Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-02-20 17:39:56

mrv
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 1

OAB - Dalfaz?

Witam.

Od jakiegoś czasu śledzę wszystkie wątki dotyczące Pęcherza Nadreaktywnego, ponieważ niedawno została u mnie stwierdzona ta choroba.
Lekarz przepisał mi Versicare 5mg, ale nie pomagało, więc dostałam większą dawkę 10mg. Niestety po niej również nie ma efektów (co prawda biorę krótko, przeczytałam również, że na efekt trzeba czekać kilka tygodni).

Jedno co mnie dziwi /niepokoi/ to to, że zostało mi również przepisane lekarstwo Dalfaz SR 5. Ten lek właściwie nie występuje na żadnych forach, nie ma prawie o nim żadnych opinii, no i jest dla mężczyzn - a ja jestem kobietą.

Czy ktoś mógłby mi pomoc, wytłumaczyć, dlaczego akurat ten lek został mi przepisany i czy powinnam go brać?

Domyślam się, że znacie różne str www odnośnie leków na choroby pęcherza, ale zamieszczę tą stronę, na której przeczytałam "Uwaga! Preparat przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn."...

http://www.doz.pl/leki/p1403-Dalfaz

Offline

 

#2 2010-02-20 17:49:18

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: OAB - Dalfaz?

a jak długo bierzesz Vesicare?
tym, że lek jest dla mężczyzn się nie przejmuj, ja tez biorę Omnic Ocas ( Wskazania: Objawy z dolnych dróg moczowych związane z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego.)
, który jest również TYLKO DLA MĘŻCZYZN, dla kobiet nierefundowany na dodatek. ale najwazniejsze, ze pomaga.jesli lekarz przepisał Ci ten lek, to oczywiscie, ze spróbuj, moze akurat on Ci pomoże. a jak stwierdzono OAB?mialaś urodynamikę?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#3 2010-02-20 18:33:19

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: OAB - Dalfaz?

Nieprawda, te leki nie są tylko dla mężczyzn! To tylko nasz NFZ je tak głupio refunduje, łamiąc prawa obywatelskie i konstytucję. Te leki to blokery receptora alfa, my też mamy ten receptor. Alfa blokery ułatwiają mikcję i gromadzenie moczu. Ponieważ utrudnienie mikcji kojarzy się głównie z przerostem prostaty, lek leci głównie dla panów, ale ten sam problem z mikcją występuje np. przy pps (chorobie jak najbardziej kobiecej, a nawet jakby bardziej) czy przeszkodach podpęcherzowych typu zwężona cewka.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson