Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-03-15 12:44:34

matushka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-15
Posty: 8

Posiew moczu metoda bulionowa

Drogie kolezanki nie moge w Trojmiescie znalezc labolatorium ktore wykonaloby posiew moczu metoda bulionowa. Czy znacie labolatorium w Trojmiescie, ktore to zrobi? Dodzwonilam sie do Wydzialu Mikrobiologii gdzie powiedziano, ze nazwa 'metoda bulionowa' jest nieprofesjonalna i ze lekarz ma sie z nimi skontaktowac w celu wytlumaczenia, jakie to konkretne badanie ma byc zrobione. Czy ktoras z was, ktora miala takie badanie wykonane np. na Inzynierskiej, jest w stanie podac mi fachowa nazwe badania. Serdecznie dziekuje!

Offline

 

#2 2011-03-18 11:04:11

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Posiew moczu metoda bulionowa

To by trzeba pogadać z jakimś mikrobiologiem.
Samo pojęcie jest (tak mi sie zdaje) znane w XIX wieku, i oznacza hodowlę na bulionie sterylnym. Bulion zawiera dużo składniów żywnościowych i stanowi swietną pożywkę dla bakterii, ale jest kłopotliwy w produkcji.
Mnie sie zdaje, że lekarzowi chodzi o hodowlę na pożywce innej niż standardowa, bo lekarz wie, że te obecne pożywki przemysłowe są guzik warte, więc sugeruje aby laboratorium korzystało z bardziej indywidualnych pożywek.
Ty po prostu zadzwoń na Lelka w Warszawie i spytaj kogoś kto tam odbierze. Myślę, że oni odpowiedzą, że mają pożywki lepsze od bulionowych /ale tez robione we własnym zakresie/ i zachęcą cie do przyjazdu lub wysłania kurierem moczu do siebie.
www.badbak.pl , tam  powinny być podane telefony kontaktowe.

Offline

 

#3 2011-03-26 16:53:20

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: Posiew moczu metoda bulionowa

matushka, nie wiem jak fachowo nazywa się taka pożywka, ja znam ja z nazwy po prostu "bulion". Trzy dni temu akurat rozmawiałam z p. Dorotą z lab. z Lelka i mi powiedzilam, że ona pracuje na bardzo dobrych pożywkach francuskich i jak cos ma wyrosnąc to na tych pożywkach wyrośnie, a większośc labów nawet te szpitalne pracują na tńszych, bo mają mniejszy bużet, do tego powiedziała mi równiez, że ona za bardzo nie lubi tej pożywki bulion, bo ona jest bardzo wrażliwa i obawia się, że mogą na niej wyrstac nawet patogeny wyłapane z powietrza. Jesli bardzo zalezy ci na tym bulionie, to skontaktuj się z p.Dorotą na Lelka i porozmaiwaj z nią i tak jak radzi pulkos możesze kurierem wysłać, na następny dzień będzie wszystko na miejscu.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson