Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2007-01-05 11:29:24

Mortysia2004
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-22
Posty: 29

Re: Mortysia2004 - mój wątek

Witam. ByÅ‚am z wynikami u lek. domowego i ten zapisaÅ‚ mi Ciphin 500 (Ciprofloxacinum wg. antybiogramu) 2x dziennie dla mnie i dla m ęża. Ja nie mogÄ…c doczekać siÄ™ autoszczepionki (bÄ™dzie we wtorek w przyszÅ‚ym tygodniu) też zaczęłam zażywać i zaczęły siÄ™ kÅ‚opoty z pÄ™cherzem, a już byÅ‚o   
nienajgorzej.Nie wiem czy mam IC ale na pewno wszyscy, którzy się długo leczą różnymi antybiotykami nawet po zlikwidowaniu bakterii mają tak wrażliwy pęcherz ,że czują się dalej chorzy.Myślę,że dieta taka jak Przy IC bardzo pomaga. Po dwuch tygodniach stosowania zaczęłam czuć się lepiej i było nie najgorzej aż łyknęłam antybiotyk(2x)( bakterie w pochwie) Bałam się,że znowu zaatakują pęcherz(zresztą tak powiedział lekarz)Dzisiaj odstawiłam antybiotyk i czekam na szczepionkę i mam nadzieję,że pęcherz się uspokoi. Pozdrawiam życząc wszystkim udanej walki z chorobą.

Offline

 

#27 2007-01-05 12:22:33

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Mortysia2004 - mój wątek

Ja nie sadzÄ™, że ból pecherza nasÄ…piÅ‚ na skutek zażywania antybiotyku, a odstawienie go jest sporym bledem, powinnas zglosic sie do lekarza, aby z antybiogramu wybral inny antybiotyk. Dzialajac w ten sposob powodujesz to, że bakterie uodparniaja sie na brane przez ciebie antybiotyki i potem skutki sa Ci znane. PÄ™cherz reaguje na wiele czynnikow, może na skutek brania antybiotyku dostalas wzdecia jelit, ktore uciskajac pecherz spowodowaly ból. Jesli Twój zoladek zle zareagowal na zntybiotyk, to pecherz tez odebral ta reakcjÄ™ to "leci po nerwach", kazde dysfunkcja organizmu daje sygnal do pecherza. Autoszczepionka musi być wspomagana antybiotykiem, bo ona nie leczy, tylko pomaga Twojemu organizmowi walczyć z tymi bakteriami, ktore masz, aby je unieszkodliwić, aby nie byly chorobotwórcze. PrzemyÅ›l to jeszcze raz i skontaktuj sie z lekarzem. I jedna podstawowa rada, przy zażywaniu antybiotyku musisz brac probiotyki , aby wyrownac flore bakteryjna i nie jeść wzdymajacych ciÄ™zkostrawnych, przetworzonych produktów, dotyczy to takze napoi gazowanych, coli itp.  ppozdrawiam Dan

Offline

 

#28 2007-01-05 17:35:34

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Mortysia2004 - mój wątek

zgadzam sie z  Dan
pozatym reakcja na antybiotyk moglabyc dobrym znakiem mimo pogorszenia,przeczytaj:
dzial labolatorium->reakcja herxheimera

Offline

 

#29 2007-01-08 09:53:11

Mortysia2004
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-22
Posty: 29

Re: Mortysia2004 - mój wątek

Dzięki za rady.Dalej zażywam ten antybiotyk i już w czoraj nie było tak źle, myślę że uda mi się wytrwać do końca kuracji. Pozdrawiam.

Offline

 

#30 2007-01-13 12:42:52

Mortysia2004
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-22
Posty: 29

Re: Mortysia2004 - mój wątek

Witam.Dostałam autoszczepionkę i zaczynam leczenie. Mam pytanie.W posiewie moczu pełnego nie uzyskano wzrostu drobniustrojów natomiast w osadzie moczu wychodowano Streptococcus agalactiae ale nie podano ilości. Pani Dorota w rozmowie tel.że to nic znaczącego ale dostalam antybiogram.Ciekawa jestem czy w mojej autoszczepionce oprócz Escherichia coli(są w kanale szyjki) są również Strept. agal. Na razie nie mogę się dodzwonić.Pozdrawiam.

Offline

 

#31 2007-01-13 21:40:30

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Mortysia2004 - mój wątek

Mortysia, a czy wymaz z pochwy robiłas w tym lab. na inżynierskiej? ma zamiar sie wybrać do Warszawy i zrobic "wszystkie" wymazy, tylko teraz nie wiem, czy na miejscu pobiora mi wymaz z pochwy, w tych godzinach co lab. jest czynne. (czy pobieraja pielegniarki, czy kieruja gdzies do ginekologa)
pozdrawiam

Offline

 

#32 2007-01-13 22:28:21

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Mortysia2004 - mój wątek

Pobiera sama pani Dorota.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#33 2007-01-16 07:05:22

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Mortysia2004 - mój wątek

Do Mortysia: Mi ginekolog wypisal na bakterie w pochwie Macmiror tez dopochwowo a oprocz tego kazal wziac doustnie 4 tabletki Tynidazolu no kazal rowno ze mna przyjac te tabletki przez meza. W tym czasie zakazal sexu bo sie namnoza bakterie. Z IV stopnia czystosci zrobil sie III wiec znow dostalam serie 12 czopow. Ale wiem ze partnera zawsze sie leczy w takich przypadkach

Offline

 

#34 2009-01-11 14:23:18

Mortysia2004
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-22
Posty: 29

Re: Mortysia2004 - mój wątek

Witam ponownie.Minely dwa lata od mojego ostatniego postu.Skoro tu znowu jestem to znaczy ze znowu sa klopoty,ale zaczne od poczatku.
-autoszczepionke bralam ina poczatku nie widzialam specjalnego efektu
-stosowalam scisle diete IC choc bez diagnozy(ale tak solidnie)
-unikalam urologow atym samym wszelkich antybiotykow takich na wszelki wypadek
-rezultat po jakis 4 miesiacach ozdrowialam co za ulga!!!!!!!!!
Bylam zdrowa przez 1,5 roku nareszcie zylam jak czlowiek ale niestety objawy wrocily bo mysle,ze
-dieta moja nie byla juz tak rygorystyczna (wino,kawa,cytrusyitp choc nie wduzych ilosciach)
-chyba jednak glowna wine przypisuje antybiotykom ktore musialam wziac z powodu zapalenia pluc
Dodam,ze przez caly czas nie lykalam zadnych lekarstw ani suplementow diety tylko hormony.
Coz obiawy wprawdzie wrocily ale ja tez wroce do poprzednich zachowan ew.do autoszczepionki choc nie wim czy to ona pomogla.Skoro raz sie wyleczylam to mysle,ze sprawa nie jest beznadziejna.Badania owszem ale nie pozwole juz eksperymentowac na sobie rozne rodzaje antybiotykow i sterydow. Pozdrawiam.

Offline

 

#35 2009-01-11 15:07:38

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Mortysia2004 - mój wątek

ten sam wirus ,który zaatakował płuca--zaatakował też układ moczowy i stąd pogorszenie.

Offline

 

#36 2009-01-11 15:23:06

Mortysia2004
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-22
Posty: 29

Re: Mortysia2004 - mój wątek

Byc moze ale posiew moczu nic nie wykazal a pluca to nie wiem czy wirus czy bakterie ale antybiotyk pomogl na pluca  czyli musialy byc bakterie

Offline

 

#37 2009-01-11 17:08:51

Mortysia2004
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-22
Posty: 29

Re: Mortysia2004 - mój wątek

Robilam badanie moczu i nie mam zadnych bakterii. Antybiotyk na pluca pomogl czyli to byly bakterie.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson