Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-09-13 21:03:09

elzbietanka34
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-29
Posty: 4

tetraplegia pecherz neurogenny pomozcie

16 lat temu uleglam wypadkowi samochodowemu w wyniku czego uszkodzilam rdzen kregowy na poziomie C5C6 od tej pory jezdze na wozku.Mimo tego prowadze dosc aktywny tryb zycia.Lecz od czterech lat pojawil sie problem z pecherzem.Zaczely sie komplikacje w postaci zalegania i ciaglych infekcji.Zwieracze zrobily sie spastyczne przez co blokowaly odplyw moczu.Przedtem wypruznialam sie do pampersa nie mialam zadnych zalegan i infekcji.Ogromnie tez sie przerazilam gdy brzuch zaczal robic sie jak u przyslowiowej kobiety w ciazy ,zalewalam sie potem a w pampersie bylo suchu.Diagnoza brzmiala cewnikowanie jednorazowe.Dotad stosowalam je.Nie bylo problemu juz z duzym brzuchem.Wiekszosc oddawalam do pampesa tylko pozostala reszte aby nie bylo zalegan scewnikowano mi.Sama nie jestem wstanie tego robic ze wzgledu na brak scisku.Przyzwyczailam sie juz do tej sytuacji gdyz odstepy byly co 8 godzin.Moglam wiec wyjezdzac w dlusze trasy,prowadzic dlusze zycie towarzyskie poza domem i co wazne nie obciazajac czestym sciaganiem z wozka oraz co za tym niesie cewnikowaniem osob drugich ktore mi pomagaly w zyciu codziennym.Od trzech tygodni jednak bardzo sie pogorszylo. Okropny bol brzucha pocenie sie z powodu calkowitego braku odplywu moczu i wymieniony juz wczesniej problem duzego brzucha.Ledwie jestem scewnikowana i przebrana wypije szklanke wody a juz pot duzy brzuch bol i koniecznosc cewnikowania i to nawet po godzinie.Takze infekcje.Jestem juz tym wykonczona jak i osoba ktora musi mnie sciagac i cenikowac.Cewnik na stale nie wchodzi w rachube gdyz jest wiecej inekcji a i organizm zle reaguje na cialo obce alarmujac takze jednostronym ciaglym poceniem oraz pieczeniem.Dodatkowo zostalam uziemniona w domu a i w pracy mi to przeszkadza.Pracuje przez internet w wymiarze szesciogodzinym. Zaczelam juz sama szukac pomocy w internecie i porad lekarzy ,gdyz mieszkam w malym miescie i lekarze zabardzo nie wiedza co ze mna poczac gdyz zadko maja doczynienia z takimi przypadkami.Dzieki konsultacji tel. z pewnym wspanialym lekarzem dowiedzialam sie by wlaczyc leczenie farmakologiczne Uroflowem 2 oraz Afloblokerami ktore maja zmiejszyc spastycznosc zwieraczy.Od wczoraj uzywam Fokusin .Mimo to nie odczuwam poprawy .Nie ukrywam ze podlamalam sie bardzo.Nie widze ,tego by ktos co dwie godziny sciagal mnie i cewnikowal dodatkowo rujnuje to wyjazdy na dalekie trasy, dezorganizuje moja prace.Jesli ktos by wiedzial co moze pomoc prosze o informacje.

Offline

 

#2 2010-09-13 22:24:01

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: tetraplegia pecherz neurogenny pomozcie

Napiszę ci coś, co możesz także przekazać temu lekarzowi, lub sama możesz iść tym śladem.:
Otóż od około 3 lat widać ogromny wzrost zakażeń urologicznych wśród ludzi (jest to widoczne też na tym forum).
Można tylko domniemywać, że jest to wynik działania wirusa (być może echo grypy świńskiej). Oprócz niego wchodzą różne bakterie--jak to zwykle, i mamy objawy jak u ciebie.
Oczywiście, choroba dopada częściej osoby mające juz coś z tym układem (u ciebie układ moczowy upośledzony w działaniu na skutek przebytej kontuzji kręgów).
Tak więc-----nie martw sie ,że jest to jakaś zmiana na gorsze wynikająca tylko ze skutków owego wypadku. Jest to
wyraźne pogorszenie z powodu wejścia patogena z zewnątrz.
Co się robi w takim wypadku ? Na tym forum dopracowano się już pewnego schematu postępowania i uważam że jest on dobry .:
1----wejdż na stronÄ™  www.badbak.pl  i poczytaj jak pracuje to laboratorium--chodzi o metodÄ™ wysyÅ‚kowÄ… moczu do badaÅ„ posiewowych (żadne inne laboratorium nie wchodzi w grÄ™------poczytaj dokÅ‚adnie to forum to siÄ™ dowiesz dlaczego).
2----wynik otrzymasz majlem. i lekarz wybierze ci antybiotyk według antybiogramu--twój lekarz jakiego masz.
3---kuracja antybiotykowa NIE DAJE rewelacyjnych  rezultatów- bÄ…dź na to przygotowana. Jednak ona zabezpiecza ukÅ‚ad przez wyniszczeniem bakteriami (wirus niestety dziaÅ‚a dalej ale bez towarzyszenia wybitych bakterii nie jest on już taki aktywny).
4---bierz różne leki osłonowe jak wiesiołek, tran, olej lniany, itp. oraz inne typowo kobiece (czytaj w działach "co mi jest" i w działach typu "LEKI" na tym forum.
5--na wszelki wypadek warto porobić badania --morfologia z rozmazem, OB, CRP, mocznik we krwi + kreatynina, kilka razy analizę moczu.
Można też zrobić USG --ale dobre a nie byle jakie. Sądzę ,że badania nic nie wykażą, zwykle tak jest , no ale dla spokoju świętego.........
6----pomyÅ›l o robieniu nasiadówek w Vagosanie, albo --jeśłi to kÅ‚opot, można to zastÄ…pić przykÅ‚adaniem zaparzonych ziół owiniÄ™tych w gazÄ™ jako taki placek (to dobrze robi)==siemie lniane + rumianek+ korzeÅ„ waleriany+ kwiat bzu czarnego. PrzykÅ‚adamy  na wylot cewki moczowej i przytrzymujemy rÄ™kÄ… leżąc na rÄ™czniku bo to trochÄ™ skapuje.
7--moim zdaniem warto popić fitolizynę, ale żeby nie było moczopędności--to pół płaskiej łyżeczki na pół szklanki ciepłej wody.
--------------------------------------------------
Twoje bojowe zadanie to teraz wysÅ‚anie moczu na ul. Lelka 26 wg. danych jakie sÄ… podane na stronie  www laboratorium.
Leki jakie ci podaje lekarz uważam za nietrafione , bo jeśłi to są bakterie (towarzyszące przewlekłamu stanowi wirusowemu o cechach krajowej infekcji) to blokowanie oddawania moczu jest nawet szkodliwe.
Nie dawaj sie i czytaj posty w dziale ""Co mi jest ". Skontaktuj sie z userkÄ… o ksywie  "Sonja".
I tyle........
szaman - pulkos.

Offline

 

#3 2010-09-13 22:44:55

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: tetraplegia pecherz neurogenny pomozcie

Elżbietanko, jeśli reagujesz poceniem, podrażnieniem, to może po prostu masz nietolerancję substancji zawartych w cewniku, lekach itd. Wtedy też organizm, dla rozrzedzenia (pseudo)alergenu, gromadzi wodę i są większe problemy z mięśniami (do totalnej spastyki włącznie, i to nawet u osób niemających uszkodzeń kręgosłupa). Może zmiana na niskohistaminowe, mniej drażniące dałaby efekt?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2010-09-14 19:07:52

elzbietanka34
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-29
Posty: 4

Re: tetraplegia pecherz neurogenny pomozcie

Dziekuje serdecznie napisalam maila juz do tego labaoratorium jeszcze raz serdecznie dziekuje za porade jestem bardzo wdzieczna:)

Offline

 

#5 2010-09-14 19:19:38

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: tetraplegia pecherz neurogenny pomozcie

Do pani Doroty to dzwoń, nie pisz - ona nie ma czasu na odpisywanie na maile, będziesz czekać a czekać.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2010-09-14 19:25:40

elzbietanka34
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-29
Posty: 4

Re: tetraplegia pecherz neurogenny pomozcie

pisalam do uzytkownika z warszawy ktory udzielil mi porady :)jeszcze dokladnie nie wiem jak odpisywac:)

Offline

 

#7 2010-09-14 22:31:49

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: tetraplegia pecherz neurogenny pomozcie

Tu nie ma żadnych technik odpisywania temu lub owemu userowi--forum ma prostą budowę i to całe szczęście (brak wodotrysków-dzięki temu szybko chodzi i się nie wiesza nigdy).
Porada aby dzwonić a nie pisać maile jest caÅ‚kiem niegÅ‚upia, tez bym radziÅ‚ w ten sposób (im zależy na klientach bo sÄ… dość elitarni a wiÄ™c drodzy i ludzi nie ma chÄ™tnych zbyt wielu--poza tym po przeprowadzce sprzed roku, to laboratorium znajduje siÄ™ na totalnym zadupiu (Ursynów) a wiÄ™c nieraz  ludzie tam nie docierajÄ… bo daleko od centrum===stÄ…d dbaÅ‚ość o każdego klienta i rozmowa telefoniczna zwykle jest dÅ‚uga i wyczerpujÄ…ca..... :-))) A zwÅ‚aszcza gdy odbiera sama szefowa = p. Dorota KostrzeÅ„ska.
----------------------------------------
Radzę ci przeczytać wątek usera ""bartekkk" gdzie omawiamy sprawę DOBREGO USG (też tylko w Warszawie --robi Doc. Rakoczy .....nieraz jest to jedyne wyjście aby w Polsce uzyskać prawdziwe USG a nie lipne-----dyskusja o tym że w Polsce nie ma praktycznie już ludzi potrafiących zrobić dobrze USG układu moczowego była wcześniej gdzieś tam ; jak widzisz rzecz wyglada identycznie jak z solidnością zrobienia posiewu........i to wszystko w 21 wieku !! ).
Ale u ciebie na razie ...POSIEW i dobór antybiotyku.
Co nieco o ziołach masz w wątku "fitoterapia" w dziale LEKI. Ale nie wiem czy to na to teraz pora......bo po ziołach sie sika jak strażak, niestety.

Offline

 

#8 2010-09-16 21:21:56

elzbietanka34
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-29
Posty: 4

Re: tetraplegia pecherz neurogenny pomozcie

Dziekuje Ci za tak wyczerpujaca wypowiedz jestes nieoceniony duzo mi ona wyjasnia.Fajnie ze ta stronka tak dziala i mozna tu otrzymac szybko i konkretnie odpowiedz.Pozdrawiam Ela:)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson