Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-09-21 23:39:00

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Dieta antyhistaminowa - jestem w szoku

To jest zbyt piękne, żeby było prawdziwe!

http://www.swiatksiazki.pl/shop/product,183962,,Dieta-antyhistaminowa,Heide-Steigenberger

Ciekawe, na ile to faktycznie anty-HIT, a na ile pitu-pitu.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#2 2010-09-22 12:11:51

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Dieta antyhistaminowa - jestem w szoku

Offline

 

#3 2010-09-22 18:49:50

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Dieta antyhistaminowa - jestem w szoku

No, myślę, myślę... smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2010-11-02 21:48:23

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Dieta antyhistaminowa - jestem w szoku

A propos DIETY jako takiej.
Żremy se delikatne kaszki i inne takie . A tu nagle się okazuje ,że spora część żywności jest naświetlana promieniami jonizującymi (np. rentgenami i innymi czarnobylami).Po prostu żywnosć staje sie trwała----tzn . zdychają wszelkie bakterie i grzyby pleśniowe w słoiku z np. kaszą i można tę kaszę długo przechowywać.
Analogiczne metody stosuje się do wszelkich soków (żurawina, aloes i inne znane nam-----można o tym poczytać u prof. Grochowskiego). Nieważne ...................
Ponieważ jednak istnieje zjawisko wtórnego promieniowania--to żywność taka na swiecie jest OZNACZANA takim znaczkiem=jakby głowa uchwycona w dłonie od spodu--taka stylizacja, zwykle czerwony znaczek stojący gdzieś z boku etykietki, ale bywa że innego koloru on ci jest.
No a u nas istnieje firma pospolita bardzo o nazwie bezsensownej (np. tak jakby firma szewska nazywała sie "buty" ) ---nie podaję ale kasze jęczmienną to tylko oni chyba sprzedają. Nazwa podobna do słowa "GŁUPIEC".
I firma ta wplotła w swoje logo rysuneczkowe...........ten znaczek promieniowania !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zielony jest  ale to nie szkodzi !!!!
Sprawa wygląda aferalnie. co my żremy ?? Czarnobylki ?
Jeśli macie w domu licznik Mullera--Geygera to wyprobujcie.
(liczniki te masowo sprzedawali sowieci na bazarach, takie malutkie kieszonkowe lub większe o nazwie ANRI-COCNA z ekranem  ciekłoktystalicznym.).
Nadeszła wiekopomna chwila żeby mierzyć promieniowanie kaszek , zupek, i t p.., nie zapominając o soczkach żurawinowych !!!!!!!!!
Ja zacznę od dziś.........a myśłałem że mój licznik już mi się nie przyda aż do 3 wojny........
Tu troche jest ciekawostek:
http://www.polskawalczaca.com/viewforum.php?f=2&sid=4bf0188500ad48c9c328844fd1213a8e

w poście o żywności promieniotwórczej..... :-))))))
PS. dziwiło mnie że te ich kaszki takie tanie są..........

Offline

 

#5 2010-11-03 22:14:33

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Dieta antyhistaminowa - jestem w szoku

Karolina, a nie myślałaś, żeby sama wydać taką książkę, bo pewnie posiadasz tony wiedzy na ten temat, hmmm wink

Offline

 

#6 2010-11-03 23:18:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Dieta antyhistaminowa - jestem w szoku

Napisałam 2 tygodnie temu do wydawcy, miły list, gratulacje i kilka pytań. I cisza. Cóż, bydło ma kupić, z bydłem się nie bratamy hmm.

Sonja, myślałam, ale jak mam wydawać, jak z powodu tego, co się dzieje, od prawie roku nie funkcjonuję w ogóle zawodowo, mam 500 zł renty, a na samo leczenie miesięcznie wydaję 2 tysiące, i tylko dlatego tak mało, że cystistatu chwilowo nie biorę (bakterie), a duże dawki oksykodonu mnie już duszą.

Mój dystrybutor to jest w ogóle porażka, nic nie robi, tylko się nie rozlicza i oszukuje, że książki są niedostępne, chociaż są. Chciałam przejść na MLM, to ten haracz, który bierze dystrybucja, oddałabym konsultantkom jako zarobek, no ale MLM wymaga drogiego oprogramowania, którego nie mogę kupić, bo patrz poprzedni akapit.

Chciałam wydać też poradnik dla pęcherzowiczów. No i mam kilka książek - jedna skończona, dwie się piszą, dwie następne w rozplanowaniu. Ale jak tu wydawać, jak nie można żyć sad?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2012-06-23 19:36:40

Kokoszka
Użytkownik
Skąd: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Dieta antyhistaminowa - jestem w szoku

Jestem mocno zdesperowana i chciałabym spróbować diety antyhistaminowej. Wszędzie piszą, co zawiera histaminę, bądź co indukuje wydzielanie histaminy. Nigdzie nie mogę znaleść co można jeść. Co można jeść?

Offline

 

#8 2012-06-27 10:24:05

Astrid
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 233

Re: Dieta antyhistaminowa - jestem w szoku

Moja teściowa na diecie antyaspirynowej czyli de facto antyhistaminowej cały czas ma wysypki.To już rok. Lekarz powiedział, że się jeszcze z czymś takim nie spotkał. Krzyczy na nią że błędy w diecie, ale ona już mało co je. Chyba trzeba będzie spróbować Daosin.
Najgorsze, że nie wiemy do końca co gdzie siedzi. Jaką mamy gwarancję że mąka na chleb który piecze się w domu nie jest z ziarna które zostało tak poprawione żeby nie pleśniało?


dajcie mi dr House'a:)

Offline

 

#9 2012-06-27 11:05:06

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Dieta antyhistaminowa - jestem w szoku

Ha! Ja już zapomniałam o tym wątku smile.

Mam tę książkę. Taka skondensowana broszurka, ale na początek niezła. Mam tylko zastrzeżenia do niektórych potraw, bo są składniki, o których ja czytałam gdzie indziej, że nie są takie histaminowo bezpieczne (np. niektóre ziarna, ziemniaki, niektóre sery - w końcu to mleko). I sama na nie źle reaguję...

Ale...

Po ostatnim roku mam jedną obserwację, ważną, myślę:

objawy HIT są prawie 100% zbieżne z objawami grzybicy. Obawiam się, że niektórzy leczący się przewlekle na Bb czy atypówki mogą wcale nie mieć "herxów na tle grzyba", tylko nasilone nietolerancje (większość abxów to histaminowce, fluko, nystatyna, ketokonazol to inhibitory DAO).

Wydaje mi się, że jedynym testem tak na szybko weryfikującym jest wypicie dużej ilości glukozy - czystego HIT-owca chyba nie powinno ruszyć, osobę z candidą tak. Ja mam na krzywej cukrowej też objawy, tzn. zamroczenie i uczucie, jakbym sobie strzeliła setkę wódki smile. A ponieważ niedobór DAO bierze się również ze stanów zapalnych jelit, także na tle grzybiczym, może być pewnie tak, że HIT może przebiegać z kandydozą.

Poza tym dieta antyhistaminowa nie usuwa problemu alergii na dany produkt.

Kokoszka, teoretycznie niewiele można, zwłaszcza że czysta dieta antyHIT zawiera produkty moczopędne czy niewskazane w kandydozie, a my się z tym też zmagamy. Ale powiem Ci tak - najpierw odstawiasz wszystko smile, a potem patrzysz, co tolerujesz najlepiej. Poza tym ja mam tak, że nietolerancja nie jest stała - zależy od wielu czynników, od branych leków po pogodę (poważnie, przy dużej wilgotności astma mi się nasila, wtedy jestem wrażliwsza dietetycznie).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson