Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-08-18 14:49:03

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

mój przypadek....

witam
moja "przygoda" z pÄ™cherzem zaczęła siÄ™ już Å‚adnych parÄ™ lat temu...w zasadzie od samego momentu rozpoczÄ™cia współżycia... może nie po każdym ale po prawie każdym stosunku miewam dolegliwoÅ›ci podobne do zaplenia pÄ™cherza lub cewki- czasem ból jest nie do wytrzymania, czasem delikatnie mi o sobie przypomina. Zaczyna siÄ™ zwykle dzieÅ„/dwa lub 3 dni po stosunku i trwa np 2-3 godziny po czym znika jak rÄ™kÄ… odjÄ…Å‚ aby powrócić nazajutrz lub zrobić sobie jeden dzieÅ„ przerwy i znowu to samo. Ból nie jest ciÄ…gÅ‚y- trwa 2-3 godziny potem dzieÅ„ spokoju i znowu ból i znowu spokój..  i tak w kółko przez klika dni. ZrobiÅ‚am już wszelkie możliwe badania- posiewy, chlamdydie, urografia, badanie wziernikowe do pÄ™cherza, usg, byÅ‚am u proktologa i nic....cytologia grupa I. DziÅ› byÅ‚am u gina i nawet w trakcie badania ginekologicznego czuÅ‚am dyskomfort ze strony pÄ™cherza. U tego konkrentego lekarza byÅ‚am dziÅ› pierwszy raz ale zwróciÅ‚ on uwagÄ™ na fakt, iż mogÄ™ mieć nadreaktywny pÄ™cherz i przepisaÅ‚ mi uroflow. Nie daje mi 100% gwarancji na pomoc ale siÄ™ chwytam już wszystkiego... nie dość, że ból jest nie do zniesienia to cierpni na tym również moje życie zawodowe i małżeÅ„stwo ponieważ unikam sexu jak ognia... wyrobiÅ‚am już sobie przekonanie, że po każdym razie bÄ™dzie boleć. jeÅ›li zaczynam czuć, że ból siÄ™ zbliża mam ochotÄ™ zamknąć siÄ™ w toalecie i być sama. Opinie lekarzy do których już zawitaÅ‚am skÅ‚oniÅ‚y mnie również do wizyty u psychiatry- dostaÅ‚am seronil. Czy ktoÅ› z was miaÅ‚ podobnÄ… sytuacjÄ™ do mojej? czy komuÅ› udaÅ‚o siÄ™ pozbyć tego bólu? jestem zdesperowana....

Offline

 

#2 2010-08-18 16:48:54

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: mój przypadek....

Co za banda kretynów! Zamiast zdiagnozować dziewczynę, to dawaj - psychotropy...

Zacytuj wyniki badań.

Czy mąż był badany?

Jak kwestia Twojego pęcherza w okolicach miesiączki? Lepiej,gorzej?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2010-08-18 17:32:46

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: mój przypadek....

jutro idę ponownie na posiew, nie pamiętam poprzednich wyników ... mąż nie był badany ale dostał teraz skierowanie do urologa chociaż problemy miałam już wcześniej z innymi partnerami. Pęcherz mnie boli tylko po współżyciu- miesiączka nie ma tu znaczenia. Przed ostatni rok unikałam kontaktów seksualnych i wszystko było ok.. jeszcze dziś te dolegliwości podczas badania wskazują w mojej ocenie na jakieś problemy z pęcherzem- lekarz stwierdził, że nie powinno mi się nic dziać przy zwykłym badaniu. Kilka lat temu strasznie zabolało mnie pobieranie mat. do badania cytologicznego i miałam straszne bóle pęcherza.... o co może chodzić?

Offline

 

#4 2010-08-18 19:43:09

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: mój przypadek....

Albo masz infekcję, którą zarażasz się od męża, albo uszkodzenia śluzówek (chociaż i tu jakiś stan zapalny wchodzi w grę), albo masz tak ponapinane mięśnie. Ale napięcia biorą się zwykle a) z problemów anatomicznych, przez które mięśnie muszą pracować inaczej, b) stanu zapalnego, który powoduje obronny wzrost napięcia, c) istnienia problemów typu endometrioza (dlatego pytałam o miesiączki).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2010-08-18 19:52:23

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: mój przypadek....

ginekologicznie wszystko jest ok. Stan zapalny... w okresach kiedy nie współżyję nie mam żadnych dolegliwości ze strony pęcherza. Dodatkowo nie wiąże tego tylko z mężem- zanim go poznałam miałam takie same atrakcje z każdym innym partnerem. Ja czuję mega ścisk mięśni w trakcie bólu więc może ma to związek właśnie z tym?

Offline

 

#6 2010-08-19 22:25:40

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: mój przypadek....

A kiedy cię tak zabolało przy cytologii kilka lat temu--to wtedy miałaś już swoje problemy (tu opisane) . czy też dopiero potem sie pojawiły ? (ja kombinuję, że cię mogli zarazić gronkowcem).

Offline

 

#7 2010-08-20 08:30:50

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: mój przypadek....

ten ból powstaÅ‚ dokÅ‚adnie w momencie ukÅ‚ucia przy pobieraniu mat. do badania cyt, od razy poszlam do toalety i myÅ›laÅ‚am, że siÄ™ wykoÅ„czÄ™.... niestety dolegliwoÅ›ci pÄ™cherzowe miewaÅ‚am już wczeÅ›niej wiÄ™c nie to badanie nie byÅ‚o poczÄ…tkiem moich problemów. W wieku 14-15 lat miaÅ‚am również (jeÅ›li to istotne) zaplenie przydatków poÅ‚Ä…czone z grzybicÄ… pochwy  i zap. pÄ™cherza ale zostaÅ‚o to wyleczone. Moje dolegliwoÅ›ci rozpoczęły siÄ™ kilka lat później po rozpoczÄ™ciu współżycia. Nie wiąże tego raczej teraz z mężem ponieważ przed nim miaÅ‚am również innych partnerów i dolegliwoÅ›ci również siÄ™ pojawiaÅ‚y (teraz jestem po 30- tce). JeÅ›li nie współżyjÄ™ to nie mam problemów z pÄ™cherzem. Może.. co ostatnio zaobserwowaÅ‚am ... po wypiciu 1 piwa czujÄ™ ciężki pÄ™cherz- tak jakby coÅ› ciÄ…gnęło mnie w dół.. no ale w koÅ„cuu piwo jest moczopÄ™dne...w przyszÅ‚ym tygodniu idÄ™ zrobić badanie na chlamydiÄ™ etc, czekam na wyniki posiewu moczu. Wczoraj rozpoczęłam zażywanie uroflow ponieważ gin stwierdziÅ‚, że moje bóle majÄ… podÅ‚oże neurogenne i zobaczymy. Po jakim czasie zażywania tego leku pojawia siÄ™ efekt terapeutyczny? chciaÅ‚abym sprawdzić jego dziaÅ‚ania, czy po współżyciu pojawiÄ… siÄ™ bóle czy nie. Tak sobie teraz przypominam, że mój ostatni sex po którym bolaÅ‚ mnie pÄ™cherz uprawiaÅ‚am z peÅ‚nym pÄ™cherzem wiÄ™c dlatego też cierpiaÅ‚am....Czy komuÅ› udaÅ‚o siÄ™ caÅ‚kowicie pozbyć tego problemu?

Offline

 

#8 2010-08-20 08:32:34

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: mój przypadek....

i jeszcze jedno pytanie- w jakim sposób można sprawdzić czy to nie gronkowiec?

Offline

 

#9 2010-08-20 09:27:59

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: mój przypadek....

Sam ból to pewnie naruszenie śluzówki/napięcie mięśni. Ale może być tak, że w ten ubytek śluzówki wlazł Ci jakiś patogen i bruździ.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#10 2010-08-20 10:40:09

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: mój przypadek....

w jaki sposób można się dowiedzieć co to za patogen?

Offline

 

#11 2010-08-20 14:23:20

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: mój przypadek....

Robić badania na wszystkie po kolei...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2010-08-20 19:20:24

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: mój przypadek....

zaczynam walkÄ™ na nowo... dam znać jak wyszedÅ‚ posiew i poproszÄ™ o kolejne zalecenia  smile

Offline

 

#13 2010-08-21 08:23:10

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: mój przypadek....

poczytałam trochę forum i nasunęły mi się pewne pytania. Czy moje inne dolegliwości mogą mieć związek z bólami pęcherza po sexie? Czasem rano jak wstaję boli mnie kość ogonowa, boli rówież jak np dłużej sprzątam i ogólnie jak się ciut "nadwerężę". Dodatkowo piszecie o powiązaniu pęcherza z górnymi drogami oddechowymi- otóż jak choruję to zwykle mam anginę- moje migdałki są już tak poszarpane, że widać w gardle coś a'la "kraktery" smile, często również łapią mnie dolegliwości z krtanią i ogólnie mam wówczas wrażenie, że kaszel mnie wykończy. Dodatkowo zdarza mi się przy kichnięciu albo śmiechu, że nie trzymam moczu i samoistnie się parę kropel "popuści". Czy macie jakieś przemyślenia do powyższego? Co powinnam zbadać? W jakim kierunku iść? Wyniki z posiewu mam mieć po 4 dniach roboczych więc dopiero w środę.

Offline

 

#14 2010-08-22 21:06:57

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: mój przypadek....

spędziłam cały weekend wczytując się w Wsze posty... proszę doradźcie mi jakie badania najpierw zrobić? jutro będę dzwonić na Lelka- czy posiew z moczu (mój i męża) oraz posiew z nasienia wystarczą? czy wysłać również wymaz z pochwy? Czy jeśli aktualnie nie odczuwam dolegliwości to jest to dobry moment na wysyłkę próbek? Ostatnie dolegliwości miewała w pierwszej połowie sierpnia. Lepszy test na chlamydię z krwi? gdzie w krakowie najlepiej go wykonać?mam dużo pytań ale znowu chcę stawić czoła problemowi. Dodatkowo z Waszego forum (żałuję, że nie dotarłam do Was wcześniej... sad(() dowiedziałam się, że warto zażywać Biogal (dziś rozpoczęłam kurację(- pamiętam kilka ładnych lat temu miałam wykonane badanie wziernikowe pęcherza i lekarz powiedział, że widoczne są 2 pajączki- czy mogły one być spowodowane moimi dolegliwościami i tak naprawę nieleczonymi lub niedoleczonymi zapaleniami? Zrobiłam w zeszłym tyg powies z moczu w Krakowie i czekam na wyniki ale nie spodziewam się po nich jakiś rewelacji zwłaszcza po zapoznaniu się w opiniami na forum. Robiłam równiez ogólne badanie moczu, krwi oraz krzywą glukozową ponieważ moje wyniki cukru zamykają się w górnej granicy. Bardzo Was proszę o nakierunkowanie jakie badania najlepiej wykonać.

Offline

 

#15 2010-08-22 21:23:48

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: mój przypadek....

Czy krzywa glukozowa zawierała też krzywą insulinową?

Ty - możesz jeszcze zrobić wymaz z szyjki.

Przed badaniami nie bierz 2 tyg. leków.

Pajączki - różnie, może tak, a może to być kwestia szczelności Twoich naczyń.

Z chlamydią - najlepiej wymaz z cewki pcr-em, niektórzy polecają też mocz- tu nie mam zdania.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#16 2010-08-22 21:43:33

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: mój przypadek....

wÅ‚aÅ›nie znalazÅ‚am swoje stare wyniki (z 2000 roku) - nie wykryto chlamydii, urea, mycoplasmy, neisseria g., ...  wczeÅ›niej wykryto candidia alb. ale po 4 miesiÄ…cach w ponownym badaniu po leczeniu już ich nie byÅ‚o.  Zwykle stopieÅ„ czystoÅ›ci wychodziÅ‚ mi na poziomie I, Cytologia również (rzadko miaÅ‚am problemy z zakażeniami pochwy). Tak patrzÄ™ na te wyniki i widzÄ™, że wykryto u mnie kiedyÅ› staphylococcus saprophyticus ale to byÅ‚o  w 1999, po leczeniu już ich nie byÅ‚o. Może faktycznie problem leży w tym, że maÅ‚a ich ilość ciÄ…gle zostaje i powoduje kolejne zakażenia? Zapalenia Å‚apaÅ‚am już przed 2000 rokiem i zawsze po współżyciu wiÄ™c nie wiem czy jest sens aby ponowie badać siÄ™ na chlamydiÄ™?BraÅ‚am przez 3 dni prouro ale teraz przestaÅ‚am, biorÄ™ również uroflow- to chyba nie powinno mieć wpÅ‚ywu na badanie? Droga Redakcjo możesz rozwinąć temat braku szczelnoÅ›ci naczyÅ„? Nie wiem czy robiono mi krzywÄ… insulinowÄ…... miaÅ‚am pobieranÄ… krew, piÅ‚am glukozÄ™ o po 2 godzinach ponownie pobrano krew do badania. Jesli chodzi o cukier to nigdy mi nie wychodziÅ‚ wysoki w badaniach. Glukoza w zasadzie w ciÄ…gu ostatnich kilku miesiÄ™cy siÄ™ ujawniÅ‚a w górnej granicy normy.... ale już ograniczyÅ‚am sÅ‚odycze i cukier smile

Offline

 

#17 2010-08-22 21:47:06

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: mój przypadek....

Na wyniku masz napisane - cukier - tyle a tyle, insulina - tyle a tyle. Jeśli nie masz insuliny, to powtórz OGTT Z INSULINĄ.

Uroflow - na badania laboratoryjne raczej nie będzie miał wpływu (sprawdź w ulotce), ale przy badaniach typu urodynamika to już tak.

Szczelność naczyń - niektórzy mają je kruche, są bardziej widoczne, większa tendencja do pajączków i nie musi mieć to nic wspólnego z infekcją.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#18 2010-08-22 21:57:53

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: mój przypadek....

w połowie tygodnia wybieram się do lekarza więc zobaczę wyniki. Redakcjo a co sądziś o chlamydii? wykonać to badanie ponownie? PCR-erem? to jest z krwi?

Offline

 

#19 2010-08-23 11:39:11

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: mój przypadek....

Kochani chcę się wybrać do p. Doroty w tym tygodniu- jak dostać się na Lelka z Dworca Centralnego?

Offline

 

#20 2010-08-23 14:16:11

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: mój przypadek....

Chlamydię warto zrobić PCR-em, ale to jest wymaz bezpośredni, np. z cewki, szyjki macicy i chyba z moczu też można.

Offline

 

#21 2010-08-23 17:23:42

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: mój przypadek....

a więc tak! rozmawiałam dziś z p. Dorotą- opisałam moje dolegliwości i jutro rano wyruszam do Wawy. Pani Dorota radziła wykonać wymaz spod napletka i posiew z nasienia męża oraz jeśli chodzi o mnie to posiew z moczu, pochwy/ szyjki (?) oraz z cewki. Pani Dorota stwierdziła, że moim problemem jest cewka. Wyniki najwcześniej pewnie w przyszły wtorek lub środę, tak?

Offline

 

#22 2010-08-23 18:57:45

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: mój przypadek....

Tak, najwcześniej. A powiedz, orientujesz się może w aktualnych cenach u p. Doroty, bo ja chyba wyślę materiał kurierem w najbliższych dniach?

Offline

 

#23 2010-08-23 19:10:34

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: mój przypadek....

generalnie wszystko po 110 zł- tylko jedno 140 ale nie pamiętam które sad. Czy pobieranie wymazu z cewki boli????? strasznie się boję bo nie wyobrażam sobie bólu w pociągu w drodze powrotnej...

Offline

 

#24 2010-08-23 21:06:33

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: mój przypadek....

No niestety przyjemne nie jest, dużo zależy od osoby, która pobiera, jej wyczucia, wrażliwości, umiejętności i od tego w jakim stanie jest twoja cewka, bo jeśli boli bez żadnych ingerencji to wiadomo, że każe dłubanie w niej spowoduje chwilowe pogorszenie.
U mnie za każdym razem jest kłucie i bolesne oddawanie moczu przez kilka godzin, ale każda z nas jest inna

Offline

 

#25 2010-08-23 21:13:24

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: mój przypadek....

mam nadzieję, że p. Dorota będzie mi pobierać wymaz... delikatna jest? i na wypadek bólu można u nich trochę posiedzieć i przeczekać?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson