Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-11-07 21:12:47

żyrafka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-07
Posty: 9

Uro-vaxom a IC

Hej mam pytanie do Was.
Od juz chyba 3 lat mam nawracajace zapalenie pecherza. W skrocie- mialam robione 2 razy usg jamy brzusznej(tydzien temu i wczesniej pol roku temu), nic nie wykazalo, nie mam zalegajacego moczu w pecherzu. Jedyne co lekarz zauwazyl, ze jak jezdzil mi tym czyms w okolice nerek, to mnie prawa "ciagnela"-bolala. Dal mi Uro-vaxom na miesiac, a Furaginum mam brac 2tabletki dziennie i jedna po stosunku...Oprocz tego 3*dziennie Rowatinex.Pic do oporu, ziola i zurawine. I tyle, za 2 miesiace mam sie zgłosic i zobaczyc czy przejdzie. A powiedzial jeszcze ze byc moze mam maly piasek w nerce, ale to sa jedynie jego podejrzenia, a nie ma aparatury, zeby to spr. dokladniej. Aha-w bad moczu(posiewu nie mialam, ale robiłam wczesniej i raz wychodziła bakteria, raz nie) bylwysoki poziom leukocytow, co powiedzial, ze swiadczyc moze o stanie zapalnym"gdzies tam". Czasami bez powodow bola mnie troche nerki, zwlaszcza prawa.
No i tak- mam pytanie, czy to normalne, ze ta szcepionke Uro-vaxom mam tylko na 1 miesiac?Gdzie wyczytalam tutaj, ze dziewczyna po 9 dniach odstawila, bo sie zle czula, a lekarz jej powiedzial,ze to zle, bo tzn, ze zaczela działac. A ja zaczelam ja brac 20.10 czyli jakies 19dni, a od jakis 4 mam mega bole i parcie na mocz, ledwo moge zasnac, ciagle latam do łazienki. W dodatku jestem ciagle senna i zmeczona.
Jak myslicie, czy powinnam czekac te 2 miesiace i dopiero wtedy robic dalsze badania(juz nawet moge prywatnie teraz, byle by byly..) na nerki np itd. Nie wiecie jak spr ew. obecnosc piasku?
Bo zastanawia mnie tez to IC- mam typowe objawy...tzn ciagle parcie na mocz, zwiekszone w nocy, jak leze, ciagle latam sikac- i co najwazniejsze przy b.malych ilosciach w pecherzu. A w ciagu dnia mam wrazenie ze sie czegos napije, i po max 10 min lece do lazienki...To moga byc nerki, czy to IC?
Nie wiem co mam robic, czy czekac, czy co, zwlaszcza, ze w IC zurawina itd(czytalam artykuł) nie jest wskazana, a on mi polecal...
Bardzo prosze o  pomoc.

Offline

 

#2 2009-11-07 22:26:23

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Uro-vaxom a IC

Hej, ta dziewczyna której sie pogorszyło po uro vaxomie to ja wink
może byc pogorszenie po tej szczepionce, tzn ze bakterie bronia sie przed nią.
Proponuję odstawic narazie żurawinę, mnie kwasne rzeczy bardzo drażnią, żurawina także.
czy masz piasek w nerkach potrzebne by było badanie urografia.
Ból nerek...ja mam takie bóle lędźwi i pleców obecnie że zwijam sie z bólu a lekarz na usg nic nie stwierdził...
Na temat IC nie wypowiem się, tutaj może pomóc droga redakcja smile
Jeśli masz leukocyty to jest to stan zapalny,proponuje powtórzyć posiew...jaka bakteria wychodziła?
Jakie zioła pijesz?

Offline

 

#3 2009-11-08 12:19:53

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Uro-vaxom a IC

Twoje objawy nie są typowymi objawami IC, bo IC nie ma typowych objawów. Do tego trzeba mieć wynik cystoskopii i badania histopatologicznego: IC potwierdzają albo wrzód Hunnera, albo krwawienia, albo wzrost mastocytów w badaniu histopatologicznym. Dlatego taka ważna jest biopsja, bo ani wrzodu, ani krwawienia nie musi być.
Twoje objawy wskazują na podrażnienie/uszkodzenie śluzówki, ale też - bez badań możemy sobie gdybać. Bo może nie masz bakterii, tylko np. ureaplazmę?
A ciągnienie przy nerce to może być po prostu napięcie mięśni i powięzi, spowodowane przewlekłymi napięciami mięśni dna miednicy i w konsekwencji mięśni przykręgosłupowych. Aczkolwiek te leukocyty trzeba sprawdzić.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2009-11-12 13:40:35

żyrafka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-07
Posty: 9

Re: Uro-vaxom a IC

Offline

 

#5 2009-11-12 13:47:29

żyrafka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-07
Posty: 9

Re: Uro-vaxom a IC

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson