Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-01-14 20:35:38

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

witam serdecznie

Mam problem z pecherzem: parcia naglace, nietrzymanie moczu kt zdarzylo mi sie parokrotnie i w dzien i w nocy poprostu nie zdazylam dobiec do toalety, czestomocz tzn mniej wiecej co godzine. Tak dzieje sie od ponad roku, natomiast ostatnio zauwazylam pogorszenie (od kilku miesiecy) Wczesniej nie siusialam pod siebie. Ponadto w lipcu przeszlam laparoskopie na torbiele endometrialne jajnikow. Zostalo mi usuniete wiele zrostow wokol macicy oraz 3 torbiele w tym jedna 8 cm. Zabieg rzekomo sie udal i zaraz po nim dostalam hormonalna kuracje (biore jasmin juz 7 opakowanie) Leczenie ma trwac rok czasu by pozniej moc zajsc w ciaze( tak twierdza lekarze) Pisze o tym bo byc moze problemy ginekologiczne rzutuja w jakis sposob na pecherz? Mam takze nadzerke na szyjce macicy i bez konca lecze stany zapalne pochwy. W tej chwili dostalam czopki kt maja podleczyc nadzerke.Urolog stwierdzil ze zapewne problemy z pecherzem sa spowodowane tymi ginekologicznymi. No i oczywiscie bylam cewnikowana do zabiegu i mialam ostre zapalenie pecherza na kt lekarz wypisal mi antybiotyki.
Robilam tez wymazy z cewki mycoplasma, uroplasma i chlamydia jest w porzadku Mialam urografie ktora wyszla w porzadku, usg wykazalo zaleganie moczu po wysiusianiu sie. A do tego zeby bylo weselej jak oddaje mocz musze sie napinac porzadnie bo inaczej bede chodzic co 15 minut i sikac po kropelce. To jest bardzo meczace doslownie w fizycznym sensie bo pod koniec dnia jestem poprostu wykonczona.Objawy mam tak sprzeczne ze sama widze iz nie trzymaja sie kupy gdyz innym razem sikam prawie po nogach jak z grubej rury. To dla mnie tragedia bo jak jade do pracy to przez prawie godzine mysle o tym jak nie nasikac do butow:) Urolog wlaczyl mi leczenie biore Cardure 1mg i Vesicare 5 mg raz dzienie. Po pierwszych paru dniach zauwazylam poprawe ale w tej chwili czyli po kilkunastu dniach znow dzieje sie to samo. A myslalam ze wracam do normalnego zycia zakupow, kina itp Pecherz niby mnie nie boli ale mam takie dziwne uczucie i ciagle o nim pamietam. Tak jakbym go ciagle czula. Aha moze ma to jakies znaczenie ze mniej wiecej 2 lata temu mialam e coli w moczu lecz w malej ilosci 10 do 3 czy cos takiego i zostalam przeleczona antybiotykiem.Mam tego naprawde dosc. Blagam napiszcie cos czuje sie jak ulomna i naprawde nie dam juz rady robic badan bo w zasadzie chce miec dziecko i ciagle robie badania ginekologiczne a jesze urologiczne to wykanczalnia. Aha no i oczywiscie widze ze pecherz zle reaguje na alkohol, w stresie moge wogole nie sikac natomiast gdy juz sie odpreze bede chodzic co pol godziny i wypuszczac z siebie co trzymalam. Pozdrawiam i ciesze sie ze istnieje taka stronka

Offline

 

#2 2007-01-14 21:10:35

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: witam serdecznie

napisz od czego to sie zaczelo(pierwsze jakiekolwiek dolegliwosci) i czy przed tym bylo normalnie z pecherzem.

Offline

 

#3 2007-01-14 22:10:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: witam serdecznie

Pierwsze uwagi tak na szybko:
1. Czy ktoś powiedział Ci, że Yasmin jest moczopędny i przy problemach z nadreaktywnym pęcherzem może pogłębić częstomocz?
2. Cardura to, o ile pamiętam, alfa-bloker - te zaś odpowiadają za m.in rozluźnienie (?) cewki (Sky, popraw, jeśli się mylę, bo nie pamiętam dobrze). Ja brałam Zoxon (alfa-bloker), po nim "zrobiło" mi się regularne nietrzymanie moczu, które parę innych leków tylko doprawiło.
3. Zabiegi w obrębie układu rozrodczego mogły mechanicznie - no, może nie uszkodzić, ale osłabić pęcherz. Czucie pęcherza może (nie musi) być objawem (niekoniecznie tylko tego) osłabienia/zwiększenia napięcia mięśniowego, też możliwe w/w podłoże. Być może w Twoim przypadku coś zdziałałyby ćwiczenia tych mięśni lub zaniegi typu eletkrostymulacja, akupunktura? Tylko nie wiem, czy nie ma przeciwwskazań z powodu leczenia ginekologicznego. Co do wpływu endometriozy na pęcherz - to już domena BarBarelli smile.
4. Ile było tego zalegania moczu?
5. Czy po leczeniu infekcji miałaś jeszcze jakieś problemy z bakteriami?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2007-01-14 22:32:39

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: witam serdecznie

doxazosin(cardura)to bloker receptprow alfa1.to lek przedewszystkim na nadcisnienie a przy okazji na sprawy moczowe.a.blokery teoretycznie powinny rozluzniac cewke,szyje pecherza(takzei gruczol krokowy u facetow)

Offline

 

#5 2007-01-15 08:18:12

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Dzieki sliczne za odpowiedz. Ginekolog powiedzial ze yasmin nic nie robi z pecherzem choc ja wczesniej czytalam w necie ze jest moczopedny. Jesli choci o zaleganie moczu to przed mikcja bylo 195 i ja juz mialam parcie a po mikcji 165 wiec chyba niezbyt duzo wysikalam. Co do tej cardury to mam wrazenie ze wlasnie parcia naglace sie troche uspokoily przynajmniej tak mi sie wydaje bo nie popuszczam tylko spokojnie ide do toalety, ale te cholerne zaleganie mnie wykancza. Sikam napinajac sie niemalze za kazdym razem bo inaczej wstane i wroce znow na bialego. Cala historia zaczela sie od tego ze gdy zaczynalam  i konczylam sikac to troszke mnie pobolewalo i wtedy wyszly mi bakterie e coli i je przeleczylam to bylo przed rokiem. Potem juz praktycznie bylo coraz gorzej az do teraz. Biore jeszcze te Vesicare choc tez slyszalam ze przy zaleganiu moczu jest niedobrze. Nie wiem co o tym sadzic naprawde bo hormony musze brac, lekarze nawet nie chca slyszec o odstawieniu. To jakis koszmar

Offline

 

#6 2007-01-15 08:39:02

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Wlasnie rozmawialam z mama i powiedziala mi ze wdziecinstwie jak mialam 1,5 miesiaca bylam w szpitalu na akazenie ukladu moczowego bo bylo w nim mnostwo bakterii. Potem mialam tez bakterie w wieku 5 czy 7 lat ale wszystko bylo leczone. No i byl spokoj az do 27 roku zycia a teraz sie mecze oczywiscie w 4 posiewach nic nie ma pustka wiec lekarz skupil sie na pecherzu nadreaktywnym i wspominal cos o neurogennym. A tak wogole to one sie czyms roznia? Jetsem na lekach dopiero 2 tyg moze to krotko a cardure biore w dawce 1mg ze wzgl na niskie cisnienie bo tak jak piszesz je obniza dodatkowo i i tak jestem ciagle nieprzytomna no ale lepiej to niz sikac pod siebie. Pozdrawiam

Offline

 

#7 2007-01-15 15:59:51

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: witam serdecznie

naprawdopodobniej masz sklonnosci do zakazen ale z powietrza sie niebiora wiec powinnas zrobic pozadne badania bakteriologiczne z moczu i pochwy,jesc probiotyki zebu paleczki kwasu mlekowego byly w pochwie i niedopuszczely zlych bakterii do cewki,zero stringow,majty zwykle bawelniane,ograniczyc slodycze i cos to powinno dac ale na zasadzie zapobiegania niz leczenia bo zeby wiedziec oco chodzi powinnas zrobic badania.

Offline

 

#8 2007-01-15 17:23:28

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Dobrze powiedziane tylko ze ja robie badania i od dziecinstwa nic z bakterii mnie nie meczylo. Teraz wiem ze mam stan zapalny pochwy dostaje co jakis czas czopki wypisane przez ginekologa (macmiror) ale poprawy ze strony pecherza nie widze z tego powodu. O stringach dawno zapomnialam a i lactovaginal tez wkladam seriami. Ginekologicznie jestem dobrze prowadzona ale niestety nikt nie widzi zwiazku tego z pecherzem. Myje sie tez szarym mydlem i naprawde nie wiem co jeszcze mozna robic w tym kierunku. W koncu urolog stwierdzil ze to typowo nadreaktywny tylko zastanawiam sie czy wszystkim tak miernie pomagaja leki bo ja zaczynam myslec ze nigdy sie tego nie pozbede. A ginekolog powiedzial tylko ze wspolczuje mi jak bede w ciazy z takim pecherzem bo napewno bedzie nieciekawie.

Offline

 

#9 2007-01-15 17:55:52

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: witam serdecznie

ogonie nadreaktywnosc powinna polegac na tym ze jest ok ale czesciej sie sika,nieboli itd.
zrob badania na inzynierskiej z pochwy i moczu to zapewne cos tam wyjdzie.

Offline

 

#10 2007-01-15 18:36:15

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Wiesz co pewnie masz racje z tymi badaniami i trzeba bedzie sie wybrac bo rozumiem ze jesli wyjdzie mi cos z moczu to znaczy ze to te srodmiazszowe zapalenie, szczerze mowiac dopiero o tym przeczytalam. Mnie pecherz nie boli ale mam dziwne uczucie sama nie wiem czy to pobolewanie czy nie jakby mnie cos cisnelo  w brzuch. Smiesznie to okreslilam ale jakos tak sie czuje

Offline

 

#11 2007-01-15 19:03:33

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: witam serdecznie


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2007-01-15 19:09:57

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: witam serdecznie

nie.jesli nic z moczu niewyjdzie to masz bankowo nadreaktywnosc jakas nieklasyczna lub inne cos niepowodowane przez bakterie i tu pozostaje jedynie lagodzenie objawow ale sadze ze u Ciebie cos moze wyrosnac w labo,mialas zapalenia,bakterie,klopoty ginekologiczne(to takze bakterie) wiec jesli cos by wyszlo wiedzialabys z czym walczyc(z pewnoscia niekrotko) ale trudno powiedziec jak endo na to wszystko wplywa bo na tym sie nieznam.

Offline

 

#13 2007-01-15 19:14:18

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: witam serdecznie

Offline

 

#14 2007-01-15 19:39:39

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: witam serdecznie


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#15 2007-01-15 20:11:03

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: witam serdecznie

no ale w gruncie rzeczy to to samo(w przypadku tej jednostki chorobowej,nie innej)bo nadmierna aktywnosc(czestosc sikania) jest spowodowana przez nadmierna wrazliwosc(skurcze powodujace parcia naglace),przeciez przy nadmiernej wrazliwosci niemozna powiedziec ze niema nadmiernej aktywnosci bo to jest skutek bezposredni.

Offline

 

#16 2007-01-15 20:14:51

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: witam serdecznie

tak apropo to dr r moglby przychylniej traktowac osoby(i sluchac?) ktore tam chca sie leczyc zamiast dzielic wlos na czworo.
wydaje sie mi ze jak ktos za czesto sika to z powodu nadwrazliwosco,niemozna mowic ze ktos czesto sika bez nadwrazliwosci i niemozna mowic ze ktos ma nadwrazliwosc i sika zadko.bez sensu

Offline

 

#17 2007-01-15 20:15:31

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Wlasnie probuje poukladac w glowie wszystkie informacje, ciesze sie z pogaduszek z wami bo lekarz nigdy mi nic nie wyjasnial, przynajmniej nie kojarze. Przypomnialo mi sie ze nawet jak robilam te badania, wymazy z cewki szyjki macicy itp w kierunku chlamydii, myco i uroplasmy  to wyszly mi leukocyty z wymazu z pochwy 5-10w.pw to chyba cos nie gra prawda? Cos mi wtedy wspomnieli ze mam cewke bardzo czerwona i ze mi pewnie piecze a ja mowilam ze nie piecze ale cos mam z pecherzem. Ja chcialabym dowiedziec sie czegos na temat tego sikania i napinania sie zeby wysiusiac sie do konca. Strasznie mnie to wykancza a gdy sikam swobodnie to za 15 min znow pojde, czy to tez u niektorych osob objaw pecherza nadreaktywnego, moze tak byc? Jakos lekarz nie odpowiedzial mi na to pytanie, ale gdzies u Was przeczytalam ze Cardura dziala na cewke wiec moze za jakis czas skonczy sie te moje sikanie wymuszone. Napiszcie co o tym sadzicie. Dzieki

Offline

 

#18 2007-01-15 20:22:00

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: witam serdecznie

masz objawy (te czeste sikanie zaleganie,wylatywanie,zaleganie moczu) pasujace do przerostu gruczolu krokowego ale chyba niejestes facetem ok 70-tki? tongue
a powaznie,prawdopodobnie masz przeszkode podpecherzowa stad zeleganie,cos sie rozluzni,sikasz lzej,nierozluzni,sikasz trudniej.takie to niespojne ale tak cos pasuje ew stan zapalny ogjol zwieracz i takze sie "nieotwiera" do konca albo innym razem za duzo ale na zbyt krotko.te zaczerwienienie wskazuje na bakterie napewno tylko trudno powiedziec czy te zalegania itd sa tylko tym spowodowane czy byc moze bedziesz musiala brac te alfa blokery zeby nauczyc tamte rejony normalnej pracy ale jesli masz bakterie i ich niewytepisz to leczenie objawowe nic nieda dobrego.tak mi sie wydaje.

Offline

 

#19 2007-01-15 20:27:46

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Sky a co to takiego przeszkoda podpecherzowa? Z bakteriami oczywiscie pojmuje ze jak beda to cos trza z tym zrobic. A facetem chyba nie jestem przynajmniej nic o tym mi nie wiadomo smile

Offline

 

#20 2007-01-15 20:29:05

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: witam serdecznie

może i tak. może problem leży tak naprawdę w cewce i nadreaktywność jest konsekwencją jej funkcjonowania, a problem z cewką może jest spowodowany jakąś dawną/obecną/nawracającą infekcją. Np. bakterie z pochwy "przechodzą" Ci do cewki. 135 ml zalegania to trochę za dużo, ale skoro alfa-bloker Ci pomaga, to jest nadzieja na poprawę (pod warunkiem ustabilizowania potencjalnych infekcji).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#21 2007-01-15 20:30:30

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: witam serdecznie

przeszkoda podpecherzowa to taka przeszkoda gdzies pod pecherzem utrudniajaca sikanie,poprostu zwezenie cewki moczowej.ale klopoty z szyja pecherza chyba tez mogly by pod te rejony podchodzic.

Offline

 

#22 2007-01-15 20:33:25

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: witam serdecznie

Offline

 

#23 2007-01-15 20:34:44

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

No dobrze a te zwezenie cewki to robi sie od czegos z jakiegos powodu chyba czy moze sie tak sobie samo wytworzyc? Jak to z tym jest?Nie mam parc naglacych i siusiam co 3 godz a nie co jedna jak biore cardure i vesicare. Kurde tak chcialabym juz powiedziec ze jest lepiej po tych lekach, choc mialam pare razy sikawki (tak to nazywam).

Offline

 

#24 2007-01-15 20:51:16

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: witam serdecznie

zwezenie mozesz miec od zaesze,wtedy sprzyja infekcjom tzn niezbyt dziala bariera ochronna w postaci oprozniania pecherza i bakterie zbieraja sie na zwezeniu itp,lub tez moze byc nastepstwem stanu zapalnego ale raczej ostrego lub tez spowodowane moze byc uszkodzeniem mechanicznym.

Offline

 

#25 2007-01-17 18:18:46

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Mam jeszcze pytanie bo tak czytam o tych bakteriach i tez pewnie zrobie badania na inzynierskiej ale nie wiem co robic z globulkami dopochwowymi chyba ich nie wkladac do momentu zbadania moczu bo jak domniemam sa antybakteryjne (Albothyl i macmiror na nadzerke i poprawe stopnia czystosci) i pewnie bedzie niemiarodajny wynik. Tak mysle choc nie jestem pewna. Cardura i Vesicare nic do tego nie maja chyba.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson