Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-06-28 18:50:58

gregory-krk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 5

badanie urodynamiczne przed rozpoczęciem leczenia

Witajcie ! jestem tu nowy i na poczÄ…tek chcÄ™ podziÄ™kować za to że istnieje forum które pomaga ludziom z problemami pÄ™cherza. Mój problem z pÄ™cherzem mam przynajmniej od 15 lat polega on na czÄ™stym oddawaniu moczu (do 16 razy na dobÄ™) i to zawsze  niezależnie od pory roku. Dopiero teraz zdecydowaÅ‚em siÄ™ coÅ› w tym kierunku zrobić i zgÅ‚osiÅ‚em siÄ™ do lekarza rodzinnego, ten daÅ‚ mi skierowanie na usg jamy brzusznej i inne podstawowe badania z krwi ( badania wyszÅ‚y w porzÄ…dku, nic nie niepokojÄ…cego). Dlaczego piszÄ™ w dziale pÄ™cherz nadreaktywny ? ponieważ lekarz pierwszego kontaktu powiedziaÅ‚ że to może być przyczynÄ… (jestem osobÄ… bardzo nerwowÄ…) poza tym zauważyÅ‚em że jak siÄ™ wyciszam to mój pÄ™cherz robi to samo i wtedy mogÄ™ nawet nie chodzić przez dÅ‚uższy czas do toalety a w innym przypadku latam co chwilÄ™. SÅ‚yszaÅ‚em że w takim przypadku jak mój przed rozpoczÄ™ciem leczenia wskazane byÅ‚oby wykonanie badania urodynamicznego, jestem w stanie wykonać takie badanie na wÅ‚asny koszt jeżeli to coÅ› da i lekarz na jego podstawie rozpocznie wÅ‚aÅ›ciwe leczenie, naczytaÅ‚em siÄ™ na waszym forum o waszych dolegliwoÅ›ciach i uważam że wczeÅ›niej czy później i tak bym musiaÅ‚ takie badanie wykonać wiÄ™c co radzicie ?

Offline

 

#2 2010-06-28 19:36:43

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: badanie urodynamiczne przed rozpoczęciem leczenia

Witaj.  Pewnie, że to jedno z podstawowych badaÅ„, ale mamy jeszcze cystoskopiÄ™ i inne równie ważne smile  A mógÅ‚byÅ› napisać nieco wiÄ™cej o tym czÄ™stomoczu? Dużo oddajesz tego moczu jednorazowo, jak to wyglÄ…da, jakie masz przy tym odczucia czy np sÄ… to parcia nagle, że musisz szybko leciec do toalety? Czy czÄ™sto robiÅ‚eÅ› posiewy i badania ogólne moczu, bo skoro chorujesz tak dÅ‚ugo pewnie masz troszkÄ™ tego na koncie?

Offline

 

#3 2010-06-28 19:57:12

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: badanie urodynamiczne przed rozpoczęciem leczenia

Zgoda. Ale pamiętaj, że psychiką nie sikasz. Jeśli reagujesz nadaktywnością pęcherza tylko w sytuacjach stresu, to trzeba wyciszyć przewodnictwo nerwowe. Z reguły jednak jest tak, że owa stresogenność jest wtórna wobec zaburzeń przewodzenia spowodowanego czynnikami organicznymi. Np. masz neurogenność pęcherza albo podrażnione nerwy pęcherza ciągłym stanem zapalnym i bólem, wiec obciążony układ nerwowy będzie silniej reagował na kolejny pobudzacz, czyli stres psychiczny. A jak u Ciebie z jelitami?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2010-06-28 19:58:28

gregory-krk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 5

Re: badanie urodynamiczne przed rozpoczęciem leczenia

dziÄ™ki za szybkÄ… odpowiedź smile co do mojego czÄ™stomoczu to nie wyglÄ…da on raczej najgorzej, nie sÄ… to bardzo naglÄ…ce parcie, jestem w stanie powstrzymać mocz i nie potrzebujÄ™ biec do Å‚azienki ale czasami zauważam wycieki moczu przed jego wÅ‚aÅ›ciwym oddawaniem (niewielkie iloÅ›ci wykapujÄ…cego moczu). Co do iloÅ›ci jednorazowo oddawanego moczu to raczej sÄ… to normalne iloÅ›ci tyle ile zawsze oddawaÅ‚em, ale po wypiciu napoju gazowanego mogÄ™ latać co 10-15 min tak ze 6-7 razy. NadmieniÄ™ że przy oddawaniu moczu nie czujÄ™ pieczenia a strumieÅ„ moczu jest jednostajny, mocz koloru jasnożółty, przejrzystość zupeÅ‚na, ciężar wÅ‚aÅ›ciwy 1.021, ph 5, azotyny, biaÅ‚ko, glukoza, ketony, urobilinogen, bilirubina - nieobecna, osad  bez zmian patologicznych (wynik badania ogólnego). Co do leczenia to dotychczas nic nie robiÅ‚em w tym kierunku a wynikaÅ‚o to trochu z niewiedzy i zaniedbaÅ„ dopiero dziÄ™ki internetowi a szczególnie waszemu forum dowiedziaÅ‚em siÄ™ że jest to choroba i można a nawet trzeba jÄ… leczyć.

Offline

 

#5 2010-06-28 20:10:56

gregory-krk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 5

Re: badanie urodynamiczne przed rozpoczęciem leczenia

jak dotÄ…d nigdy nie chorowaÅ‚em na pÄ™cherz ani inne poważne choroby a co do nerwowoÅ›ci to już najmniejszych lat na to siÄ™ leczyÅ‚em, stres najpierw w szkole później w pracy do tego stopnia że zabrano mnie karetkÄ… do szpitala bo zrobiÅ‚o mi siÄ™ duszno a później wyszÅ‚o że to z stresu. Co do jelit to raczej w porzÄ…dku wypróżniam siÄ™ regularnie nic mnie nie boli choć bywajÄ… takie dni że mam zaparcia ale od  ponad roku to mi siÄ™ nie zdarzyÅ‚o a czÄ™stomocz zostaÅ‚.

Offline

 

#6 2010-07-02 11:49:32

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: badanie urodynamiczne przed rozpoczęciem leczenia

Ja bym tu poparł post Redakcji, a mówiąc wprost----zwykle jednak wychodzi po latach ,że objawy (te lub inne) wcale nie brały się z nerwów ale z czego innego.
Owszem------sporo osób po prostu sika czesto od urodzenia i zwykle sÄ… to osoby wrażliwe (nie mam pojÄ™cia jak to dziaÅ‚a ale może to jakieÅ› wahania hormonów , czort wie....ja sam sikaÅ‚em  zawsze po 5 razy w nocy a byÅ‚em zdrowy w zasadzie, a już po napoju to od razu 10  razy do kibla i wysikiwaÅ‚em 200% tego co wypiÅ‚em...).
Ale-----zawsze jest w organiźmie coś namacalnego= niewykrytego.
Przykładowo--jeśłi miałeś omdlenie i duszności i cię pogotowie zabrało ""z nerwów"" to po prostu NIE BYLO TO Z NERWÓW.
U mnie po 30 latach wykryto nosicielstwo gronkowca złocistego (sam qrwa wykryłem). Od tego źle działa wszystko;-- w tym sikanie, serce=omdlenia, krązenie, są DUSZNOŚCI itp.
Więc----radzę ci robić badania wszystkie możliwe--raczej o charakterze ogólnym a nie sprawy przepływu moczu akurat.
Zrób posiewy z gardła, moczu, spermy. Posprawdzaj immunoglobuliny.(IGG,IGA,IGM). Pogadaj z internistą dobrym (są tacy ?).
I na razie tyle........Oczywiście tomografia układu moczowego--koniecznie.
Oraz--ECHO serca, bo potknięcia serca (pęczek Hisa) dają od razu sikanie jak u strażaka.

Offline

 

#7 2010-07-02 15:25:00

gregory-krk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 5

Re: badanie urodynamiczne przed rozpoczęciem leczenia

jak już tak mówicie to dlaczego nie bieżecie pod uwagÄ™ nerwicy wegetatywnej  ? przecież ona też może dziaÅ‚ać na ukÅ‚ad moczowy ! jak już pisaÅ‚em to nigdy nie leczyÅ‚em siÄ™ na nic poważnego, każdÄ… grypÄ™ czy przeziÄ™bienie wyleżaÅ‚em dokÅ‚adnie (a naprawdÄ™ niewiele chorujÄ™) a z powodu nerwów to miaÅ‚em ciÄ…gle problemy już od podstawówki poprzez szkoÅ‚Ä™ Å›redniÄ… i w pracy. OczywiÅ›cie nie kwestionujÄ™ tego że przyczyna może leżeć w wirusach, stanach zapalnych ale wtedy by coÅ› wyszÅ‚o w badaniach ogólnych a te sÄ… w normie !

Offline

 

#8 2010-07-02 18:52:52

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: badanie urodynamiczne przed rozpoczęciem leczenia

Primo - badania ogólne są tylko po to, żeby stwierdzić, czy żyjesz wink. Mało co wyjdzie Ci w badaniach ogólnych, bo co to są badania ogólne? Ogólny mocz, morfologia, OB, glukoza, cholesterol, kreatynina.

Secundo - drugim czynnikiem fałszującym jest Twój układ immunologiczny. Jeśli organizm nie ma siły się bronić, to nie wyjdą Ci żadne badania. Podobnie w drugą stronę, jeśli jest nadagresywny.

Tertio: nie uważasz, że coś jest nie tak w tym, co piszesz? Z powodu NERWÓW miałeś problemy w podstawówce? Gregory, czy Ty żyłeś w patologicznej rodzinie, ktoś Cię bił, gwałcił, znęcał się nad Tobą psychicznie? Bo jeśli nie, to żadne nerwy, po prostu nie masz od dzieciństwa diagnozy. Te "nerwy" po latach okazują się zaburzeniami endokrynologicznymi, dysfunkcjami anatomiczno-fizjologicznymi układu moczowo-płciowego itd.

Pamiętaj, że nerwica wegetatywna jest reakcją obronną organizmu na realny czynnik. Nie na nerwy, tylko np. na poziom kortyzolu. Ale też może być reakcją np. na niedotlenienie (niezdiagnozowana astma) czy zaburzenia przemiany tłuszczów.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2010-07-03 23:39:37

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: badanie urodynamiczne przed rozpoczęciem leczenia

Aż dziw jak ta Redakcja dobrze pisze !!!!
No dosłownie ma kobita moje poglądy, a to stąd że sama na sobie wypraktykowała jak to jest naprawdę.
I dlatego ja, po wieeeelu latach mądralowania lekarzy, doszedłem do wniosku że nerwice wegetatywne po prostu nie istnieją ! ==tak upraszczając sprawę.
WiÄ™c szanowny kolego Gregory-krk, uwierz po prostu w to co ci siÄ™ mówi i zacznij badać siÄ™ wnikliwie. PamiÄ™taj o echu serca bo coÅ› tak czujÄ™ że masz niedomykalność zastawki  i malutki blok częściowy .

Offline

 

#10 2010-07-04 00:16:19

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: badanie urodynamiczne przed rozpoczęciem leczenia

Jezusiemaryjo, Pulkos siÄ™ ze mnÄ… zgadza!

A propos niedomykalności - mnie też podejrzewali, a po 9 latach okazało się, że to astma, a gazometrię miałam poniżej wszelkich norm (takie niedotlenienie, ale oczywiście ani to, ani wiecznie sine paznokcie nikogo nie zainteresowało). Zdaje się (pewności jednak nie mam), że u młodych osób często myli się zaburzenia pracy serca z zaburzeniami układu oddechowego.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2010-07-04 19:23:39

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: badanie urodynamiczne przed rozpoczęciem leczenia

no to prawda, tylko że sprawę zastawek oraz ew. bloku serca dość łatwo teraz wyłapać.
Ale co do astmy (utajonej) to gorzej już.
Dusznosci mogą np. pochodzić od nosicielstwa bakterii w układzie oddechowym (nie ma innych objawów ani gorączki).
te same bakterie powodować mogą sikanie częste bo ich obecność podkręca organizm i jego chęć "wypłukania się".
A więc--jeśłi badanie serca nic a nic nie pokaże, to jakieś posiewy powinny coś pokazać.
A nerwica weg. to jest temat z filmów Zanussiego--tego poganiacza wielblądów pozującego na polskiego mędrca.
W nas -Słowianach, co najwyżej drzemie Pawka Morozow....natomiast nerwic niet !!!!
Chłopaki z Powstania warszawskiego jakoś nie sikali ze stresu co 5 minut.........

Offline

 

#12 2010-07-04 21:05:48

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: badanie urodynamiczne przed rozpoczęciem leczenia

Tyle że astma to ogólnie stan zapalny i, jak najbardziej, może być po infekcji. Ja np. tak mam - od chlamydii pneumonki.

A co do Powstania - no właśnie...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson