Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-10-22 02:20:06

Dzastus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-22
Posty: 9

Parcie na pęcherz i ból lędźwi

Witam nie znalazłam na forum tematu, który by idealnie do mnie pasował, dlatego postanowiłam zalozyć nowy.
Od jakiegoÅ› czasu mam poważne problemy z pÄ™cherzem a może z nerkami. Moje objawy to: czÄ™ste oddawanie moczu, czÄ™ste parcie na pÄ™cherz i bóle z tyÅ‚u- nie wiem dokÅ‚adnie czy bolÄ… mnie lÄ™dźwie czy także krzyże czy to poprostu nerki. Boli z  tyÅ‚u- czasami potrafi tak boleć kilka dni jakby ktoÅ› mnie poprostu pobiÅ‚ po plecach bardzo bardzo mocno. Innym razem jak nie mam takich bóli to odczuwam jakby przy samym kregoslupie lÄ™dźwiowym bolaÅ‚o mnie coÅ› gdy chce mi siÄ™ sikać, tak jakby o tym, że mam udać siÄ™ do Å‚azienki informowaÅ‚y mnie nerki a nie tylko pÄ™cherz. Bardzo siÄ™ mÄ™czÄ™. Pomożcie jakie powinnam zrobić badania. Czy najpierw sam mocz, czy spr też kamienie i tarczyce? Prosze o odp
Dodam jeszcze, że nie mam żadnych innych objawów typu pieczenie, swędzenie i ból przy oddawaniu moczu czy coś. Nic. Tylko parcie, częste bieganie do łazienki i nerki lub lędźwie.

Offline

 

#2 2009-10-22 08:45:25

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Parcie na pęcherz i ból lędźwi

To ma być "tylko" Trochę niepoważnie zwlekać z takimi objawami. Wg mnie pierwszorzędne badania to ogólne moczu, posiew moczu, morfologia krwi z kreatyniną i mocznikiem oraz USG nerek, ale diagnostykę powinien zaordynować lekarz.

Offline

 

#3 2009-10-22 17:09:21

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Parcie na pęcherz i ból lędźwi

Popieram. A te bóle to mogą już być od napiętych mięśni, więc pewnie zabiegi rehabilitacyjne się przydadzą (masaż, TENS itd.).

A nie masz bólu podczas współżycia, uczucia "piłki w odbycie", ciągłego wrażenia potrzeby wypróżnienia, uczucia ucisku w pęcherzu czy cewce?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2009-10-23 03:58:57

Dzastus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-22
Posty: 9

Re: Parcie na pęcherz i ból lędźwi

bólu przy współżyciu nie mam bo nie współżyje wlaśnie przez te dolegliwości, bo nie czuje sie dobrze sad "Piłki w odbycie" nie mam- a ucisk cewce mam zaraz po oddaniu moczu. Jak juz sie wypróżnię i idę umyć ręce wtedy jest uczucie jakbym miała moczu nie utrzymać i popuścić go- a przecież tyle co sie wypróżniłam wiec to jest dokuczliwe. A morfologia krwi z mocznikiem i kreatynina na co wskazuje? tzn co oznacza ze zrobie mocznik i kreatynina? bo ja sie nie znam?
Najgorsze jest to ze nie jestem w Polsce i wyzyty lekarskie nie sa tutaj dla mnie prosta sprawa hmm jak tylko dam rade pojde i porobie badania. A tarczyca to tez moze byc czy raczej nie????????

Offline

 

#5 2009-10-23 14:41:25

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Parcie na pęcherz i ból lędźwi

Te badania, które wymieniłam pokażą czy jest jakiś stan zapalny dróg moczowych (badanie ogólne, posiew), ale również dadzą obraz stanu organizmu z akcentem na stan nerek (mocznik, kreatynina, USG) - czy nie masz np. niewydolności. W Polsce to nie są bardzo drogie badania więc może mogłabyś sobie na nie pozwolić i tam gdzie jesteś, ale do lekarza i tak trzeba pójść.

Offline

 

#6 2009-10-29 19:00:25

Concorde
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 129

Re: Parcie na pęcherz i ból lędźwi

Kreatynina i mocznik mogą być w normie przy stanie zapalnym. Trzeba zrobi OB, CRP, a i to może nie odbiegać od normy przy stanie przewlekłym, choć ten mi wygląda na ostry. Nie piszesz o ilościach wydalanego moczu - czy są większe, czy tylko częściej go oddajesz w małych ilościach

Offline

 

#7 2010-01-25 05:33:57

Dzastus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-22
Posty: 9

Re: Parcie na pęcherz i ból lędźwi

Witam mialam przerwe w moich problemach. Wszytsko juz bylo ok, nie pilam tez alkoholu przez ten czas. Tydzien temu sie napilam wodke z red bullem, nie wiem czy na to wplyw czy cos innego dolegliwosci powrocily. Ilosc wydalanego moczu, oddaje go często ale nie mało, tak normalnie prawie, nie męczę się, nie oddaje po kropelkach, nie piecze mnie. Poprostru mam czeste parcie i przy tym boli z tyłu.

Offline

 

#8 2010-01-25 11:06:30

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Parcie na pęcherz i ból lędźwi

zrób badania, to nie wróży nic dobrego.Ja będziesz tak zwlekać to pogorszysz sprawę.

Offline

 

#9 2010-01-25 11:08:05

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Parcie na pęcherz i ból lędźwi

aha i jak się zaczęła choroba,czy kojarzysz to z jakimś zdarzeniem? przemarznięcie,stosunek seksualny???

Offline

 

#10 2010-01-25 18:23:46

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Parcie na pęcherz i ból lędźwi

Objawy raczej są typowe dla stanu zapalnego--wątpię żeby to nerki bolały, to jest raczej ""pobliże""--taka strefa ""reakcji"" typowa dla zapalenia dróg moczowych.
Ma racje Coccinella-----badania nieraz nic nie pokazują, ale trzeba zrobić--poniewaź jesteś za granicą i nie ma co szaleć z badaniami--to ::morfologia z rozmazem, OB, białko ostrej fazy (CRP), i mocz =badanie ogólne. Tyle na poczatek. A co wyjdzie ? Zobaczy sie, i potem ewent. inne badania albo od razu..........antybiotyk w dupsko, niestety, że tak to nazwę....

Offline

 

#11 2010-01-26 07:32:10

Dzastus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-22
Posty: 9

Re: Parcie na pęcherz i ból lędźwi

choroba miala poczatek po przetrzymaniu moczu- bardzo dlugim przetrzymaniu. Później sikałam po kropelce, trwało bardzo dlugo zanim skończyłam i wtedy już wlaśnie się zaczeło, zaraz po skonczeniu chcialo mi sie dalej i dalej i dalej. Po 2 tyg przeszło mi. I od tej pory wracało ale w zmienionych formach, juz nic nie pieklo, jak mam parcie to zawsze cos tam jest a nie ze po kropelce.
Tak to sie zaczelo.

Offline

 

#12 2010-01-26 08:46:47

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Parcie na pęcherz i ból lędźwi

Ja bym radziła zrobić badanie ogólne moczu, mocznik i kreatyninę z krwi i USG bo w sumie objawy typowe dla zapalenia nie są, ale te bóle mogą sugerować coś z nerkami. Nie zaszkodziłoby połykać ze 2 tygodnie Urosept, ale próbkę moczu oddaj nie zażywając żadnych leków.

Offline

 

#13 2011-05-06 23:32:49

justin017
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-13
Posty: 5

Re: Parcie na pęcherz i ból lędźwi

A nie masz bólu podczas współżycia, uczucia "piłki w odbycie", ciągłego wrażenia potrzeby wypróżnienia, uczucia ucisku w pęcherzu czy cewce?
Ja tak mam:/ Droga Redakcjo co to moze oznaczac dlaczego tak napisalas? jesli chodzi o uczucie ''pilki w odbycie'' to moze tak nie do konca ale np jak probuje oddac kilka kropel moczu to musze uzywac miesni brzucha i wtedy mam wrazenie ze mi ''odbyt wypadnie'' wrecz guzki krwawnicze sie powiekszaja.. Uczucie parcia na pechrz jest nieustanne, uczucie zwezonej cewki bo leci cienki strumien a czasami kilka kropli przy mocnym parciu, taki permamentny bol, w sensie wlasnie ucisk, ciezko o opisac, wspolzycia tez nie ma bo wlasnie boli wszystko.. okres skapy, raz na jakis czas.. a cytologia w porzadku wychodzi.. Posiewy ujemne, badanie ogolne moczu w porzadku. Mam tak od 1,5 roku w ubieglym roku lekarz stwierdzil leukoplakie i poddalam sie usuniecia sluzowki pecherza.. jest teraz lepiej niz wtedy bo juz nie nocuje w toalecie ale objawy te same tylko mniej dotkliwe... pomozcie..sad

Offline

 

#14 2011-05-07 01:06:08

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Parcie na pęcherz i ból lędźwi

Justin, klasyczny pps, czyli pelvic pain sydrome, czyli przewlekle ponapinane patologicznie mięśnie.

Ale to nie jest Twój wątek, tylko Dżastus.

Dżastus, masz ponapinane mięśnie - zmykaj na rehabilitację. Dwa - red bule zawierają substancje histaminowe, są drażniące (pomijam wpływ na krążenie), więc pewnie masz stan zapalny śluzówki pęcherza.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#15 2011-05-12 01:03:09

justin017
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-13
Posty: 5

Re: Parcie na pęcherz i ból lędźwi

Pierwszy raz slysze o: ''pelvic pain sydrome" a sledze dzien w dzien wszystkie mozliwe choroby pecherza... i wszystko co moze miec z nim zwiazek.. bo przez pewien czas pomyslalam, ze moze przyczyna jest gdzie indziej a pecherz to tylko objaw.. z reszta wszyscy lekarze bagatelizuja pecherz .. aktualnie jestem pod opieka ginekologa i u niego probuje leczyc pecherz, bo urolodzy wysiadaja juz.. drogi rodne sa ok, cytologia, usg bez jakis zmian, tylko podatnosc do jajnikow o policystycznych cechach i mala macica no i zadko miesiaczka jest, nigdy nie mialam w zyciu problemu z pecherzem , a mam 23 lata, natomiast od dziecka masakryczne zaparcia (kolonoskopia tez nic nie wykazala) nie radze sobie strasznie z tym.. i wlasnie gin jedyn co stwierdzil, ze odkad zyje a ma chyba z 80lat to nie znal osoby co by miala takie zaparcia ze zadny srodek nie dziala i  wszystie inne proby leczenia tego.. tak sobie mysle ze moze jelita sa winowajca.. chociaz dolegliwosci pecherzowe zaczelam odczuwac tak z dnia na dzien i to wlasnie w momencie kiedy nie dopuszczalam to braku wyproznien, gdyz z despeacji zaczelam stosowac lewatywe.. (wieksze wlewy..)ktora w miare pomagala i do lekarza ogolnego trafilam wlasnie jak guzki krawwnicze sie pojawily na zewnatrz i w tym jeszcze wspomnialam ze mam taki czestomocz... ktorym w zasadzie sie nie przejmowalam, a teraz to taki powazny problem sie z tego zrobil... co o tym wszystkim myslicie ...?? przepraszam za ten wywod...

Offline

 

#16 2011-05-12 01:04:35

justin017
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-13
Posty: 5

Re: Parcie na pęcherz i ból lędźwi

moglabym sie czegos wiecej dowiedziec o pelvic pain sydrome, czyli przewlekle ponapinane patologicznie mięśnie?? skad o tym wiecie, co to jest wlasnie..?? jak leczyc, czym ??

Offline

 

#17 2011-05-12 14:58:05

nif
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 197

Re: Parcie na pęcherz i ból lędźwi

Masaże zewnętrzne i wewnętrzne, ćwiczenia rozciągające, elektrostymulacja, relaksacja.
W sieci można też poszukać. Mam jakąś książkę po angielsku - ewentualnie na pma. Poczytaj wątek ajpinusa.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson