Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-12-15 20:29:42

annaansarov
Użytkownik
SkÄ…d: USA
Zarejestrowany: 2007-09-18
Posty: 35
Serwis

IC a SEX -Zycie intymne chorych na IC i ich partnerow...

Karolino w zwiazku z twoim pytaniem postanowilam zalozyc nowy watek i strescic w kilku postach te nowelke, ktora zakupilam ze strony ICA
(jestem dyslektykiem i w dodatku nie mam polskiej czcionki - prosze ignorowac ortografje) SORRY

IC a SEX
Sreszczenie oparte na  ksiazeczce publikowanej przez Interstitial Cystitis Association. Ksiazka pod tytulem BECAUSE YOU CARE (Odkrywanie Intymnych problemow u ludzi chorych na IC)

Ten podrecznik po zyciu intymnym pacjeta z IC zawiera statystyki, opisy fizycznej I psychicznej udreki jakiej kazda z nas doswiadcza.
Ksiazka jest bardzo interesujaca i pomocna zawiera jednak wiele powtorzen.

Jak to jest miec IC?
Opis pacjetow chorych na IC

- jak okruchy szkla wcierane w sciane pecherza
- tak czesta potrzeba oddawania moczu, ze nie mozna zrobic podstawowych zakupow bez koniecznosci  urzywania toalety w sklepie
- plonaca zapalka w pecherzu
- gleboki plonacy bol przeszywajacy od narzadow rozrodczych az po pas I nogi
- czesta potrzeba wstawania w nocy w celu oddania moczu powodujaca wyczerpanie fizyczne do stopnia kompletnej niedyspozycji

Offline

 

#2 2007-12-15 20:31:14

annaansarov
Użytkownik
SkÄ…d: USA
Zarejestrowany: 2007-09-18
Posty: 35
Serwis

Re: IC a SEX -Zycie intymne chorych na IC i ich partnerow...

IC a SEX

Badania statystyczne dowodza, ze IC ma duzy wplyw na zycie intymne pacjetow I ich partnerow.
Pacjeci stwierdzaja ze:
-Sex powoduje zwiekszenie bolu I nadaktywnosc pecherza
-Odczucie bolu podczas stosunku lub po stosunku
-Generalnie IC powoduje ogolne zniechecenie do sexu
okolo 20% pacjetow nie jest wstanie urzymywac intymnych stosunkow z partnerem reszta stwierdza ze pomimo dyskomforu ciagle jest zdolna do wspolzycia.

Wielu osob z IC unika zwiazkow w obawie o zycie inntymne.
Srednio 50% lekazy nie czuje sie wygodnie rozmawiajac na tematy intymne ze swoimi pacjetami.

Czasami lekaze oferuja srodki znieczulajace tj: LIDOCAINE (XYLOCAINE) zel ktore pomagaja w lagodzeniu bolu przy stosunku lub proponuja inne srodki przeciw bolowe ...

Offline

 

#3 2007-12-15 21:16:15

annaansarov
Użytkownik
SkÄ…d: USA
Zarejestrowany: 2007-09-18
Posty: 35
Serwis

Re: IC a SEX -Zycie intymne chorych na IC i ich partnerow...

IC I Intymnosc – FIZYCZNE wyzwanie… DLA CHORYCH I ICH PARTNEROW

Bol, cisnienie na pecherz, lekarstwa I ich stony uboczne i/lub hormonalne problemy maja negatywny wplyw na sexualnosc osob z IC.

Twoj partner z IC moze doswiadczac niektore lub wszystkie z ponirzszych psychicznych syndromow.

- Czeste Oddawanie moczu. W dzien lub nocy naglosc nawet do 60 razy w ciacu doby.
- Cisnienie na pecherz. Uczucie ciagle pelnego pecheza cisniena polaczonego z bolem…
- Inne Dolegliwosci. Wielu pacjetow  IC doswiadcza bolu miesni, migren, alergji, gastrologiczne, problemy…

IC ma newytlumaczony wplyw na rozwoj innych chronicznych chorob jak  VULVAR VESTIBULITIS, FIBROMYALAGIA, ciagle zmeczenie, zalamanie systemu immulogicznego…(acz nie koniecznie musza te schorzenia wystepowac)

Jak wiec widac z opisu dolegliwosci u pacjeta z IC (nie wazne w jakim stopniu rowinieta jest ta choroba) moze byc trudno  o poczucie bycia sexualnym.

POWODY BOLU PODCZAS STOSUNKU

Kilka teorji:
- zwiekszone krazenie krwi w obszarze narzadow rodnych
- zwiekszona aktywnosc nerwow
- podraznienie pecherza I otaczajacych regjonow podczas stosunku
- Choroby wsplzalezne tj: VULVODYNIA i/lub ENDOMETRIOSIS moga rownie powodowac bol.
- Mozg podczas stosunku uwalnia supstancje chemiczne ktore kraza zarowno w glowie jak I innych regionach ciala. Te chemiczne supstancje moga powodowac zwiekszenie sygnalow bolu z pecherza I jego podraznienie.
- VASOCONGESTION w obszarze narzadow rodnych moze zwiekszac cisnienie I czestosc ddawania moczu u niektorych kobiet.
- Trudno czuc sie sexualnie gdy sie ma ciagla potrzebe siusiania…
U kobiet przednia sciana pochwy jest na przeciw        tylnej sciany pecherza wiec penetracja moze powodowac parcie na pecherz I powodowac bol.

Cokolwiek powoduje bol ten Bol jest prawdziwy I powstaje przed, wtrakcie I po sexualnej aktywnosci.
Dla roznych osob z IC odczuwanie bolu jest inne I w roznych momentach intymnego zblizenia.

Offline

 

#4 2007-12-15 21:48:50

annaansarov
Użytkownik
SkÄ…d: USA
Zarejestrowany: 2007-09-18
Posty: 35
Serwis

Re: IC a SEX -Zycie intymne chorych na IC i ich partnerow...

IC/INTYMNOSC psychiczne wyzwania Dla OSOB z IC I ic PARTNEROW

Wyobraz sobie nie moc:
- jesc lub pic ulubionych dan I trunkow (pizza, czekolada, pomidory, napoje gazowane, kawa, wino etc…)
- cwiczyc uprawiac sport w takim stopniu jakbys chcial I jak zwykles
- podrozowac, planowac z przyjacolmy wypraw etc…
- przesypiac nocy

wyobraz sobie, ze te wszystkie rzeczy ktore powinny slurzyc twemu zdrowiu w praktyce ci szkodza I powoduja, ze czujesz  sie gorzej (cwiczenia, prawidlowe odrzywianie, vitaminy etc…)

wyobraz sobie ze sex nie sprawia ci przyjemnosci tylko bol I powoduje ze czasami po jednym stosunku czujes sie gorzej przez cale  dnie…

wyobraz sobie ciezar tych doswiadczen. Jak taki fakt wplywal by na twoje samopoczucie I stosunek do zycia.?

Te wyzwania Psychologiczne u pacjetow z IC I ich partnerow prowadza do czestej devastacji zwiazkow.

Ten temat powinien byc przedyskutowany od samego poczatku powstania problemu. Niemozna ignorowac prawdy lub unikac dyskusji, zle podejscie do tego problemu moze powodowac zwiekszenie bolu u chorych, frustracji u ich partnerow prowadzacej czesto do separacji, rozwodow lub nieszczesliwych zwiazkow.

DEPRESJA
Czesta u pacjetow z IC bol I ciagle zmeczenie sa jej glownym powodem.
ANEXIETY-typowe dla pacjetow z IC
-szypciej mi sie pogorszy niz polepszy?
-bede sie tak czuc do konca zycia?
-czy bede wstanie dokonczyc zaczety project…..?
-czy bedze na mnie dzalal ten nowy lek?
Plus sexulanie
- nie jestek kochana poniewarz moje IC?
- Czy moj partner opusci mnie z powodu mojego IC?
- Czy powinnam zgodzic sie na sex pomimo mojego bolu aby zaspokoic potrzeby mego partnera?
- Czy moj partner opusci mnie poniewarz nie mam tej samej sexualnosci co przedtem?
- Czy wogule powinnam sie z kims wiazac?
- Czy jestem skazana na samotnosc do konca zycia?
- Jestem sexualnie uszkodzona, bezurzyteczna?
TE STWIERDZENIA/ PYTANIA SA TYPOWE DLA CHORYCH NA IC…

IZOLACJA
Wiekszosc ludzi, przyjaciol, rodziny, wpolpracownikow a nawet srodowisko medyczne nie rozumie w calosci tej choroby I seksualnych problemow osob z IC.
IC moze limitowac chorych w stosunkach socjalnych a w koncu prowadzic do izolacji I samotnosci.
Wyobraz sobie nie moc porozmawiac z osoba ktora cie rozumie I ci wierzy…I bez pomocy…

Offline

 

#5 2007-12-15 22:12:38

annaansarov
Użytkownik
SkÄ…d: USA
Zarejestrowany: 2007-09-18
Posty: 35
Serwis

Re: IC a SEX -Zycie intymne chorych na IC i ich partnerow...

IC/INTYMNOSC EMOCJONALNE WYZWANIA

Fizyczne I psychiczne frustracje prowadza do CIERPIENIA EMOCJONALNEGO
- zlosc
- wina
- wstyd
- smutek, depresja, starch, bezradnosc
- akceptacja

Osoby z IC opisuja stopnie jakie przchodza w ich sexualnosci zlosc, frustracja byca nieusatysfakcjonowanym sexualne z powodu ich choroby  a w dodatku z bolem.
Co  moze  sie obiawiak krzykiem obwinianie klutnia…
Poniewaz IC dotyczy specyficznej czesci naszego ciala powoduje wtyd I niechec rozmowy na ten temat. Osoby z IC  moga czuc sie winne o ich sexualna niedyspozycje.
Smutek I depresja przychodza z frustracja I zmeczeniem. W koncu natchodzi akceptacja gdzie osoba uczy sie zyc , rozmawiac I radzic sobie ze swoim bolem I choroba.

IC/INTYMNOSC I  duchowe WYZWANIA

Nie zaleznie od wiary w radzeniu sobie z intymnoscia w IC czasami chorzy w zlosci obwiniaja BOGA.
Czuja sie jakby byli niesprawiedliwie I niehumanitarnie ukarani poniewaz tak wazna czesc ich zycia zostala im odebrana.
Lub przeciwnie- Niektorzy moga czuc ze zaslurzyli na kare ze wzgledu na cos co zrobili w przeszlosci.
Inni obwiniaja siebie za IC moga stacic wiare I nadzieje w duchowym sensie

KULTUROWE WYZWANIA

Siusanie nie jest tematem ktory porusza sie wygodnie. Od dziecka jestesmy nauczeni o zalatwianiu naszych spraw z dyskrecja. IC nie pozwala na dyskrecje wiec wstyd I uzasadnienia zwiazane z ciaglym bieganiem do toalety socjalnie moze byc dla niektorych wtydliwe I bardzo niewygodne!

Offline

 

#6 2007-12-15 22:51:11

annaansarov
Użytkownik
SkÄ…d: USA
Zarejestrowany: 2007-09-18
Posty: 35
Serwis

Re: IC a SEX -Zycie intymne chorych na IC i ich partnerow...

Lekarstwa a Sexualnosc

Niektore lekarstwa podawane chorym na IC moga wplywac negatywnie na sexualnosc pacjetow.

Np: Wiadomo, ze niektore  (SSRIs) lub antydepresanty jak (AMITRIPTYLINE- ELAVIL), ktore czesto pomagaja chorym na IC obnirzaja poped sexualny lub powoduja wysuszenie pochwy. Inne leki antihistaminowe, anticholinergics I inne  przeciw bolowe rowniez moga powodowac obnirzenie checi na sex.
Podobnie przy pacjetach przyjmujacych koktajte  jak np DSMO cewnikiem do pecherza powodujace podraznienie cewki  co rowniez nie jest zachecajace do stosunku.
Nawet zwykla wizyta u ginekologa  nie jest na ogul bezbolesna dla Pacjetow z IC. Niektore znieczulenia dentystyczne rowniez maja wplyw na wzrost bolu u chorych.
Pacjet pozostawiony jest z dwoma dylematami pozostac aktywnym sexualnie czy zabijac bol lekami  czy jedno I drugie … Znowu frustracja …

DOSWIADCZAJAC MOZLIWYCH ROZWIAZAN I POMOCY

Zostalo zaobserwowane ze z czasem rozpoznania choroby I samym IC od jego zaistniena w zwiazku nastepuje pogorszenie komunikacji miedzy partnerka a partnerem.

SA SPOSOBY NA POLEPSZENIE TEJ KOMUNIKACJI I ZWIAZKU

Komunikacja z Partnerem…
Dobra komunikacj jest bardzo wazna w skladanu sexualnych puzli w IC.
Np:
Partner nie zainicjuje sexu w obawie, ze spowoduje bol mojej Prtnerce.
Partnerka w obawie o ottracenie zgodze sie na sx pomimo mojego bolu.
Czysta, dobra komunikacja pomorze zrozumiec partnerowi ze “nie” nie znaczy ze cie nie kocham.
Komunikacja pomaga uniknac nieporozumien!

ZSPAKAJANIE POTRZEB W RAMACH LIMITU IC

Zrozumienie swoich obaw, potrzeb I limitow rozmowa o tym ze swoim partnerem jest konieczna.
- jak czesto potrzebujecie sexu ty I on?
- Co jest konieczne dla was aby byc spelnionym podczas sexu?
- Co boli?
- Co jest przyjemne?
- Czy jest jakis inny sposob na zaspokojenie?

PRACA Z TERAPEUTA

Praca z psychoterapeuta, sexuologiem, IC grupa rowniez pomagaja w rozwiazywaniu sexualnych problemow. Jesli decydujecie sie na pomoc specjalisty w tym zakresie musicie miec pewnosc, ze on zna  temat IC
Upewnijcie sie ze jest on swiadomy bolu jaki doswiadczacie zwiazanego z choroba  etc…

Offline

 

#7 2007-12-15 23:18:19

annaansarov
Użytkownik
SkÄ…d: USA
Zarejestrowany: 2007-09-18
Posty: 35
Serwis

Re: IC a SEX -Zycie intymne chorych na IC i ich partnerow...

Lekarstwa a Sexualnosc

Niektore lekarstwa podawane chorym na IC moga wplywac negatywnie na sexualnosc pacjetow.

Np: Wiadomo, ze niektore  (SSRIs) lub antydepresanty jak (AMITRIPTYLINE- ELAVIL), ktore czesto pomagaja chorym na IC obnirzaja poped sexualny lub powoduja wysuszenie pochwy. Inne leki antihistaminowe, anticholinergics I inne  przeciw bolowe rowniez moga powodowac obnirzenie checi na sex.
Podobnie przy pacjetach przyjmujacych koktajte  jak np DSMO cewnikiem do pecherza powodujace podraznienie cewki  co rowniez nie jest zachecajace do stosunku.
Nawet zwykla wizyta u ginekologa  nie jest na ogul bezbolesna dla Pacjetow z IC. Niektore znieczulenia dentystyczne rowniez maja wplyw na wzrost bolu u chorych.
Pacjet pozostawiony jest z dwoma dylematami pozostac aktywnym sexualnie czy zabijac bol lekami  czy jedno I drugie … Znowu frustracja …

DOSWIADCZAJAC MOZLIWYCH ROZWIAZAN I POMOCY

Zostalo zaobserwowane ze z czasem rozpoznania choroby I samym IC od jego zaistniena w zwiazku nastepuje pogorszenie komunikacji miedzy partnerka a partnerem.

SA SPOSOBY NA POLEPSZENIE TEJ KOMUNIKACJI I ZWIAZKU

Komunikacja z Partnerem…
Dobra komunikacj jest bardzo wazna w skladanu sexualnych puzli w IC.
Np:
Partner nie zainicjuje sexu w obawie, ze spowoduje bol mojej Prtnerce.
Partnerka w obawie o ottracenie zgodze sie na sx pomimo mojego bolu.
Czysta, dobra komunikacja pomorze zrozumiec partnerowi ze “nie” nie znaczy ze cie nie kocham.
Komunikacja pomaga uniknac nieporozumien!

ZSPAKAJANIE POTRZEB W RAMACH LIMITU IC

Zrozumienie swoich obaw, potrzeb I limitow rozmowa o tym ze swoim partnerem jest konieczna.
- jak czesto potrzebujecie sexu ty I on?
- Co jest konieczne dla was aby byc spelnionym podczas sexu?
- Co boli?
- Co jest przyjemne?
- Czy jest jakis inny sposob na zaspokojenie?

PRACA Z TERAPEUTA

Praca z psychoterapeuta, sexuologiem, IC grupa rowniez pomagaja w rozwiazywaniu sexualnych problemow. Jesli decydujecie sie na pomoc specjalisty w tym zakresie musicie miec pewnosc, ze on zna  temat IC
Upewnijcie sie ze jest on swiadomy bolu jaki doswiadczacie zwiazanego z choroba  etc…

Offline

 

#8 2007-12-15 23:20:44

annaansarov
Użytkownik
SkÄ…d: USA
Zarejestrowany: 2007-09-18
Posty: 35
Serwis

Re: IC a SEX -Zycie intymne chorych na IC i ich partnerow...

ZMNIEJSZAJAC BOL PODCZAS STOSUNKU

- sprobujcie roznych pozycji, ktore podczas penetracji nie uciskaja na podrazniony pechezrz.
- Pozycja kobieta twarza w dol do poduszki na rekach I kolanach lub kobietana gorze powoduje odciazenie ucisku na bolacy pechez.
- Pozycja na krzesle, kanapie siedzaca ruchy chustajace
- TANTRIC YOGA –cwiczenia pomagaja
- Oral sex

Gdy BOL jest CHRONICZNY I SILNY

U niektorych osob objawy IC uniemozliwiaja Orgazm.
Nalezy pamietac, ze  dla wielu osub sex jet przyjemny rowniez bez orgazmu.
W  ksiazce tej autorzy zalecaja rozmowy erotyczne filmy etc…

Z MONITOROWANIEM LEKARZA niektorzy pacjeci probowali stosowac wlewki anestetyczne jak LIDOCAINE lub MARCAINE przed lub po stosunku.
Jesli sama sie cewnikujesz powinnas wczesniej przedyskutowac to z urologiem.

WYGODNIEJSZE UPRAWIANIE SEXu

Osoby z IC sugeruja kilka sposobow.
-szybsze osiaganie orgazmu –mniejsza irytacja cewki …
-male wibratory
-na bol po stosunku kompres chlodzacy za zlagodzenie pieczenia
-dla zmniejszenia ryzyka infekcji pecherza picie wody lub innych  plynow przed I po stosunku pomaga na oczyszczenie cewki. Niektore tabletki antykoncepcyjne rowniez mogo powodowac infekcje mocz u kobiet.

Cdn…
Na dzis musze konczyc zostalo mi jeszcze kilka stron do przeczytania I streszczenia…
POZDRAWIAM

Offline

 

#9 2007-12-16 12:17:26

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: IC a SEX -Zycie intymne chorych na IC i ich partnerow...

Annasarov - mysle, ze te wskazowki moglyby sie przydac takze osobom cierpiacym na pecherz, ktore nie maja IC.
Karolina - czy mozna ten post o seksie skopiowac tez do Poczekalni (Zycie seksualne...)?
Powiem Wam, ze wspomniana powyzej pozycja siedzaca jest naprawde swietna dla pecherzowiczek wink


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#10 2007-12-16 12:50:49

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: IC a SEX -Zycie intymne chorych na IC i ich partnerow...

Fajnie. Tylko na mnie znieczulacze nie działają, a jak tu się komunikować, jak facet zwiewa z niemiłym komentarzem na pożegannie. Co do małych wibratorów - cóż, jak się ma ból w obrębie całej miednicy, to o "ciele obcym" można zapomnieć, nawet gdyby się je lubiło wink
Dotka, skopiować nie mogę, mogę tylko przenieść. Podlinkuję w tamtym wątku.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2007-12-16 16:12:46

annaansarov
Użytkownik
SkÄ…d: USA
Zarejestrowany: 2007-09-18
Posty: 35
Serwis

Re: IC a SEX -Zycie intymne chorych na IC i ich partnerow...

CD.....
Brak zainteresowania sexem.

Miejac ciagly bol chroniczna chorobe jak IC, stress, depresja, problemy hormonalne, lekarstwa ktorych skutki uboczne powoduja generalne zniechecenie do wspolzycia.
Zalecan jest terapia z sex terapeuta

Bol podzas sexu morze byc powodowany przez ogolne wysuszenie pochwy ktore jest skutkiem min lekarstw przyjmowanych w IC.
W takim przypadku mozna sprobowac naturalnych lub syntetycznych zwilrzaczy np: olej roslinny, aloe vera gel, lubricants bazowanych na wodzie I innych jak np: Astroglide. Dodanie witaminy E olej do lubricantow zwieksza leczenie surowej tkanki.
Estrogen crem aplikowany dopochwowo tez pomaga zachowac porzadana wilgoc. Nalerzy pamietac, ze estrogen krem nie jest lekarstwem choc pomaga usniezyc bol, regolarne stosowanie moze prowadzic do powiklan. Stosowanie tego kremu powinno byc skonsultowane z lekarzem.

W ksiazce nastepre kilka stron opisuje waznosc edukacji swoich partnerow, terapeltow etc na temat IC. Problemow Fizycznych I Psychcznych jakie towarzysz tej chorobie. Bardzo wazne jest zrozumienie tych relacji odnosnie sexu.

Kupujac te ksiazke liczylam na cod I codowne bezbolesne metody. Jak wiecie drogie panie w IC codow jeszcze nie ma ale….
Informacje zawarte w tej ksiazce pomagaja poskladac sie troszke do kupy I probowac srodkow, ktorych same jeszcze nie probowalysmy.
Waga komunikacji jest podstawa tej nowelki wydaje mi sie ze jest ona bardziej napisana pod katem partnerow niz nas chorych.
Ja uwazam, kazda para powinna wspolnie przeczytac te ksiarzeczke I przedyskutowac jej tresc! Otwiera ona oczy osoba kore nie maja IC a musza nauczyc sie rozumiec swoich chorych partnerow.

Wracajac do PORAD na BOL
-  gorace lub zimne kompresy przed lub po sexie (ja mam poduszke elektryczna zwinieta w rolon I wcisnieta w skarpete taki kompres wkladam miedzy nogi kiedy wieczorowa pora dokucza mi IC…  mi POMAGA)
- oproznij peherz przed stosunkiem I zaraz po aby uniknac zainfekowania cewki…
- experymentuj rozne pozycje I ruchy
- niektorzy pacjeci zaleca probowanie alternatywow masturbacje, filmy erotyczne, masarze..
- osoby z ic polecaja rowniez rozluzniacze miesni. Stosowane tuz przed stosunkiem lagodza bol np: diazepam (VALIUM) lub inne srodki przeciw bolowe lorcet, Tylenol, vicodin, percocet moga byc rowniez pomocne. Pamietaj aby doustne srodki przyjac na odpowiedni czas przed spodziewanym stosunkiem.
- Zele znieczulajace z lidocaine (xylocaine) pomagaja rowniez

Nastepnie ksiazka zawiera opisy sytuacyjne z zycia pacjetow ktorych streszczac niebede...
Cala ksiazka zawiera 42 strony mozna ja kupic na stronie www.ichelp.org niestety po angielsku...

Karolina dlatego odpowiednia komunikacja jest wazna zawsze mozna znalezc jakies rozwiazanie a facet musi zrozumiec ze tym sie nie da zarazic to 1 a dwa to seks jest zwieczeniem wiekszych uczuc niz sama zwierzeca chec pokrycia...
BECAUSE YOU CARE powinien przeczytac twoj partner i byc swiadomy zwiazku i zycia z osoba cierpiaca na IC. W przeciwnym razie zwiazek z gory skazany jest na porazke!

Trzymajcie sie dziewczyny jak cos  jeszcze ciekawego znajde to dodam...
ANNA A.

Offline

 

#12 2007-12-16 19:03:19

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: IC a SEX -Zycie intymne chorych na IC i ich partnerow...

Dwie uwagi na marginesie:
- amerykańskie nazwy leków nie odpowiadają polskim. Najlepiej zobaczyć, jaką mają substancję czynną i szukać w Polsce po substancji,
- leki typu diazepam mogą obniżać skuteczność hormonalnych środków antykoncepcyjnych.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2010-08-15 19:55:03

annaansarov
Użytkownik
SkÄ…d: USA
Zarejestrowany: 2007-09-18
Posty: 35
Serwis

Re: IC a SEX -Zycie intymne chorych na IC i ich partnerow...

Po dlugiej przerwie wracam aby pochwalic sie 3 miesieczna corka Anabella wink Podczas ciazy czulam sie swietnie nawet pomidory mi nie szkodzily wrecz jakbym nie miala IC. Urodzilam przez CC. 2 miesiace po porodzie obiawy CC zaczely wracac. Moja rutyna to Pyridium (Phenazopyridine) na pieczenie. Zel - lidocaine jelly 5% na sex wink wlewki ww mi pomagaly. I jakos dzien za dniem... Pozdrawiam! AA

Offline

 

#14 2010-08-15 20:07:16

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: IC a SEX -Zycie intymne chorych na IC i ich partnerow...

Gratuluję! Ale to świadczy też o obecności histaminowej nadwrażliwości - w ciąży wzrasta 500 razy poziom DAO, więc na czas ciąży objawy znikają, potem wracają.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson