Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#51 2011-01-20 11:28:10

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pomozcie, prosze!!!

Żadne wyjście, bo jeśli neurogenność wynikałaby z ucisku na nerwy przez kręgi i powodowanie stanów zapalnych czy innych zmian nerwów - to ostrzykiwanie botoksem ma tyle sensu, co branie leku p/bólowego na chorego zęba. Owszem, na chwilę może zmniejszyć dolegliwości. Ale nie musi w stopniu znaczącym. Poza tym pamiętaj, że:

a) botoks to zniszczenie nerwów. Nikt nie stosował botoksu dopęcherzowo dłużej niż 2-3 lata i nikt nie wie, jak niszczenie unerwienia skończy się za 10 lat - czy np. nie rakiem, skoro co 6 miesięcy będziesz wprowadzała truciznę;

b) botoks to nie witaminka, ma silne skutki uboczne i przeciwwskazania. Np. dziewczyny regularnie skarżyły się na pogorszenie widzenia przez pierwsze 4-6 tygodni, czyli wtedy kiedy najlepiej działał botoks. Po tym czasie działanie ustępuje, czyli przez 4 miesiące, do następnego ostrzyknięcia, masz obniżone działanie botoksu lub wręcz brak działania. Jeśli masz jakieś problemy z oczami - uważaj. Nie wiem też, czy botoks można bezkarnie podawać alergikom i HIT-owcom lub osobom z innymi przewlekłymi chorobami z zaburzeniami neurologicznymi.

Wszystko zależy od rodzaju zmian dyskopatycznych. Może operacja (a może się nie da?), może laser, masaże, magneto czy inna forma pobudzająca do regeneracji. Na pewno mnóstwo kwasu ALA, jak nie jesteś uczulona, to B-kompleks, no i magnez.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#52 2011-01-20 11:37:20

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Pomozcie, prosze!!!

A pisałem już ze 100 razy .........
Valerin--czyli pic na wodę współczesnej produkcji---to poprostu waleriana czyli kozłek lekarski.
Pisałem żeby kupić w sklepie zielarskim korzeń waleriany i parzyć go jak herbatę w szklance i sobie pić. Można do tego dodać trochę kwiatu lipy dla smalku i koloru :-)
Zawiera to to kwas walerianowy i on działa rozkurczowo oraz o dziwo (podobno) przeciwzapalnie. A więc --na pytanie "jak on to robi " możemy odpowiedzieć : Walerin to kwas walerianowy w pigułce i działa właśnie tak.
A ponieważ lepsze jest to co naturalne--to po prostu parzyć sobie tę walerianę i pić jak mówię wyżej--może działanie będzie jeszcze lepsze ????

Offline

 

#53 2011-01-20 12:00:34

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Pomozcie, prosze!!!

biore tą HOVĘ drugi dzień, ale narazie nie widze, żadnej zmiany, może za krótko.
Majka a skÄ…d jestes?

właśnie tez sie zastanawiałam, co dolegliwościami pęcherza spowodowanymi dyskopatią? bo jeśli chodzi o vesicare, to ja brałam go ponad rok i muszę Ci powiedzieć, że nie było tak, ze mi całkiem przeszło. ciągle się nawracało, co jakiś czas, z przyczyn do dziś niewyjaśnionych.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#54 2011-01-20 12:09:49

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Bardzo dziekuje za wskazowki. Czylalam o botoksie, i tez stwierdzilam ze nie jest to zbyt dobre rozwiazanie. Co z tego ze przez chwile bedzie dobrze? Pol roku dzialania to naprawde malo.

Magnez juz biore (z potasem). Bede pila waleriane oraz brala kwas ala i witaminy B - z tego co wiem, nie jestem na nie uczulona. Dzis sie we wszystko zaopatrze smile

A co z urodynamika? Powinnam ja w koncu robic jesli przyjmiemy ze powodem jest faktycznie dyskopatia?

Offline

 

#55 2011-01-20 12:29:18

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Pomozcie, prosze!!!

urodynamika potwierdzi lub obali diagnozę :pęcherz nadreaktywny. bo skąd niby wiesz, ze go masz? lekarz tak powiedział? a on skąd to wie? na podstawie objawow to troche mało pewne. mnie tak lekarz zdiagnowoał, a parę mcy póżniej inny zrobił mi urodynamikę i napisał, że z wywiadu p.nadreaktywny a z badania dyssynergizm zwieracz-wypieracz.
koniecznie zrób to badanie. nie jest przyjemne, ale da się przeżyć.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#56 2011-01-20 19:20:40

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Do monka812 - jestem z Warszawy.
Urodynamike zrobie - wzbranialam sie, ale juz mam dosyc, wiec na wszystko sie zdecyduje smile


Kupilam waleriane i B-kompleks. Czy kwasy ALA to kwasy omega3...? Pytalam w 2 aptekach i nikt nic nie widzial smile W jaki sposob wplywaja na pecherz? Czy witaminy z grupy B maja pomoc, bo wplywaja na uklad nerowowy (tak jest na ulotce) czy jeszcze jest cos innego?

Offline

 

#57 2011-01-20 19:28:14

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pomozcie, prosze!!!

Kwas ALA (alfa-liponowy) to jeden z kwasów omega. Najwięcej go jest w oleju lnianym (40-60%), więc sugeruję kapsułki z tymże. B - wpływa na układ nerwowy, ale wspomaga też produkcję enzymów ważnych w procesach metabolicznych.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#58 2011-01-20 20:43:58

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Pomozcie, prosze!!!

Redakcjo a czy kapsułki z olejem lnianym a siemieniem lnianym to to samo?

Offline

 

#59 2011-01-20 20:57:23

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pomozcie, prosze!!!

Nie słyszałam o kapsułkach z siemieniem lnianym. Na pewno nie chodzi o kapsułki z olejem z siemienia lnianego smile?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#60 2011-01-21 08:53:11

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Redakcjo, a nie lepiej kupic sobie ten olej lniany do picia? Z tego co patrzylam jest drozszy (ok. 40 zl.- zalezy od firmy) , ale jego jedna lyzka ma duzo wiecej kwasow omega niz kapsulki z apteki.


U mnie dzisiaj gorszy dzien...Cieszylam sie ze ostatnio bylo troche lepiej,  a tu od rana koszmar. Parcia i sikanie co chwile (wieksza iloscia niz zazwyczaj). Co wiecej parcia tez sa troche inne. Moze zlapalam jakies bakterie? Oddalam dzis mocz na posiew (przed urodznamika), wiec jak cos jest, to wyjdzie.

Offline

 

#61 2011-01-21 14:43:48

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pomozcie, prosze!!!

Tyle że olej lniany szalenie szybko się utlenia i - jak mówili fachowcy - problem z nim taki, że już na poziomie przenoszenia z taśmy traci się kontrolę nad warunkami, w których dochodzi do utlenienia. W kapsułce zaś jest zamknięty i finito. Przy czym jeśli jednak wolisz postać płynną, to proszę bardzo.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#62 2011-01-21 17:17:42

hejtojaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-31
Posty: 458

Re: Pomozcie, prosze!!!

No właśnie sama jestem ciekawa, jak bardzo się utlenia. Ja mam tłoczony na bieżąco ( w sensie na zamówienie )od pewnej małej firmy i muszę przyznać, że u mnie już po wynikach badań laboratoryjnych widać, że działa. Nie tylko po moich odczuciach.

Offline

 

#63 2011-01-21 18:04:33

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Zaczelam dzis czytac o tym oleju i roznicy pomiedzy nim, lnem mielonym a siemieniem lnianym. Troche sie jednak w tym zagubilam smile
Poszlam wiec do sklepu w ktorym taki olej mozna kupic i popytalam o roznica. Olej podobno najlepszy, aczkolwiek trzeba patrzec na date produkcji. Producent o ktorym rozmawialam ze sprzedawca podobno daje date waznosci 3 miesiace. No i trzeba olej trzymac w lodowce. Faktycznie nie wiadomo co sie z nim dzieje, w jakich warunkach jest przetrzymywany ale w sumie to samo mozna by powiedzic o kapsulkach (zanim do nich trafi).
Oprocz oleju jest tez len mielony i siemie lniane. Len jest odtluszczony wiec nie wiem ile jest w nim kwasow omega (podobno malo) - na skladzie na opakowaniu nic o nim nie ma. Jest natomiast na opakowaniu siemienia lnianego, ktore mozna sobie mielic samemu (kazdorazowo przed spozyciem), ale mozna tez chyba zaparzac cale zierenka i pic lub dodawac je do jedzenia. Narazie kupilam tylko siemie lniane (sprzedaca powiedzial ze w przyszlym tygodniu bedzie mial "swiezy" olej wiec pewnie sie skusze i go wyprobuje).

Offline

 

#64 2011-01-25 11:33:10

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Czy duzo bardziej żółta niz normalnie barwa moczu może być związana z braniem kompleksu witamin B?

Offline

 

#65 2011-01-25 16:33:46

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Pomozcie, prosze!!!

Tak może i mocz może śmierdzieć witaminą. Na serio. Ile razy w życiu nie łykałam witamin z grupy B tyle razy tak miałam.

Offline

 

#66 2011-01-25 18:34:53

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Pomozcie, prosze!!!

Offline

 

#67 2011-01-28 09:13:26

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Ostatnio mam straszne parcia (inne niz zazwyczaj) - czuje jakbym zaraz miala sie zsikac w majtki smile a jak ide do lazienki, to wysikuje moze z 20 ml.
Nie mam jeszcze wynikow posiewu, wiec bede wdzieczna za pomoc w odczytaniu wynikow z ogolnego badania moczu - czy cos moze wskazywac na jakis stan zaplany? (ja sie zupelnie w tym nie orientuje...)

nablonki plaskie - liczne
leukocyty - 1-3 w polu widzenia
erytrocyty - zmienione 0-2 w polu widzenia
flora bakteryjna - skÄ…pa
śluz - obfity

Inne badania sÄ… w normie.  Czy o ewentualnym zakazeniu mowi tylko flora bakteryjna?

Offline

 

#68 2011-01-28 13:13:39

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: Pomozcie, prosze!!!

Majka05 - o infekcji moga świadczyc podwyższone leukocyty, krwinik czerwone też. Leukocytów masz mało, ale nie jestem pewna jakie sa normy, do tego to tez wcale nie jest wyrocznia, wbrew temu co moga mowic lekarze, bo mi tak powiedział, " nie mam leukocytów to nie ma infekcji " a jak byk miałam dwie bakterie w moczu.
Nie doczytałam całego Twojego watku, ale gdzie robisz posiew?

A co do oleju tam jeszcze pytanie, czy nie lepszy z tego wszytstkiego byłby olej rokitnikowy? Nie wiem czy dobrze napisałam smile

Offline

 

#69 2011-01-28 14:51:46

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Posiew robie w miejscu, w ktorym bede miala robione badanie urodynamiczne. Tam pracuje urolog u ktorego bylam i powiedzial, zebym zrobila u nich.
Z tych wynikow troche dziwi mnie ten obfity sluz. Bo z tego co gdzies tam wyczytalam, moze swiadczyc o jakiejs infekcji (ale moze to nieprawdziwa informacja).

Nie wiem jakie wlasciwosci ma olej rokitnikowy smile Musze o nim poczytac. Kupilam przedwczoraj olej lniany. Producent daje termin spozycia - max 3 miesiace. Data produkcji - 24.01, wiec olej jest swiezy. Napisane jest na etykiecie, ze przez te 3 miesiace wartosc omega 3 nie bedzie mniejsza niz 50%. I tak butelka starczy mi pewnie na miesiac, wiec moze nie utleni sie tak bardzo przez ten czas smile

Offline

 

#70 2011-01-28 15:00:06

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Pomozcie, prosze!!!

obfity śluz może świadczyć o tym, że się źle przygotowałaś do badania, śluzem to bym się raczej nie martwiła


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#71 2011-01-31 11:43:51

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Hm...przygotowalam sie raczej tak jak zawsze  smile Ale wszystko jest ok - odebralam juz wyniki posiewu i nic nie wyszlo.

Offline

 

#72 2011-02-02 12:53:38

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

W piątek będę miała robioną urodynamikę. Czytałam, że można wziąć coś na osłonę. I tak mam już mega parcie, wiec wolałabym nie pogarszać bardzo sytuacji smile Wiem, że i tak będę miała podrażnioną cewkę, ale co można wziąć, żeby choć trochę to złagodzić?

Offline

 

#73 2011-02-02 19:01:04

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Pomozcie, prosze!!!

moze jakas maść? np. jA używam na podrażnienie TRIDERM, albo feminum active, ale sie lekarza dopytaj, co i jak. mnie dali 2 tabl antybiotyku po, i właściwie prawie nic nie piekło, gorzej było po cystoskopii.
powodzonka


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#74 2011-02-04 20:55:20

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Jestem wlasnie po urodynamice, ale raczej jej probie... Otoz okazalo sie ze....nie da sie mnie zacewnikowac. Bol byl taki, ze lekarza za reke zÅ‚apaÅ‚am. Próbowalismy 3 razy i nic. Lekarz zaprzestal prób, daÅ‚ mi skierowanie na  uroflawometrie i przepisal Vesicare. Dostalam też Cipronex.
Jak narazie mam tak podrazniona cewkke, ze zrobienie siku sprawia mi bardzo duzy bol (w moczu jest tez krew)- kiedy powinno to przejsc?
Jak to mozliwe ze nie mozna kogos zacewnikowac....?

Offline

 

#75 2011-02-04 22:07:32

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: Pomozcie, prosze!!!

ja bym radziła jednak wykonac posiew na Lelka w W-awie. Być może cewke masz tak podrazniona, że próba cewnikowania byla dla Ciebie bardzo bolesna i nie mozliwa, albo masz jakies zwężenie cewki, które tez może byc od infekcji, bo jak jest infekcja to cewka obrzmiała, labo inna przyczyna zwężenia, blokada. Zaczełam bym od dobrego posiewu.
Kiedy powinno przejść? Trudnio powiedzieć, ale najwyrażniej zostala uszkodzona, skoro jest krew. Staraj się unikac potraw drażniących.
Nic mi innego nie przychodzi do głowy, może osoby bardziej doświadczone napisza więcej.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson