Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-02-23 15:47:14

ququq
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-22
Posty: 10

Ureaplasma-wynik pozytywny, co dalej?

Witam wszystkich, zakładam nowy wątek, gdyż mój pierwszy post został usunięty, a umieściłam go pod podobną dolegliwością, co moja. Na problemy pęcherzowe uskarżałam się już od roku. Zaczęło się od lekkiego szczypania w cewce moczowej. Dostałam na to proxacin, nic nie pomogło, wręcz przeciwnie, wydawało mi się, jakby dolegliwość przenosiła się coraz dalej. Znowu wylądowałam u lekarki (internista), że nic nie pomogło, dostałam skierowanie do urologa. Ten zaś wysyłał mnie na posiewy moczu, z których nic nie wychodziło (ujemny wynik). Badania ogólne moczu też nie dawały odpowiedzi, co mi jest. Dostałam furaginum i wit. C. Od tamtej pory zaczął mnie boleć pęcherz, czułam i nadal czuję ciągłe parcie na mocz. Robiłam usg, wyszło mi, że mam małe złogi (tzw piasek) w nerce. Myślałam, że to od tego piasku. Starałam się dużo pić, zażywać prouro i wit C. Niestety bez skutku. Wylądowałam u innego urologa w klinice przyszpitalnej. On również nic nie pomógł, zapisał mi monural, kazał brać żurawinę i dużo pić. Zrobiłam znowu kolejne usg, miałam niewielkie złogi w nerkach, natomiast nie było jakiś innych patologicznych zmian w pęcherzu czy w nerkach. Oczywiście monural też nie przyniósł efektu. Od tamtego czasu zaczęłam odczuwać kłucie w nerkach i bóle krzyża. Cierpiałam rónież z powodu bólu janika i plamień przedmiesiączkowych ale ginekolodzy nie potrafili mi pomóc. Stwierdzili, że już tam mam po prostu.. Dostałam jeszcze sumamed, w 3 dawkach po 1g, ale też nie pomógł. Przerażona postanowiłam zroić badanie wymazu. Zrobiłam pod kątem wszystkich drobnoustrojów, na które była możliwość się przebadać. Okazało się, że mam ureaplasmę. Pozostałe: chlamydia, mykoplasma, rzęsistek, candida, rzeżączka, coli itp są ujemne. Z wynikiem poszłam do lekarza rodzinnego, nie wiedziała co mi na to zapisać, ja zaproponowałam unidox, bo w antybiogramie było podane, że ureaplasma jest wrażliwa na doxycyklię. Biorę ją już tydzień, na razie bez żadnych rezultatów. Dostałam na 2 tygodnie. Ale z tego, co czytałam to tego typu bakterie trzeba leczyć dłużej i różnymi antybiotykami. Czytałam też, że jest to bardzo niebezpieczna bakteria dla kobiet planujących ciążę, więc tym bardziej bardzo Was proszę o pomoc. Zarejestrowałam się do nowego urologa na 01.03.2011, jestem pełna nadziei, ale boję się, że i ta wizyta skończy się fiaskiem. Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi, jak mam postępować, wiem comi jest, ale nie wiem do końca jak i u kogo to leczyć. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich na forum.

Offline

 

#2 2011-02-23 16:48:36

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Ureaplasma-wynik pozytywny, co dalej?

Lecz to u lekarza w Warszawie na reszte lekarzy szkoda tracić czasu, leczenie jest długie ale skuteczne.Lekarz lecząćy w Polsce typowe te patogeny to doktor Borowicz Jacek.Umów się i nie zwlekaj.Dużo zdrówka

Offline

 

#3 2011-02-23 17:42:59

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ureaplasma-wynik pozytywny, co dalej?

Pierwszy post został usunięty, bo był w cudzym wątku, a teraz masz swój i tu będziemy zajmować się Tobą. A w sumie co Ci teraz najbardziej doskwiera?
Niestety, plany ciążowe na razie musisz odłożyć ad acta. Ale dobrze, że byłaś uparta i wykryłaś problem przed zajściem, bo dziecku ureaplasma mogłaby zaszkodzić (nawet przy porodzie).

Włącz sobie kwasy omega - najlepiej z oleju lnianego, rokitnikowego lub z wiesiołka, zregenerują Ci nerwy i śluzówkę (na pewno masz uszkodzone).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2011-02-23 21:30:21

ququq
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-22
Posty: 10

Re: Ureaplasma-wynik pozytywny, co dalej?

Bardzo Wam dziękuję za szybką odpowiedź. Jestem z Krakowa, na dzień dzisiejszy jest trochę problemem dla mnie jazda do Warszawy. Ale jeśli 01.03 podczas wizyty u nowego urologa nic konkretnego się nie dowiem to zapewne tak będę musiała zrobić. Chyba, że może wiecie, czy jest dobry lekarz w Krakowie leczący te plazmy? Strasznie chcę się już wyleczyć. Te dolegliwości mam non stop od roku, z jedną przerwą 2 tyg. w lipcu 2010. Nie wiem, może udało mi się to wtedy wypłukac, dużo piłam i brałam wtedy rowatinex na złogi w nerkach. Ale niestety po 2 tygodniach wróciło i tak już zostało. Jeśli chodzi o moje aktualne dolegliwości to praktycznie cały czas (bez żadnej przerwy w ciągu dnia) czuję lekkie pieczenie cewki i parcie na pęcherz (jakbym miała cegłę zamiast pęcherza, uczucie parcia i ciężkości czasem aż do bólu), do tego wydaje mi się, jakbym miała opuchnięte nerki. Takie dziwne uczucie, jakby coś je rozpierało i kilka razy dziennie coś mnie zakłuje w którejś nerce. Do tego od grudnia mniej więcej odczuwam bóle pleców, przy schylaniu, staniu, siadaniu. Głównie w miejscu lędźwi. Mam także te plamienia przedmiesiączkowe, nawet 4-5 dniowe, co mnie bardzo martwi. Zobaczę, jak będzie w tym cyklu, dostałam betadine-globulki z jodem, a z tego co przeczytałam odnośnie tej ureaplasmy to wyszło, że dziewczyny zarażone tym paskudztwem też miewały takie plamienia za każdym razem przed miesiączką. To mogłoby tłumaczyć te problemy. Biorę teraz ten unidox, nie wiem, czy się już przyzwyczaiłam do tych dolegliwości, czy jest jakaś poprawa, trudno mi powiedzieć. Na pewno nie mogę odejść zbyt daleko od toalety, aż mi niekiedy głupio ciągle tylko ubikacji szukać; czy w sklepie, czy u kogoś znajomego, gdziekolwiek wyjdę :-( Jestem w stanie wytrzymać bez mikcji nawet i trzy godziny, ale czuje się tragicznie, boli mnie pęcherz wtedy i kłuje w cewce. Piję jakieś 3 litry wody dziennie, soki, zwłaszcza kwaśne, herbatę z pokrzywy i fitolizynę od czasu do czasu. Zrobię też tak, jak mi radzicie. Kupię w aptece kwasy omega. To bardzo dobry pomysł, na pewno mam problem ze śluzówką, tyle czasu bytowania bakterii musiało zrobić swoje. Bardzo Wam dziękuję za rady. Tak się cieszę, że istnieje ten portal i Wy jesteście, nie ma to jak wsparcie. Moja rodzina tak średnio mi pomaga, krzywo patrzą na to ile razy chodzę do łazienki i jak mówię, że coś mnie piecze. Pozdrawiam serdecznie i naprawdę bardzo bardzo dziękuję!

Offline

 

#5 2011-02-23 21:49:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ureaplasma-wynik pozytywny, co dalej?

Nie pij tyle kwaśnego, bo ureaplazmie to aż takiej różnicy nie robi, a drażnisz sobie śluzówkę. Nie pij aż tyle, bo zaburzasz gospodarkę elektrolitową i obciążasz nerki - 1,5 - 2 l wystarczą. Po co dostajesz globulki z jodem, masz problemy z tarczycą?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2011-02-23 22:12:04

ququq
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-22
Posty: 10

Re: Ureaplasma-wynik pozytywny, co dalej?

Aha, a ja sÅ‚yszaÅ‚am od urologów, żeby pić. Nic mi nie mówili o obciążaniu nerek :-( A nerki rzeczywiÅ›cie mogÄ… być osÅ‚abione, skoro mam takie dziwne uczucie puchniÄ™cia. Tarczyca jest na pewno w porzÄ…dku, globulki sÄ… dopochwowe, zawierajÄ… jodowane coÅ› tam. DostaÅ‚am je, ponieważ podejrzewano, że mam nadżerkÄ™, czy coÅ› takiego. Te globulki majÄ… dziaÅ‚ać na drobnoustroje chorobotwórcze. Tak na marginesie, sama podejrzewam że wszystko zaczęło mi siÄ™ rok temu  wÅ‚aÅ›nie od problemów ginekologicznych. Po badaniu cytologicznym zaczęło mnie troszkÄ™ piec w cewce (to byÅ‚ poczÄ…tek moich dolegliwoÅ›ci). DostaÅ‚am wtedy te globulki betadine, ginekologicznie siÄ™ wyleczyÅ‚am, a w cewce niestety nie. Teraz znów dostaÅ‚am betadine, ale jednoczeÅ›nie leczÄ™ cewkÄ™ i pÄ™cherz unidoxem, żeby jedno miejsce nie zarażaÅ‚o drugiego. Taki przynajmniej byÅ‚ plan.

Offline

 

#7 2011-02-23 22:18:40

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ureaplasma-wynik pozytywny, co dalej?

No i słuszny. Tylko przydałoby się robić badania równolegle, z cewki i szyjki.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2011-02-23 22:46:27

ququq
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-22
Posty: 10

Re: Ureaplasma-wynik pozytywny, co dalej?

No właśnie i tu pojawił się problem, ponieważ nie wiedziałam, że powinnam wykonać wymazy z obydwu miejsc. Zrobiłam niestety tylko cewkowe badania. Nie miałam nikogo, kto by mógł mnie pokierować. Ginekolog nic nie powiedział o wymazach, dostałam tylko te betadine. Naprawdę trudno mi było dojść do porozumienia z lekarzami i zajęłam się tym trochę na własną rękę. Urolog nie chciał słuchać o problemach ginekologicznych a ginekolog o urologicznych. Poszłam więc do laboratorium, wybrałam pakiet badań na wszystko, co było możliwe i zrobiłam z cewki. Tak to wyglądało.

Offline

 

#9 2011-02-23 22:50:17

ququq
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-22
Posty: 10

Re: Ureaplasma-wynik pozytywny, co dalej?

A gdy już miałam wynik, że to ureaplasma, poczytałam o niej na internecie, dotarłam do wielu informacji odnośnie objawów i wtedy powiązałam problemy gin. z zapaleniem cewki i pęcherza. Ale już było za późno, leczenie wdrożyłam i na razie chcę je dokończyć. Cały czas mam nadzieję, że mi to przejdzie.

Offline

 

#10 2011-02-24 06:50:29

Kalina383
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-05-11
Posty: 104

Re: Ureaplasma-wynik pozytywny, co dalej?

A ja Ci strasznie zazdroszczę, że masz diagnozę smile

Offline

 

#11 2011-02-25 11:19:45

ququq
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-22
Posty: 10

Re: Ureaplasma-wynik pozytywny, co dalej?

Też się w pewnym sensie cieszę, że wiem co mi siedzi w tym biednym pęcherzu. Teraz trzeba to paskudztwo wytępić. A swoją drogą, przeczytałam u Was na portalu, że problemy z pęcherzem mogą mieć także podłoże hormonalne. We wrześniu w zeszłym roku leżałam w szpitalu na ginekologii, miałam straszne krwawienia. Okazało się, że to była hiperprolaktynemia-bardzo wysoka. Dostałam na to bromokryptynę. Brałam ją do końca grudnia. W styczniu (pod koniec miesiąca) zrobiłam badanie kontrolne prolaktyny. Wyszła mi jak najbardziej w porządku. Z tym, że wiem skąd miałam tą hiperprolaktynemię.. Po badaniu rezonansem magnetycznym wyszły mi dwa guzki na przysadce mózgowej i właśnie przez to mam problemy z prolaktyną. Przysadka mózgowa podczas ucisku m.in. wydziela większe ilości tego hormonu. Teraz zastanawiam się, czy to może mieć jakieś znaczenie dla pęcherza. Na razie kupiłam już sobie len mielony na początek i zaczynam reperowanie śluzówki pęcherza.

Offline

 

#12 2011-02-25 12:44:58

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ureaplasma-wynik pozytywny, co dalej?

Ależ oczywiście, że ma. Hiperprolaktynemia powoduje częstomocz i parcia. I jest jednym z tych czynników, które powodują, że mając nawet jakąś maleńką infekcję, będziesz znosiła ją gorzej niż osoba zdrowa, która tylko złapała wyjątkowo parę bakterii. Dlatego mów o tym lekarzom i nie daj sobie wmówić, że to nie ma nic do rzeczy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2011-03-08 16:21:46

ququq
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-22
Posty: 10

Re: Ureaplasma-wynik pozytywny, co dalej?

Przepraszam, że nie pisałam wcześniej ale chciałam odczekać, żeby nie zapeszyć. Trochę się wyjaśniło. Zacznę od tego, że unidox zdecydowałam się brać dłużej - 3 tygodnie, a nie 2. Brałam aż skończę wszystkie tabletki z opakowania. Jakież było moje zdziwienie, że w połowie tego trzeciego tygodnia coś było jakby lepiej. Nie boli mnie już w krzyżu i w nerkach. Czuję jeszcze w pęcherzu lekki ucisk i pieczenie w cewce. Ale w porównaniu do tego, jak cierpiałam wcześniej to jest naprawdę dużo, dużo lepiej. 01.03.2011 byłam też u urologa, zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Wypytał mnie o wszystko; przysadkę, prolaktynę, problemy ginekologiczne, obejrzał wszystkie wyniki badań i... jakież było moje zdziwienie, że w ramach NFZ wypisał mi skierowanie na wymaz z cewki (kontrolnie po antybiotyku). Mówił o neurogennym pęcherzu, o wpływie prolaktyny na problemy układu moczowego itp. Niestety poinformował mnie też, że problemy pęcherzowe mogą wracać dlatego ważne jest, żeby to bardzo dokładnie leczyć. W przyszłym tygodniu mam wyniki kontrolnego wymazu. Zarejestrowałam się na kolejną wizytę do tego doktora i termin dostałam bardzo krótki - na za tydzień. Powróciła mi wiara, że może uda mi się całkowicie wyleczyć. A co ważne, jak na razie nie mam żadnych plamień przed nadchodzącą miesiączką. Pierwszy raz od przeszło roku mogę wyjść z domu i nie zwijać się z bólu pęcherza. Dalej piję len - w postaci takiego glutka ciągnącego się :-) Będę Was informować na bieżąco, czy to nie jest tylko chwilowa poprawa i czy problemy nie wracają.

Offline

 

#14 2011-03-08 17:26:04

Monika1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-06
Posty: 115

Re: Ureaplasma-wynik pozytywny, co dalej?

hey, a powiedz mi tylko cewka Ci dokuczała czy pecherz tez? ja mam bol w cewce szczypanie i dyskomfort, dostalam juz lek na chlamydie chociaz wcale jej nie zdiagnozowano i teraz wybieram sie na wymaz z cewki, a Ty w jaki sposob zdiagnozowałas ureaplasme, przez wymaz czy z krwi? pozdrawiam

Offline

 

#15 2011-03-08 17:56:22

ququq
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-22
Posty: 10

Re: Ureaplasma-wynik pozytywny, co dalej?

Najpierw zaczęło się od lekkiego szczypania w cewce, a w miarę leczenia (nieskutecznego) zapalenie przenosiło mi się coraz wyżej. Dostałam bóli pęcherza (miałam wrażenie, że mi pęcherz rozerwie a sikałam np pół godziny wcześniej), pojawiły się bóle i kłucie w nerkach, jakby puchnięcie nerek (opisywałam to w moich postach w tym wątku) oraz bóle pleców. Z tymi bólami krzyża to czułam się, jakbym miała chyba reumatyzm, nie mogłam się porządnie wyprostować. Zdiagnozowałam przez wymaz z cewki. Robiłam wtedy badanie na wszystkie paskudy, które tylko były w pakiecie w laboratorium. Ale jeszcze przed zrobieniem wymazu, jakiś miesiąc wcześniej brałam sumamed, który mi nie pomógł (też podejrzewałam chlamydię u siebie). Dopiero ten unidox zadziałał, 3 tygodnie po 2 tabletki (1 rano, druga do kolacji). Do tego w ciągu dnia 1xlacibios, żeby nie było grzybicy. I odpukać jak na razie jest naprawdę lepiej. A co ważne, czego nie napisałam wcześniej, ten nowy urolog kazał przyjść mojemu partnerowi do siebie, on też ma być zbadany (powinien zrobić sobie posiew nasienia lub wymaz z cewki). Leczył się razem ze mną unidoxem, ale podobno u mężczyzn te bakterie mogą jakoś "przezimować" w sterczy chyba i pomimo antybiotyku dalej zarażają partnerki.

Offline

 

#16 2011-03-08 18:34:14

Monika1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-06
Posty: 115

Re: Ureaplasma-wynik pozytywny, co dalej?

dzieki za odpowiedz. No wlasnie tez wzielam ten sumamed 3 tab po 0,5 i nawet gorzej bylo, ide w poniedzialek tez zrobie pakiet wymazow, jestes przykladem ze mozna sie pozbyc cholerstwa, troche nabralam nadzieji, no wlasnie i tez mniej wiecej odpowiedzias skad to sie moglo wziasc, facet moze byc nosicielem i u niego bezobjawowo, a my o tym nie wiemy, mu nic nie bedzie a my potem rok po lekarzach, ufff.

Offline

 

#17 2011-03-08 19:28:06

ququq
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-22
Posty: 10

Re: Ureaplasma-wynik pozytywny, co dalej?

Mnie to tak ścięło po sumamedzie (2x 1 tabl 500 mg naraz), że traciłam przytomność, zaczęła mnie boleć głowa i odlatywałam, czułam tylko mrowienie w nerkach i jakby w plecach. Ale na następny dzień nie było poprawy, i tak 3 dawki przeszłam bez rezultatów. Możliwe, że ta moja ureaplasma nie reagowała na azytromycynę (sumamed), a dopiero po kilkunastu dawkach doxycykliny z unidoxu coś ją ruszyło. Mojemu partnerowi nic rzeczywiście nie dolegało, ale i tak kazałam mu łykać to, co ja :-) Podejrzewam, że gdybym w zeszłym roku zrobiła wymazy ion również to nie męczyłabym się tak strasznie.

Offline

 

#18 2011-04-06 01:43:17

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Ureaplasma-wynik pozytywny, co dalej?

ququq mam do Ciebie pytanie, stwierdzono u mnie ureaplasme, czy mialas jakies dolegliwosci ze strony pochwy przy niej? Uplawy, grzybice, nieprzyjemny zapach? Bo z Twojego watku wyczytalam, ze najbardziej bolal Cie pecherz, cewka.

Redakcjo dlaczego zakwaszanie nie pomaga na ureaplasme?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson