Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-03-24 23:15:45

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

KÄ…cik Motywacyjny !!!

Hej :)
Tak się przyssałam do tego forum, podczytuję wasze wypowiedzi i czasami jest tak smutno, kiedy czytam o bólu, ciągłym bieganiu po lekarzach i w ogóle niektórzy z was piszą nawet, że odechciewa się żyć...
ale żyć trzeba, a nawet warto !!! Niestety sama mam spore doświadczenie w temacie pt.: "Jak choroba, dolegliwości, ból, żal i smutek - potrafią uprzykrzyć życie i zniweczyć wiele planów i marzeń". Dlatego tak na prawdę, każdego dnia w pewien sposób muszę walczyć o siebie.

Pomyślałam sobie, że już Kącik dla zdołowanych jest - to może powspieramy się w Kąciku Motywacyjnym? :)
Tez mi czasami źle, czasami boli, czasami coÅ› powraca... a jeszcze PMS + brak kasy ;)  i wtedy Å›wiat staje w szarych kolorach, a przecież każdego dnia trzeba zmagać z codziennoÅ›ciÄ… - niekiedy jej smutkami i taka szarÄ… zwyczajnoÅ›ciÄ…...

Co was motywuje, pomimo niedyspozycji?
Co was nakręca do działania?
Co dodaje wam otuchy, koi wasze zszarpane nerwy i co pozwala przezwyciężyć wam ból?

Może medytujecie...  macie porywajÄ…ce hobby... może relaksujecie siÄ™ na komedii, albo z kubkiem kakao pod ciepÅ‚ym kocem czytacie książkÄ™... A może w trudnych chwilach motywuje was rodzina, przyjaciele, kudÅ‚ate czworonogi :)


Umiecie się oderwać chociaż na chwilę od świata fizycznego? Mi tego bardzo brakuje, wierzę, że jeśli człowiek umie się zrelaksować, skupić na oddychaniu, wyłączyć się - można w ten sposób np. zapanować nad bólem? co o tym sądzicie - próbowaliście?


Sama mam kilka sprawdzonych poprawiaczy humoru:
- kawa z kosmicznie wielka piana mleka,
- coś słodkiego,
- spaghetti - nie ważne z czym... musi być spaghetti,
- krewetki i wszelkie owoce morza poprawiajÄ… mi nawet najgorszy humor

MotywujÄ… mnie:
- książki, pozytywnie zakręcone - może nie sprawiły jeszcze cudu w moim życiu ale dodają mi nadziei,
- Psalm 23 - Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego...
- przyjaciele - wdzięczna jestem za te osoby i za to że mogę się porostu wygadać
- Miłość :)

- zakupy - tu przyznaję się bez bicia, że nawet jak mnie coś boli to na zakupy daję radę iść... :)

Offline

 

#2 2011-03-25 15:57:52

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: KÄ…cik Motywacyjny !!!

Offline

 

#3 2011-03-25 21:12:21

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: KÄ…cik Motywacyjny !!!

evi
nie raz mam mega doła i jestem przekonana, że chce być sama, a tu nagle ktoś wpada z wizyta i jednak okazuje się, że towarzystwo jest lepsze od samotności smile

żyć bez nadziei to chyba... niemożliwe smile


dzisiaj kupiłam sobie świetne dżinsy w tak niskiej cenie, że uwierzyć nie mogłam...
i na wydechu się w nie wbiłam w domu - dochodzę jednak do wniosku, ze wymienię je na większe, na pocieszenie mąż usmażył placki ziemniaczane... doprawiłam sernikiem na zimno własnej roboty i to już się nadaje do kącika zdołowanych...
a ja siÄ™ dziwie ze waga ani drgnie :p

Offline

 

#4 2011-03-25 21:37:24

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: KÄ…cik Motywacyjny !!!

A ja zawsze najbardziej lubiłam piątki popołudniu (perspektywa dwóch dni wolnych) i czas gdy mogę się zaszyć w domu, w swoim pokoju, położyć się pod kocykiem z książką i kubkiem np. kakao smile
Lubię pobyć sama, ale zwykle jak minie powiedzmy 2, 3 godziny to zaczynam tęsknić "do ludzi" i jak nikt się akurat nie pojawia na horyzoncie to łapię za słuchawkę i zaczynam obdzwaniać znajomych smile
Ja jestem jednak stworzeniem stadnym i uwielbiam towarzystwo innych ludzi, choć mam takie chwile od czasu do czasu gdzie lubię spędzać czas sama ze sobą smile
A no i jeszcze jedna sprawa, ja jestem uzależniona od kompa i internetu (i tutaj się najlepiej relaksuję), także jak ktoś chce mnie skutecznie wnerwić, to najlepiej wyłączyć mi neta i powiedzieć, że nie wiadomo kiedy zostanie naprawiony wink

Ps. ja dzisiaj w lumpeksie wydałam całe 26 zł i humor trochę się poprawił wink

Offline

 

#5 2011-03-25 22:36:44

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: KÄ…cik Motywacyjny !!!

Może to nie za bardzo nadaje się do tego miejsca, ale jak o tym przeczytałam, to obiecałam sobie że nigdy już nie będę na nic narzekać. Same zobaczcie...

http://www.papilot.pl/ludzie/7352/Prad-zerwal-mu-twarz-Dallas-Wiens-potrzebuje-transplantacji.html

Offline

 

#6 2011-03-25 22:57:47

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: KÄ…cik Motywacyjny !!!

Offline

 

#7 2011-03-25 23:05:08

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: KÄ…cik Motywacyjny !!!

Amidala
wiesz ja się dużo napatrzyłam np. na ludzi chorych w szpitalu na neurochirurgii... paraliż całego ciała...
i wtedy co?
człowiek zaczyna doceniać że ma ręce... i może podrapać się po nosie

ale było minęło - staram się codziennie doceniać to, że mogę sama wstać z łóżka i jakoś funkcjonować...

w tym temacie polecam "PollyannÄ™" smile
czytałyście???

Offline

 

#8 2011-03-26 01:28:19

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: KÄ…cik Motywacyjny !!!

Offline

 

#9 2011-03-26 08:47:08

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: KÄ…cik Motywacyjny !!!

a więc i ja sie wypowiem co mnie podtrzymuje przy "lepszym" życiu.
1. Mąż bez niego i może została by ze mnie wygasła iskierka, skulona w kłębek i zapłakana.
2. Poczucie, że jestem potrzebna, rodzinie,przyjaciołom.
3. Zbliżająca się wiosna(niby jest ale jej nie ma wink),jak wszystko budzi się do życia, kiedy to rano otwierając oczy widzę słońce wychodzę z kawą na balkon zamykam oczy i wygrzewam się smile wtedy może nic nie istnieć tylko ja ,kawa i to słońce smile
4. Wiara w Boga...
5. Poczucie, że ma się jedno życie tu na Ziemi i trzeba je przeżyć godnie, i szukać właśnie takich sposobów, które chodź na chwilę pozwalają zapomnieć o chorobie.
6. Muzyka, różna...napełnia mnie harmonią i pozytywnym nastawieniem smile
7. Spotkania ze znajomymi
8. i to forum...że jesteście Wy wszyscy, że nie jestem sama...tutaj można otrzymać wsparcie i pomoc.
9. a na koniec mój pies smile czworonożny czarny potwór smile który zawsze co wieczór kładzie mi głowę na moich kolanach i wpatruje się we mnie-bezcenne :)kiedy łazi za mną krok w krok, jestem jego stadem przecież smile muszę być ta silniejsza bo jestem samica alfa big_smile

Offline

 

#10 2011-03-26 09:40:32

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: KÄ…cik Motywacyjny !!!

Ja ciągle wierzę, że znajdę przyczynę tych ciągłych zapaleń (może te owsiki?), wyleczę się i szybko zapomnę, że miałam problemy z pęcherzem.
Czasem siÄ™ doÅ‚ujÄ™ ale daleko mi do  stracenia nadziei.
Jestem bogata mając wspaniałą rodzinę. Lubię hałas naszego mieszkania, kłótnie dzieci, szczekanie psa i mruczenie kota. Jak zwijam się z bólu w toalecie nigdy nie jestem tam sama (zero intymności :-)), zawsze ktoś mnie trzyma za rękę albo łasi mi się do nóg.
Mój kot ma zapalenie idiopatyczne pęcherza, ja nie pozwalam żeby cierpiał, on w zamian sypia na moich nogach (i przesypia całą noc).
Siłę czerpie też z męża, wspiera mnie, nie naciska, zgadza się na każdy mój nowy pomysł, rzeczy które są ważne dla mnie automatycznie stają się ważne dla niego.
Bakterie jakby się nie starały nie są w stanie pokonać siły jaką dostaję codziennie od rodziny.

Offline

 

#11 2011-03-26 13:50:33

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: KÄ…cik Motywacyjny !!!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2011-03-26 18:02:35

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: KÄ…cik Motywacyjny !!!

I jak tu nie wierzyć, że zwierzak upodabnia się do właściciela i odwrotnie.
Ja mam psa i kota i w trójkę mamy świetną przemianę materii i jesteśmy chudzinami. Poziom temperamentu tez mamy bardzo zbliżony, no może trochę wyłamuje się pies bo on mimo 10 lat ma ADHD.

Ja uwielbiam ten gwar w domu, a w szczególności jak pies ściga kota, za co ten zemści się skacząc nad nim po meblach.
Albo kot położy się w przejściu i stworzy psychiczną barierę której pies nie pokona, tylko będzie zezował i czekał aż kot łaskawie się przeniesie.
A jak się już wymęczą kładą się razem w pokoju do którego wpada słońce i jest chwilowe zawieszenie broni.

Offline

 

#13 2011-03-26 19:47:45

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: KÄ…cik Motywacyjny !!!

Oj, skąd ja to znam:) też mam psa i kota - psa od kilku lat, kotka od kilku miesięcy. Na początku był duży problem bo piesek to jamnik, właściwie jamniczka już dorosła, bo 8 lat ma, a jamniki to psy myśliwskie ponoć zaprogramowane do gonienia małych stworzeń, no a że w dodatku jest bardzo rozpieszczona, więc delikatnie mówiąc chciała kotka zjeść. A kicia pojawiła się u mnie niespodziewanie, po prostu znalazłam w listopadzie zmarzniętego, wygłodniałego kilkutygodniowego kotka i nie miałam serca go oddać do schroniska. I wydawało się, że będę już na zawsze musiały mieszkać w oddzielnych pokojach i stał się cud:) 2 miesiące przyzwyczajania, i piesek jest w kocie zakochany i to z wzajemnościąsmile bawią się razem, śpią razem, nawet jedzą z jednej miski:)

Offline

 

#14 2011-03-27 15:55:07

Niebonie
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 91

Re: KÄ…cik Motywacyjny !!!

No ja niestety od kilku lat nie mam drugiej połówki, która by mnie podtrzymywała na duchu (zazdroszczę Wam kobiety) i jedyny czas kiedy jest ok to niestety tylko kiedy śpię, bo wtedy nie czuję, że męczy mnie pęcherz i okolice (no chyba, że odezwą się jelita to zdycham w kiblu i nie śpię).

Ps. Te Wasze triki, że tak to nazwę naprawdę sprawiają, że choć na chwile zapominacie o chorobie?

Offline

 

#15 2011-03-27 16:10:36

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: KÄ…cik Motywacyjny !!!

no to jeÅ›li macie psy lub koty z TYMI SAMYMI OBJAWAMI ----to  przepraszam, ale czy wam to nic nie mówi ? Na przykÅ‚ad to i owo o pasożytach odzwierzÄ™cych ???????

Offline

 

#16 2011-03-27 16:33:18

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: KÄ…cik Motywacyjny !!!

Mój pies (nb. jamnik, 15 lat) choruje ponad połowę krócej niż ja na stawy i neuropatię, a bakterie i pęcherzowe sprawy ma od zeszłej jesieni (ja już wtedy zaczynałam 11 rok choroby). To już prędzej on powinien robić badania na pasożyty odludzkie tongue.
Niebonie -- niestety, one to zdecydowana mniejszość, większość pań została pożegnana, nieraz z kopniakiem pn. "jaka ty niekobieca jesteś z tym brakiem seksu".


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#17 2011-03-27 16:37:19

Niebonie
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 91

Re: KÄ…cik Motywacyjny !!!

Nie wiem czy mniejszość bo jak na razie to więszkość w tym topicu wskazała, że miłość dodaje im siły, ale jestem świadomy, że część forumowiczek została na lodzie w tym aspekcie.

Offline

 

#18 2011-03-27 17:01:34

Monika1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-06
Posty: 115

Re: KÄ…cik Motywacyjny !!!

mnie motywuje nadzieja ze moze w koncu sie to skonczy ze za pare dni kolejne badanie ze moze ono w koncu wykarze co mi jest i skonczy sie ten koszmar, przez ktory moje zycie od ponad pol roku nie przypomina zycia tylko jakas masakre.....  czasami gdzies wyjde chociaz niechetnie bowiem bol towarzyszy mi przez caly czas i patrze wtedy na ludzi usmiechnietych i mysle sobie jak oni maja fajnie ze ich nic nie boli.... oddalabym wszystko by moc isc spac bez bolu i rano obudzic sie swierza wypoczeta z checiami do zycia.... zeby ten bol sie wreszcie skonczyl.

Offline

 

#19 2011-03-27 17:57:37

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: KÄ…cik Motywacyjny !!!

Mojego obecnego chłopaka poznałam 8 miesięcy temu i od samego początku wiedział o moich problemach (nie od pierwszej randki ale i tak dość szybko:) i absolutnie go to nie zraziło, także tacy mężczyźni też sąsmile

Offline

 

#20 2011-03-27 19:14:48

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: KÄ…cik Motywacyjny !!!

Fajnie, że piszecie smile

loni
dżinsów trochę mam bo jakoś mi się uzbierało, wymieniłam swoje na większe i już jest ok, chociaz te mogłyby być z 1cm mniejsze wink lubię takie ścisłe - dzisiaj był wypad do knajpki i frytki... oj...

Amber
znam 2 psiaki co dosłownie mają ADHD wink sa to chłopaki, na szczęscie nie moje bo bym chyba zgłupiała wink

Amidala
ja mam suczkę swoją własną i dwa koty, które wchodzą do mnie jak do baru mlecznego i wychodzą, a reszta kotów u mnie opala się na balkonie wink

Amber, Karolina
no aż się wierzyc nie chce, że wasze zwierzaki cierpią na podobne dolegliwości
ja ze swoją sunią cierpimy za zespół ciągłego spania!!! smile

Offline

 

#21 2011-03-27 21:47:36

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: KÄ…cik Motywacyjny !!!

Offline

 

#22 2011-03-27 21:53:33

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: KÄ…cik Motywacyjny !!!

Offline

 

#23 2011-03-27 21:56:09

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: KÄ…cik Motywacyjny !!!

Sonja, nie rozdrabniaj się tylko bierz Tołpę i obserwuj objawy.

Offline

 

#24 2011-03-27 22:05:50

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: KÄ…cik Motywacyjny !!!

Offline

 

#25 2011-03-27 22:29:23

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: KÄ…cik Motywacyjny !!!

Aj tam... rozdrabniać to ja się lubię, moje monotonne życie z powodu niepełnosprawności (jak to gorzko brzmi) staje trochę ciekawsze, zresztą ja bardzo komunikatywna jestem lubię gadać i pisać - dzięki temu poznałam tylu wspaniałych ludzi smile i to jest wspaniałe smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson