Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-04-02 22:35:53

ayria
Użytkownik
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 23

Tez mam problem z pęcherzem i nie wiem co mam robić:(

Witam wszystkich , zarejestrowalam sie na tym forum bo widze ze nie tylko ja mam taki problem , ale jest nas wiecej. Moja sytuacja zaczela sie przed sylwestrem w tamtym roku. Pamietam ze biegalam do toalety pare razy w ciagu godziny, bralam furagin, niby torche przeslzo ale nie do konca, poszlam do urologa bo potem juz mnie bolaly nerki i cale plecy, dostalam trimesan, bol przeszedl ale parcie na pecherz nadal zostalo, potem ginekolog zapisal mi urovaxom ktory przez 2 tygodnie pomagal, ale potem nie zdazylam nawet wziac calego opakowania a problem wrocil (jest tez mozliwosc ze pomagal mi unidopx bo mialam grype i tez go bralam). Pozniej dostalam uroflow ktory nic nie dal i nadal czulam pieczenie w cewce i parcie na pecherz, dodam ze robilam 2x badanie moczu na posiew w dwoch roznych ;laboratoriach i zadnych bakterii nie ma. Teraz dostalam driptane przez 4 dni byl spokoj dzis znowu czuje pelny pecherz i musze pojawiac sie w toalecie conajmniej raz na godzine. Teraz jeszcze mam nadzerke ale lekarz powiedzial ze to nie jest przyczyna parcia na pecherze. Mam zjesc driptane wziac gynalgin i isc na cytologie, jesli po tej driptanie nie przejdzie to wtedy mam robic badania urodynamiczne ale nawet nie wiem na czym one polegaja. Przy takich dolegliwosciach nawet nie ma mowy o sexie. Kiedys czesciej czulam parcie na pecherz tydzien przed okresem, ale teraz to juz jest praktycznie przez caly miesiac. Robilam nasiadowki z rumiankiu bo juz sama nie wiem czym sie ratowac, po tym rumianku przynajmniej mnie juz cewka nie szczypie. Urosept i takie inne ziolowe tez bralam ale to jest bardziej proflaktycznie niz na leczenie (tak mi mowil lekarz) i  co ja mam dalej robic? moze macie jakies sposoby chociaz chwilowej ulgi. Najgorzej jest popoludniu no i w nocy, bo w dzien jak jestem w pracy to nie czuje takiego parcia, moze to jestb spowodowane tym ze jestem bardziej zajeta i o tym nie mysle. Ma ktos moze jakis pomysl co dalej? najgorsze jest to ze objawy sa, a przyczyny nie ma ustalonej i nie wiadomo co leczyc. z gory dziekuje za jakakowiek pomoc i przeczytanie mojego posta. pozdrawiam smile

Offline

 

#2 2011-04-13 19:06:07

gosiak319
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2010-03-04
Posty: 43

Re: Tez mam problem z pęcherzem i nie wiem co mam robić:(

Znam to okropne uczucie niestety:( w tej chwili u mnie jest ok, ale i tak wiele moich myÅ›li skierowanych jest w stronÄ™ pÄ™cherza .... "ojjeej czy to pieczenie cewki...czy chcÄ™ mi siÄ™ siku normalnie czy to już pacie "pÄ™cherzowe" i czy jak ja to mówiÄ™ "Å‚apie mnie pÄ™cherz". No ale cóż nie ma co siÄ™ użalać nad sobÄ…. Aż tak dobrze siÄ™ na tym wszystkim nie znam, ale trochÄ™ siÄ™ już naczytaÅ‚am wiÄ™c najważniejsze jest to, że byÅ› zrobiÅ‚a dobry posiew w DOBRYM labolatorium. To jest podstawa do dalszego dziaÅ‚ania i leczenia. na forum polecamy labo w Warszawie, jest bardzo dokÅ‚adne. Na wiÄ™kszoÅ›ci badaÅ„ z  labo w Polsce niestety nie ma co siÄ™ opierać, a co wiÄ™cej im ufać!!!!I gÅ‚owa to góry:)

Offline

 

#3 2011-04-13 21:10:33

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Tez mam problem z pęcherzem i nie wiem co mam robić:(

Ayria mozesz zrobić tez prócz posiewów usg, mozesz zbadac hormony babskie. Urodynamiczne badanie jest opisane na portalu, zerknij. Z nadzerkÄ… - nie wiadomo, ja w nadżerce miaÅ‚am mnóstwo bakterii. Pamietaj, ze u nas droga przechodzenia jest krótka i szyjka, cewka, pecherz sÄ… bardzo blisko.  Przy posiewie badaj partnera (mocz, nasienie posiewy) i sobie tez koniecznie wymaz  z szyjki. Inaczej walka z bakteriami ewentualnymi nie ma sensu bo one zawsze przechodzÄ….

Offline

 

#4 2011-04-18 15:40:33

ayria
Użytkownik
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 23

Re: Tez mam problem z pęcherzem i nie wiem co mam robić:(

Dzieki dziewczyny, narazie koncze brac gynalgin i ide do ginekologa, ma mi zrobic cytologie, zrobie tez kolejne badanie moczu no i zobaczymy. nawet teraz ostatnio bylo troche lepiej, jak mam okres to nie jest tak zle, ale pozniej po okresie powraca. Jak sie czegos wiecej dowiem to napisza. pozdrawiam

Offline

 

#5 2011-05-16 16:08:55

ayria
Użytkownik
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 23

Re: Tez mam problem z pęcherzem i nie wiem co mam robić:(

przez ostatnie pare miesiecy zauwazylam ze moje problemy z pecherzem i czestym oddawaniem moczu nasilaja sie po zakonczeniu dni plodnych, czy macie na to jakas teorie? wybieram sie znowu do urologa w srode no ale czy on cos pomoze to sie okaze. Do ginekologa- urologa  specjalisty ide w czerwcu. Robilam badania na progesteron, bo ponoc jego podwyzszenie powoduje moczoped, ale mam 0.,40 ng/ml w fazie folikularnej a norma jest 01-0,3 ng,ml. Z a bardzo nie znam sie na tych wynikach, moze ktos mi pomoze?z gory dziekuje:)

Offline

 

#6 2011-05-16 21:21:48

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Tez mam problem z pęcherzem i nie wiem co mam robić:(

Wiesz co spróbuj jeszcze zrobic aktualne usg dopochwowe. Ciężko jest powiązać takie problemy z cyklem. Niby przed miesiączką wszystko jest spięte i można częściej sikać, z drugiej strony przed miesiączką zaczyna się jazda gdy ma sie endometriozę i to może potegować problem z pęcherzem. pewnie tych stron jest mnóstwo, właczając hormony. Trzeba ginekologa pomęczyć.

Offline

 

#7 2011-05-16 23:34:26

alias
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 8

Re: Tez mam problem z pęcherzem i nie wiem co mam robić:(

Witam !Oto komentarz do badania urodynamicznego.
Cystometria prawidłowa.Faza wydalania nieprawidłowa-wzrost napięcia zwieraczy zamiast relaksacji,przepływ cewkowy niski.Mikcja inicjowana skurczem wypieracza o zmniejszonym ciśnieniu.Wnioski-nabyte zaburzenia oddawania moczu.
Taką otrzymalem diganozę po badaniu.Dla mnie cos chyba jest na rzeczy,a mój lekarz tylko spojrzał,uśmiechnął się i powiedział że jestem nerwus i koniec.
Czy miał prawo tak zareagować,czy jest jednak powód by coś z tym zrobić.Dodam,że udałem sie na to badanie z powodu częstego oddawania moczu(bakterii brak,mocz czysty,nerki zdrowe).

Offline

 

#8 2011-05-16 23:51:28

gowiska
Użytkownik
SkÄ…d: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-10-25
Posty: 84

Re: Tez mam problem z pęcherzem i nie wiem co mam robić:(

A ja tak Was spytam przy okazji..
Tyle badań radzicie - wiem one są ważne i konieczne , ale czy za te badania płacicie?
Bo u mnie w większości tych badań nie chcą zlecać na NFZ - tylko nieliczne te podstawowe , a reszta płatne i to słono :-(
Takie np. podstawowe hormony to ok. 200 zł , a gdzie reszta, toć to gruba kasa :-(

W moim przypadku , niestety ta kasa mnie hamuje i choć borykam się z podobnym jak Wasze i Twoje ayria problemami to stoję praktycznie w miejscu przez brak badań. Między innymi posiew za który zapłaciłam a mam napisane tylko jakaś flora bakteryjna > 10^5 w 1 ml moczu...

Tak właśnie czytałam w wielu wątkach... jaki jest koszt wykonania ( taki w przybliżeniu ) tych wszystkich badań?


Pozdrawiam

Małgorzata

Offline

 

#9 2011-05-17 01:00:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Tez mam problem z pęcherzem i nie wiem co mam robić:(

Alias, załóż własny wątek w Co mi jest, w tym rozmawiamyo Ayrii. I zmien lekarza.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#10 2011-06-20 14:19:47

alina61
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-20
Posty: 2

Re: Tez mam problem z pęcherzem i nie wiem co mam robić:(

Ayria, mam to samo co Ty, podobne objawy. Najgorzej jest rano i wieczorem przed spaniem oraz w nocy gdy mnie dopadnie kryzyz. W dzień idzie wytrzymać, jakoś o tym zapominam. Gin zbył mnie stwierdzeniem, że tak musi być i mam ćwiczyć Kegla. Po miesiącu intensywnych ćwiczeń było o 30 % lepiej, ale to jeszcze za mało. W końcu przepisał mi na próbę gynalgin a potem Driptane obojętne w jakiej kolejności. Przedwczoraj zaczęłam od Driptane. Skutków ubocznych nie odczuwam za bardzo ale parcie jest nadal, tylko mniejsze. Ten lek powoduje jakby większą wiotkość wypieracza w związku z czym bardzo trudno jest oddać mocz. Zobaczymy jak będzie działał dalej. Czy brałaś już gynalgin? Jak zadzdziałał? Ja też zauważyłam jakiś związek z cyklem miesiączkowym. Słyszałam o lekach homeopatycznych na to, jeszcze ich nie wypróbowywałam ale jak chcesz to podam Ci nazwy

Offline

 

#11 2011-06-20 14:36:19

alina61
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-20
Posty: 2

Re: Tez mam problem z pęcherzem i nie wiem co mam robić:(

Równo rok temu urolog przepisał mi Zoxon na rozluźnienie cewki, ale to zupełnie nic nowego nie wniosło tylko skutki ubocze: obniżenie ciśnienia i ogólnie kiepskie samopoczucie. Mam ten problem już od 3 lat. Raz lepiej raz gorzej ale najgorsze że nic nie pomaga tak na prawdę. Nie brałam jeszcze Vesicare, słyszałamże to trzeba długo brać żeby pomoglo a niestety jest drogie

Offline

 

#12 2011-06-20 14:40:03

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Tez mam problem z pęcherzem i nie wiem co mam robić:(

Alina, Ty też załóż własny wątek.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2011-07-04 12:25:49

ayria
Użytkownik
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 23

Re: Tez mam problem z pęcherzem i nie wiem co mam robić:(

gowiska, jesli chodzi o badania moczu na posiew to nie mam duzych problemów zeby mi je przepisali, no a hormonow narazie zaden lekarz mi nie zlecal. ByÅ‚am u specjalisty ginekologa urologa który sie zajmuje takimi sprawami wÅ‚asnie zwiÄ…zanymi z moczem, zbadal mnie ginekologicznie zrobiÅ‚ mi usg brzucha i dopochwowe tez, nawet usg cewki, pobadal tymi swoimi sposobami i powiedzial ze tak z tego wynika ze jest w porzadku, znowu mam zrobic badania na posiew zeby byl pewny ze nie mam zadnego zapalenia. Jak pojde na nastepna wizyte i okaze sie ze nie ma stanu zapalnego to wtedy zrobi mi badanie urodynamiczne. Ten facet przyjnuje tylko panstwowo i powiedzial ze mi pomoze, zrozumialam to  w ten sposob ze badanie zrobi mi na nfz, tylko jest dlugi okres czekania, ale moze sie to jakos uda przyspieszyc. KazaÅ‚ mi robic pomiary moczu, tzn ile pije ile wydalam i zapisywac godziny. Narazie nie biore zadnych lekow. Ostatnio blo nawet do zniesienia, ale od 3 dni znowu sie nasililo i biegam do toalety jak szalona. A nie zastanawialiÅ›cie siÄ™ nad tym że może przyczyna rzeczywiscie lezy po stronie naszej psychiki? w sumie jestem nerwowa, niby teraz sie nie denerwuje niczym ale moze to jest gdzies zakorzenione? moze znacie kogos kto zajal sie sfera psychiczna i wyszedl z tych problemow ciÄ…gÅ‚ego parcia na pecherz. pozdrawiam

Offline

 

#14 2011-09-27 22:13:56

ayria
Użytkownik
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 23

Re: Tez mam problem z pęcherzem i nie wiem co mam robić:(

Czy ktos z Was moze orientuje sie jak leczyc spastyczna cewke moczowa? mialam ostatnio robione badania urodynamiczne i taka wlasnie mam cewke, tzn miesnie napiete,dlatego ponoc te bole, no a jesli chodzi o pecherz tolekarz  po badaniu stwierdzil ze najprawdopodobnej czestomocz i uczucie pelnego pecherza to kwestia psychiczna,wypisal vesicare, ale dlugo nie zdazylam pobrac bo dostalam neuralgii miedzyzebrowej no i odstawilam leki zeby nie obciazac serca. Ostatnio nawet nie jest tak zle,odczuwam parcia tylko pod wieczor i w nocy ide ok 2x do toalety ale w dzien jest ok.  boje sie jednak ze te bole i parcia co pol godziny powróca:|

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson