Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-02-02 22:15:13

Justyna- tyna1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-01
Posty: 20

wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

chorujÄ™ od 6 lat . rok temu miaÅ‚am wykonana cystoskopie i okazaÅ‚o siÄ™ ze jest to Å›ródmiÄ…zszowe zapalenie pÄ™cherza moczowego . stosuje  zalecane wlewki z heparyny lignokainum i natrium bikarboni.  po wlewkach czuje sie nie najlepiej i efety nie sa takie jak mówiono...sad czy moze ktoÅ› z Was ma wiedze na temat leczenia czy tez stosuje leki po których czuje sie lepiej i zauwaza efekty... prosze o kontakt ..

Offline

 

#2 2011-02-03 21:45:18

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

Justyna, będziesz tak ad mortuum defecatum zakładała kolejne wątki w kolejnych działach? A może - zamiast dublować je z uporem godnym lepszej sprawy - pochodzisz po cudzych wątkach, powspierasz osoby?

dalej: to forum gromadzi wiele utalentowanych osób, ale szamanka była tylko jedna. Opisz więc szczegółowo - z powietrza mamy Ci wywróżyć? Jaka diagnostyka, jakie wyniki, jakie objawy i kiedy (precyzyjnie). Co to znaczy - okazało się, że IC? IC to powikłanie, czemuś towarzyszy, co robiłaś w tej sprawie? Wysil się trochę, dziewczyno.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2011-02-03 23:43:37

Justyna- tyna1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-01
Posty: 20

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

moze ja tez potrzebuje troche wsparcia...

Offline

 

#4 2011-02-04 12:10:04

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

do wsparcia to  ja jestem pierwszy..:-)
Nie masz żadnego zapalenia śródmiąższowego. Po prostu masz zapalenie i już.
Wywołane bakteriami.
Jak coś jest w stanie zapalnym to śluzówka ma prawo fatalnie reagować na wlewki.
Więc nie trzeba ich robić.
Należy zrobić dobry posiew z moczu--dobry to znaczy DOBRY a nie za stodołą i na pewno nie w szpitalu !!!!!!
Potem brać antybiotyki---pomimo trwania choroby 6 lat nadal to samo czyli antybiotyki.
Próbuj kupować je za granicą a nie w Polsce.
Zacznij pić namolnie zioła--być może od Bonifratrów.
A rezonans to ty miałaś robiony ? pewnie nie !
Podstawa to: jak najdalej od szpitali, jak najwięcej badań prywatnie robionych za pieniądze. Trudno----koszty----ale nie ma wyjścia.
Czy w obozie w Oświęcimiu chodziłabyś sie leczyć do Mengele?
No ! Więc przestań chodzić do dr. Mengele (polski FOZ) .

Offline

 

#5 2011-02-04 12:52:15

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

Justyna, kto Co zdiagnozowal IC? Opisz co konkretnie napisano Ci po zrobieniu badania. ribiłaś kiedykolwiek jakies posiewy?

Offline

 

#6 2011-02-04 20:58:54

Justyna- tyna1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-01
Posty: 20

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

ja wszystkie badania mam robione prywatnie . w szpitalu twierdzono ze udaje i przepisywano furaginum i to wszystko.prywatnie miaÅ‚am rezonas bo byÅ‚o podejrzenie ze to moze przez krÄ™bosÅ‚up ale okazalo sie ze jednak nie. miaÅ‚am badanie urodynamiczne i uroflametrie . maksymalna pojemność pecherza to  okoÅ‚o 200 ml.wczeÅ›niej nie wiecej niz150 ml.  po wlewkach czuje sie zle ale jak ich sobie nie podaje bo próbowaÅ‚am odstawić je na pewien czas miaÅ‚am silne bóle podbszusza .. cystoskopie miaÅ‚am wykonana w bygdoszczy na oddziaÅ‚e. w wyniku z cystoskopi napisano "Cystits chronica"

Offline

 

#7 2011-02-04 21:23:10

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

Jak często chodzisz do toalety? Wstajesz w nocy do toalety?

Offline

 

#8 2011-02-04 22:13:32

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

Mimo wszytsko jeszcze troche mało napisalaś smile, napisz więcej co bralas, jakimi lekimi Cie leczono przez te 6 lat, po czym było Ci najlepiej. Jakie mialas posiewy. Czy podawana Ci antybiotyki oprócz furaginy, jak długo, jak sie przy nich i po nich czułaś.
Do tego polecam przeczytać wątek o manuce w dziale o lekach.

Offline

 

#9 2011-02-05 10:24:35

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

Justyna a jakie masz objawy? cystoskopie miałś z biopsją? na jakiej podstawie ta diagnoza?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#10 2011-02-10 13:56:00

Justyna- tyna1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-01
Posty: 20

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

w dzieÅ„ do toalety srednio co godzine musze chodzić a jak lepszy dzieÅ„ to nawet co  półtorej . w nocy musze wstawać 2 razy najczeÅ›ciej, ale zadrzaja sie noce kiedy tylko raz musze wstać.     
przez te 6 lat przewijaÅ‚am sie przez różnych lekarzy . w szpitalu dzieciecym caÅ‚y czas utrzymywano to moja wyobrażnia i nie chce mi sie chodzić do szkoly dlatego tak wymyslam. byÅ‚am 2 tyg w szpitalu i zrobiono mi 3 badania .. krew mocz i zbiórke dobowa moczu za kazdym razem przepisywano furaginum gdyÅ› miaÅ‚am silne bóle pecherza podbrzusza  również okolice nerek  czesto mdlaÅ‚am i zle sie czulam.odesÅ‚ano mnie do psychologa i zalecono poradnie nefrologiczna . w poradni pani doktor przepiasÅ‚a mi lek dla mężczyzn na prostate....  wiecej tam nie poszÅ‚am... wysÅ‚ano mnie do poradni psychologicznej . pani stwierdziÅ‚a ze moze to być spowodowne stresem i wysÅ‚aÅ‚a mnie do psychiatry... miaÅ‚am nadzieje ze moze jest w tym coÅ› wiec poszlam...po kilku wizytach pani psychiatra powiedzaiÅ‚a ze mam chodzic z pampersem do szkoÅ‚y... i na tym moje wizyty sie tam skoÅ„czyÅ‚y...
z mama postanowiÅ‚yÅ›my poszukać lekarza i zacząć prywatne wizyty w bydgoszczy.  tam lekarz przepisywaÅ‚ mi leki i kasowaÅ‚ za wizyte . braÅ‚am  lek który pózniej  wycofano nie pamietam nazwy, wowczas przepisano mi  vesicare . jednak efeków nie byÅ‚o na kazdej wizycie obiecywaÅ‚ ze poÅ‚oży mnie na oddziaÅ‚ i zrobi konieczne badania . na tym  skonczyÅ‚y sie tam moje wizyty. polecono nam kojejnego lekarza równiez prywtnie . on po analizie moich badan i zleceniu kolejnych podejrzewaÅ‚ ze jest to Å›ródmiąższowe zapalenie pecherza, skierowaÅ‚ mnie do kolejnego lekarza gdyz on nie podjoÅ‚ sie tego leczenia. prywatnie zrobiÅ‚am rezonans magnetyczny i badanie urodynamiczne. i po 5 latach trafiÅ‚am do lekarza który po wykonaniu cystoskopi i wycinków z pecherza  odrazu potwierdziÅ‚ diagnoze i wstrzyknieto mi botoks. ale nadal nic sie nie zmienilo.  i od roku lecze sie prywatnie z zastosowaniem leków które mi przepisano.
lecz wlewki tez nie przynosza efeków .. nie wiem co mam dalej robic ..w tym roku koncze technikum i boje sie co dalej ze studiami...

Offline

 

#11 2011-02-10 14:02:13

Justyna- tyna1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-01
Posty: 20

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

równiez próbowałam pic ziola lecz skutki uboczne były tak silne ze zaprzestałam ich spozywania..

Offline

 

#12 2011-02-10 14:29:04

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

a co wyszło ci w cysto? bo ja mam we wtorek własnie i mój lekrza twierdzi, ze cysto raczej nic nie wykaże, bo przy IC, sa uszkodzone głębokie warstwy pęcherza


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#13 2011-02-10 16:36:25

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

Bo heparyna niestety nie pomaga. W Niemczech jej juz nie przepisujÄ…. Jeżeli możesz jeszcze wytrzymać  i możesz sobie pozwolić to zastsuj Nie Cystistat (10 wlewek ok. 3000 zÅ‚) i elmiron doustnie (we wÅ‚oskiej wersji, sprowadzony przez internet, ok 250 zÅ‚ miesiÄ™cznie, nakwieksz dawka). Nie chcÄ™ ciÄ™ straszyć ale IC to w Polsce nieuleczalna choroba. Ja mam prawie identyczne objawy co Ty, przeszÅ‚am wszystkie możliwe form leczenia i zdecydowaÅ‚a sie teraz na operacje usuniÄ™cia pÄ™cjerza w 3/4 i zastÄ…pienia usuniÄ™tej części jelitem (ileocystoplastyka). U prof. Wolskiego w Bydgoszczy.
A antybiotyki jakieś brałaś? nie przynosiły poprawy?

Offline

 

#14 2011-02-10 16:37:54

Justyna- tyna1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-01
Posty: 20

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

juz po cystoskopi lekarze powiedzieli mi ze jest to ic. bo scianki pecherza sa strasznie wyniszczone uszkodzone  i krwawia. po dwóch tygodniach przyszÅ‚o potwierdzenie i wynik ze jest to Å›ródmiąższowe zapalenie pecherza moczowego

Offline

 

#15 2011-02-10 16:42:03

Justyna- tyna1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-01
Posty: 20

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

z antybotyków  furagin jedynie.. ma równiez leżaÅ‚am na oddziaÅ‚e u dr. Wolskiego i wykonywaÅ‚ cystoskopie.  z tym usunieciem czesciowym jak jest?  to osatateczność? jakÄ… jest Twoja pojemność pecherza?

Offline

 

#16 2011-02-10 16:43:53

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

A kto Ci robił cystoskopie.

Offline

 

#17 2011-02-10 16:43:58

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

Justyna, jaki wynik? Zacytuj, co jest w biopsji?

Zrozumcie obie, że IC to powikłanie jakieś stanu zapalnego i trzeba mieć pewność, że tego, co uszkadzało, już nie ma, inaczej leczenie się nie powiedzie. Owszem, będzie jakaś poprawa, ale nie całkowita i nie na zawsze.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#18 2011-02-10 16:51:18

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

Moja pojemność pęcherza na urodynamice to 125 ml, ale często wysikuję nawet i dwie łyżki. Usunięcie to otateczność ale ja jestem juz w takiej skrajnej sytuacji Wszystkie leki wypróbowałam. Chorobę mam od 10 lat, i jest tylko gorzej. Mam dodatkową chorobę, spowodowaną koniecznością odsypania nocy w dzień: bardzo duże kłopoty z kręgosłupem. Ponadto nie chcę juz tak żyć, a jestem w kontakcie z pacjęntka Wolskiego p wycię ciu pęcherz. która 3 miesiące po operacji poszła do pracy.

Offline

 

#19 2011-02-10 16:53:48

Justyna- tyna1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-01
Posty: 20

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

i dobrze sie czuje? normalnie moze funcjonować?? duzo czyta łam o tym zabiegu i byłam bardzo przerazona...

Offline

 

#20 2011-02-10 16:55:21

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

Karolino, Ty też zrozum, że stany zapalne, albo stres, które trwają latami, uszkadzają trwale błonę śluzową. Staje sie ona przez to nadwrażliwa i wtedy byle co na nią działa. i wtedy trzeba ją usunąć.

Offline

 

#21 2011-02-10 16:57:19

Justyna- tyna1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-01
Posty: 20

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

droga redakcjo w moim wyniku napisano tylko" cystis chronica" przyczyny nie stwierdzono nie wiadomo od czego sie zaczeło i co spowodolało u mnie ta chorobe. prawdopodobnie od tego ze lekarze zaniedbali leczenie . by ć moze miałam zapalenie pecherza moczowego a ze szpital uznał ze to nie choroba. w ten sposób byc moze wszystko sie zaczeło...

Offline

 

#22 2011-02-10 16:57:37

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

Ta dziewczyna bardzo dobrze się czuje, w nocy nie wstaje, nie ma parć ani bólu. Jest cały dzień aktywna. Pracuje na pełny etat i wychowuje dzieci.

Offline

 

#23 2011-02-10 17:01:45

Justyna- tyna1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-01
Posty: 20

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

cystoskopie wykonywał mi dr Drewa

Offline

 

#24 2011-02-10 17:03:41

Justyna- tyna1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-01
Posty: 20

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

ja czytałam ze nie zawsze mozna wypróżnić pecherz i trzeba uzywać cewnika aby opróżnic pecherz. a Ty masz juz termin na ten zabieg?

Offline

 

#25 2011-02-10 17:04:46

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

Możesz jeszcze iść od Wolskiego na wizytę, przyjmie Cie do szpitala i powtórzy cystoskopię. to dobry fachoweic. od 30 lat robi te pęcherze jelitowe.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson