Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-07-27 19:09:16

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Badania nad IC i statystyki

TEMAT: Punkty spustowe dna miednicy: terapia manualna w walce z IC.

Weiss JM.  Pacific Center for Pelvic Pain and Dysfunction, San Francisco, California 94109, USA.

CEL: Efektywność terapii manualnej została sprawdzona na pacjentach z IC oraz z sydromem częstomoczu i parc naglących z lub bez bólu w obrębie miednicy. Badanie bazowało na hipotezie, że punkty spustowe dna miedniy są nie tylko źródłem bólu i objawów dyzurycznych ale również powodują neurogeniczne zapalenie pęcherza przez odruch antydromowy.

MATERIAŁY i METODY: Od września 1995 roku do października 2000 roku, 45 kobiet i 7 mężczyzn, w tym 10 z IC a 42 z zesołem częstomoczu i parc naglących, zostało poddanych terapi manualnej w obrębie dna miednicy 2 razy w tygodniu przez 8-12 tygodni. Pacjenci wypełnili ankiete dotyczącą ich stanu zdrowia z przed i po terapii. Wyniki badania bazują na podstawie ankiet. Stopień poprawy: 25%-50% delikatny, 51%-75% średni, 76%-99% znaczny, 100% całkowity. W 10 przypadkach wynik był potwierdzony przez zmierzenie spoczynkowego poziomu napięcia dna
miednicy zprzed i po terapii.

WYNIKI: Z pośród 42 pacjentów z zespołem częstomoczu i parc naglących z lub bez bólu w obrębie miednicy, stopień poprawy u 35(83%) pacjentów wachał się od średniego do znacznego i całkowitego. Natomiast 7 z 10 (70%) pacjentów z IC miało średnni bądź znaczny stopień poprawy. U 10 pacjentów, których poddano pomiarowi napięcia dna miednicy przed i po terapii, napięcie dna miednicy średnio spadło z 9,73 do 3,61 mikoroV, co stanowi 65%
poprawy.

PODSUMOWANIE: Manualna terapia w obrębie dna miednicy mająca na celu obniżenie napięcia spoczynkowego dna miednicy, efektywnie niweluje objawy zespołu częstomoczu i parc naglących oraz objawy IC.

Offline

 

#2 2008-07-27 19:24:55

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Badania nad IC i statystyki

To ciekawe. Masz całość artykułu?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2008-07-27 19:29:55

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: Badania nad IC i statystyki

Wszystko co mam, ale bede szukał więcej i zamieszc zał w tym temacie. Ponieważ samo moje gadanie mało kogo przekonuje, postanowiłem podeprzec się badaniami i statystykami i pokazac w jakim kierunku zmierza współczesna medycyna w walce z IC . Statystyki są naprawde ciekawe i przekonywujące. A przy takiej terapii efekt plkacebo ma o wiele mniejszy udział niż w wypadku antybiotykoterapii.

Offline

 

#4 2008-07-27 20:49:24

Dan-Rom
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Badania nad IC i statystyki

Jest już na forum link o tej terapii http://www.cpps.szu.pl/    mam z forum Agi-Bla post Kamomilki na temat tej metody leczenia, poniewaz post nie da sie prawdopodobnie wkleić w całosci, przesyłam go na adres Redakcji, być może uda się jej wybrać to, co istotne dla tej metody terapii. Ja osobiście jestem w kontakcie z autorem linku, bowiem ta metoda od dawna mnie interesuje. pozdrawiam danrom

Offline

 

#5 2009-10-24 08:06:37

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Badania nad IC i statystyki

Czy ktoś jest wstanie opisać jak wygledają siady rozciągające mięśnie miednicy  które są opisane w książce Wise'a i Anderson'a "A headache in the pelvis". Metoda "Stanford Protocol".

Offline

 

#6 2009-10-25 08:38:35

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Badania nad IC i statystyki

Czy nikt nie wie jak robi się siady rozciągające mięśnie miednicy opisane w/w książce?

Offline

 

#7 2009-10-25 09:49:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Badania nad IC i statystyki

Napisz do Ajpinusa.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson