Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-11-28 16:28:57

chory79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-05
Posty: 2

czy na pewno pecherznadreaktywny ?

Mam problem z czestym oddawaniem moczu. Najczesciej 6 raz dziennie ale dochodzi i do 8 razy na dzień.
Wypijam około 1 do 1.5 litra.
Gdy wypije troche wody szczegolnie rano od razu mam parcie i gdy oddaje mocz to jest go mało a strumien jest czasami slaby.
Najsilniejszy strumien mam gdy wstane rano i oddaje 1 raz mocz.
Infekcje bakteryjne zostaly wykluczone i stwierdzono nadreaktywny pecherz.
Zaczolem brac Vesicare przez 14 dni i nic mi nie pomogl zle sie tylko po nim czulem i go odstawilem.

Pytanie czy to na pewno nadreaktywny pecherz skoro mam czasami slaby strumien moczu i niewiele tego moczu oddaje?
(parcie duze a moczu malo i strumien slaby)
Czy to mozliwe ze przy pecherzu nadreaktywnym był slaby strumien moczu ?

Offline

 

#2 2009-11-28 17:16:35

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: czy na pewno pecherznadreaktywny ?

Ty się nie pomyliłeś w liczbach? 6-8 razy to norma, gdzie tu nadreaktywność pęcherza? Jeśli pijesz 1-1,5 litra, to przy 6-8 razach w wc nie spodziewaj się wodotrysków smile. Jeśli masz wykluczone problemy z gruczołem krokowym, to być może Twój dyskomfort leży albo w napiętych mięśniach dna miednicy (wtedy też parcie jest silne, choć tam niewiele masz), albo zwężeniu cewki (lub jakiejś innej przeszkodzie podpęcherzowej).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2009-11-28 18:53:10

chory79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-05
Posty: 2

Re: czy na pewno pecherznadreaktywny ?

dzieki za odpowiedz ......poczytam o tych miesniach dna miednicy
zapomnialem napisac ze ten czestomocz wystpuje tak od rana do mniej wiecej godziny 17
( tn ze jak rano wypije szklanke wody to za 30min ide do toalety a jak po 17.00 wypije szklanke to moge siedziec conajmniej 2 godziny albo i dluzej)


Jesli chodzi o ilosc mikcji...
Lekarz powiedzial mi poprostu ze jak pije sie okolo 1 litra dziennie to powinno sie chodzic do lazienki do 3 razy.....a ja minimum 6 razy smile)
W sumie to ja sie zmuszam do pica bo nie mam praktycznie pragnienia......ale lekarz powiedzial po wynikach badania moczu ze musze wiecej pic.
Pozatym kiedys mialem USG  (bardzo dawno) i stwierdzono jakos zalegajaco zulc nie pamietam gdzie i tez kazali mi wiecej pic smile

Czy jest jakis sposob zeby sprawdzic czy ilosc plynow ktore dostarczamy w ciagu dnia jest optymalna ?
Ja rano mam zolty mocz ale pozniej do konca dnia jest caly czas bialy:))

Offline

 

#4 2009-11-28 19:00:08

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: czy na pewno pecherznadreaktywny ?

Hm, to trochę dziwne - biały mocz oznacza, upraszczając, za małe zagęszczenie. Najczęściej występuje ono, kiedy pije się dużo. Powinno się pić ok. 1,5-2 l dziennie, raczej wodę albo niesłodzone herbatki owocowe.
Jaki masz ciężar właściwy moczu? Jeżeli pijesz mało, a jest on niski, to może masz coś nie tak z zagęszczaniem? Masz w ogóle jakieś wyniki? Zacytuj.
Czy poranne zwiększone odczucie pęcherza jest jakoś związane z posiłkiem? Kiedy występuje?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson