Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-06-10 09:05:20

milano
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-06-09
Posty: 13

czeste oddwanie moczu

Witam wszytkich
Mam problem z czestym parciem na pecherz ,zrobilem juz chyba wszytkie bada co byly niezbedne aby stwierdzic co mi dolega i wyszlo ze jestem zdrowy.Moj problem pojawil sie 10 lat temu i objawia sie tym ze oddaje duze ilosci moczu(bialego) nawet do 5 litrow i to wszytko odbywa sie przed zawodami sportowymi jakies 3 godziny wczesniej po zawodach wszytko ustepuje nie ma parcia na pecherz.Ta dolegliwosc jest meczaca a przede wszytkim jestem oslabiony stosowalem juz rozne tabletki i nic nie pomaga ostatnio uzywalem dipropan ale bez efektu czy moze ktos wiedziec co moze byc przyczyna takiej reakcji z gory dziekuje i czekam na jakies wskazowki

Offline

 

#2 2010-06-10 17:50:08

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: czeste oddwanie moczu

Koniecznie idź do endokrynologa. Możesz mieć moczówkę. Zrób sobie wcześniej bilans płynów - notuj wszystkie wypite i wysikane dobowo ilości płynów. I badania nerek: mocznik, kreatynina, poproś POZ-a o usg nerek. Reakcja z zawodami może być trojaka: denerwujesz się przed, a po podnosi się adrenalina i coś tam jeszcze; część płynów wypocisz lub pod wpływem wysiłku następuje jakaś zmiana hormonalna, która zatrzymuje wodę albo podnosi poziom ADH (hormonu zagęszczającego mocz).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2010-06-10 22:45:07

milano
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-06-09
Posty: 13

Re: czeste oddwanie moczu

Pod kontem moczowki nie mialem jeszcze zadnych badan ale z tego co sie orientuje to moczowka objawia sie tym ze oddaje sie bardzo duzo moczu chyba codziennie a ja taki objaw mam tylko przed meczem pilkarskim po meczu nic sie nie dzieje wszytko wraca do normy tzn chodze 3,4 razy do toalety ale dzieki za wskazowki i bedzie trzeba zrobic te badania aby sie dowiedziec czemu tak reaguje organizm pozdrawiam

Offline

 

#4 2010-06-11 12:11:08

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: czeste oddwanie moczu

Przeczytaj wÄ…tek usera Marcinek26. W zasadzie jest tam wszystko. I podobne !
Tak wogóle...człowiek chory naprawdę nie gra w piłkę :- ))))).
No i druga sprawa-----tylko przed meczem ? A przed egzaminami to nie ? Inne nerwy  nie dziaÅ‚aja tylko futbolowe?
A może sie czymś szprycujesz ?
Ale badania rezonansu magnetycznego miednicy to nie miałeś pewnie ?
U nas w Polsce to jest tak:::: -"panie, ja miaÅ‚em wszystkie badania i  wyszÅ‚o że jestem zdrowy-i co tu robić""
--A jakie pan miał badania ?
--A no. morfologiÄ™, OB, i rentgena .

Panie -to nie sÄ… badania ! To wiek 19-ty !!!!!!!!!!!!!!!!!!
-No coś pan. mnie lekarz prowadzi, mówią że dobry !!

(pisaÅ‚em już że  USG jest gówno warte jesÅ‚i lekarz nie zmienia gÅ‚owic nadawczych kilka razy --bo na typowej gÅ‚owicy to on widzi tylko zarys nerek i macicÄ™ i pÄ™cherz a obraz  na takim sprzÄ™cie walizkowym czarno biaÅ‚ym jest tak niedokÅ‚adny w dodatku jak na telewizorze bez anteny)
--NO, mówi lekarz--Ja u pana nic nie widzę, pan jest zdrowy !

(Nic dziwnego ty skurwie%lu, należałoby powiedzieć, i zesłać lekarza na Sybir za pieprzenie i za całkiem fikcyjny opis USG. Taką sytuacje mamy codziennie w przychodniach , szpitalach itp. Teoria tego aparatu jest świetna (USG) ale wykonują badania małpy ze wsi i to w dodatku bez głowic bo głowice-panie--kosztują dolary i się szybko zużywają, a nasz ZOZ nie ma pieniędzy).
Oto--powyżej----dokładne wyjaśnienie zagadnienia : "nic mi nie wyszło i mówią że jestem zdrowy a ja sie źle czuję"".

Offline

 

#5 2010-06-11 13:08:17

milano
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-06-09
Posty: 13

Re: czeste oddwanie moczu

Witam takich badan jeszcze nie mialem tylko podstawowe i usg czy nie zalega mocz ,czy nie mam prostay mialem isc na bardziej szczegolowe badania i polozyc sie do szpitala na trzy dni i wykonac wszytkie potrzebne badania stwierdziajace czy nie mam moczowki ale brak czasu pokrzyzowalo....Najdziwniejsze jest to ze przed meczem w ogole sie nie stresuje jest to dla mnie sama przyjemnosc moze tylko mysle o tym bardzo intensywnie i dzwina jest taka reakcja organizmu  ze musze tyle oodawac moczu a gdy naprawde mam sytuacje stresujace to nie ma  w ogole takiej reakcji jak nadmierne oddawanie  moczu wiec to jest wszytko dziwne i trudne do rozszyfrowania

Offline

 

#6 2010-06-16 23:34:57

milano
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-06-09
Posty: 13

Re: czeste oddwanie moczu

Dzis znowu mialem mecz i parcie na pecherz oddalem okolo 3 l przezroczystego moczu po meczu wszytko wrocilo do normy zadnego parcia i normalny mocz wziolem dipropan, tabletki na stres i nic nie pomoglo tak jak wczesniej powtarzalem graniem w pilke w ogole sie nie denerwuje jak myslicie co moze byc przyczyna takiej reakcji dzieki i pozdrawiam

Offline

 

#7 2010-06-17 01:21:21

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: czeste oddwanie moczu

Dodatkowo--trzeba zrobić posiewy w dobrym labie, poza szpitalem--po co się kłaść......Pozostałe badania typu rezonans i DOBRE USG też można poza szpitalem......
Co do wpływu nerwów........Ja tu piszę zawsze że nerwic nie ma , a wszelkie takie te...to pic na wodę.
I tak jest w zasadzie.
ALE-----ale bywajÄ… cuda !!!!!!!! Oto opis ! Od 18 lat on jest .UWAGA RODZICE. Dzieci precz od kompa.
Miałem kumpla, gadaliśmy se po męsku. I podał mi taki objaw z dziedziny ""urolo--seksuo--logii"" ::
Dziewuchę miał fajną i w łóżku było im coraz lepiej. Żadnych problemów z wytryskiem i wogóle. Ale pozycja klasyczna i zbliżona do niej jest nudna tak ciągle , więc postanowili se urozmaicić. Na początek on zaproponował (pierwszy raz w życiu) żeby wykonać to analnie . I mówi mi tak :
--Ty wiesz , dziewucha mi sie odwraca i ustawia, ja spojrzałem na tyłek i wejście do D.... ; i nagle ----WYTRYSK zupełnie ni stąd ni z owąd !!!! Cholera, ja człowiek bezstresowy, zaprawiony z nią w wyrku, bez alkoholu, na sam widok !!! DLACZEGO ?????? Jak patrzę z przodu--jest normalnie, robimy to klasycznie i wszystko terminowo. Jak się ustawie do wejscia w drugi otwór----leci jak z sikawki od razu zanim coś powiem --wystarczy że spojrzę na tyłek !!!!!!!( k. cytatu).
Tutaj ja se przypomniałem, że na filmie "Pułkownik Kwiatkowski" główny aktor (Kondrat) gra faceta który zaczyna płakać jak tylko spojrzy na piersi kobiety która mu sie podoba. Poza tym--nie ma żadnych seksualnych odchyleń. Ten punkt scenariusza powstał na pewno w oparciu o real czyjś - tam.
Tutaj-----podobny cymes. Na pytanie DLACZEGO --nie ma odpowiedzi. Dlaczego mecz daje sikanie a szarża kawaleryjska pod Samosierrą nie daje ?????????
NIe ma wytłumaczenia.
Może i jest zresztą.......ale to nie jest forum do tego......

Offline

 

#8 2010-06-17 08:43:37

milano
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-06-09
Posty: 13

Re: czeste oddwanie moczu

ale rezonans i usg czego wykonac?

Offline

 

#9 2010-06-18 22:28:32

milano
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-06-09
Posty: 13

Re: czeste oddwanie moczu

mam pytanie skad sie bierze przezroczysty mocz i to w takich ilosciach jak np u mnie do 5litrow przed meczem po wszytko mija

Offline

 

#10 2010-06-19 11:32:31

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: czeste oddwanie moczu

Rezonans miednicy małej.
USG--układu moczowego .
Ale to musi być dobra pracownia a nie na odpierd....!

Duża ilość moczu bierze siÄ™ z jakiegoÅ› wydzielenia sie hormonu pod wpÅ‚ywem napiÄ™cia (niby  mecze sÄ… bez napiÄ™cia ,ale powiedzmy ,jest coÅ› w rodzaju zaaferowania--to na pewno).
Ale jaki to hormon ?
Jeśłi badania takie jak posiewy, rezonans i USG nic nie dadzą to trzeba będzie iść nie do neurologa ale do endokrynologa i sprawdzić hormony. Ale tu też są w Polsce schody bo trzeba znaleźć DOBREGO endokrynologa , a zwykle są to debile......jak większość ludzi zresztą......tj. większość tzw. specjalistów.

Offline

 

#11 2010-06-19 11:41:16

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: czeste oddwanie moczu

Hormon - ADH. On odpowiada za zagęszczanie moczu, barwę i ilość wydalanego moczu. I, niestety, masz rację z tym dostępem do endokrynologów. Ale ta wizyta jest potrzebna, bo może tam jest jakiś gruczolak przysadki, co powoduje fiksowanie hormonu...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2010-06-19 11:56:57

milano
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-06-09
Posty: 13

Re: czeste oddwanie moczu

mialem tylko usg ukladu moczowego i podstawowe badania ogolnie  moczu i  bylo ok bylem u nefrologa to chcial mnie wyslac na badania zebym spedzil 3 dni w szpitalu pod kontem czy nie mam moczowki ale jeszcze nie zrobilem tych badanale wykluczam taka chorobe choc lekarzem nie jestem zrobie jeszcze ten rezonans miednicy jesli wszytko wyjdzie ok to pomysle o tym endokrynologu....

Offline

 

#13 2010-06-19 14:55:46

milano
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-06-09
Posty: 13

Re: czeste oddwanie moczu

Endykrolog pewnie bedzie chcial zrobic badania czy nie mam moczwki taka pierwsza mysl mu przyjdzie do glowy jesli mu opowiem o wszytkim ale dla mnie to wszytko jest dziwne mecz np raz w tygodniu oddaje tyle moczu przed co by wskazywalo ze mam moczowke takie sa objawy duze ilosci przezroczystego moczu a po meczu nic i np 6 dni organizm normalnie reaguje normalny mocz do 3,4 razy w ubikacji dziennie jestem a przeciez jesli ktos ma moczowke to nie ma jej raz w tygodniu tylko chyba czesciejto to wszytko jest dla mnie dziwne i trudne do rozpoznania chyba ze naprawde jest jakis hormon ktory dziala tak przed meczem ze powoduje parcie na pecherz

Offline

 

#14 2010-06-19 18:26:51

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: czeste oddwanie moczu

Może kortyzol jakoś aktywuje ten hormon?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#15 2010-06-19 22:50:42

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: czeste oddwanie moczu

Niech se endokrynolog kombinuje jak chce, moczówki nie znajdzie oczywiście , i wtedy ty mu zasugeruj jakieś badania ogólne hormonów (może przysadka panie doktorze).
Kto wie czy tu nie będzie trzeba walnąć se tomografii głowy---ale to już dalsza sprawa.
Ja należe do ludzi często sikających. I w okresie zdenerwowania sikałem zawsze nieprawdopodobne ilości. Trudno mi wierzyć że przed meczem sie nie denerwujesz......Większość się denerwuje !!!!

Offline

 

#16 2010-06-19 23:01:04

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: czeste oddwanie moczu

Zwłaszcza jeśli to jest mecz Polska - Hiszpania wink.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#17 2010-06-19 23:09:04

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: czeste oddwanie moczu

a bierzesz jakieś dopalacze???? bo słyszałam o nich sporo: mają różnie działania uboczne. ale, poza tym, jeśli NIC Cię nie BOLI podczas tego sikania, to ja bym nie wariowała....zauważ też ile wypijasz płynów przed meczem. przezroczysty mocz jest zwykle po obfitym piciu wody. a moze coś moczopędnego zażywasz? musisz się poobserwować.

Offline

 

#18 2010-06-19 23:37:39

milano
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-06-09
Posty: 13

Re: czeste oddwanie moczu

nie biore zadnych dopalaczy a moj organizm juz obserwuje od 10  lat i wiem ze to nie jest normalna sytucja oddawanie tyle moczu nawet staram sie w ogole nie pic przed meczem ale to jeszcze gorzej bo nie mam sily na nic jestem oslabiony wyobraz sobie oddac okolo 4litrow moczu a potem biegac po boiskunie ma szans znam juz swoj organizm i wiem ze to nie jest normalne ale kiedys tak nie mialem nie musialem oddawac tyle moczu i funkcjonowalem normalnie wiec cos musi wplywac na to ze oddaje tyle moczu ale jeszcze nie  wiem i tak szczerze to nie wiem czy kiedys to tego dojde....

Offline

 

#19 2010-06-20 10:37:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: czeste oddwanie moczu

Endokrynolog jak nic. Jeśli to nie trwa cały czas, a tylko w określonych sytuacjach, oznacza, że problem z zagęszczaniem moczu nasila się w tych okolicznościach (czyli raczej stałe zmiany są podejrzeniem drugoplanowym), co może być spowodowane aktywnością hormonów typu adrenalina, kortyzol; zmianą wydalania elektrolitów itp. A swoją drogą - czy Ty przed startem pijesz dużo, dużo więcej? A co pijesz? Bo są środki legalne i ogólnie nieszkodliwe, które przy wielu - również ukrytych - schorzeniach dają organizmowi popalić, jeśli organizm jakoś szwankuje.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#20 2010-06-20 12:12:42

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: czeste oddwanie moczu

wszystko to święta prawda, ale trzeba sobie zostawić margines na taką okoliczność:::::::
Objawy "jak drut, panie ,nerwica..." bywają spowodowane jakaś chorobą TEGO ORGANU który ma tu znaczenie --- tu akurat pęchezr lub nerki.
Przykładowo--po grypie Hong-Kong , która często rzucała się na nerki, utrzymywały sie LATAMI dziwne objawy sikające , nieraz podobne do nerwicy !!!!!!!!A powodem było uszkodzenie tkanki przez wirusa ! Mało tego----wirusy potrafia żyć nadal w bas bezobjawowo ale dając jednocześnie dziwne zjawiska........potrafią też odnawiać swoją aktywność już nie tak ostro , ale jednak......
Daje to wszystko sensacje nie do określenia /skąd to panie ja mam ?/
Pacjenci z LEKKIM uszkodzeniem  zastawki serca majÄ… KOMPLET objawów nerwicy serca----------a przecież nie majÄ… naprawdÄ™ żadnej nerwicy !!
Dlatego tutaj , u kolegi Milano, badania muszą byc szczególnie wnikliwe żeby czegoś nie przeoczyć. I to z wielu kierunków !!
Pamiętajmy że grot strzały Irokeza tkwiący w dupie pioniera amerykańskiego może być przyczyną drętwienia lewego ucha.......tego pioniera oczywiście.....

Offline

 

#21 2010-06-20 12:14:40

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: czeste oddwanie moczu

Zgoda. Tylko w naszej rzeczywistości, kiedy Milano i tak 99% będzie musiał zarobić na własny koszt, trzeba ustalić hierarchię wydatków i kosztorys na dłuższy czas.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#22 2010-06-20 20:35:23

ela69
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-06-20
Posty: 2

Re: czeste oddwanie moczu

Witam wszystkich!
Kiedys miałam problem z czestym oddawaniem moczu w dzien w nocy, zrobilam wszystkie mozliwe badania. Lekarz stwierdził, ze nic mi nie jest. Wzielam kilka antybiotykow, nie pomogly. Zaczelam pic herbate z cytryna, lub woda z cytryna 2-3 litry dziennie. Meczyłam sie tak 3lata...;/Ale kochani pomoglo wyplukalam wszystkie bakterie z pecherza...teraz moge normalnie funkcjonowac. Moge siedziec w zimny pomieszczeniu z golymi nogami i nie potrzebuje ,,pampersa"wink Naprawde pijcie duzo wody ciepłej !!!

Offline

 

#23 2010-06-20 22:42:44

milano
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-06-09
Posty: 13

Re: czeste oddwanie moczu

Nie Wiem Czy W Moim Przypadku To Sie Sprawdzi Ale Zawsze Mozna Sprobowac Nowych Technik A Dzsiaj Znowu Mialem Mecz I Znowu To Sikanie  Jednym Slowem Wkur........a Jutro Wszytko Wroci Do Normalnosci Z Jednej Strony Dobrze Ze Nie Mam Takiej Reakcji Codzinnie Jak Inni Ludzie Na Tym Forum Tylko Ze Moj Przypadek Wydaje Sie Ciezki Do Rozszyfrowania Trzeba Naprawde Wielu Badan Bo Tak Naprwde Nie Wiadomo Co Jest Przyczyna Takiej Reakcji

Offline

 

#24 2010-06-20 22:48:48

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: czeste oddwanie moczu

Milano, Ty nie gdybaj, tylko mykaj do endokrynologa, a potem na wszelki urolog, neurolog, RM kręgosłupa lub miednicy, pewnie dostaniesz też RM przysadki. A po badaniach idź na rehabilitację, może spięcie mięśni też daje Ci do wiwatu.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#25 2010-06-21 20:29:48

milano
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-06-09
Posty: 13

Re: czeste oddwanie moczu

dzisiaj odebralem wyniku posiewu moczu i wszytko ok bylem u znajomego urologa to powiedzial mi ze moze tylko mi przepisac leki na stres aby mnie uspokoic bo twierdzi ze to na tle nerwowym  ale ciagle upieram sie ze musi byc inna przyczyna ale on twierdzi ze nic mi wiecej nie doradzi

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson