Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2007-06-08 10:09:08

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Chlamydie

Nie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#27 2007-07-04 17:08:17

krona
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 2

Re: Chlamydie

Witam wszystkich ekspertów od chlamydii -cieszę się ze was znalazłam smile W kwietniu poroniłam i na własną rękę (eh ci lekarze) zaczęłam robic badania. W łodzkim Dermedzie znaleźli mi w wymazie z szyjki antygeny Chlamydia trachomatis -wynik umiarkowanie dodatny oraz Trichomonas vaginalis -wynik dodatni. Moja ginekolog stwierdziła ze to labolatorium nie jest wiarygodne i np.Trichomonas vaginalis maja tam wszyscy (jak to mozliwe?!) Kazała mi tez zrobić w Centrum Zdrowia Matki Polki badanie na Chlamydia trachomatis z krwi. I tu niespodzianka - wynik w trzech klasach Igg Igm i Iga ujemny. Co o tym sądzicie? Z góry dziękuję za pomoc.

Offline

 

#28 2007-07-04 18:41:41

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Chlamydie

Interesuje Cię ogólnie kwestia możliwości pojawiania się takich wyników, czy opinia na temat Twojej historii?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#29 2007-07-04 19:26:36

depresja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-08
Posty: 180

Re: Chlamydie

Droga Krono!!!
Ja rowniez mialam w tym laboratorium dodatni trichomonas vaginalis. Leczyłam to rok, prawie zatrułam sie lekami na to swinstwo... Po wielu zmianach lekarzy doszły mnie sluchy, ze tam wszystkim wychodzi rzesistek. nie wiem czy to prawda czy nie, ale jesli przez rok bralam leki na cos czego nie bylo, to nie wiem co zrobie. Trzy lata leczenia nie tego co trzeba. lekarz powtarzal ze jak zniknie rzesistek to bakterie tez znikna, a tu prosze... jestem na skraju zalamania nerwowego z cipka moczaca sie w rumianku i nadal nie wiem o co chodzi! Bo skoro laboratoria kłamia to komu wierzyc???Skoro wyszly wyniki z krwi ujemne to pewnie tej chlamydii nie masz:)

Offline

 

#30 2007-07-04 19:28:22

depresja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-08
Posty: 180

Re: Chlamydie

Ja tez jestem z Å‚odzi. Czy masz moze jakiegos dobrego zaufanego ginekologa??? jesli nie chcesz pisac na forum podaje maila.pozdrawiam...gattta2@gazeta.pl

Offline

 

#31 2007-07-04 19:46:07

Madziulec
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 17
Serwis

Re: Chlamydie

Witam serdecznie.
Prowadze forum i strone o zakazeniach ukm u dzieci.
Swojego czasu zwrocila sie do mnie mama dziecka wlasnie z chlamydia, ktore wywolalo zakazenie ukladu moczowego.

Znalazlam wtedy taki kontakt:
prof. dr hab. Irena Choroszy-Król w Zakład Nauk Podstawowych
Akademii Medycznej we Wrocławiu
ul. Chałubińskiego 4, 50-368 Wrocław
tel./fax: (071) 784 00 76

(http://www.info.am.wroc.pl/wzp/zaklady/85znppl.html - znalazlam wtedy to na tej stronie)

Offline

 

#32 2007-07-04 19:54:23

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Chlamydie

Na Chałubińskiego nie należy robić chlamydii!!!

Wszystkim wychodzi dodatnia, cały Wrocław się z nich śmieje.

Ja chlamydię robiłam pcr-em w lab. REX. Tzn. pobierane miałam u ginekologa, ale szło to do Reksa.

PS. Dwie formalności: Madziulec, nie pomyliło Ci się przy zaznaczaniu płci w profilu? I druga rzecz - co z pęcherzowym banerkiem? ZUM-owy pięknie jest wyeksponowany w odpowiednim dziale...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#33 2007-07-04 20:04:56

Madziulec
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 17
Serwis

Re: Chlamydie

Nie jestem z Wroclawia wiec nei wiem.
Podalam to, bo to jedyne co znalazlam jako opracowanie naukowe. To, co ludzie sobei opowiadja jest zazwyczaj bardzo fajne, ale.... bardzo czesto oderwane od rzeczywistosci.


PS
W sprawach formalnych - bannerku nei dostalismy caly czas,a le link w dziale "Przyjaciele" caly czas jest wink
a plec zaraz sprawdze wink mozliwe, ze cos.. dzis urodziny, wiec prosze o wyrozumialosc wink

Offline

 

#34 2007-07-04 20:12:21

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Chlamydie

Wszystkiego najlepszego smile

Bannerek ode mnie wyszedł i mi go nie odbiło... ha, wyszperam i podeślę Ci jeszcze raz smile

O chlamydiach powtarzam to, co ludzie "chalmydiowi" opowiadają po necie i laboratoriach. Poza tym w ALAB-ie są bardzo niemiłe panie (to słyszałam na własne uszy), brutalnie pobierające wymaz (o tym słyszałam od kogoś). Ja tam polecam REX via Corfamed. Drożej niż zwykłe badanie, ale nie dość, że pewniejsze, to jeszcze człowiek nie wychodzi zmasakrowany...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#35 2007-07-04 20:14:09

Madziulec
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 17
Serwis

Re: Chlamydie

Warszawski ALAB przeklamuje wyniki - to z kolei slyszalam.

Nie zmienia to faktu, ze moze warto czasem z wynikami udac sie do lekarza, ktory ma pojecie jak leczyc chlamydie, a nie leczyc u konowala... Sama nie wiem ;(

Offline

 

#36 2007-07-05 09:36:20

krona
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 2

Re: Chlamydie

Witam wszystkich ponownie i bardzo dziekuje za odpowiedzi.
Redakcja -interesuje mnie mozliwosc wystepowania takiej kombinacji wyników. Leczyc czy nie leczyc Chlamydie
Madziulec - masz racje najlepiej udać się do lekarza który ma pojęcie jak leczyć Chlamydie i jeszcze trafić do dobrego labolatorium.
Depresja - napiszę ci maila - wymienimy się nazwiskami łódzkich lekarzy.
Po waszych wypowiedziach dojrzewa we mnie decyzja zeby powtórzyć wymaz -tylko juz  w innym labolatorium.
Pozdrawiam wszystkich

Offline

 

#37 2007-12-15 16:55:42

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Chlamydie

A wiec jednak chlamydia moze wywolywac objawy, jak przy ZP:

http://www.urologiapolska.pl/artykul.php?2838


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#38 2007-12-15 17:10:26

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Chlamydie

Jeśli chodzi o chlamydie, to tu jest link do forum, wiele ciekawych informacji, doświadczenia ludzi itp.
http://www.forum.chojnice.pl/viewtopic.php?t=727&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=5dff2c2ee712dd27a842cdcdddb6983f

Offline

 

#39 2008-07-16 07:55:40

11policjantka11
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-07-10
Posty: 4

Re: Chlamydie

Jesli chodzi o badanie na chlamydie to tylko metoda cpr (innaczej DNA) Najlepiej probke do badania pobrac z miejsca gdzie odczowamy dolegliwosci np. jesli dokucza nam pochwa (ogolnie narzady rodne) to pobrac wymaz z szyjki macicy , jesli cewka to z cewki.
Przytoczone powyzej w tym watku badanie z krwi metoda elisa robia sporo zamieszania (zbyt duzo zafalszowanych wynikow!) moze wyjsc ze mamy trachomatis w klasie igm i igg a tak naprawde mamy pneumonie a z trachomatis nigdy nie mielismy nawet styku. Zreszta to nie tylko jedyna wada tej metody.
To samo metody pod mikroskopem jak juz wspomnialam wczesniej, na oddziale chorob zakaznych powiedzieli mi ze te metody daja wiele falszywie dodatnich wynikow i nie sa brane pod uwage.
W anglii np. jesli chcesz leczyc chlamydie w Sex Transmitted Diseases Clinic to musisz miec podtwierdzenie cpr. W przypadku jesli masz inny mozesz
wrocic do domu albo isc z tym do jakiegos rodzinnego "glupola" ktory ci przepisze doxy na 2 tygodnie i na tym sprawa rzekomo ma sie skonczyc, oczywsiscie  w jego mniemaniu!.
Acha i dodam jeszcze ze Cpr jest metoda niezawodna ale w przypadku kiedy poszukujemy przyczyn infekcji moczowo plciowej zwiazanej z chlamydiami!

Offline

 

#40 2008-08-12 11:06:00

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Chlamydie

Zróbcie sobie koniecznie dodatkowo chlamydię pneumoniae w obu klasach! Podobno obie chlamydie w Polsce od jakiegoś czasu szaleją. Pneumonii nikt prawie nie wiąże z pęcherzem, bo teoretycznie pęcherzowa jest trachomatis, ale słyszałam głosy, że cpn może powodować nawet IC (pomijając typowe choroby układowe) - jeszcze nie szukałam w PubMedzie, ale spróbuję.

Jak w każdym razie przypadkiem zrobiłam sobie pneumonię i wyszło mi dodatnio w obu klasach!

Przy cpn wystarczą p/ciała, bo bydlę jest tak wredne, że wnika w tkanki i go pcr nie łapie. I jest zasada: jeśli masz objawy, dodatnie IgM, a ujemne IgA - zakłada się, że masz cpn.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#41 2008-08-12 22:47:08

Madziulec
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 17
Serwis

Re: Chlamydie

Co do chlamydii polecam
http://forum.chlamydioza.pl/portal.php

Offline

 

#42 2008-08-12 23:29:55

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Chlamydie

Dzięki śliczne smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#43 2008-10-31 17:21:20

maharet
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-31
Posty: 44

Re: Chlamydie

Czy badanie posiewowe moczu albo cytologia wykryje ChlamydiÄ™???

Offline

 

#44 2008-10-31 17:47:31

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Chlamydie

Nie, robisz albo przeciwciała z krwi konkretnie na chlamydie, albo pcr-em (szukanie DNA chlamydii).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#45 2008-11-03 13:11:17

maharet
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-31
Posty: 44

Re: Chlamydie

Znalazłam dwa rodzaje testow z krwi IdG i IgA.Ktory powinnam zrobić?

Offline

 

#46 2008-11-03 19:08:56

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Chlamydie

oba. jeden to świeże p/ciała (A lub M), drugi - "przewlekłe", świadczące o dawnej infekcji.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#47 2009-12-09 20:14:09

jasmin30
Użytkownik
SkÄ…d: Torun
Zarejestrowany: 2007-11-19
Posty: 45

Re: Chlamydie

Witam ,
co sądzicie o tych testach pcr, warto je wykonać?
http://www.urogin.pl/dlaczego_nasz_test/dlaczego_nasz_test.html

Chciałabym zrobić test na Chlam/ myko/ urea 3w1, ale nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto. Czy to, to samo co testy dna w Poznaniu ?

Offline

 

#48 2011-02-07 14:53:12

Tija
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 187

Re: Chlamydie

chcialam sie zapytac ,choc nie wiem czy moge w tym dziale ,jezeli nie mam zadnych objawow ginegologicznych :pieczenie w pochwie ,swedzenie sromu,odbiegajacych od normy uplawow natomiast problemy z pecherzam to czy moge miec chlamydie ?

Offline

 

#49 2011-02-07 17:08:10

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Chlamydie

do Tija--możesz mieć ale niekoniecznie.

do wszystkich:---z moich obserwacji wynika, że badania typu IGG, IGM  itp itp...........nie sÄ… dobrÄ… metodÄ….
Są to tak płynne badania, że przypominają wyniki tarczycowe (potrafiące co 2 dni wyjść zupełnie inaczej).
Mam do badań tego typu spore zastrzeżenia (nie wiem jak PCR).
Redakcjo----nie kieruj się na 100% wynikami IGX.....bo może to być lipa na resorach.

Offline

 

#50 2011-02-07 17:21:57

Tija
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 187

Re: Chlamydie

dzieki za odpowiedz.na razie musze czekac tydzien zeby zrobic posiew tym razem mam nadzieje wiarygodny,a jak tu czekac z uczuciem pelnego pecherz sad(

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson