Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-07-26 23:28:45

nova
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-07-18
Posty: 11

Po urodynamice -Czy jus szukac neurologa ?

W trakcie badania mialam nasilonana reakcje ze strony pecherza - 'silnie neurogenne' skurcze - tak skomentowal lekarz.
Powiedzial ze taka reakcja jest nie wspolmierna do stopnia wypelnienia pecherza  i ze pecherz jako taki jest zdrowy.
Mam czekac tydzien na wyniki.

Musze przyznac ze od 5 dniu nie biorac Uroflow objawow nie mialam - tylko pojawily sie podczas badania.

Czy moze byc ze te objawy pojawiaja sie podczas gdy obecne sa pewne substancje : jak sol fizjologiczna?  Podobna reakcje mam po soku pomaranczowym.
( Kawe i herbate moge pic jak tez wiele innych produktow z listy na stronie o diecie . Objawy po raz pierwszy mialam 2 miesiace temu i nie ustawaly ( jadlam nie swiadomie duzo cytrusow i pomidorow)

Czy jus szukac neurologa i moze myslec o rezonansie dolnego odcinka kregoslupa ? Zalezy mi na czasie - lecze sie prywatnie. Prosze o podpowiedz.

Offline

 

#2 2011-01-20 15:42:08

Kratka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 26

Re: Po urodynamice -Czy jus szukac neurologa ?

Widzę, że każdy szuka odpowiedzi na bardzo różne pytania. Więc i zapytam czy to normalne, że nie da się u mnie wykonać badania urodynamicznego. Wypełniono u mnie pęchęrz do pojemnosci 75 ml i odczuwalam silny ból i parcie. Lekarz powtórzył badania i wyszlo podobnie. Ból uniemozliwił wykonanie całego badania. Nie będę opisywać całej przygody ale tak jak inni chodziłam do wielu lekarzy i kazdy mowil, e jest to zwykle zapalenie pecherza a teraz gdy jestem dorosla i jakos trudniej mnie odprawic z kwitkiem trudno ocenic co mi jest tak naprawde. Czy ktos mial podobny przypadek???

Offline

 

#3 2011-01-20 16:38:21

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Po urodynamice -Czy jus szukac neurologa ?

A mówił Ci ktoś o tzw zespole bólowym pęcherza? Pytam, choć nie znam się na tym dokładnie ale u mnie lekarz napełniał pęcherz solą fiz i powiedział, że w pewnym momencie pojawia sie ból, normalnie wrzeszczałam kurcząc się, że boli i też mówił o skurczach. Na tej samej podstawie stwierdził zespół bolesnego pęcherza. Nigdy normalnie nie mam bólu, tylko obecnie w dzien gdy wypiję dużo a siedzę i nie ide do toalety pojawiają się skurcze prawie że bolesne. Sok pomarańczowy działa na mnie podobnie - mam parcie ale bez bólu. U mnie jest troche inna bajka z pęcherzem bo normalnie nie odczuwam parć. A jeszcze coś mi dr mówił, że tak naprawdę ta sól powinna być podgrzana, gdy się ją wpuszcza przez cewnik. Nie wiem co miał na mysli, chyba reakcje na zimno, choć odczuwałam ja jako normalną temperaturowo.

Offline

 

#4 2011-01-21 13:41:30

Kratka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 26

Re: Po urodynamice -Czy jus szukac neurologa ?

Hejka, a widzisz nie slyszaÅ‚am o tym. Dobrze wiedziec tylko ciekawe jak to sie leczy. Zaraz o tym poczytam. Jak mam parcie na pecherz a przetrzymam to troche to odczuwam ból, czasem skurcz. I po tym badaniu wlasnie tak sie tez czulam tylko, ze trwalo to dÅ‚uzej. A sol napewno nie byla podgrzana. W sumie nie pije soków poza porzeczkowym- zakwasza mocz i wode z cytryna pije duze ilosci. Nie chcialabym przechodzic poteznego zapalenia poraz enty wystarczy mi ze biegam do ubiegacji z tymi bolami. Na obecna chwile zapalenie mam wykluczone zreszta nie czuje bym miala bo jak mam to gonie czesniej. Powiem Ci tak Magdzia to jest taki dyskomfort a diagnostyka nie zwykle trudna. Chyba bede miec jeszcze cystoskopie ale hmm boje np po tym badaniu uszkodzenie zwieraczy albo cos w tym stylu bo jeszcze jeszcze bardzo mloda. Wlasciwie to stoje w martwym punkcie. A Ty masz moze problem z za malym pecherzem  moczowym?

Offline

 

#5 2011-01-21 13:45:43

Kratka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 26

Re: Po urodynamice -Czy jus szukac neurologa ?

Chyba, że to śródmiąższowe zapalenie pęcherza. Podobno też są bóle i skurcze.

Offline

 

#6 2011-01-21 14:42:14

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Po urodynamice -Czy jus szukac neurologa ?

Tyle że IC to nie jest choroba, tylko zespół objawów spowodowanych stanem zapalnym wynikłym z nieleczonej jakiejś choroby pęcherza.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2011-01-21 22:51:30

Kratka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 26

Re: Po urodynamice -Czy jus szukac neurologa ?

Hmm to już nie wiem. Leczę się ciągle. Ale jakiej choroby. Skoro lekarz nie wie ja tym bardziej. Czytałam o wszelkich chorobach i szeregach objawów. Zaczynam sie niepokoic. Bo sprawa jest przedawniona choruje od dziecinstwa. A jak juz doroslam to naprawde uprzykrza to cos ta choroba zycie

Offline

 

#8 2011-01-21 23:08:54

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Po urodynamice -Czy jus szukac neurologa ?

Kratka, tutaj rozmawiamy o problemach Novej po urodynamice, jeśli chcesz porozmawiać na swój temat, załóż własny watek w Co mi jest?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2011-01-21 23:21:50

Kratka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 26

Re: Po urodynamice -Czy jus szukac neurologa ?

Aaaaa ok przepraszam. Niestety nie wiem jak usunac poprzednie posty

Offline

 

#10 2011-01-21 23:52:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Po urodynamice -Czy jus szukac neurologa ?

Nie trzeba, bo tamte sÄ… w granicach tematu.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson