Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-03-31 20:59:44

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

laboratorium FELIX w Warszawie- badanie na pasożyty z kału

Proponuję zamieszczać tutaj informacje nt. ww. badań z racji tego, że okazało się, że już 2 osoby z forum ma stwierdzone owsiki, które to mogą powodować nawrotowe zakażenia bakteryjne.

Tutaj jest adres strony laba z opisem jak przygotować próbki do wysyłki: http://www.laboratoriumfelix.com/
a tu dodatkowo mój opis po dzisiejszej rozmowie telefonicznej z laborantką pracującą w tym labie.

Tak więc kupić przeźroczystą taśmę klejącą (taką trochę szerszą) i rano zaraz po przebudzeniu dotknąć nią w okolicach odbytu i od razu przykleić na szkiełko. Czynność tę powtórzyć 3-krotnie w odstępie 2-3 dni (wszystkie próbki trzymać w lodówce np. w kopercie. Jak już zbierzemy wszystkie, wówczas zapakować do torby termoizolacyjnej wraz z wkładem zamrożonym (takim do lodówek turystycznych, jeden wystarczy) i wysłać kurierem tak, aby w ciągu 24 h dotarło do laboratorium.

Offline

 

#2 2011-03-31 21:52:55

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: laboratorium FELIX w Warszawie- badanie na pasożyty z kału

W jaki sposób owsiki przyczyniają się do nawrotowych zakażeń?

Kto z forum ma stwierdzone owsiki? Czy dawały jakieś objawy?

Offline

 

#3 2011-03-31 22:31:19

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: laboratorium FELIX w Warszawie- badanie na pasożyty z kału

Offline

 

#4 2011-03-31 22:31:39

tulipanek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-18
Posty: 84

Re: laboratorium FELIX w Warszawie- badanie na pasożyty z kału

Mi wyszÅ‚y owsiki i lamblie w jednym laboratorium. W innych dwóch laboratoriach  (3 badania)zrobionych na potwierdzenie nic nie wyszÅ‚o. Po peÅ‚ni zamierzam wysÅ‚ać i na owsiki i lamblie do Felixa. Bo wyszÅ‚y mi w laboratorium, o którym piszÄ… na forach, że zawsze wychodzÄ…... ale o Felixie też już znalazÅ‚am takÄ… opinie, wiÄ™c po prostu coraz czÄ™sciej myÅ›le, że rzeczywiÅ›cie 80 -90 % spoÅ‚eczeÅ„stwa ma jakieÅ› pasożyty, a  wiÄ™kszoÅ›c laboratoriów nie widzi. wink Może jak bÄ™de miaÅ‚a dwa pozytywne wyniki to jednak któryÅ› lekarz siÄ™ podejmie leczenia.
U mnie nie ma objawów  i dlatego chyba nie chcÄ… mnie leczyć. Jeden lekarz stwierdziÅ‚, że przy owsikach bym siÄ™ zadrapaÅ‚a, że nie ma innej opcji. Ale u Was też czytam, że owsiki sÄ… bez objawów... wiÄ™c widocznie jest taka możliwość.

Offline

 

#5 2011-03-31 22:35:58

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: laboratorium FELIX w Warszawie- badanie na pasożyty z kału

ja jeszcze nie robiłam badania, ale ja mam z kolei takie objawy jak pieczenie sromu i momentami czuję identyczne dolegliwosci przy odbycie i nie jest to swędzenie tylko pieczenie. Do tej pory podejrzewałam, że to albo przez bakterie albo grzyby, ale może rzeczywiscie jakieś robactwo też we mnie siedzi///

Offline

 

#6 2011-03-31 23:08:45

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: laboratorium FELIX w Warszawie- badanie na pasożyty z kału

Czuję się w pełni godna żeby napisać coś się w tym wątku.
Jak się mają owsiki do bakteryjnego zapalenia pochwy/cewki? Samica owsika u kresu swoich dni wypełza z odbytu i krąży po okolicach składając jaja. Poruszając się roznosi bakterie. Pocieszające jest to, że potem umiera, obsycha i odpada.
Jednym słowem owsik transportuje bakterie z odbytu do cewki/pochwy.
ZnalazÅ‚am informacje, że  w przypadku kobiet czÄ™sto jaja sÄ… skÅ‚adane nie w faÅ‚dach odbytu, a u wejÅ›cia do pochwy.

Badania zrobiłam bo kazała mi p.Dorota, a kazała dlatego, że po każdym dłuższym leczeniu mam dobre wyniki, a potem świeżą infekcję z nowym patogenem.
Typowych objawów owsikowych nie mam, nic mnie nie piecze, nie szmera w nocy się nie budzę.
Pomysł tego badania mnie rozbawił, wynik zszokował.

Offline

 

#7 2011-03-31 23:38:19

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: laboratorium FELIX w Warszawie- badanie na pasożyty z kału

A to w nocy trzeba się budzić?

Jej... ja może poczekam do pełni wink i też zrobię.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2011-03-31 23:50:35

tulipanek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-18
Posty: 84

Re: laboratorium FELIX w Warszawie- badanie na pasożyty z kału

Mi w jednym laboratorium powiedziano, że najlepiej nastawić budzik i po 4-5 godzinach snu nakleić plaster wink , ale na większości stron czytam, że wystarczy z rana po przebudzeniu.
U mnie była zalecona prowokacja, 6 razy zjeść czosnek, jagody i sok z kiszonej kapusty i wtedy one miały wyjść, ale może moim jest za dobrze w środku, że nie wyszły przy metodzie plastrowej, a wyszły w normalnym badaniu kału pod mikroskopem.
Czy możliwe jest, żeby one nigdy nie wyszły tylko siedziały cały czas w środku?
Jak ktoś chce się zbadać to pamiętajcie, że to w nocy z 17ego na 18ego, o ile mam dobry kalendarz wink

Offline

 

#9 2011-04-01 08:34:25

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: laboratorium FELIX w Warszawie- badanie na pasożyty z kału

Offline

 

#10 2011-04-01 09:12:27

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: laboratorium FELIX w Warszawie- badanie na pasożyty z kału

Skąd się biorą: nieumyte owoce, wszelki klamki gdziekolwiek, wspólne ręczniki, jakiekolwiek jedzenie zrobione przez kogoś innego, a najlepsze, że jaja są tak małe, że unoszą się w powietrzu z kurzem i można je wchłonąć oddychając,
Pomijając wszystko powyższe ja mam dzieci i to pierw przedszkolne teraz szkolne. A co ciekawe nikt z nas nie ma objawów.

Nie trzeba wstawać w nocy, wystarczy rano przed wypróżnieniem, myciem przykleić ten plaster.
Muszą wychodzić na zewnątrz bo tak wygląda ich cykl rozwojowy, ale wychodzą tylko dorosłe samice i to w jakiś cyklach (nie co noc). Wychodzą kiedy są dorosłe i gotowe do złożenia jaj, a to też znaczy, że ich życie dobiega końca, a żyją średnio miesiąc (znalazłam info, że góra do 2m.)

Offline

 

#11 2011-04-01 11:27:50

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: laboratorium FELIX w Warszawie- badanie na pasożyty z kału

A ja nic nie zrozumiałem z opisu metody plastrowej :-(((

Czyli co, taka taśma klejąca , i dotknąć odbytu rano--ale którą stroną ? Tą z klejem ??????? Chyba nie, bo by sobie człowiek zakleił tyłek !!!!!
I co po tym dotknięciu------jeśłi to było dotknięcie stroną bez kleju, to teraz nakleić ten kawałek taśmy na szkiełko mikroskopowe ?
To przecież te jajka pospadają..........
GÅ‚upi jestem !  Czy taÅ›ma nie pwinna byc zwilżona wodÄ… ?
Jakim cudem do suchej taśmy cokolwiek sie przyklei ?
Tu mi pproszę odpisać jak chłopu ze wsi !!!!!!
=============================
PisaÅ‚em gdzie indziej , że to sie robiÅ‚o dawniej  tak:  Patyczek  na koÅ„cu owiniÄ™ty cienkÄ… przezroczystÄ… foliÄ…-celofan (to jest to w co nieraz owiniÄ™te sÄ… bombonierki==takie cieniutkie przezroczyste i to przecinamy nożem żeby rozpieczentować bombonierkÄ™.).
Ta folia na patyczku MUSI być zwilżona wodą .!!!!!!
Jeździmy po odbycie z ranami; wszelkie patogeny się zbiera na ten patyczek z zafoliowanym końcem na mokro.
Teraz zdejmujemy owa folijkÄ™ (odcinamy sznurek jakim to byÅ‚o powiÄ…zane) i wrzucamy ten kawaÅ‚eczek  folii do sÅ‚oiczka z niewielkÄ… iloÅ›cia wody.
Ten słoiczek idzie do badania. Bada sie zarówno tę wodę jak i samą folię która jest przezroczysta wiec pod mikroskopem widać ją na wylot.
Ten opis jest jasny i      --    logiczny. A przykÅ‚adanie jakiejÅ› taÅ›my na sucho......nie potrafiÄ™ sobie tego wyobrazić.

Badanie to jest nie tylko na owsiki ale także na lamblie, które potrafią "wyjść" jakby na zewnątrz.
O ile pamiÄ™tam--wiÄ™cej niż 2 osoby już majÄ… stwierdzone owsiki na tym forum !!!!!!!! A także byÅ‚y co najmniej 2 wypadki glisty ludzkiej !!!!!!! CoÅ› to siÄ™ zaczyna ukÅ‚adać w jakiÅ› ciÄ…g kogiczny.........może każdy z nas  to ma ? Ja mam lamblie na 100% .!!!!!!!!!!!!!
PS. jest metoda wytrucia owsików ziołami--lewatywami ziołowymi, ale taka radziecka ona jest .........

Offline

 

#12 2011-04-01 15:38:15

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: laboratorium FELIX w Warszawie- badanie na pasożyty z kału

Pulkos, do odbytu stroną z klejem, taśma zbiera nie zakleja, nic nie boli, potem taśma na szkiełko i do lodówki, masz gotowy preparat pod mikroskop (taśma tylko przezroczysta)

Najeździłam się dzisiaj bo lekarz internista nie chciał mi wypisać recepty dla dzieci. Musiałam podjechać do pediatry. Potem okazało się, że Zentel w tabletkach jest chwilowo niedostępny. W końcu mam zamówiony na dziś wieczór Zentel w zawiesinie. Jutro wielki dzień sprzątania, prania i prasowania.
Jeszcze chcę wpaść do weterynarza po środki na odrobaczenie kota i psa.

Mam też skierowania i szkiełka na ponowne badania po leczeniu tym razem dla wszystkich domowników. Zrobię je w lux-medzie, a sobie dodatkowo w Felixie.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson