Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-01-20 20:10:33

Michał
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-20
Posty: 3

Pęcherz nadreaktywny

Stwierdzono u mnie chorobę nadreaktywność pęcherza . Biorę lek który nazywa się  TOVIAZ 4 mg chemiczna nazwa fezoterodyny fumaran cena 87 zł. za opk. 28 szt ( porcja na jedem miesiąc).. Na forum nikt o tym leku nic nie wspomina.  Proszę ewentualnie lekarzy z grona interesujących się tym forum . Czy ten lek może pomóc czy w związku z wieloma skutkami ubocznymi może doprowadzić do gorszych jeszcze skutków .Biorę ten lek jakieś 1,5 miesiąca  tzn 42 tabletki 1-den raz dziennie ( rano). Pierwszy objaw uboczny ( niepożądany wg. ulotki) to powolne oddawanie moczu w 2-3 dawkach(z małymi przerwami).W nocy wstaję 2-a razy a wciągu dnia to różnie 4-6 razy. Wcześniej było gorzej .

Offline

 

#2 2010-01-20 21:21:48

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pęcherz nadreaktywny

Ja nie lekarz, ale Ci odpowiem. Toviaz to inna substancja (nie mam kiedy go wrzucić w Leki), ale działanie takie samo jak solifenacyny, oksybutyniny. To utrudnienie oddawania moczu jest standardowym skutkiem ubocznym leków na OAB. Ale: czy oprócz tego czujesz, że jest lepiej, czy nic się nie poprawiło, a tylko doszedł ten skutek uboczny? Na jakiej podstawie zdiagnozowano Ci OAB?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2010-01-20 21:49:10

Michał
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-20
Posty: 3

Re: Pęcherz nadreaktywny

Powiem w skrócie: Wpierw były kłopoty z pęcherzem , bóle ,częste oddawanie moczu. zdiagnozowano zapalenie pęcherza a potem prostate. dostawałem leki o nazwieOmnic Ocas. Trochę było lepiej a potem jeszcze gorzej.Potem była rwa kulszowa i ostatecznie stwierdzono przepukline w kręgosłupie L4/L5 S1. Potem była operacja laserem ( po upływie 6-ciu miesięcy - brak środków NFZ ) Bóle od rwy ustąpiły ale pęcherz dalej bolał i często oddawałem nawet co 10-15 minut. Wiele nocy nieprzespanych.W ciągu dnia  musiałem ratować się pampersami , żeby w miarę normalnie funcjonować. Po badaniu urodynamicznym postawiono diagnozę nadreaktywny pęcherz i ustalono lek  Tovias 4 mg. Ponieważ nikt o tym leku nie pisał na forum postanowiłem postawić to pytanie.

Offline

 

#4 2010-01-20 22:50:17

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pęcherz nadreaktywny

Po tym, co piszesz, to bardziej wygląda mi to na pęcherz neurogenny niż nadreaktywny. Prostata była potwierdzona posiewem/innymi badaniami czy tak "na oko"?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2010-01-21 07:23:40

Michał
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-20
Posty: 3

Re: Pęcherz nadreaktywny

Witam! Przed zabiegiem laserowym na kręgosłupie , były badania i posiew i USG i palcem lekarz twierdził że mam niewielki przerost prostaty i tych objawów gwaŁtownych parć i ból nie powinno być , miał nadzieję że po zabiegu wszystko się unormuje. Tydzień po zabiegu dostałem wysoką gorączkę .ból i gwałtowne parcia nasiliły się , byłem leczony antybiotykami, miałem zapalenie pęcherza. Badania krwi jeszcze przed zabiegiem na kręgosłupie nie wykazały ewentualnych schorzeń guz,rak.  Teraz jak biorę ten lek Toviaz to nie mam tych ostrych stanów gwałtownych parć co 10 minut utrzymujących się przez kilka godzin.  Teraz mam taki stan że np. siedzę coś robię na komputerze jest w miarę dobrze jak wstanę natychmiast pojawia się  gwałtowne parcie . Jadę do miasta samochodem , póki jadę to jest w miarę dobrze ale jak się zatrzymam i wysiądę z samochodu natychmiast odczuwam gwałtowne parcie i ból.   Gdyby nie te gwałtowne parcia  to reszte nie byłoby taka uciązliwe.   Jeśli uważasz że to neurogenny to jak to leczyć?

Offline

 

#6 2010-01-23 12:19:03

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Pęcherz nadreaktywny

No i mamy kolejne przykłady zidiocenia polskich lekarzy.
Człolwiek ma po prostu bakteryjne zakażenie (a początek był pewnie wirusowy--scenariusz był pewnie taki::::
1------pacjent ma OD DAWNA objawy tzw. przepukliny kręgosłupowej, co normalnie powoduje skłonność do zapaleń typu ""rwa kulszowa"" i nic więcej !!!!!
2-----łapie wirusa grypowego----powstaje rwa kulszowa ekstra.
3----lekarze biora go na warsztat--i co widzą ? kręgosłup poza normą więc walą go laserem !!!!!
4-----pojawiają się objawy kolejnego zapalenia --nic dziwnego !
5------ponieważ nie mają posiewu DOBREGO, to nie traktują sprawy jako zakażenia ale pieprzą coś o tle neurogennym i walą w człowieka leki bez sensu.
6---tymczasem bakterie szaleją w drogach moczowych--człowiek sika pod siebie !!!!!

Boże, kiedy zaczną w Polsce obowiązywać przymusowe badania genetyczne kandydatów na studia medyczne ( i inne) żeby uniknąć debili z dyplomami ?????

A co robic ? Dobry posiew z moczu i nasienia. Rezonans bez kontrastu na kręgi (ta przepuklina) żeby zobaczyć co narozrabiali a przy okazji jakie są sygnały z prostaty. (cena ok. 300 zł--to najtańsza cena w Warszawie za rezonans).

Antybiotyk i to silny, nawet jeśli posiew nic nie da. I potem dopiero myśleć co dalej. A ten lek TOVIAZ przerwać, bo to tak jakby latać naokoło chałupy ze swiętym obrazem gdy jest burza (jedyny skutek==można dostać w dupę piorunem).

Offline

 

#7 2010-01-25 20:59:13

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: Pęcherz nadreaktywny

Pulkos, Ty to potrafisz potrząsnąć człowiekiem! brawo. człowiek jest młody, więc do jasnej anielki skąd u niego rwa???? no dobra, nie czepiam się. ale zaczęło się od pęcherza. sikanie tez nie ma nic wspólnego z zapaleniem prostaty (powód ten sam co poprzednio). bakterie szaleją na bank i się rozsiewają na prostatę, nerki i może stąd te objawy rwania....jak mnie przypilił pęcherz na ostro, to miałam ból w pachwinach, w kręgosłupie, nie mogłam jeść i spać i mnie mdliło. Gdybym poszła do ginekologa, to pewnie szukałby ciąży przy takich objawach....szkoda słów.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson