Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2010-11-16 10:15:58

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pomozcie, prosze!!!

Może wypisać. Każdy lekarz, łącznie z weterynarzem, może wystawić Ci receptę.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#27 2010-11-16 10:17:39

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Pomozcie, prosze!!!

Właśnie jak najbardziej, mi wypisuje je mój lekarz rodzinny:) biorę najmniejszą dawkę 10 mg, ale 3 razy dziennie. Ja się po tym leku czuję badzo dobrze, nawet normalnie prowadzę auto. A co do magnezu to próbowałam kilka i mam jeden który na mnie działa najlepiej, ale to Ci wyślę na maila, chyba że mogę napisać tutaj, Redakcjo..?

Offline

 

#28 2010-11-16 10:44:15

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pomozcie, prosze!!!

Możesz tutaj smile. Ja nie lubię oszustwa i podszywania się pod chorych w celu kryptoreklamy, ale uczciwy forumowicze mogą uczciwie podawać, co na nich działa, a co nie smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#29 2010-11-16 22:49:02

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Pomozcie, prosze!!!

smile więc ja zażywam magnez firmy Zdrovit z dopiskiem SKURCZ. Biorę 2 kapsułki dziennie

Offline

 

#30 2010-11-22 10:52:03

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Dzieki za informacje. Kupilam inny, mam nadzieje ze zadziala. Jak nie, to przerzuce sie na twoj smile A po jakim mniej wiecej czasie odczulas poprawe?

Offline

 

#31 2011-01-10 20:33:12

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Witam ponownie,

jestem juz po wizycie u neurologa. Troche sie zdziwil widzac skierowanie (parcia naglące, częstomocz), dlaczego przyszlam do niego, ale koniec koncow dostalam skierowanie na RTG kręgosłupa - odcinka ledzwiowo-krzyzowego. Lekarz przepisal mi tez lekkie leki uspokajace.
Wczesniej zaczelam na wlasna reke brac leki dostepne w aptece bez recepty - troche lagodzily mi parcia. Te przepisane przez lekarza niestety okazaly sie gorsze, od tych ktore bralam wczesniej.
Dzis natomiast odebralam wyniki RTG. No i wyszla mi : Dyskopatia L4-L5-S1.
Moze to jest wreszcie wyjasnienie moich problemow z pecherzem...? (choc wolalabym zeby jednak bylo to cos co mozna wyleczyc smile )

Offline

 

#32 2011-01-10 21:42:49

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pomozcie, prosze!!!

Rtg. Tak, dziadek Roentgen by się ucieszył hmm...

Nie wiem, czy pan doktor nie zauważył, ale mamy od paru lat takie fajne urządzenie. Rezonans magnetyczny się nazywa. I w przeciwieństwie do kliszy - pokazuje uszkodzenia nerwów.

Idź do lekarza, pokaż wynik odpowiadający możliwości zmian w obrębie pęcherza, i poproś o RM, bo rtg jeszcze nikomu nie wykazał neurogennego pęcherza, takie cuda to się nie zdarzają.
Bo może być tak, że neurogenność to jedno, ale doszła Ci jakaś infekcja i nasila stan. Co brałaś na ten pęcherz?

Leki uspokajające są wysokohistaminowe, a histamina drażni zakończenia nerwowe, ot, zagadka. Nie masz przypadkiem jakichś alergii albo nietolerancji?

A lekarz kierujący też sierota: powinien wpisać "podejrzenie pęcherza neurogennego" i w celu - prośbę o ocenę odcinka L-S pod kątem uszkodzeń splotu - jeśli neurolog dziwi się, że wysyłają mu pacjentkę z niewiadomej przyczyny częstomoczem.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#33 2011-01-11 09:35:23

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

No tak... Lekarze jak zwykle kieruja tylko na te tansze badania....
Na kolejnej wizycie poprosze o skierowanie na rezonans - moze mi da.
Na skierowaniu faktycznie wpisane bylo - "podejrzenie - dyskopatia?"

Do tej pory na pecherz bralam leki przepisane przez urologa - Uroflow, Toviaz i Vesicare - zaden nic nie dal i urolog powiedzial ze wszystko jest w porzadku i musze tylko "cwiczyc" pecherz zeby wytrzymywac coraz dluzej.

Offline

 

#34 2011-01-11 15:11:38

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pomozcie, prosze!!!

Boże, Ty to widzisz i nie grzmisz!!!

Majeczko, jeśli masz jakikolwiek problem - zapalenie (bakteryjne, niebakteryjne, w tym wirusowe, nieinfekcyjne), zmiany hormonalne śluzówki, zmiany w obrębie unerwienia (mechaniczne typu dyskopatia i (post)zapalne), raka, gruźlicę pęcherza, IC, EC, pasożyty, alergię i sto różnych rzeczy - "ćwiczenie" pęcherza doprowadzi Cię jedynie to pięknie nieuleczalnego pelvic pain syndrome - zespołu bolesnej miednicy. Powiedz temu s..lowi, który chce Cię okaleczyć, żeby sobie f..ta ćwiczył i blokował ejakulację - ciekawe, jak mu się rozwalą mięśnie po kilku latach hmm? Przecież parcie i częstomocz to efekt podrażnienia stanem chorobowym, to tak jakby osobie, która topiąc się, nabrała wody do płuc podać leki blokujące odruch kaszlowy - noż, mać, utopi się we łyżce wody w tych płucach!

Sorki za agresję, ale przeżyłam dziś coś, o czym poczytasz w moim wojenno-bakteriologicznym wątku i w Laboratorium, co mnie wyprowadziło z równowagi znacznie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#35 2011-01-11 19:03:55

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Hehehe To by sie zdziwil jakbym mu tak powiedziala smile
A podobno to dobry lekarz byl...
Dziekuje bardzo za wszystkie odpowiedzi, bo jakby tak czlowiek tylko lekarzy sie radzil, to by za duzo nie zdzialal.
Pewnie bym na urologu skonczyla - do głowy by mi nie przyszło, żeby robić coś z kręgosłupem.


Mimo, ze leki uspokajace sa wysokohistaminowe chyba nie przestane ich brac - naprawde mam wrazenie ze jest troche lepiej.
Ogolnie ostatnio poczytalam troche o nerwicach i zaczelam sie zastanawiac czy te parcia nie mają jakiegoś powiązania właśnie z tym.
Mam troche objawow, ktore łączyłam z problemami z tarczyca, ale jak sie okazuje mogą one również występować przy nerwicach.

Offline

 

#36 2011-01-11 19:31:55

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pomozcie, prosze!!!

Nie daj z siebie zrobić psychola! Przy stresie dochodzi do wzmożonej aktywności układu nerwowego, a jeśli masz chory un, bo masz neurogennośc, przewlekły ból, stan zapalny, infekcję itp., to siłą rzeczy będziesz czuła się gorzej przy stresie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#37 2011-01-13 20:17:48

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Miałam dzisiaj wizyte u urologa - stwirdzilam ze sprobuje jeszcze u innego lekarza. Powiedzial ze powinnam wykonac jednak badanie urodynamiczne (przed ktorym sie mocno wzbraniam od poczatku - chyba mam jakas blokade psychiczna smile ). Jak powiedzialam mu jakie leki bralam, stwierdzil ze sa osoby ktore przy pecherzu neurogennym nie reaguja na leczenie farmakologiczne i ze wtedy trzeba ostrzyknac pecherz botoksem.
Mam pytanie z zwiazku z tym badaniem urodynamicznym - podobno mam je zrobic tylko zeby potwierdzic diagnoze. Czy nie wystarczylby do tego rezonans? Bo chyba pokazuje on w jakim stanie sa nerwy, czy cos uciska na nie itp.

Offline

 

#38 2011-01-13 20:21:54

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pomozcie, prosze!!!

Nie do końca. RM pokazuje duże uszkodzenia nerwów (stanów zapalnych drobnych nerwów już nie), urodynamika - pracę pęcherza. Dla mnie ważniejszym niż uro badaniem jest cystoskopia, bo w większości przypadków uro potwierdza tylko to, co widać już gołym okiem, ale nie daje odpowiedzi na pytanie - skąd ta dysfunkcja. Cystoskopia też, ale przynajmniej można zobaczyć, czy to jest "tylko" stan zapalny, czy może jakieś zmiany komórkowe innego typu (tyle że to wykazuje tylko biopsja).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#39 2011-01-18 18:13:54

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Bylam dzis z wynikiem roentgena u neurologa i dostalam skierowanie na RM - wreszcie smile
Chcialabym zapytac o jeszcze jedna rzecz.
Skoro mam dyskopatie, to wlasnie ona moze wplywac na to, ze mam pecherz neurogenny. Czy wplywac moze tylko w ten sposob, ze mam ucisk na cos na co nie powinnam? Jesli tak, to raczej ciezko bedzie cos z tym zrobic. Czy w takim przypadku typowe leki na pecherz neurogenny (np. vesicare) w jakis sposob beda pomocne? Dziwi mnie to, ze urolog u ktorego bylam i powiedzialam, ze wyszla mi dyskopatie, nie poszedl tym tropem dalej. Stwierdzil tylko ze dyskopatia czesto wplywa na pecherz neurogmnny, ale kazal  zrobic urodynamike. Wszyscy urolodzy u ktorych bylam zawsze twierdzili ze to pecherz neurogenny ale jakos nikt nie powiedzial, ze moze dobrze by bylo zrobic badania w kierunku dyskopatii. Czy skoro z moim kregoslupem jest cos  nie tak, to urodynamika tez pomoze w diagnozie / leczeniu?
Pisalam ostatnio, ze lekarz powiedzial ze moze bedzie potrzebne ostrzykniecie pecherza botoksem - czy jesli na parcia wplywa dyskopatia, to tez sie to stosuje? Troche poczytalam o tym ostrzyknieciu i szczerze mowiac to nie nastawilam sie do tego jakos pozytywnie. Ulga jest dosc krotkotrwala z tego co pisza inni (trzeba to powtarzac) , a skutkiem moze byc np. nietrzymanie moczu , ktorego ja nie mam.

Mam troche wrazenie, ze jak narazie neurolog sobie, a urolog sobie smile

Offline

 

#40 2011-01-18 18:37:54

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Pomozcie, prosze!!!

Majka urodynamika pokaże przepływ przez cewkę, ciśnienie wydalanego moczu, określi pracę zwieracza i wypieracza moczu. I urolog chce mieć czarno na białym pewnie, że to neurogenny. Też będe sie wybierać na rezonans i też właśnie miałam mieć w grudniu urodynamike, ale na razie olałam sprawę. Też ccę zobaczyć swój kręgosłup lędźwiowo-krzyżowy bo powyłaziły mi na wierzch kręgi (chyba to one). Szkoda, ze nie dopytałas jak dyskopatia mogła wpłynąć konkretnie na Twój pęcherz.

Offline

 

#41 2011-01-18 18:57:18

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Narazie wiem tylko ze mam dyskopatie L4-L5-S1. Dopiero rezonans pokaze jak sprawa stoi, wiec moze wtedy ktorys z lekarzy sie wypowie jaki to ma wplyw na moj pecherz smile
Urodynamike chyba tak czy siak zrobie, zeby faktycznie urolog mial pewnosc.

Offline

 

#42 2011-01-18 19:20:17

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Pomozcie, prosze!!!

jaki lekarz moze dac mi skierowanie na RM kręgosłupa? neurolog,czy urolog? od neurologa miałam skier.na RM głowy, ale nic nie wyszło. tez mam dyskopatię, moze by pojść tym tropem?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#43 2011-01-18 19:30:02

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Mi skierowanie na RM dal neurolog. Nie wiem czy urolog moze. Tak jak pisalam, moj nawet o tym nie wspomnial, a neurolog dal mi od razu, wiec chyba lepiej isc do niego.

Offline

 

#44 2011-01-18 19:46:52

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Pomozcie, prosze!!!

no własnie moj urolog tez , że tak powiem, nie spełniał moich oczekiwan. sam mi pokazał zdjecie z urografii, gdzie widac mmoj krzywy kręgosłup i powiedział, ze jest dyskopatia i tyle! więc musze wybrac się do neurologa.
Majka, dostałas jakies leki od neurologa?
ja brałam dosc długo Neurol-lek uspokajający, on mi pomagał bardzo na parcia, niestety musiałam odstawic, bo za długo brałam.ale naprawdę czułam sie po nim super.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#45 2011-01-18 20:05:22

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Neurolog chyba bedzie najlepszy, chociaz wydaje mi sie ze wynik powinien tez zobaczyc urolog.
Dostalam na pierwszej wizycie u neurologa tylko Hydroxizinium - lek uspokajajacy, ale po nim mialam wieksze parcia. Sama wczesniej tez cos probowalam brac (takie bez recepty) i czulam sie po nich lepiej. Teraz nie biore nic, czasami tylko rozkurczowa nospe, ale poprawy raczej nie widze.  Czytalam juz o tym Neurolu - podobno dobry. Jak pojde z wynikami RM, to poprosze o niego.

Offline

 

#46 2011-01-18 20:35:06

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Pomozcie, prosze!!!

Dziewczyny myslę, że każdy specjalista może dać skierowanie na rezonans, urolog też.

Offline

 

#47 2011-01-18 20:41:48

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Pomozcie, prosze!!!

dobry, ale uzaleznia, musisz pamiętać.
o hydroksyzynie tez czytałam i stwierdziałam, ze raczej zaszkodzi niz pomoże.
a co brałas z leków bez recepty? pytam, bo juz nie mam pomysłu, co robic, czym sobie pomóc. od tygodnia biore vesicare, najierw pomógł, a teraz to jakby nie działał.mam pecherz jakby obolały, parcie i sikam dość częśto.sad


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#48 2011-01-19 09:20:01

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Z lekow uspokajajacych bralam Pramolan (na recepte, ale mialam w domu) - nie pomogl. Bralam tez Relamax, ktory ktos mi polecil i  Valerin Forte. Najlepiej dzialal na mnie Valerin - nie zlikwidowal parc, ale troche przynajmniej je zmniejszyl (nie wiem jak smile ) Jak bralam Vesicare, to wydawalo mi sie na samym poczatku jakby troche bylo lepiej (ale moze to autosugestia smile ), a pozniej znowu mialam straszne parcia. Lekarz twierdzil ze przy braniu takich lekow nie moze nastapic pogorszenie sie objawow, wiec pewnie na mnie on w ogole nie dzialal.
A probowalas typowo rozkurczowe leki (takie bez recepty)?

Offline

 

#49 2011-01-19 10:00:01

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Pomozcie, prosze!!!

z rozkurczowych brałam nospe, buscopan, vegantalgin, ale nie było poprawy po nich.
z uspokajajacyh wyszukałam HOVA-tam jest cos o rozluźnianiu mięśni, to pewnie spróbuję.
do  neurologa zareajestrowaÅ‚am sie, ale dopiero na 3 marca!
mnie vesicare pomógł tez na krótko.miałam osttnio podobnie , jak Ty.parcie i sikanie, ale duże ilości, przy czym piłam mało.nie bylo to typowe dla zapalenie pecherza, gdzie sikałam po kropelce i antybiotyi nie działały ostatnio żadne, ( tzn ze 3 wzięłam od jesieni), więc nie wiem, co jest.
a Ty kiedy bedziesz miec RM? NA to sie długo czeka.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#50 2011-01-20 11:20:22

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Do monka812 - rezonans bede miala w marcu, ale jeszcze nie wiem dokladnie kiedy. Obdzwonilam wszystkie miejsca, gdzie go wykonuja i marzec to niestety najwczesniejszy termin. Szybciej pewnie zrobie wiec badanie urodynamiczne (jutro oddam mocz na posiew). Jak wyprobujesz te leki HOVA, daj znac, jaki rezultat, ok? Przy Valerinie Forte tez jest napisane, ze dziala lagodnie rozkurczajaco - moze dlatego troche lepiej sie po nim czulam. Narazie nie biore nic, i (odpukac) nie ma az takiej tragedii - bywalo znacznie gorzej, wiec nawet malutka poprawa jest wazna smile  Ciekawa jestem co mi wyjdzie w rezonansie, bo w sumie taka dyskopatie jak ja ma podobno bardzo wiele osob i nie wszyscy maja problemy z pecherzem. Moze wiec zrodlo moich problemow jest gdzie indziej?

Pisalam wczesniej, o pecherzu neurogennym spowodowanym dyskopatia - bede wdzieczna za odpowiedzi, jak taka dysfunkcje mozna leczyc (czy tabletki typu Vesicare powinny pomagac?). Czy w takich przypadkach ostrzykniecie pecherza botoksem lub ewentualna operacja to jedyne wyjscia?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson