Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#51 2011-04-13 21:28:53

aysha
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-28
Posty: 45

Re: Błękit metylenowy

obdzwoniłam dziś 20 aptek z lekami robionymi - błękitu albo nie ma, albo mają jakieś przeterminowane resztki. Ale jutro dzwonię do kolejnych !!!

a co do leku GINJAL znalazłam takie info w necie z 23.08.2010 :

W Polsce zabrakło leku Ginjal stosowanego w schorzeniach dróg moczowych.


Importer nie miał odpowiednich zezwoleń i lek produkowany w Indonezji został wycofany ze sprzedaży. Duża partia towaru nie została wpuszczona do Polski z powodu zawartości w składzie białka pochodzącego z zagrożonego wyginięciem konika morskiego.

Gatunki objęte ochroną Konwencji Waszyngtońskiej (CITES) można wprowadzać do obrotu pod warunkiem uzyskania specjalnych zezwoleń i świadectw dokumentujących pochodzenie. Unia Europejska wprowadziła jednak rozporządzenie, które zakazuje wwozu na teren Wspólnoty okazów złowionych w naturalnym środowisku. I właśnie gatunek konika, z którego produkuje się lek, znalazł się na tej liście.

Offline

 

#52 2011-04-17 10:44:12

aysha
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-28
Posty: 45

Re: Błękit metylenowy

W poniedziałek mam nadzieję, będę miała info gdzie można kupić w stolicy ten błękit.
Poza tym, czy ktoś stosował : spasmo-urengin ( na receptę ) oraz cysto urengin ( bez recepty ) dostępne w niemieckich aptekach ?
pozdrawiam, aysha

Offline

 

#53 2011-04-17 13:12:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Błękit metylenowy

O nowych lekach załóż nowy wątek i napisz tam więcej (może masz ulotkę?).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#54 2011-04-18 12:53:34

aysha
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-28
Posty: 45

Re: Błękit metylenowy

APTEKA PANACEUM  Warszawa  Grójecka 76 , tel. 22 822-28-91 - jest nieduża ilość bÅ‚Ä™kitu - starczy jeszcze na jakieÅ› 2 - 3 recepty !!! Ja już dziaÅ‚am. Ale ogólnie jak obdzwaniaÅ‚am apteki to farmaceuci mówili, że to już specyfik  wycofany, jeÅ›li gdzieÅ› jest to ze starych zapasów. W kilku aptekach faktycznie byÅ‚, ale już przeterminowany i chyba tylko dziÄ™ki mnie pozbyli siÄ™ tych resztek "przy zaglÄ…daniu to szuflady"

Offline

 

#55 2011-07-05 00:55:08

Izys
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-07
Posty: 12

Re: Błękit metylenowy

Dziewczyny jak się czujecie po błękicie?

Offline

 

#56 2011-11-02 23:37:12

blablabla
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-02
Posty: 2

Re: Błękit metylenowy

http://allegro.pl/blekit-metylenowy-25-g-i1858307319.html - tutaj można kupić błękit, jeżeli aukcja się skonczy to szukać po sprzedającym nick to ( tomekg77 )

http://www.apteka-natolinska.pl/produkt/2505/211/Apteka_stacjonarna/GINJAL_100_tabl_.html - tutaj  opakowanie ginjal z której wynika że 15mg bÅ‚Ä™kitu metylenowego to jedna tabletka

http://www.medigo.pl/a,i,10046,zastosowanie_blekitu_metylenowego_wleczeniu_wazoplegii_po_operacji_kardiochirurgicznej - informacje na temat błękitu jako leku w medycynie, mało jest tego w internecie.

Jeżeli ktoÅ› coÅ› wie na temat bÅ‚Ä™kitu ma jakieÅ› doÅ›wiadczenia w jego zażywaniu  jeÅ›li posiada  ogólne informacje np kiedy zostaÅ‚ wycofany, dlaczego, w jakich chorobach sie go stosowaÅ‚o to bardzo bym prosiÅ‚ o info.

Offline

 

#57 2011-11-03 20:28:13

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Błękit metylenowy

Offline

 

#58 2011-11-08 21:47:47

blablabla
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-02
Posty: 2

Re: Błękit metylenowy

"BÅ‚Ä™kit metylenowy (Methylenum coeruleum, Methylenblau, chlorek czterometylodwuaminotiazyny, tetramethylotionini chloridum, methyltioninum) – substancja krystaliczna barwy ciemnozielonej z metaliczny poÅ‚yskiem, Å‚atwo rozpuszczalna w wodzie i w rozcieÅ„czonych alkoholach. DziaÅ‚a silnie antyseptycznie i odtruwajÄ…co w razie zatrucia cyjankami i tlenkiem wÄ™gla. Zabija również grzyby i pierwotniaki. DziaÅ‚anie antyseptyczne zwiÄ…zane jest z wpÅ‚ywem na procesy oddychania wewnÄ…trzkomórkowego patogenów. Roztwory wodne i wodno-alkoholowe sÄ… niebieskie (od bÅ‚Ä™kitnego do granatowego, zależnie od stężenia). Stosowany jest do odkażania skóry, bÅ‚on Å›luzowych, ran, oparzeÅ„, oczu, przewodów usznych, jamy nosowej, gardÅ‚a, a także doustnie (dawniej) w zapaleniu i zakażeniu nerek, moczowodów, pÄ™cherza moczowego, cewki moczowej oraz w zakażeniu przewodu pokarmowego.

            Doustnie podawano dawniej 100-200 mg bÅ‚Ä™kitu 2-3 razy dz.; domięśniowo 20-80 mg bÅ‚Ä™kitu w roztworze glukozy, dożylnie 1% roztwór wodny w iloÅ›ci 10-20 ml. Do smarowania skóry, bÅ‚on Å›luzowych, do pÅ‚ukania i irygacji, do odkażania ran – roztwory 0,1%."

Środki antyseptyczne dawne i współczesne

Dzieje antyseptyki

-------

Przegląd literatury i badania własne

Dr Henryk Różański

Wzór chemiczny to wzór chemiczny to raczej to samo co użwany błękit w medycynie

Offline

 

#59 2014-05-19 13:56:53

ninek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-08
Posty: 41

Re: Błękit metylenowy

Założyłam nowy wątek na ten temat, bo teraz dopiero znalazłam tą stronę.

Błękit metylenowy można dostać w Aptece Olimpijskiej w Bytomiu, ul. Olimpijska 1.



Błętki stał się trudno dostępny. Ale w zamian pacjenci zyskali rewolucyjny i przełomowy lek na Alzheimera, jakim jest... DROŻSZY błękit:
http://www.biomedical.pl/aktualnosci/lek-na-alzheimera-379.html

hmm

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson