Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2006-06-17 14:24:44

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Vesicare

Wszystkim zainteresowanym odpowiadam: Vesicare (solifenacyna) działa o wiele lepiej niż oksybutynina (Driptane, Ditropan). Praktycznie nie ma skutków ubocznych (ja miałam po nim zaparcia, ale przez kilka lat brałam leki, które zmniejszają persytaltykę jelit, więc nie jest powiedziane, że każdy będzie tak miał). Suchości w ustach prawie nie odczuwałam - a w stosunku do Driptane różnica była kolosalna. Zaporowa jest, niestety, cena. Według producenta pierwsze efekty pojawiają się po 7 dniach zażywania leku, więc możecie spróbować najpierw z najmniejszym opakowaniem (10 sztuk). Ten czas wystarcza, by zorientować się, jak organizm toleruje lek. Dla pewności można go brać przez miesiąc, wtedy już na pewno dowiecie się, czy pomaga Wam w odczuwalny sposób. Jeżeli lekarz daje Wam do wyboru Detrusitol, raczej zdecydujcie się na Vesicare - jeśli wydawać tyle pieniędzy, to lepiej na lek, który silniej działa.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#2 2007-03-13 21:56:37

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Vesicare

Apel: kto bierze/zamierza brać w najbliższym czasie Vesicare - proszę o pilny kontakt mailowy!!!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2007-03-14 08:43:42

turkus109
Użytkownik
SkÄ…d: warszawa
Zarejestrowany: 2006-12-08
Posty: 44

Re: Vesicare

witaj karolinko ja biore vesicare , pisalam na forum ze na ul WRONIEJ  sa 50 % tansze .

Offline

 

#4 2007-03-14 08:50:06

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Vesicare

Mnie chodzi o coś innego. Kupiłam Vesicare, w promocji, a owszem, tyle że okazało się, że nie mogę go teraz brać. A ponieważ muszę kupić w zastępstwie inny, drogi lek - chętnie odsprzedałabym dwa pozostałe listki (20 tabletek) Vesicare'u. Oczywiście po promocyjnej cenie, koszt przesyłki biorę na siebie. Dlatego szukam zainteresowanych smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2007-03-14 09:11:06

turkus109
Użytkownik
SkÄ…d: warszawa
Zarejestrowany: 2006-12-08
Posty: 44

Re: Vesicare

karolinko , kupilam 2 opakowania  po 30 tabletek po 90 zl na wroniej, a od 20 marca schodze na dawkowanie na co drugi dzien ,  ,

Offline

 

#6 2007-03-14 12:21:23

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Vesicare

cena na 1 m-c kuracjii 300 zl.! + inne leki, to jest przrażające.

Offline

 

#7 2007-03-14 16:47:21

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Vesicare

cena normalnie wynosi 200 zł (minus rabaty aptek dla stałych klientów), ja kupiłam za pół ceny, ale i tak to jest przerażające...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2007-03-14 16:49:33

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Vesicare


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2007-03-14 17:38:02

gorgot
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 1

Re: Vesicare

Oddam jedną rolkę vesicare na terenie Białegostoku. Mnie lek ten nie pomógl

Offline

 

#10 2007-03-14 18:59:35

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Vesicare

Na mnie kiedyś Vesicare nieźle działał, ale mam już za bardzo zniszczony organizm i ciężko mi znieść skutki uboczne


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2007-03-14 21:09:58

turkus109
Użytkownik
SkÄ…d: warszawa
Zarejestrowany: 2006-12-08
Posty: 44

Re: Vesicare

vesicare zaczyna dzialac dopiero piatego dnia , i jest lepsze od driptane , nie boli glowa i czlowiek nie jest taki rozbity , ale jest drogi , po 3 miesiacach mozna go brac co drugi dzien , organizm si e przyzwyczai.

Offline

 

#12 2007-03-14 22:06:14

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Vesicare

Wiem, ja go już brałam długo, potem miałam przerwę, no a po przerwie mam za duże zmiany, żeby brać takie leki... (choć i tak jego mogłam brać najdłużej).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2007-03-15 12:13:03

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Vesicare

Karolino, podaj adres taniej apteki w Warszawie na forum, może ktoś skorzysta, ja teraz mam bardzo drogi lek do wykupienia także.

Offline

 

#14 2007-03-15 18:33:35

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Vesicare

On jest na forum, w wÄ…tku Leki --> Ceny w aptekach


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#15 2007-05-02 22:07:48

olcia
Użytkownik
SkÄ…d: Lodz
Zarejestrowany: 2007-03-12
Posty: 146
Serwis

Re: Vesicare

Mam Vesicare 5mg (chyba 8 tabletek) ktore przepisal mi urolog w szpitalu, (powiedzial ze mam IC w karcie wpisal Cystitis Glandularis, z biopsji wyszlo Cystitis Cystica a przepisal lek na nadwrazliwy pecherz, Boze jak oni mi namieszali w glowie a okazalo sie ze mam bakterie) wiec nie odbiegajac od tematu, nie potrzebuje tego leku bo nie mam nadwrazliwego pecherza. Jesli ktos go chce to prosze o email z adresem to wysle, poki jeszcze jestem w Polsce. Kto pierwszy ten lepszy  wink

Offline

 

#16 2007-06-02 20:43:52

malek22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-12
Posty: 161

Re: Vesicare

Na co działa ten lek i co to jest własciwie?

Offline

 

#17 2007-06-03 10:40:25

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Vesicare

Na pęcherz nadreaktywny. Blokuje działanie receptorów odpowiedzialnych za nadmierne skurcze pęcherza: tak w dużym uproszczeniu. W przeciwieństwie do innych leków tej grupy - ma mniejsze działania niepożądane, zwłaszcza w zakresie uciążliwej suchości w ustach.
Szczegółowo o Vesicare masz na głównej w dziale "Leki".


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#18 2007-07-08 14:14:48

RENATA
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-24
Posty: 2

Re: Vesicare

czy ktoś przyjmował ten lek przez długi okres czasu np. min rok. Czy nie powoduje skutków ubocznych i czy naprawdę leczy pęcherz nadreaktywny zupełnie?

Offline

 

#19 2007-08-27 14:41:46

anka21
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 7

Re: Vesicare

proszÄ™ o odpowiedź, biorÄ™ Vesicare 2 miesiÄ…ce,  nie widzÄ™ poprawy, czy warto brać dÅ‚użej?Może trzeba wiekszej cierpliwoÅ›ci , czy ma ktoÅ› jakies doÅ›wiadczenia na ten temat?

Offline

 

#20 2007-08-27 20:09:54

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Vesicare

Moim zdaniem - najwyżej miesiąc, dwa. Jeśli dalej nic nie odczujesz, nie ma sensu.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#21 2007-08-27 21:31:09

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Vesicare

Bralam Ditropan i na poczatku dzialal pozniej przestal, natomiast skutkow ubocznych bylo sporo, a po Versicare nie odczulam zadnej roznicy, tak jakbym nic nie brala...

Offline

 

#22 2007-09-23 05:42:54

Kinga
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-23
Posty: 4

Re: Vesicare

Droga Anko21 oraz pozostale internautki, Vesicare jest dostepny na swiecie i polskim rynku od sierpnia tego roku, wiec nie mogl byc wczesniej na naszym rynku. Nalezy uwazac na internetowe apteki i osoby sprzedajace lek, poniewaz handel falszywymi lekami jest rowniez modny jak handel narkotykami. Najlepiej udac sie do lekarza po recepte i pojsc do apteki po lek. Obecnie jestem w Stanach Zj. moj problem z pecherzem zaczal sie w lipcu tego roku, zwykla infekcja, udalam sie do polskiego lekarza, ktory przepisal mi antybiotyk, po za konczeniu kuracji antybiotykowej oddawalam mocz co 20 sek., nic innego nie pozostawalo jak pampersy sad Ponownie wybralam sie do lekarza po kolejny, juz silniejszy antybiotyk...problem powrocil, dostalam najcilniejszy antybiotyk z mozliwych-Levaquin. Nie pomoglo. Odwiedzilam urologa, po czym stwierdzil, ze mam zespol pecherza nadreaktywnego, otrzymalam wowczas probki Vesicare'u (ten lek wlasnie wszedl na rynek). Przez pierwszy tydzien bralam 1 tabletke 5mg dziennie i  w 70% nastapila poprawa, nastepne przez 3 tygodnie bralam 2 tabletki po 10 mg dziennie, a teraz biore 1X10 mg dziennie i w 100 % lek zadzialal. Dzieki Vesicare moge pracowac, a przede wszystkim cieszyc sie zyciem ;-). Polecam lek wszystkich cierpiacym na ZPN, kuracja jest dlugotrwala, droga ale skuteczna w 100% i bardzo wazne: nie nalezy kupowaz leku z nieznanych zrodel.
Droga Aniu21, odwiedz najblizszego lekarza, popros o recepte i udaj sie do apteki po lek, bo ten, ktory zazywasz moze byc z nieznanych zrodel.

Offline

 

#23 2007-09-23 08:45:14

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Vesicare

Kingo ja mialam ten lek w styczniu tego roku z apteki w moim miescie rzeczywiscie byl nowy bo tak mi mowiono, lecz w moim czestomoczu co pol godziny nie pomogl wcale, natomiast kazdy urolog byl przekonany z samego wywiadu ze pecherz nadreaktywny to moja przypadlosc. Na domiar tego mowili ze to tyowe ksiazkowe objawy. Jestem przekonana ze vesicare na polskim rynku bylo wczesniej niz sierien tego roku, bo ja zazywalam ten lek na poczatku roku i z dobrego zrodla. Ciesze sie ze tak bardzo Co pomogl, bo z tego co widze na forum niewiele osob jest zadowolonych

Offline

 

#24 2007-09-23 10:17:18

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Vesicare

Dziewczyny a czy ten Vesicare pomaga rowniez na pieczenie podczas oddawania moczu?? czy tylko na czestomocz?

Offline

 

#25 2007-09-23 11:03:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Vesicare

Kingo, ja miałam ten lek w 2005 roku, wtedy został zarejestrowany, a pierwsze opakowanie dostałam od przedstawiciela producenta, który przywiózł go profesorowi mnie prowadzącemu do Kliniki Urologii. Tak że chyba masz nieaktualne informacje smile.
Poza tym Vesicare jest skuteczny albo nie. Fakt, jest lepszy niż starsze, bo nieco silniej działa (u mnie) i ma mniej skutków ubocznych. Ale cieszę się, że Tobie się udało. I mam nadzieję, że na stałe, a nie że to tylko remisja smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson