Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-12-26 07:02:37

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Pisalam kiedyś ,że walczę z enterococusem feacalisem i e coli w cewce moczowej.W wiekim skrócie napisze ,że po nieudanym leczeniu antybiotykami i masywnym refluksie zaczęlam leczyć się doustnie fagami.Niestety niedość ,że nie wyleczylam sie i nadal  strasznie choruję  to poleczeniu fagami pojawula sie grzybica candida albicans,oto moje wyniki z labolatorium z Warszawy:

enterococcus      bardzo dużo
e.coli bardzo       dużo to malo
candida albicans  kilka koloni grzybów.

Jak widać 3 tysiąće zlotych wydane na leczenie fagami nie mialo sensu.Nie wiem dlaczego są artykuly w których pisze, że skuteczność fagów to 80 %.Ja sdorobilam sie jescze po nich grzyba.

Mam prośbę proszę napisać czy kilka koloni grzybów candida albanics, które pojawilymi sie po leczeniu fagami trzeba leczyć?? .Bo to już kompletnie mnie zalamało jescze to.

Offline

 

#2 2010-12-26 07:03:37

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Przepraszam za błąd  w wyniku e.coli mialo być dużo.

Offline

 

#3 2010-12-26 11:53:10

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Są dwie sprawy.....
Ja zauważyłem że na Lelka prawie zawsze wychodzi candida. Albo ona naprawdę jest , albo te pożywki jakie tam mają są dla grzyba bardzo odpowiednie i on sie usilnie namnaża.U mnie też wyszedł.
Druga możliwość to taka, że wskutek działania fagów na bakterie (jakieś działanie było na pewno) ich ilość zmniejszyła sie o , np. 30 %.  I jak to w przyrodzie-----na miejsce ubytku bakterii weszły grzyby, które ZAWSZE tam były, nawet gdy nie wychodziły wcześniej. Na zasadzie, że przyroda nie znosi próżni........
(jak pisałem, w laryngologii = zatoki----oprócz bakterii są zawsze grzyby, niejako przymusowo).

Ale odrębną sprawą jest to, że nie ma poprawy po fagach. Może coś źle zrobili ...?  Oni robią swoje posiewy dla określenia patogena i te posiewy może wyszły nie tak ? A może to na Lelka wyszło coś innego niż wyjść powinno ?
Może było kilka szczepów paciorkowca i fagi zadziałały tylko na jeden z nich ? A inne nadal są ?
Zawsze miałem podejrzenia co do tego czy na Lelka (i gdzie indziej) prawidłowo określają nazwę gatunkową......Na przykład u nich prawie nigdy nie ma w wyniku "gronkowiec złocisty" ale jest "gronkowiec jakiśtam"--co mnie zastanawia , bo ja mam złocistego na 100% a u nich okreslono inny gatunek.......
Więc możliwe, że miałaś np. 3 gatunki paciorkowca , z czego jeden wybiły fagi, ale dwa pozostałe nadal są. Do tego są grzyby bo jakaś ich ilość zawsze była.....
Mnie się zdaje, że gdy ma się długotrwałą infekcję, to tam jest kilka bakterii naraz, a fagi działają jednokierunkowo i zabijają jedna bakterię==stąd ich działanie jest tylko cząstkowe.
Aż mi sie nie chce wierzyć, że po fagach jest nadal żle a nawet gorzej.............Chyba,że -jak napisałem--one zabiły tylko coś mało istotnego i nie czujesz nawet poprawy.

Offline

 

#4 2010-12-26 12:21:53

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Nie mam nawet najmniejszej poprawy ciągle tylko pieczenie i ból nie mówiąć ,że przy oddawaniu moczu pojawia sie krew.Z góry dziękuje ślicznie za post chcialam tylkojescze zapytać czy wobec tego czy te kilka koloni grzybów trzeba leczyc?wynik dokladnie jest taki:

candida albicans 1 kilka kolonii.
Nawet nie wiem co to znaczy.

Offline

 

#5 2010-12-26 12:23:49

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Dasia, trzymaj się jednego wątku na swój temat!

Pulkos, nie zgadzam się z grzybami na Lelka, parokrotnie pojawiały się głosy na forum, że na Lelka czysto, a gdzie indziej wychodziły (pomijam, że mnie w paru badaniach ani na Lelka, ani w Diagnostyce nie wyszły, więc jestem kolejnym przykładem in minus).

Natomiast brak poprawy, oprócz ciągłego dodatniego wyniku bakterii, może wynikać też ze zniszczenia śluzówek, zakończeń nerwowych, napięcia mięśni itd. Trzeba działać wielokierunkowo, by mieć całościową odpowiedź. Pomijając szczegół, że nie wiesz, Dasiu, czy oprócz bakterii nie masz też jakichś wirusów.

Inna rzecz, że te szczepy jakieś dziwne się porobiły. Jak mnie zainfekowali w szpitalu, to mimo że od 7 miesięcy w każdym antybiogramie wychodzi mi szczep wrażliwy na to czy tamto - po wielotygodniowym, wielomiesięcznym już leczeniu danym lekiem ciągle wychodzi ta sama ilość bakterii, oczywiście, z adnotacją, że są wrażliwe na ten lek...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2010-12-26 16:02:28

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Dziękujekochan redakcjo jescze kajbyś mogła mi podunąć wątek o leczeniu zniszconej śluzówki.

Offline

 

#7 2010-12-26 16:07:27

Nawie
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Ja mogę polecić oleje z wiesiołka i ogórecznika, ale Redakcja chyba pisała, że rokitnik ma więcej substancji aktywnych.

Offline

 

#8 2010-12-26 16:37:36

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Ślicznie dziękuje wam wszystkim za odpowiedzi ogórecznika nie mogę bo strasznie po nim nasila mi się refluks ale spróbuje innych.Nie wim tylko co z tym grzybem czy te kilka koloni należy leczyć?

Offline

 

#9 2010-12-26 18:08:58

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Tego to nikt na 100% nie powie, ale ja bym wziął kilka tabletek Orungalu na te grzyby.
Wiele ci nie pogorszy tego pieczenia, a kto wie--może zmniejszy się zapalenie po Orungalu ?

PS. Od kiedy to Redakcja jest fanką wirusów ??? Chyba ja przekabaciłem ją na swoją stronę --a tak sie ze mnie wyśmiewała jeszcze rok temu.........Tak to jest z babamy==chłopa trzeba słuchać bezkrytycznie a nie pokpiwać. I teraz ma---swojego własnego półpaśca, a co ma jeszcze  to , paaaanie........!

Offline

 

#10 2010-12-26 20:43:12

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2010-12-26 23:41:40

Nawie
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Jeśli podejrzewasz uszkodzenie śluzówek to nawet te "kilka kolonii" może Ci dawać w kość więc może się przelecz? Z tego co wiem do grzybic ukł. moczowego stosuje się flukonazol, a już na pewno w pierwszym rzucie. Itrakonazol bardziej do bardziej egzotycznych gatunków grzybów i miejsc, które trudno się penetrują (skóra, paznokcie). Na sprawy urologiczne się łyka Fluko przez 2 do 4 tygodni minimalną dawkę 50 mg.

Offline

 

#12 2010-12-27 17:53:42

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Jeszcze raz ślicznie dziękuje, choć calkiem sie zalamalam nie mam jak sie leczyć ze wzgledu na ten refluks potworny. Spróbuje odbudować śluzówkię.

Offline

 

#13 2010-12-27 18:40:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Dasia, a popróbuj pobawić się dietą antyhistaminową, też trochę przynosi ulgi w refluksie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#14 2010-12-28 16:52:21

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Dziękuje kochana Redakcjo.Tylko gdzie mogłabym znaleźć taką dietę antyhistaminową?

Offline

 

#15 2010-12-28 17:11:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

A w tym serwisie, w dziale Dieta smile. W ogóle Pecherz.pl to nie tylko forum, poczytaj serwis, bo tam jest sporo ciekawych rzeczy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#16 2010-12-28 18:02:29

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

smile

Offline

 

#17 2010-12-28 18:34:54

kaloryfer
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-28
Posty: 202

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

bakteriofagi bralem (przez odbyt-lepsze penetrowanie gruczolu krokowego)prawie rok. po odstawieniu problem enteroccoca wracal. stwierdzam nie tylko po sobie ale wielu osobach ktore to braly ze fagi sa mitem na ta bakterie. ich skutecznosc jest tylko w drenazu kasy z kieszeni ok. 7 tys.
jak je bierzesz to pomagaja ale problem zaczyna sie po odstawieniu i przyczyna moze byc slaby organizm.

Offline

 

#18 2010-12-29 16:08:36

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Mam jeszcze prośbę ponieważ waże 41 kg ,a wzrostu 166 i nie moge przytć ,chcialamn wprowadzić odżywki bialkowe egg z bialek jajka i aminokwasy.Czy ktoś wie czy takie odżywki bialkowe nie wplywają na większy rozwój bakterii.Moja chudość mnie przeraża.Dziękuje

Offline

 

#19 2010-12-29 16:55:28

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

A w jakich okolicznościach zaczęłaś chudnąć? Odżywki białkowe silnie zakwaszają organizm, dbaj o równowagę, zjadając więcej warzyw.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#20 2010-12-29 18:44:11

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Zaczęłam chudnąć jak dostałam refluks .Od tego czasu nie mogę przytyć stoję w mijscu pomimo iż bardzo dużo jem .Przeleczylam się z pasożytów i nadal nic.Zalaman jestem 30 lat i 41 kg wagi.Kochana Redakcjo czy  odżywki białkowe mogą przyczynić sie do wzrostu bakterii w ukladzie moczowym?

Offline

 

#21 2010-12-29 18:52:40

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Tego to ja Ci nie powiem - ale robiłaś badania metaboliczne? A OGTT z insuliną? Tarczyca? Jesteś pewna tych pasożytów?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#22 2010-12-29 19:07:38

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Mettabolicznych nie robiłam ani OGTT ,tarczyce robiiłam 2 tyg temu i ok.

Offline

 

#23 2010-12-29 19:10:15

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

No to porób. Co masz z tarczycowych zrobione? Jakie wyniki?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#24 2010-12-29 21:06:48

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Przeleczyłaś pasożyty jak piszesz----ale to znaczy że były jakieś kiedyś, czy też na wszelki wypadek ładowali w ciebie jakis Vermox ??????????????? No bo może nie wiesz ale pasożyty to temat jeszcze pardziej upierdliwy niż pęcherz.
----------------------------------------------------------------
Co te  ziuty mówią zawsze że nie mogą przytyć ?!?!?!?!
Ziuty powiedziałem...........
Ja zrobiłem taką sondę pt. "A co pani je (żre ?)"
I okazuje sie ,że kobity nic nie gotują ale jedzą jakieś fast-fudy tyle że więcej niż inni. !!!!!
Obywatelki !!! Dobry obiad zjedzony późno przed snem pozwoli wam utyc w 1 miesiąc i to jak !
Żremy wieczorem o 19-tej tak:::
Krupnik na mięsie, ale to łyżka ma cięzko chodzić w nim.
Kartofle gotowane(na drugie) zajmują 1/2 talerza i wysoko na 8 cm.
Mięso CODZIENNIE duszone zrazy -bitki i jeden zraz ma mieć wymiary 15 x 7 cm. Do tego marchewka duszona w kostkach z dużą ilością masła i mąki--(ma stawać łycha)=dwie czubate łychy stołowe.
Po takim obiedzie - herbata i do niej gruba kromka chleba z masłem + dżem własnej produkcji na cukrze 1 x 1 z truskawek.
Żadnych spacerów, sprzątania, seksu. Spokój ma być. Leżeć na wyrku i liczyć muchy.
Dziennie jeść 2 jajka na twardo, oraz 1 kromkę chleba ze szmalcem +skwarki. Na śniadanie 2 kajzerki z MASŁEM---nie jeść nigdy margaryny - to jest śmierć. ;co 2 dni zjeść całą czekoladę.

Kurde---pokazać mi człowieka który nie utyje. A jest to menu typowe dla polskiej rodziny sprzed 50 lat....Dziś niemodne ale ono jest właściwe !!
A jak jeszcze mało-------2 tabletki Vitaralu dziennie przez miesiąc.
I co ? Po 3 miesiącach takiego menu====15 kilo więcej.
A ja nie pisałem o schabowym .........

Offline

 

#25 2011-01-01 10:26:13

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Chcialam zapytać bo nie mogę znaleźć wątku o balsamie szostakowskiego ,czy jego stosowanie na sluzówkę cewki ma jakiś sens? Wiem ,że regeneruje błony śluzowe żolądka ,jelit ale czy dociera również do cewki?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson