Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-10-22 05:28:14

Dzastus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-22
Posty: 9

Ziolowy lek Cystone z Indii. Czy ktoś brał?

Witam na allegro można znaleźć ziołowy lek cystone, zastanawiam się nad spróbowaniem jego dzialania na dolegliwości z częstym oddawaniem moczu z jeszcze niewiadomej mi przyczyny. Tutaj kopiuje opis działania:
Potwierdzone badaniami dziaÅ‚anie antybakteryjne i przeciwzapalne. Chroni drogi moczowe przed infekcjami, którym towarzyszÄ… kamienie nerkowe i tworzenie siÄ™ krysztaÅ‚ków.Polepsza funkcjonowanie ukÅ‚adu żółciowo-moczowego, zmniejsza skurcze mięśni dróg moczowych. Cystone uwalnia od kolek i Å‚agodzi symptomy bólu i pieczenia  podczas oddawania moczu,  znika kamica nerkowa i czÄ™stomocz, powraca prawidÅ‚owe pH moczu - zapobiega to tworzeniu siÄ™ kamieni.
Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym lekiem. Czy komuś on pomógł?

Offline

 

#2 2009-10-22 17:04:31

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Ziolowy lek Cystone z Indii. Czy ktoś brał?

A podaj jego skład.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2009-10-22 17:29:57

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Ziolowy lek Cystone z Indii. Czy ktoś brał?

Skład:
Extrakty: Shilapuspha (Didymocarpus pedicellata) 130 mg
Pasanabheda (Saxifraga ligulata Syn. Bergenia ligulata / ciliata) 98 mg
Manjishtha (Rubia cordifolia) 32 mg
Nagarmusta (Cyperus scariosus) 32 mg
Apamarga (Achyranthes aspera) 32 mg
Gojiha (Onosma bracteatum) 32 mg
Sahadevi (Vernonia cinerea) 32 mg
Shilajeet (oczyszczony) 26 mg
Hajrul yahood bhasma 32 mg

Offline

 

#4 2009-10-23 04:00:21

Dzastus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-22
Posty: 9

Re: Ziolowy lek Cystone z Indii. Czy ktoś brał?

Dzieki nadia ze poszukalas skladu smile Bralas moze ten lek?

Offline

 

#5 2009-10-23 09:58:01

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Ziolowy lek Cystone z Indii. Czy ktoś brał?

nie brałam,ale podałam skład smile

Offline

 

#6 2009-10-24 19:54:06

Dzastus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-22
Posty: 9

Re: Ziolowy lek Cystone z Indii. Czy ktoś brał?

Hejka dostałam odpowiedź od kilku osób, które kupiły ten lek na allegro. Niektórzy po raz pierwszy, ale bylo kilka osob, które lek chwaliły. Pisali, że widzą wyraźną różnicę po jego stosowaniu przy kamicy nerkowej i problemach z pęcherzem. Polecali go smile wiec wypróbuję

Offline

 

#7 2009-10-25 02:42:46

Dzastus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-22
Posty: 9

Re: Ziolowy lek Cystone z Indii. Czy ktoś brał?

Redakcjo skład podany, czy w związku z tym jakieś rady? Czy ktoś zna ten lek czy nikt naprawde o nim nie słyszał?

Offline

 

#8 2009-10-25 09:48:40

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Ziolowy lek Cystone z Indii. Czy ktoś brał?

Ja się na tym nie znam, myślę, że Pulkos tu może pomóc.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2010-01-26 07:35:55

Dzastus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-22
Posty: 9

Re: Ziolowy lek Cystone z Indii. Czy ktoś brał?

Nikt tego nie brał?

Offline

 

#10 2010-02-02 01:04:54

Małgosia20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-18
Posty: 56

Re: Ziolowy lek Cystone z Indii. Czy ktoś brał?

halo halo ponawiam pytanie o ten lek.Czy ktos mial z nim do czynienia?Ja powinnam dostac go jutro...

Offline

 

#11 2010-02-02 11:19:45

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Ziolowy lek Cystone z Indii. Czy ktoś brał?

To jak już go weźmiesz, opisz swoje wrażenia smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2010-02-09 23:07:56

Małgosia20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-18
Posty: 56

Re: Ziolowy lek Cystone z Indii. Czy ktoś brał?

No wiec mam ten lek biore od paru dni narazie nie czuje różnicy ale nie ma też pogorszenia czuję sie ogólnie dosyć spokojnie.W sumie napewno cos tam działa ponieważ jestem w trakcie miesiączki a wtedy zawsze miałam pogorszenie,a teraz nie mam i utrzymuje sie znośny poziom objawów.Napisze jak wrażenia po miesięcznej kuracji...

Offline

 

#13 2010-02-10 12:10:11

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Ziolowy lek Cystone z Indii. Czy ktoś brał?

no to trzymam kciuki oby lek ten był skuteczny smile

Offline

 

#14 2010-02-11 16:02:54

jasmin30
Użytkownik
SkÄ…d: Torun
Zarejestrowany: 2007-11-19
Posty: 45

Re: Ziolowy lek Cystone z Indii. Czy ktoś brał?

Ja brałam ten lek w grudniu.
Niestety nie dokoÅ„czyÅ‚am nawet opakowania( a kupiÅ‚am od razu 2 w nadziei,że poskutkuje)  z powodu gwaÅ‚townego pogorszenia objawów. Poza nieznoÅ›nym pieczeniem cewki i jeszcze wiÄ™kszym czÄ™stomoczem-to moje dolegliwoÅ›ci od lat, cystone spowodowaÅ‚ u mnie palenie w pÄ™cherzu, jakby ktoÅ› go od Å›rodka polewaÅ‚ kwasem. Obecnie ten objaw towarzyszy mi już nieprzerwanie od dÅ‚uższego czasu, a wczeÅ›niej miaÅ‚am "tylko" bóle pÄ™cherza.
Uważam,że u "pÄ™cherzowych weteranów",  ten lek nie zadziaÅ‚a jak powinien. Może bardzo podrażnić Å›luzówkÄ™

Offline

 

#15 2010-02-11 16:27:12

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Ziolowy lek Cystone z Indii. Czy ktoś brał?

Pewnie zawiera składniki histaminogenne i spowodowały wyrzut histaminy, co podrażniło pęcherz, dając uczucie palenia. Typowy objaw - dzięki, że uprzedzasz.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#16 2010-04-13 15:52:32

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Ziolowy lek Cystone z Indii. Czy ktoś brał?

Czy ktoś jeszcze próbował tego leku???

Offline

 

#17 2010-04-13 19:18:26

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Ziolowy lek Cystone z Indii. Czy ktoś brał?

noże Małgosia się odezwie?? chociaż jak się nie odzywa to może jej pomógł?

Offline

 

#18 2010-04-14 11:29:41

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Ziolowy lek Cystone z Indii. Czy ktoś brał?

Ciężko coÅ› powiedzieć, bo skÅ‚adowe sÄ… jednak caÅ‚kowicie dla nas obce .......nie ta strefa klimatyczna --stÄ…d w Polsce nie ma doÅ›wiadczeÅ„. Dodatkowo--samo podanie nazw Å‚aciÅ„skich wprowadza nieraz kÅ‚opoty dlatego, że nazwy te  wystÄ™pujÄ… nieraz PO KILKA dla tej samej roÅ›liny (nie zawsze wg. Linneusza).
Ale --na teraz i na szybko :-))) WYDAJE mi się, że jest to lek drażniący a nie łagodzący w sytuacji TUTEJSZYCH FORUMOWYCH dolegliwości.
1--jedna ze składowych to Marzanna -- w Polsce niezwykle rzadko stosowana w średniowieczu (co prawda inny gatunek ale zawsze to marzanna) = jest to ziele spędzające kamienie i piasek z układu moczowego. (a więc na bakteriozy to nie pasuje....)
2--druga skÅ‚adowa pochodzi z grupy Turzyc (takie trawy bagienne, niektóre pokrewne z papirusem)--ja nie wiem, u nas  na wsi turzyce uchodzÄ… za trujÄ…ce po prostu, a w Indiach trudno powiedzieć.
3---jest tu skÅ‚adnik Saxifraga co  nazywa siÄ™ też Bergenia . Ten lek znajÄ… towarzysze radziecy i jest stosowany w rejonie gór AÅ‚taj(najbardziej tam znany). Jest to coÅ› garbnikowego , lek dość ostry, uszczelnia naczynia, stosowany przy  nadmiernym miesiÄ…czkowaniu - pÅ‚ukanki, ale też zwalcza dyzenterie --bo ma charakter Å›ciagajÄ…cy (tu pewna rola antybakteryjna).
Ale--kurde mol----nic dziwnego że spowodowaÅ‚ ten caÅ‚y preparat pogorszenie (post "Jasmin30" ) bo zioÅ‚a tego typu dziaÅ‚ajÄ… po radziecku, na ostro, ma  garbniki  i stÄ…d wrażenie jakby ktoÅ› kwasem polewaÅ‚.

Innych składowych nie doczytałem i nie doszukałem---bo nie mam czasu :-))))))) a zresztą wogóle mam wątpliwości czy ten preparat PASUJE do stanów przewlekłych. Raczej nie ! Bardziej do kamicy nerkowej on pasuje.
Ale----kochani----nic nie stoi na przeszkodzie żeby poeksperymentować na sobie........jeśli ktoś ma sporo zdrowia i energii to może ryzykować , ostatecznie stężenia są tu pewnie dobrane tak, że od razu nie zabije ........
PS. W Polsce przedwojennej byÅ‚ okres mody na egzotyczne zioÅ‚a. np. ortosyfon,  condurango,......stare książki być może podajÄ… coÅ› wiÄ™cej, ale  w dzisiejszej dobie to.....ciężko o nasze polskie informacje.

Offline

 

#19 2010-04-17 16:31:16

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Ziolowy lek Cystone z Indii. Czy ktoś brał?

A może ktoś jednak się wyleczył??? Ja mam też kamień w woreczku żółciowym, podobno również pomaga, ale boję się eksperymentować na środkach których nie można kupić w aptece.

Offline

 

#20 2014-06-08 15:08:31

olgaolga
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-10
Posty: 20

Re: Ziolowy lek Cystone z Indii. Czy ktoś brał?

Witam,
Ja wlasnie w obecnej chwili sprobowalam cystone. zjadlam jedno opakowanie 2 tabletki 2 razy dziennie i teraz drugie 1 tabletke 2 razy dziennie.
Przyczyna sprobowania: ciagle infekcje pecherza.
Po pierwszych kilku dniach czulam nerki tak jakby pracowaly bardziej a pecherza nie bardzo, czulam tak jakby nerki sie oczyszczaly, jednego dnia nawet cos mi sie tam przesuwalo nawet i myslalam ze sie posikam z bolu ale przeszo nastepnego dnia i byl spokoj, wiec mimo tego ze zadne badanie nie wykazalo kamieni ani piaskow moze cos tam bylo jednak ? jakies zlogi ? w sumie rozdzielczosc usg zaczyna sie od 3 mm i nie kazdy technik potrafi je bardzo dokladnie zrobic.
Wnioski ? Nic juz w nerkach nie czuje a z pecherzem jest troszeczke lepiej - wiadomo - nic od razu - organizm i organ ktory jest pecherzem musi wrocic do siebie a to trwa miesiace.
W przypadku kiedy medycyna i kolejne antybiotyki zawodza stwierdzilam ze ziola to nie musi byc taki glupi pomysl.

Offline

 

#21 2014-06-23 14:34:54

olgaolga
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-10
Posty: 20

Re: Ziolowy lek Cystone z Indii. Czy ktoś brał?

Witam,
Wiec po dwoch opakowaniach cystone zaczal pobolewac mnie pecherz, na samym poczatk myslalam boli bo chory ale to byl taki dziwny bol w dole pecherza - nie wiem czy to dlatego ze moze cos mi sie tam gromadzi i pluka te nerki ? jakies piaski nie piaski ? zlogi ? i ciezej sie je wydala - tak czy siak odstawiam Cystone na jeden dzien - pecherz sie przeplukuje i na zasadzie obserwacji czekam co dalej i bol znika ...... - nie wiem, moze obnize dawke do 1 tabl dziennie bo ten bol mnie niepokoi a oczywiscie nie chce sobie zaszkodzic.

Nie oczuwalam zadnego pieczenia jak tutaj dziewczyny opisuja ani uczucia polewania kwasem - tylko ten dziwny bol, ale na razie obnize ta dawke i nie bede sie zniechecac. Troche sie boje bo tak do konca nie wiadomo co w tym Cystone jest ?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson