiem, jak wygląda - na stronie niemieckiego laboratorium jest dość oględnie, a z tego, co mówiła mi profesor Fogel - podaje się (do prowokacji?) heparynę, a potem robi się badanie z krwi.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#33 2009-08-17 16:33:22

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Higiena intymna

Wrocławianko, ja zmieniam ręczniki raz w tygodniu, zawsze mam trzy tylko dla siebie - jeden do stóp, drugi do ciała i trzeci do włosów. big_smile A do "tamtych" okolic używam tylko i wyłącznie chusteczek higienicznych albo papierowych ręczników kuchennych. Zwykłego ręcznika bym tam nie użyła, wyobrażam sobie co w nich siedzi, brrr. Teraz używam Ecovagu (kapsułki) właśnie dlatego, że je polecałaś. Jak często je stosujesz profilaktycznie? Bo codziennie to ja nie dam rady finansowo...

Mam jeszcze jedno, bardzo krępujące pytanie dot. higieny intymnej. hmm Że zrobienie siusiu po stosunku ma swój sens, to jest zrozumiałe - wypłukujemy bakterie, które ewentualnie mogły się tam przyplątać. Ale co z myciem? Oczywistym jest, że jeszcze tego samego dnia należy się podmyć, ale czy to MUSI być zaraz po seksie? To czasem jest po prostu niemożliwe a nie wiem czy można z tym zwlekać godzinę lub dwie (i zastąpić tymczasowo tylko użyciem nawilżanej chusteczki)? Lekarze zawsze mi powtarzali, żeby zaraz po oddać mocz, o myciu się nie wspominali, ale ja już zachowuję wszystkie środki ostrożności... Zakładamy oczywiście, że nasienie jest zdrowe i nie jest źródłem zakażenia, to pytanie o higienę samą w sobie.

Offline

 

#34 2009-08-19 14:20:47

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Higiena intymna

Ja również zmieniam rÄ™czniki raz na tydzieÅ„, mam dwa - jeden do rÄ…k i twarzy, a drugi do reszty, z tym że zawsze  jednej strony używam w okolicach "przodu" a drugiej "z tyÅ‚u". Nie chcÄ™ też przesadzać z tÄ… higienÄ…, bo wiem, że w razie gdybym miaÅ‚a nie mieć takich komfortowych warunków, np. jak gdzieÅ› wyjadÄ™, to od razu wpadnÄ™ w panikÄ™, że wszystko jest niehigieniczne.
Ecovag finansowo to porażka, wiem coś o tym. Jak mam jakieś dolegliwości to 6 pod rząd, a profilaktycznie po miesiączce (nie za każdym razem) 4 kapsułki. Jak oceniasz ten probiotyk?
Ja sądzę, że mycie jak najszybciej, ale jak nie ma takiej możliwości, to chyba nie jest też jakieś naganne.
Byłam dzisiaj u ginekologa i poza tym, że ginekologicznie jest ok (tylko za jakiś czas cyto do powtórki), to generalnie mam zalecenie wykonania cystoskopii. Pytałam o owłosienie. Powiedział, że takim ogólnym zaleceniem, szczególnie w przypadku grzybicy, jest to aby go nie usuwać, ale zwłasnego doświadczenia wie, że raczej zależy to od indywidulanych cech każdej kobiety, nie ma reguły.
Karolino, a teraz pytanie do Ciebie: Pan dr wspomniał mi o Tobie (konkretniej o portalu, także od razu skojarzyłam wink )w kontekście jakiegoś żelu, który zawiera kwas hialuronowy, powiedział, że powinnam tego spróbować, czy możesz podać mi nazwę?

Offline

 

#35 2009-08-19 14:49:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Higiena intymna


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#36 2009-08-19 21:05:11

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Higiena intymna

Może i o to chodziło, ale dr zapisał nazwy podobne do Femina/Feminum, także sama nie wiem. big_smile No szkoda, że mam taki spóźniony zapłon, hehe. A jak Cię to podrażniło? Bo jak widzę, że pomaga to w gojeniu ran po zabiegach chirurgicznych, to się wzdrygam przed użyciem tego tu i ówdzie. tongue

Offline

 

#37 2009-08-19 21:16:37

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Higiena intymna

Drażniąco smile. Piekło. A ponieważ ja HA znoszę bardzo dobrze - musiał to być jakiś (histaminogenny?) składnik.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#38 2009-08-20 07:54:06

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Higiena intymna

Dziewczyny czy Wy znacie tÄ… seriÄ™?
http://www.charis.pl/?p=productsList&iCategory=3&PHPSESSID=d48f8615112f1d944b223c79519abc35

Offline

 

#39 2009-08-20 12:23:03

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Higiena intymna

Ja szczerze mówiąc nie wiem jakiego płynu użuwać, wcześniej kupiłam lactissime z sorayi i niestety podrażniał z koleji lactacyd strasznie mnie pali, wczoraj szukałam w aptece płyn z wyciągiem z kory dębu ale niestety nic takiego nie było, więc musze szukać dalej, kupiłam za to korę dębu i mam zamiar podmywać się nią na wieczór.Wiem że przy pierwszej chorobie z pęcherzem przynosiło mi to ulgę.

Offline

 

#40 2009-08-20 12:42:59

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Higiena intymna

Spróbuj ze specjalistycznym płynem do higieny intymnej AA: http://www.amaranti.pl/images/aa_help_plyn_do_higieny_int_dozown.jpg
Mnie też Lactacyd podrażniał, wszystkie inne wysuszały a ten jest super. Zawiera kwas mlekowy.
A jeśli chcesz coś z korą dębu to na www.wizaz.pl mnóstwo Pań bardzo dobrze ocenia żel do higieny intymnej Soraya: http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=107484
Tylko uważaj, ja przez przypadek kupiłam "płyn" a nie "żel" tej samej firmy (bardzo podobne opakowania) i niestety o nim już dobrego słowa nie mogę powiedzieć.

Offline

 

#41 2009-08-20 12:53:39

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Higiena intymna

dzięki nawie smile spróbuję chyba ten z aa, będę dziś w realu i mam nadzieję że go dorwę smile :*

Offline

 

#42 2009-08-20 13:10:50

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Higiena intymna

A.T.W. ma podobne rewelacyjny płyn, również z korą dębu czy kocim pazurem i algami (via oceny na wizażu): http://www.atw.com.pl/pl/index.php?page=produkty&act=podkat&id=37
Ciągle się noszę z zamiarem zamówienia, ale nie mogę sie zdecydować. smile
Ja odstawiłam Lactacyd wczoraj, przemywam nim tylko ręce przed podmyciem się i zobaczę jak będzie.

Offline

 

#43 2009-09-09 18:33:17

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Higiena intymna

Jeszcze jedno higieniczne, krępujące pytanie.
Że w czasie miesiączki/krwawienia trzeba zachowywać szczególną ostrożność bo jesteśmy bardziej podatne na infekcje - wiem. Od dawna odpuszczamy sobie wtedy współżycie. Ale czy jak już się definitywnie skończy (u mnie trwa przez 4, 5 i 6 dzień 7-dniowej przerwy), to są jakieś przeciwskazania? Dwukrotnie zachorowałam w pierwszym tygodniu zażywania pigułek i mam uraz, chociaż nie wiem czy to z tym wiązać, mogły być inne przyczyny.
Dodam, że zaraz po ustąpieniu krwawienia wkraczam z Ecovagiem.

Offline

 

#44 2009-09-12 17:45:28

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Higiena intymna

Nawie to raczej ma związek ze środowiskiem pochwy zaraz po bo nie pamiętam ale ktoś tu pisał, że wtedy jest cienko z ph. Tak coś mi świta.
Kupiłam sobie Tołpę do higieny intymnej płyn neutro dla alergików i jest całkiem całkiem, chyba nie pieni się tak bardzo jak Lactacyd i to chyba dobrze.

Offline

 

#45 2009-09-12 18:04:08

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Higiena intymna

Krew ma odczyn zasadowy, ale po krwawieniu on się jeszcze utrzymuje? No właśnie, ale nie mam pojęcia kiedy sytuacja wraca do normy, ile trwa regeneracja czy jak to nazwać...

Ja mam taki test na płyny do higieny intymnej, że myję nimi twarz i sprawdzam właśnie czy się pieni, czy łatwo się spłukuje i czy nie skóra nie jest po nim ściągnięta. Pomijam tak oczywiste kwestie jak to, że zapachy i kolory mnie w tych produktach z marszu odrzucają a Lactacyd jest raczej silnie perfumowany (i bardzo mnie piekło w czasie mycia nim).
Póki co sprawdził mi się tylko AA i do tego jest w przystępnej cenie. A ile kosztuje ten Tołpy? Pewnie dostępny tylko w aptekach? Np. kupiłam firmy Soraya i prawie nie da się go dobrze usunąć z twarzy, nawet nie chcę sobie wyobrażać ile by go zostawało na narządach płciowych.

Offline

 

#46 2009-09-13 07:29:58

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Higiena intymna

Tołpa kosztowała u mnie w Białymstoku 10.45 dokładnie, zapachu nie ma wygląda jak ziołowa brązowa jasna woda. Też z pompką więc wygodny. Kupiłam w aptece i było kilka rodzajów taka terapia intymna, a wybrałam ten dla alergików.

Offline

 

#47 2009-09-14 17:30:02

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Higiena intymna

ja polecam wam żel do higieny z sorayi - korę dębu, używałam lactacydu,lactosimy i bardzo mnie piekło. a ten żel który mam obecnie jak dla mnie jest super. Fakt staram się myć nim tak aby nie dostawał się bezpośrednio do cewki. Wystarczy tylko troszkę i naprawdę myje.Jest delikatny, nie czuję żeby był perfumowany i dobrze się zmywa.Polecam:)

Offline

 

#48 2009-09-16 13:02:59

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Higiena intymna

Magdaleno i jak, przetestowałaś?
Nadia, nie wiem czy to był żel czy płyn bo wiem, że Soraya ma dwie serie, ale kupiłam kiedyś taki zielony o zapachu melona i to jest tragedia. Leży w łazience i służy jako mydło w płynie, które na dodatek bardzo kiepsko się spłukuje. Można sobie tym wysuszyć okolice intymne na wiór.

Offline

 

#49 2009-09-16 13:43:43

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Higiena intymna

Nawie przetestowałam, mi bardzo odpowiada. Nazywa sie dokładnie - Neutro płyn do higieny intymnej łagodząco-wyciszający.
Napisane jest na nim: specjalistyczna higiena i pielęgnacja dla kobiet nadwrażliwych. I to mnie skusiło do kupienia smile.
Substancje czynne podane na opakowce: borowina Tołpa, wyciąg z białej herbaty, kw mlekowy, nawilżający kompleks Ecodermine. Produkt hypoalergiczny, nie zawiera alergenów i sztucznych barwników. Dla mnie spoko jest, nie narzekałam na Lactacyd ale ten chyba jest łagodniejszy.

Offline

 

#50 2009-09-16 15:02:57

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Higiena intymna

Ja go używałam. Fajny, tylko... płakałam z bólu, śluzówki jak popalone. Okazało się, że to od kwasu mlekowego (wiadomo - histamina smile). Ale dla "normalnych" powinien być ok.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson