Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#276 2010-05-05 15:01:27

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

a jak długo brac furagin?wlasciwie to mi juz przeszło, nie wiem co pomogło.po furaginie mi niedobrze, więc nie wiem, czy to dalej brac, czy juz nie?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#277 2010-05-05 18:58:39

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

jak  nic nie boli to próbuj odstawiać leki

Offline

 

#278 2010-05-05 19:14:12

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

furagin moge w kazdej chwili odstawic, natomiast ves. i omnica boje sie odstawic, zeby znow nie zaczęły sie jazdy. ja tak poprostu nie dam rady dłużej. w sumie najbardziej jestem uzależniona od vesicaru. nie rozumiem, dlaczego po odstawieniu zaraz wraca to niby "zapalenie pęcherza" przynajmnije takie odczucia.zeby nadreaktywnośc tak sie objawiała? juz sie pogubiłam poprostu. sad


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#279 2010-05-05 20:01:05

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

nie znam się na nadreaktywności ale skoro po vesicare jest Tobie lepiej czyli może to faktycznie nadreaktywność,furaginum może Ciebie podrażniać stąd te dolegliwości,może masz zniszczoną śluzówkę.Ja bym na Twoim miejscu brała vesicare,no bo skoro odstawiasz to objawy wracają...

Offline

 

#280 2010-05-05 20:02:34

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Furagin uzależnia psychicznie - wiem z doświadczenia. Rozumiem, że masz mdłości, coś żołądkowego? To podobno całkiem częste, najczęstszy skutek uboczny jaki powoduje. Po dłuższym podawaniu podobno źle wpływa na układ pokarmowy, ale nigdy nie udało mi się dowiedzieć co to konkretnie oznacza.

Offline

 

#281 2010-05-05 21:07:01

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

tak mdÅ‚oÅ›ci, ja mam w ogole problemy z jelitami i niewiadomo co jeszcze ( 20maja odbiore wyniki biopsji  to bede wiedziec).
nadia
furagin moze podrazniać? nie pomyslałam o tym, a śluzówkę to mysle ze mam zniszczoną, bo pogarsza mi sie po kwasnym,ostrym, kawie, coli itp.ves.narazie biorę, 13go mam urologa, to zobacze, co on mi powie, ale szczerze mówiąc nie mam odwagi kolejny raz próbowac odstawiać, taka hustawka to nie życie, trzeba wstac, isc do pracy, zająć sie dzieckiem a tu by pasowało z kibelka nie wychodzić.
za co nas to spotyka???
powoli zaczynam sei przyzwyczajac do mysli, ze tak juz bedzie zawsze:(


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#282 2010-05-05 21:17:56

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Rozumiem Ciebie bardzo dobrze,najchętniej to człowiek by w wc został a tutaj życie się toczy,chciało by się być zdrowym i cieszyć każdym dniem,ale ja wierzę,że jak w końcu wyzdrowiejemy to Świat będzie dla nas piękniejszy niż dla ludzi którzy nie mają takich zmartwień i nie cierpią tak jak my. W końcu kiedy przyjdzie ten dzień zaświeci dla nas mocno Słońce!!!!tylko dla nas!!!dla tych którzy chorują. smile
Nie będzie tak zawsze,musimy wyzdrowieć,ktoś napisał na moim wątku o nalewce czosnkowej i mam zamiar ją wykorzystać, a co mi tam,już tyle leków się łykało to i czosnku się nie przestraszę. smile Pozdrawiam cieplutko.

Offline

 

#283 2010-05-05 21:39:56

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Nie pamiętam w którym to było wątku - ta nalewka zawsze jest u mnie w domu, prawie wszyscy biorą na jakieś katare, przeziębienia i takie tam. Ale! Ostatnio w jakiejś książce nt. zastosowania ziół przeczytałam, że czosnek z powodzeniem stosuje się w chorobach dróg moczowych, że tam równiesz dociera i działa (bakterio- i grzybobójczo, prawdziwa gratka). Ja znam taki sposób: szklankę spirytusu 70% wlewamy do ciemnej butelki, kroimy tyle czosnku (posiekanego, żeby uwalniał soki), żeby zakrył spirytus, no wiecie w czym rzecz - w każdym razie czosnku zużywamy po prostu górę. Odstawiamy do szafy na 2 tygodnie codziennie potrząsając słoik/butelkę (ale jeszcze nie pijemy). Po dwóch tygodniach zaczynamy dawkowanie od 1 kropli dziennie i dochodzimy do 25. Nie wiem tylko ile maksymalnie można to stosować, żeby nam wątroba nie podziękowała, ale ustalmy - lepsze to niż chemia z apteki.

Offline

 

#284 2010-05-05 21:49:30

hejtojaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-31
Posty: 458

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Hm... To może i ja spróbuję. Na razie jestem na kapsułkach i też są niezłe. A co do stosowania czosnku w zapaleniu pęcherza to też o tym czytałam. A Ty Nawie brałaś ją? Czuć zapach?

Offline

 

#285 2010-05-05 21:49:56

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

ale alkohol i czosnek podrażniaja pecherz:(
ja nie mogę żadnych kropli na alkoholu, bo zaraz mi sie pogarsza, nie wiem, czy bym sie odważyła to spróbować.
choc chciałoby sie spróbowac, oczywisćie.
moze Wy próbujcie, jak Wam to nie straszne, jakby faktycznie pomagało, to kto wie, moze sie skuszę...


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#286 2010-05-05 21:53:47

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

ale to nie są duże dawki alkoholu monka,pare kropli dziennie to nie dużo,fakt później się dochodzi do 25,ale może byłaby jakaś poparwa już po paru dniach stosowania,no nie wiadomo,poczekam co napisza dziewczyna,która napisała na moim wątku,zobaczymy jaki ona ma przepis,tylko,że napisała,że zaczęła to stosować też u swoich dzieci,ale co alkohol im dawała,może to nalewka bez alkoholu wink lepiej by było.

Offline

 

#287 2010-05-05 21:54:45

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Ja nie, nie toleruję alkoholu w żadnej postaci. Nie mniej jem tyle czosnku (i cebuli, i szczypiorku) w surowej postaci, że bez wyrzutów mogę sobie odpuścić nalewkę. wink Zapach z ust zabijesz zjadając potem kromkę ze świeżą nacią pietruszki - przy okazji bomba witaminowa. Słyszałam też, że na zapach pomaga picie gorącej czekolady i żucie kawy, ale nie sprawdzałam (picie kawy w każdym razie nie działa). Natomiast tego co się ew. będzie wydzielać z potem chyba nie da się uniknąć (przy jedzeniu surowego czosnku jednak nie mam tego problemu więc bez obaw).

Offline

 

#288 2010-05-05 21:55:58

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

nalewka jest bez alkoholu

Offline

 

#289 2010-05-05 21:57:00

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Znam jeszcze wersję w postaci syropu - mnóstwo czosnku zasypujemy mnóstwem cukru (ja robię z czterech główek czosnku), odstawiamy na parę dni, pijemy po stołowej łyżce raz dziennie syrop, który się wytworzył - wersja dla abstynentek. smile

Offline

 

#290 2010-05-05 22:03:41

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

o ta już lepsza wersja smile ciekawa jestem jak by było z miodem?? i czy kroić na maksa ten czosnek??

Offline

 

#291 2010-05-05 22:03:52

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Nawie, z tym zabiciem zapachu czosnku to... tylko Ci się wydaje sad. Niestety, to jak z papierosami - osoba woniejąca nie zdaje sobie sprawy z woni. Zwłaszcza że te wonie nie tylko buchają ustami, ale i porami.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#292 2010-05-05 22:09:49

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

dobra ja tam mogę walić czosnkiem smile jeżeli by to pomogło to mogę nawet całe życie walić czosnkiem wink

Offline

 

#293 2010-05-05 22:10:19

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Oj nie, mam obsesję na punkcie swojego oddechu bo zawsze kiedy robię się głodna coś robi się z nim nie tak. I wiem też kiedy nie powinnam z nikim rozmawiać z bliska z powodu twarożku z czosnkiem na kolację dnia poprzedniego. I pietruszka faktycznie działa (ale trzeba od razu przekąsić), resztę metod o których czytałam w sieci można sobie o kant... potrzaskać. Ilekroć odpuszczę sobie pietruszkę gania za mną babcia informując mnie jak bardzo cuchnę. tongue
O, pomysł z miodem super. Ostatecznie chodzi o to, żeby czosnek puścił soki, nie podejrzewa się cukru o właściwości prozdrowotne. wink A miód przeciwnie.

Offline

 

#294 2010-05-05 22:20:02

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

dobra jutro robię sobie syropek smile tylko zakupię cały warzywniak czosnku smile

Offline

 

#295 2010-05-05 22:33:42

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Ale miód ekologiczny, bo te sklepowe pędzone są na cukrze.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#296 2010-05-05 22:38:41

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

mam taki miodek z pasieki,mąż kupił ostatnio na targach smile wielokwiatowy bo lipowy już wyżarł ;/

Offline

 

#297 2010-05-06 12:30:12

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Nie dziwię się, ja też najbardziej lubię ten kremowy lipowy smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#298 2010-05-06 15:51:11

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

no mozna by spróbowac, ale ta wersję bez alkoholu. i tak sie boje czosnku, jak piłam z mlekiem to było mi oczywiscie gorzej potem.
a ostatnio z kropli na alkoholu brałam IBEROGAST-3x dziennie po 20 kropli i na drugi dzien juz mialam pogorszenie pecherza:(
bida


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#299 2010-05-13 16:30:04

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

własnie wróciłam od urologa.gosc mnie zdołował sad opowiedziałam, co sie działo od ostatniej wizyty, ze odstawienie leków sie nie sprawdziło, ze co pare dni miałam nawroty, więc wracamy do leków.zamiast Vesicaru mam na próbę Driptane, bo kiedys to brałam i mi pomogło na dobre 7 czy 8 lat.gosc mi powiedził, ze to najgorszy z tych leków, ale dał na próbę.jak nie wypali, to wracam do vesicaru. leki typu furagin nie ma sensu brać, bo ( tak mi tłumaczy) moja chorba jest spowodowana żłe dziłąającymi nerwami pęcherza ( a szczegóły po rezonansie i na to teraz czekam).zapytałam go, czy to sie da wyleczyc.gosc odp, ze zadałam mu trudne pytanie, więc juz wiedziłam, co chciał przez to powiedzieć. dodał, ze leki moga pomóc, ale to moze trwac latami sad sad sad
zdołował mnie
powiedzia, ze na bakterie mam nie patrzec, a Wy tu piszecie , ze one tez moga byc przyczyną.troche sie pogubiłam.czekam teraz na rezonans, a to jeszcze półtora mca sad


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#300 2010-05-13 18:27:47

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Monka nie nastawiaj się, że po rezonansię czegoś się dowiesz.. ja miałam rezonans i co? NIC!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson