Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#51 2007-02-02 17:06:00

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Dziekuje slicznie za porady. zadzwonie i spytam tak bedzie najbezpiecznej. Wiesz co jesli chodzi o ttÄ… droznosc to wpuszczaja bodajze przez jajowody jakis plyn i on ma wyleciec z drugiej strony :)chyba wtedy sa drozne. Cos w tym stylu. Mozna tez to robic przez laparo ale ja chyba bede miec od dolu. Jakoze to strasznie boli i dziewczyny traca przytomnosc zazyczylam se narkoze. (Nie wiem po co to pisze bo jestes facet i pewnie nie chcesz tego sluchac) Tak czy siak jest to jakas forma ingerencji. Az sie boje pomyslec jak zareaguje pecherz bo po laparosk zanim przywiezli mnie na sale juz nasikalam pod siebie tylko co po wyjeciu cewnika moze 15 min. Rewelacja

Offline

 

#52 2007-02-02 17:15:14

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Jeszcze jedno chodzi mi po glowie czy mąż ma zbadac nasienie czy mocz? Bo niedlugo bedzie tak ze sie przbadamy i wymazemy na wszystkie strony. Jak sadzisz?

Offline

 

#53 2007-02-02 18:10:51

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: witam serdecznie

aby byl caly obraz potrzeba 4 badan czyli facet:nasienie(absolutny obowiazek), mocz.
kobieta:mocz, posiew z szyjki macicy.

co do tego zabiegu na droznosc to niemam pojecia ale ogolnie uwazam ze jak sa bakterie to niepowinno sie nigdzie grzebac bo zawsze jest jakiez zagrozenie ze powstana jakies uszkodzenia a wtedy bakterie maja pole do popisu i moze powstac stan zapalny lub nawet bakterie moga dostac sie do krwi(taka moziwosc tylko ale realna)

Offline

 

#54 2007-02-02 19:48:49

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

No wlasnie o tym samym pomyslalam w kwestii droznosci. Dzieki

Offline

 

#55 2007-02-03 11:38:50

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Dzwonilam na inzynierska powiedzialam ze chce zbadac swoj mocz meza mocz, nasienie i pobrac z kanalu szyjki. Wiec moczu nie musze odwirowywac tylko wlozyc go do bagaznika w pojemnikach i bez lodu. No i mam odczekac od antybiotyku 10-12 dni na wszelki wypadek. To tyle tak sobie gadam

Offline

 

#56 2007-02-09 15:54:04

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Bylam wczoraj na inzynierskiej. Zdalismy z mezem wszystko co bylo mozna. Pani D. jest rewelacyjna i tak se pomyslalam ze szkoda ze nie jest urologiem pewnie wszyscy z nas u niej by sie leczyli. Rozjasnila mi troche w glowie i powiedziala ze zaczynam od dobrej strony i badania zdaze zrobic np cystoskopie. Powiedziala tez ze czesto tak jak pisales sky,  stan zapalny obejmuje cewke i ja zweza. Licze ze u mnie tak wlasnie bedzie bo boje sie tej cystoskopii i po dobijaniu bakterii moze wroci do normy moje sikanie. Dowiedzialam sie rowniez czegos co mnie zdziwilo ze nadzerka moze ale nie musi spowodowac niedroznosc jajowodow. To mnie przybilo. I droznosci na razie lepiej nie robic jak sa bakterie w szyjce (gronko). To chyba cenne wskazowki. Boze chcialabym juz miec ten wynik. Jak dobrze ze na Was trafilam. smile

Offline

 

#57 2007-02-13 21:28:24

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

W rozmowie telefonicznej z pania D dowiedzialam sie ze w cewce mam zlocistego 10do2, fecalisa i pojedyncze grzyby, szyjka i pochwa tez fecalis. Maz w nasieniu fecalis i moczu tez zlocisty. Jakby nie patrzec jestesmy z tej samej gliny i caly czas sie zarazalismy. Bede miala wynik mailem to cos dokladniej napisze. Pytanie w zwiazku z tym pani Dorota robi nam autoszczepionki a dla mnie proponuje najpierw w zastrzykach sztuk pare tzn tylko w reke nie w tylek a reszta doustna - czy ktos mial taka forme? Maz doustna. I jeszcze jedno domyslam sie ze sikam napinajac sie przez zwezona cewke tylko czy takie ilosci bakterii moga ja zwiezic? Jak myslicie? Jeju ja licze na to ze po wyleczeniu bakterii moje sikanie wroci do normy i nie bede sie napinac a koszmar sie skonczy. W moim miescie wyhodowano mi w szyjce gronkowca sp a pani Dorota fecalisa. Dziwne, ale sprobuje brac auto i antybiotyk. I moja sprawa zasadnicza czy jakbym zaszla w ciaze(choc w to watpie) to mozna brac auto czy nie bardzo? Dziekuje za cenne wskazowki

Offline

 

#58 2007-02-13 21:44:14

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: witam serdecznie

stan zapalny powoduje obrzek wiec i zwezenie moze powstac jesli cewka bedzie opuchnieta.z ciaza lepiej odpusc bo same bakterie moga uposledzac plemniki(w skrucie mowiac) co moze powodowac spore problemy w zaciazeniu ale gdy do poczecia by doszlo to moze(niemusi)bardzo niedobrze sie skonczyc dla ewentualnego dziecka.
nastepna kwetia jest fakt ze w casie ciazy system immunologiczny automatycznie sie oslabia tak aby sam nieprobowal walczyc z plodem ktory moze byc traktowany jako cialo obce.samo branie szczepionki w trakcie ciazy moze powodowac ze system immunologiczny niezostanie pobudzony na tyle ile w normalnych warunkach wiec szczepionka niezabardzo zadziala.z pewnoscia moga(ale niemusza) byc i inne przeciwskazania.

Offline

 

#59 2007-02-13 21:48:43

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Dzieki Sky za info. Tak tez myslalam no wlasnie pamietam jak pisales o tej cewce i pani D tez cos takiego mowila. Cewke mam na bank opuchnieta bo jak kiedys robilam chlamydie to kobieta mowila ze jest w strasznym stanie. Dobrze ze nie dalam sobie jeszcze zrobic cystoskopii i innych tortur. Rozumiem ze jest szansa na to ze jak to sie wyleczy to cewka wroci do normy czy ona juz taka bedzie do konca zycia i trzeba bedzie ja rozszerzac? Ps Fajnie ze znow jestes na forum i dzieki

Offline

 

#60 2007-02-13 21:52:08

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

A co do tych ciaz to mama moja jak byla w ciazy to wlasnie jej organizm odrzucal ciaze ciagle zle sie czula i szpitale ledwo donosila i cos takiego jej mowiono ze organizm broni sie przed ciaza. Mam wiec w rodzinie taki przyklad. Mysle ze nie zaszlam bo wczesniej tez mi sie nie udawalo. Pozdrawiam

Offline

 

#61 2007-02-13 21:57:45

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: witam serdecznie

"naciek zapalny jest to bezpośrednia reakcja tkanek na wtargnięcie drobnoustrojów. Naczynia krwionośne rozszerzają się, a w przestrzeniach tkankowych gromadzi się wysięk surowiczy, powodujący obrzęk tkanek. Skóra w tej okolicy jest najczęściej zaczerwieniona i bolesna."
mowa tu o obrzku i teoretycznie po usunieciu przyczyny powinno wrocic do normy.

Offline

 

#62 2007-02-13 22:01:43

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

No wlasnie dlatego te kobiety mi powiedzialy ze cewka przekrwiona i w oplakanym stanie i uplawy z niej. To wszystko wyjasnia.

Offline

 

#63 2007-02-14 21:30:33

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: witam serdecznie

Offline

 

#64 2007-02-15 17:26:35

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Chodzi o to za pani Dorota uslyszala ode mnie ze mialam autoszczepionke na zlocistego w reke i w tylek domiesniowo. No i ze bardzo szybciutko mialam efekt doslownie po paru zastrzykach.W reke malutkie dawki potem coraz wieksze w tylek i te ostatnie coraz rzadziej. Tak mi zrobili w moim miescie na mikrobiologii. Zasatanawia sie wiec nad forma dlatego ze zlocisty z tego co mowila bardzo nie lubi domiesniowych a fecalis nie lubi doustnej i od takich gina. No a ja mam i maz te dwa wiec powiedziala ze pomysli. Wspomnialam jej ze strasznie to bolalo i powiedziala ze zrobi najprawdopodobniej w reke sztuk pare i reszta domiesniowo. W reke jeszcze tak nie bola.Po to w reke zeby wykurzyc gronkowca. Tak wogole Sky to przyszly wyniki na poczte i ujrzalam ze u meza w nasieniu jest nie tylko fecalis sredni wzrost ale tez i zlocisty. Poprostu mamy to samo

Offline

 

#65 2007-02-15 17:52:57

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: witam serdecznie

dzieki za wyjasnienie smile
obecnosc tych samych bakteri tylko potwierdza zarazliwosc w obie strony tych "niezarazliwych*" bakteri.
*wedlug "lekarzy" poprzez sex niemozna:) ale juz poprzez kontakt bezposredni mozna smile

Offline

 

#66 2007-02-15 19:02:31

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Pewnie ze potwierdza przeciez to jasne i mam nadzieje ze lekarze wreszcie do tego dojrza. Choc moj gino zawsze mowil jak cos nie tak to badaj tez meza bo moze prÄ…tkuje smile

Offline

 

#67 2007-02-19 19:09:21

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Sky mam pytanie do ciebie wlasnie przyszedl mi mailem wynik z szyjki no i jest ten fecalis sredni wzrost w posiewie a w rozmazach min napisane ze: nieliczne ziarniaki Gram+ ukladajace sie w dwoinki. Moze orientujesz sie co to znaczy? Czy to tez bakterie?

Offline

 

#68 2007-02-19 19:37:00

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: witam serdecznie

tak to bakterie, nawet teoretycznie można powiedzieć że to te paciorkowce(e.faecalis) bo paciorkowce są rodzajem kulistych bakterii gram (+) rosną one w łańcuchu lub parach(pary=dwoinki)
zbyt wiele możliwosci niema jeÅ›li chodzi o rodzaj bakteri  bo w dwoinki sie ukladajÄ… bakterie powodujace rzezÄ…czke(stad nazwa dwoinka rzezÄ…czki) no i jeszcze paciorkowce(napewno jeszcze jakieÅ› inne ale juz duzo żadsze)-tak kombinuje bo na te dziwniejsze bakterie jak np dwoinka rzerzaczki sa osobne badania ale rzeżączka odpada bezwzglednie bo te dwoinki sa gram (-) a paciorkowce sa gram + wiec teoretycznie to wlaÅ›nie one.

Offline

 

#69 2007-02-19 19:42:46

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

uf dzieki czyli mozna rzec ze jestem zafekaliowana smile

Offline

 

#70 2007-03-03 05:44:03

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Sluchajcie mam takie pytanie, dostalam od sasiadki zurawiny mrozone i zastanawiam sie nad nimi bo w sumie nigdy ich nie jadlam urinal tez pilam z rok temu i odtawilam bo stwierdziam ze nie pomogl. I moj problem dotyczy tego czy brac te zurawiny (bo mam bakterie i to by bylo logiczne) ale niestety mam tez tak ze w nocy sikam w lozko, srednio raz miesiacu i gdyby do tego dac moczopedne zurawiny to nie wiem czy nie byloby gorzej. Zdarzaja mi sie jeszcze parcia naglace i stad moje rozwazania na ten temat ,ja nie wiem chyba to jakies lęki przed moczopednymi srodkami. I chce jeszcze spytac ile tych zurawin sie zjada pol szklanki dziennie, lyzke czy mniej?Napiszcie prosze czy po nich czesto odwiedza sie toalete. Dzieki

Offline

 

#71 2007-03-03 21:27:30

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Mam ogromna prosbe napiszcie po jakim czasie od zrobienia wynikow przyszla Wam kurierem szczepionka bo ja robilam badanie 8 lutego i jeszcze jej nie mam?

Offline

 

#72 2007-03-03 22:48:46

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: witam serdecznie

a wplacilas na konto pieniądze za szczepionkę, może Pani Dorota nie dostala przelewu, szczepionka kosztuje 200 zl., musisz zadzwonic i zapytac , nie ma innego wyjscia. Co do żurawiny, to ja z zamrozonych zurawin robilam zwykly kompot do picia, ale najlepiej bierz Urinal, bo tam jest skondensowany wyciag, no i nie wymaga takiego przygotowywania.

Offline

 

#73 2007-03-04 08:48:44

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Dzieki Dan wplacilismy z mezem 530 bo tyle nas kosztuja szczepionki a przelew poszedl 20. Masz racje poprostu bede dzwonic ale moze jeszcze cos sie tam przgotowuje bo pani D mowila zeby zadzwonic jak dojda. Wiesz co jesli chodzi o zurawiny to mama moja zna dziweczyne ktora miala robione wsz badania urol i nic jej nigdzie nie wychodzilo a wlasnie przez pol roku jadla te mrozonki i wsz objawy ustapily, dlatego wlasnie je skombinowalam. No ale urinal jest wygodniejsza forma rzeczywiscie.Pozdrawiam

Offline

 

#74 2007-03-04 10:02:29

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: witam serdecznie

Ja stwierdzam, że Urinal bardzo mi pomogl i na zoloądek (helicobacter pylori) i na pęcherz, biorę codziennie na noc jedna kapsulkę dla podtrzymania kuracji. Danrom

Offline

 

#75 2007-03-04 10:20:39

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Rozumiem a powiedz mi ile czasu sie go bierze czy np podstawowa kuracja to pol roku a potem jak piszesz jedna na noc dla podtrzymania. Bo powiem ci ze ja  zawsze stronilam od wszystkiego co moczopedne np po wypiciu czegokolwiek z cytryna poprostu latam co 15 minut i jakos nabawiam sie strachu do moczopednych srodkow. No ale skoro pomaga tu wielu osobom ,to moze warto faktycznie, mam nawet chyba jeszcze troche w opakowaniu.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson