Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2011-02-10 17:07:33

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

Ja juz byłam w szpitalu, została mi podana narkoza. Niestety ku mojemu przerażeniu obudziłam się bez pęcherza jelitowego. Nie udało im się mnie zaintubować, bo mam - jak potem wyszło na badaniu laryngologicznym - wadę laryngologiczna. Kolejny termin mam pod koniec lutego

Offline

 

#27 2011-02-10 17:09:17

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

Niemożność wypróznienia pęcherz moze nie musi sie pojawić. Zresztą cenikowanie mi nie straszne. Byleby przespać noc i w ciągu dani nie latać do toalety.

Offline

 

#28 2011-02-10 17:36:10

Justyna- tyna1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-01
Posty: 20

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

noramalnie na kase chorych mam sie zglosci do szpitala czy prywtanie mam sie umówić na wizyte? wiesz moze czy jest jakiś forum dla osób juz po tym zabiegu?

Offline

 

#29 2011-02-10 17:43:04

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

Nie masz iść do Wolskiego prywatnie, co kosztuje 100 zÅ‚.  on da Ci skierowanie do szpitala i porobi wszystkie badania.

Offline

 

#30 2011-02-10 17:45:10

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

Cyst. chronica oznacza przewlekły stan zapalny. Czyli wiemy, że nie ma EC, alergicznego zp ani hormonalnego (w części przyczyn hormonalnych). Ale nie wiemy, co Cię zżera. A jak się nie dowiesz, to istnieje wysokie ryzyko, że pęcherz jelitowy zostanie uszkodzony przez ten sam patogen. Tyle że pęcherz jelitowy jest o wiele wrażliwszy na zmiany i uszkodzenia niż prawdziwy i jeśli w tym zrobi Ci się stan zapalny (np. od bakterii z cewki, cukrzycy czy wirusa w unerwieniu pęcherza), to dopiero będzie ból. W dodatku NIE WOLNO wykonywać pęcherza jelitowego u osób, które mają nadwrażliwość histaminową czy niedobór DAO, a i alergia może być blokadą - toksyny z moczu drażniące jelitowy pęcherz osoby z ww. problemami mogą doprowadzić do zatrucia histaminowego/wstrząsu anafilaktycznego, o czym nasi lekarze, nieuznający HIT, nie mają pojęcia.

Justyna, Twoja decyzja, ale nie rozumiem, dlaczego chcesz usuwać jedyny narząd, którego nie da się przeszczepić, tylko dlatego, że od pewnego czasu nie masz odpowiedniej diagnozy. To tak jakbyś ucięła sobie głowę, bo masz patologiczne bóle - nie lepiej poszukać ich przyczyn? Nb. planujesz dzieci? Bo nikt nie badał (przynajmniej kiedy ja się tym interesowałam) jak wpływa na ciążę taki pęcherz, nie robiono u nas wówczas operacji u osoby z planami prokreacyjnymi.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#31 2011-02-10 17:47:23

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

Forum dla tego zabiegu nie ma, sM szukałam. Ta dziewczyna, o której Ci wspomniałam, zaraz po operacji napisała tu o swich wrażeniach (w dziale Śródmiąższowe zapalenie pęcherza" wątek "pęcherz jelitowy"). mam jescze kontakt z drugą babką, która poznałam w szpitalu. Miała raka i tez Wolski zrobił jej pęcherz jelitowy, bardzo to rozwiązanie sobie chwali. Zupełnie normalnie funkcjonuje.

Offline

 

#32 2011-02-10 17:48:38

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

Przy raku to jest oczywiste, tu jest ratowanie życia. A ile lat miała ta babka, co sobie chwali, i jakie jej wcześniej zrobiono badania, że zdecydowała się na ten krok?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#33 2011-02-10 17:55:59

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

Trocina (w dziale Śródmiąższowe zapalenie pęcherza" wątek "pęcherz jelitowy"), której Wolski na podstwie objawów i badań zdiagnozował IC oraz zrobił ileocystoplastykę ma trzydzieści parę lat. Ta babka z rakiem co sobie pecherz jelitpwy chwali - 60 lat.

Offline

 

#34 2011-02-10 20:01:57

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

60 lat - no widzisz. W tym wieku można sobie pozwalać na takie operacje - o dzieciach nie myślisz, a i sam pęcherz służy dwa razy krócej niż trzydziestolatce.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#35 2011-02-10 20:50:57

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

Offline

 

#36 2011-02-10 22:28:48

Justyna- tyna1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-01
Posty: 20

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

zdrowie jest najwazniejsze. bo czasami przychodzi zaÅ‚amanie i nie wiadomo co dalej robic. . droga redakcjo ja nie napisaÅ‚am ze chce sie temu poddać tak jak sugierujesz w powyższym wpisie  tylko czytam na te tematy i byÅ‚am ciekawa jak czujÄ… sie osoby po tej operacji.. i czy sa powikÅ‚ania ...i czy mozna z tym narmalnie żyć bo różnie pisza na tego typu tematy..

Offline

 

#37 2011-02-10 23:28:28

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

Nie zauważyłam w poście informacji o tej trzydziestolatce, która ma się świetnie i wszystko może.

Justyna, to jest Twoja decyzja, ale sama wiesz, jak olewatorsko podchodzą lekarze. Żeby się nie okazało, że dokonałaś tak inwazyjnej operacji (do 2006 roku, od bodaj 1984, w klinice AM we Wrocławiu, w końcu duża jednostka najwyższego stopnia referencyjności, dokonano tylko jednej operacji cystektomii u kobiety poniżej 40 r.ż,, i to u kobiety właśnie z rakiem, więc nie było wyboru), a miałaś np. zaburzenia hormonów przysadki sad.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#38 2011-02-11 00:19:53

Justyna- tyna1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-01
Posty: 20

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

nie raczej nie .. a jakie to badanie musiała bym wykonać i czemu miało by służyć bo nie orietuje sie

Offline

 

#39 2011-02-11 00:36:54

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

Wszystkie! Od posiewów z pęcherza, cewki i szyjki, przez patogeny okołobakteryjne, wirusy, pasożyty, badania hormonalne (nie tylko hormonów płciowych), badania autoimmunologiczne, alergiczne, pulmonologiczne, nefrologiczne.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#40 2011-02-11 13:50:41

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

Ja bym tam tyle tych badań nie robiła. Wystarczą badabia oolen i posiewy moczu, wymaz z cewki na chlamydię, myko- i ureaplazmę. odpowiedz sobie na pytanie, czy masz jakieś problemy ginekologiczne, albo najlepiej przebadaj się inekologicznie,
Zakażanie wirusami, pasożytami, zaburzenia hormonalne, autoimmunologiczne, alergiczne, pulmonologiczne i nefrologiczne dają objawy. Masz jakieś objawy, problemy zdrowotne poza częstomoczem?

Offline

 

#41 2011-02-11 13:53:11

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

"badabia oolen" to chodziło o badania ogólne moczu

Offline

 

#42 2011-02-11 17:28:42

Justyna- tyna1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-01
Posty: 20

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

ginekologicznie równiez byÅ‚am przebadana i wszystko byÅ‚o wporzÄ…dku .   mam czestoskórcz nadkomorowy miaÅ‚am wykonana ablacje i obecnie wszystko z sercem jest w miare dobrze. dziÅ› byÅ‚am na nastawianiu kregosÅ‚upa. zobaczymy czy bedzie to miaÅ‚o jakiÅ› wpÅ‚yw na pecherz.

Offline

 

#43 2014-11-14 13:51:42

marta
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-07-25
Posty: 72

Re: wlewki nie przynoszą efektów... posze o pomoc..

mam pytanie do Justyny wybieram się do Bydgoszczy do dr DREWA CZY CI pomógł czy jest dobry W IC podejrzewam u siebie te jednostkę chorobową typowe objawy ból ustępuje nagle samoistnie na parę dni wraca mała porcja moczu po nocy w cystoskopii cystis chronica posiewy jałowe

Justyno odezwij się jak jeszcze tu piszesz i daj mi znać dziękuję

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson