Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-12-05 23:01:46

bartek15
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-05
Posty: 8

Pęcherz

Witam mam na imie Bartek i mam 15 lat. Problem z nietrzymaniem moczu mam od 9 lat i polega on na tym , że podczas bardzo mocnego śmiechu popuszczam mocz, lub całkowicie sie zsikuje , co jest dla mnie wstydliwe bo już chyba z 15 razy nie wytrzymałem ze śmiechu. Jak się śmieję to tak jakby  tracę kontrolę i sie zsikuje. Mam jeszcze taki problem , że jak  mam pełen pęcherz to czasem mam takie parcie , że trudno mi jest wytrzymać. Czy to normalne , ze przy pełnym pęcherzu nie moge czasem utrzymać moczu?? Moge wytrzymac bez sikania 4 h , chyba że coś mnie rozśmieszy to sie zsikam. U lekarza byłem i powiedział , że jest w porządku. Ostatnio mierzyłem pojemnośc pęchcerza(ok.600ml) . Miałem już kilka kłopotliwych sytuacji , a moczenie podczas śmiechu u mnie występuje przy pustym , jak i pełnym pęcherzu, tylko żeby ono wystąpiło musi mnie coś bardzo rozśmieszyć bo tak przy krótkim śmiechu to się nie moczę.
1. Czy to normalne , że przy śmiechu popuszczam mocz??
2. Czy to normalne , że przy mocnym parciu na mocz popuszczam mocz, gdy pęcherz jest pełen??
3, Jakie są objawy nietrzymania moczu z przepełnienia?? Na  czym to polega??
Prosze o odpowiedzi

Offline

 

#2 2009-12-06 10:57:09

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pęcherz

Nie jest normalne. Jeżeli nie masz nietrzymania moczu z powodu silnych parć (nie liczę porządnie wypełnionego pęcherza, bo wtedy masz prawo), tylko z powodu śmiechu, to możesz mieć osłabiony zwieracz cewki (nie wiem, czy też nie wypieracz). Teoretycznie zdarza się też to przy przewlekle napiętych, ale nie zgłaszasz patologicznych parć, częstomoczu czy innych napięć, więc chyba raczej nie o to chodzi.
Martwi mnie jedno - że masz ten problem od 6. roku życia i jesteś ignorowany.
I zajrzyj też może na www.zum.org.pl, to zaprzyjaźniony serwis zajmujący się głównie problemami u dzieci. Tam masz większe szanse spotkania się z mamami, których dzieci też miały ten problem.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2009-12-07 16:39:18

bartek15
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-05
Posty: 8

Re: Pęcherz

A co to są parcia naglące?

Offline

 

#4 2009-12-07 18:33:29

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pęcherz

Że nagle bardzo potrzebujesz się wysikać i ciężko Ci wytrzymać (a w wc okazuje się, że wcale pęcherz nie był mocno wypełniony).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2009-12-13 21:16:19

bartek15
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-05
Posty: 8

Re: Pęcherz

Ostatnio mam same takie sytuacje gdy potrzebuje sie nagle wysikać a jestem gdzies daleko od wc np. byłem w miescie i nic nie wskazywało na to ze chce mi sie sikac . Szłem sobie az tu nagle poczułem takie parcie , że laedwo utrzymałem . Zaczołem biec do toalety , robiłem różne ruchy i sie zsikałem. Było mi wstyd ze nie wiem . Mam kilka pytań
1. Czy krzyżowanie nóg pomaga w utrzymaniu moczu?
2. Czy są jakies ruchy pozwalajace na utrzymanie moczu gdy nie jestesmy zabezpieczeni??

Offline

 

#6 2009-12-13 21:17:21

bartek15
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-05
Posty: 8

Re: Pęcherz

Jak mozna cwiczyc miesnie u mezczyzn bez przyzadow??

Offline

 

#7 2009-12-13 22:04:33

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pęcherz

Skontaktuj się z Ajpinusem, on przechodził terapię na sobie, to wie najlepiej, co się sprawdza u mężczyzn.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2009-12-14 19:24:19

bartek15
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-05
Posty: 8

Re: Pęcherz

a odpowiedz na moje wczesniejsze pytania:
1. Czy krzyżowanie nóg pomaga w utrzymaniu moczu?
2. Czy są jakies ruchy pozwalajace na utrzymanie moczu gdy nie jestesmy zabezpieczeni??

Offline

 

#9 2009-12-20 08:40:01

bartek15
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-05
Posty: 8

Re: Pęcherz

odświeżam
odpowiedz na moje wczesniejsze pytania:
1. Czy krzyżowanie nóg pomaga w utrzymaniu moczu?
2. Czy są jakies ruchy pozwalajace na utrzymanie moczu gdy nie jestesmy zabezpieczeni??

Offline

 

#10 2009-12-20 14:08:24

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pęcherz

1. Jak Ci pomaga, to pomaga. Dziwne pytanie.
2. Nie rozumiem. Jakie chcesz mieć "ruchy", jeśli za trzymanie moczu odpowiedzialny jest sprawny zwieracz pęcherza, silniejszy niż parcia wypieracza.

Oczekiwałabym też, że Twoja obecność nie będzie się ograniczała do wchodzenia z żądaniami odpowiedzi na pytania, tylko powchodzisz też na wątki innych osób i spróbujesz im pomóc, choćby pocieszając je lub wynajdując dla nich adresy lekarzy czy ulotki szukanych leków.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2009-12-23 22:18:13

bartek15
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-05
Posty: 8

Re: Pęcherz

Tylko że leki psują wątrobe , co z tego że sie nałykają pastylek np. raz piszecie , że frurargin pomaga , a raz nie  wiec nic nie wiadomo   ;p

Offline

 

#12 2009-12-26 16:55:39

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Pęcherz

Przede wszystkim --nic nie piszesz o wykonanych już badaniach, a to ważne.
Powinno się zrobić najpierw DOBRE USG żeby obejrzeć jak tam wszystko jest zbudowane (no bo skoro to jest od dziecka to nasuwa się myśl że powodem jest wada wrodzona budowy pęcherza i okolic).
Ale----ale niekoniecznie wada !!!Bo od dziecka możesz mieć jakieś pasożyty w jelitach i one sprzyjają takim rzeczom (lamblie, owsiki itp). W dodatku----od dziecka możesz mieć jakieś bakterie bo, np, przeziębili cię kiedyś w wieku niemowlęcym i złapałeś coś tam, no i zapalenie bakteryjne trwa !!! Twoje pytanie o furagin =====owszem , pomaga jeśli przyczyną jest stan bakteryjny (pomaga wiecej lub mniej ale skutek jest wyraźny ; jeśli skutek jest wyraźny to mamy dowód że jest stan bakteryjny u ciebie). Natomiast jeśli masz wadę budowy to żaden furagin nie da prawie nic.
Jeśli taki furagin (przykładowo) nic nie da, a badanie USG także nic nie wykaże , to trzeba zrobić rentgena warstwowego czyli TOMOGRAFIĘ miednicy małej. To nic nie boli ale kosztuje jeśli robimy prywatnie ok 250 zł. Natomiast na ubezpieczenie nie chcą za bardzo wystawiać na to skierowania bo im szkoda forsy (witaj w kapitaliźmie). W zasadzie tomografia byłaby u ciebie rozstrzygająca--tak myślę. Robią to w każdym większym szpitalu a nawet w prywatnych dużych przychodniach lekarskich za forsę, z tym że trzeba mieć skierowanie od dowolnego lekarza (temu lekarzowi trzeba powiedzieć że chcesz takie badanie i że skierowanie ma być ODPŁATNE czyli prywatne---wtedy on ci je wypisze od ręki........witaj w kapitaliźmie bis).
Oczywiście świetnie by było zrobić posiew z moczu--ale czy ty masz jakieś dobre laboratorium od tego ??(prywatne)? Bo robienie tega badania na ubezpieczenie można se w Du#e wsadzić---poczytaj posty innych to będziesz wiedział.
Krzyżowanie nóg i inne pierdoły są kochane, ale nie dają wyleczenia.
No i dopiero po zrealizowaniu tych tutaj wskazówek-----możesz zacząć się martwić :-))))) albo i nie........ale już wiadomo będzie na czym sie stoi. Przeczytaj to rodzicom, niech nie myślą samodzielnie tylko wykonują te zalecenia tu napisane. Badanie USG też możesz robić prywatnie BEZ SKIEROWANIA, niby to kosztuje ok 80 zł ale warto.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson