Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#51 2011-03-23 11:26:44

maciekj
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 47

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Jak się ma tzw. "wytrysk wsteczny" do problemów urologicznych? O czym może to świadczyć?

Offline

 

#52 2011-03-23 11:34:54

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Offline

 

#53 2011-03-23 11:45:43

maciekj
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 47

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Dzięki. Chodzi mi jednak bardziej o to dlaczego tak się dzieje i jaki ma to związek z problemami urologicznymi, jak np. nietrzymaniem moczu.

Offline

 

#54 2011-03-23 17:26:30

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Maciek a czy próbowałeś leków typu Driptane/Ditropan czy Vesicare?

Offline

 

#55 2011-03-23 20:02:23

maciekj
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 47

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Zażywałem vesicare, czułem że jakby sikam trochę rzadziej po tym ale w zakresie trzymania lub nie, nie zauważyłem różnic. Biorę teraz omnic ocas.

Offline

 

#56 2011-03-23 20:03:59

maciekj
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 47

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Były też większe ilości moczu za jednym razem po vesicare. Jednak nie były to jakieś bardzo duże różnice.

Offline

 

#57 2011-03-23 20:34:39

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Bo te leki tak działają, że jakby wyhamowują pęcherz i na początku może mocz zalegać, ale potem organizm się przyzwyczaja. Może spróbuj z Driptane/Ditropanem - to ta sam substancja, ale inny producent, a dużo tańsze niż Vesicare. Może spróbuj, może akurat pomoże, to są właśnie leki m.in. na nietrzymanie moczu

Offline

 

#58 2011-04-21 10:11:19

maciekj
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 47

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Dla wiadomości osób, którym zdarzy się mieć podobne problemy:

Moja obecna diagnoza to: "Przeszkoda podpęcherzowa (stwardnienie szyi pęcherza?)".

Wskazania: zażywanie omnic ocas, co pół roku usg rejonów pęcherza, co jakiś czas badanie ogólne moczu, w razie pogorszenia nacięcie szyi pęcherza.

Nie wiem dlaczego tak jest, z czego to wynika, ale tak to na tą chwilę wygląda.

Jeśli się coś zmieni to się jeszcze odezwę.

Dziękuję za pomoc, życzę wszystkim zdrowia.

Maciek.

Offline

 

#59 2011-04-21 10:15:01

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Problem z trzymaniem moczu.

A lekarz mówił, skąd to może być, jakieś podejrzenia? Czy to jest jakaś wada anatomiczna czy np. powikłanie jakiegoś stanu zapalnego?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#60 2011-04-21 10:25:01

maciekj
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 47

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Niestety nie wytłumaczył jakie są przyczyny. Z tego co pamiętam to mówił chyba, że możliwością jest jakaś wada anatomiczna, która się pogłębiła (nie wiem dlaczego), coś o zapaleniu też wspominał ale bez konkretów. Kiedy zwracałem uwagę, że miewam problemy z zatokami to raczej nie przywiązywał do tego wagi.

Offline

 

#61 2011-04-21 11:51:19

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Problem z trzymaniem moczu.

NO niestety muszę powtórzyć powiedzonko Redakcji =="srali muchi ,będzie wiosna".
To na temat tego zdiagnozowania. Tyle jest warte.
Maciekj------ja rozumiem problemy finansowe, ale taka diagnoza musi być poparta rezonansem magnetycznym.
Co kosztuje około 600 złotych.
Jesłi nie będzie tego badania NMR----to o dupe potłuc całą diagnozę.
Jest ono wskazane u ciebie, bo u facetów przy zakażeniach pęcherza i cewki, dość rzadko mamy wycieki niekontrolowane AŻ takie jak ty masz.
Więc być może są jakieś skłonności  do tego z powodu anatomicznej budowy.
JEDNAK-----pomimo tej budowy "sprzyjającej"----wyraźnie wygląda na to że masz zapalenie bakteryjne .
Musisz najpierw zrobić badania moczu posiewowe na Lelka 26 w Warszawie.
Bez tego nie ruszysz z miejsca. Daleko jest --to prawda, ale ja bym wziął urlop  na 1dzień i przyjechał.
Jeśłi nie wyjdzie nic--wtedy robić  rezonans magnetyczny.
---------------------------------
Nie stosuj żadnych sztuczek z wstrzymywaniem  sikania bo dopiero zrobisz sobie chorobę pęcherza.
Powód wytrysku wstecznego może być tylko jeden------jakaś przeszkoda w rurce , którą się sperma wydostaje=====konkretnie jest to opuchnięcie tejże rurki i zmniejszenie jej światła. Dzieje sie to przy zapaleniach i ty je masz.
Nadal głównym problemem  u ciebie jest zakażenie bakteryjne, a nie wychodzi bo posiewy są źle robione.
O zakażeniu świadczy omawiane juz powiększenie "róży" u wylotu fiuta.
-----------------------------------------------------------
Nawiasem mówiąc------jeśłi brak forsy na jazdy i posiewy , to ja bym zdobył receptę na Ciprobay oraz na Monural, i pobrałbym to w ciemno po prostu, żeby zobaczyć czy objawy będą reagowały. W ciagu 2 tygodni będzie odpowiedź czy mam zakażenie czy nie (chyba że to jakiś patogen nietypowy).
A tak, to się bujasz z tym od 2 lat i gadasz o dupie Maryni z debilami lekarzami, a czas leci.
Zdobycie recepty jest może problemem, ale do pokonania--i to u internisty, gdzie możesz isć i przedstawić mu dokładnie ten plan (że jest to chęć próby diagnostycznej pt. czy objawy zareagują na krótką kurację tzn. 5 dni Ciprobay oraz 2 saszetki Monuralu od razu po skończeniu Ciprobayu).

KUŻWA--dlaczego ja musze pisać rzeczy oczywiste ? Dlaczego neandertale=lekarze tym nie sterują tylko robi to user na forum , czyli ja ?
Kiedy będzie wreszcie wojna, aby oczyścić ten kraj z debili  nie potrafiących leczyć, budować autostrad, piec chleba jadalnego itp. ??????

Offline

 

#62 2011-04-21 13:35:12

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Maćku posłuchaj. Ja z powodu z kolei zwężenia szyi pecherza miałam ja rozcinana. Nigdy sie na to nie zagdzaj!!!!!!!!! Rezonans ale głowy wg mnie powinieneś zrobić. Jakiekolwiek objawy ntm lub/i trudniejszych mikcji moga mieć związek z zaburzeniami mózgowymi. Wierz mi tez normalnie wyglądam, nic sie złego nie dzieje a diagnoza do bani. Chociaż nie dawaj sie operować, udrażniać rozszerzać. Omnic se możesz brać jak najbardziej, też kiedys brałam

Offline

 

#63 2011-04-21 23:42:47

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Magdaleno szanowna !
Rezonans głowy mógłby wyjaśnić czy nie ma wpływu na pęcherz ze strony zaburzeń "elektrycznych" dających sygnały do pęcherza (i nie tylko). A tutaj pacjent ma objawy typowo zapalne, włącznie z lekkim powiększeniem róży u wylotu cewki. W dodatku ma on nietrzymanie moczu wzmagające się przy skłonach itp.
OWSZEM-----BYWA-----że człowiek ma dwie rzeczy na raz czyli: 1) początki stwardnienia rozsianego, oraz 2) zakażenie bakteryjne pęcherza.
I wtedy===objawy moga sie nakładać.
U ciebie w zasadzie nakładały sie dwa rodzaje objawów (jak wyżej) i stąd ZMYŁKA diagnostyczna.
Ale zauważ, że miałaś też lekkie okresowe niedowłady i zaburzenia widzenia---a tego Maciek-j wcale nie ma.
Więc jest minimalne prawdopodobieństwo że główną przyczyną u niego są zaburzenia neurologiczne.
Pewnie--jeśli sie ma forsę--to dlaczego nie robić i tego....
Ale gdy sie niema --to pierszeństwo ma dobry posiew i w końcu.....NMR pęcherza a nie głowy.
A propos (Magdalena)--czy masz już wyniki punkcji ????????

Offline

 

#64 2011-04-22 00:22:26

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Nie mam jeszcze, albo jutro albo po swiętach. Nie ciesze sie gdy nie wyjda bo 2% os chorych prążków nie ma w płynie a dyskwalifikuje to podejrzewam do objęcia programem. Wiec zostałabym z ręką w nocniku.

Tak Pulkos tylko widzisz pisze tak, bo ja tez miałam te zmiane anatomiczna, jeszcze pogrubiała śluzówke, bakterii mnóstwo u pani D. Nawet lekarz mi powiedział, że pecherz mam jak u starego prostatyka. Ntm moczu też w pewnym momencie wysiłkowe, przy schylaniu zawsze. Niedowłady niby wracały mi do normy, wiec nie wyglądało to neurologicznie standardowo że tak powiem.  Oczy wystapiły 14 lat wstecz, potem sie poprawiło, teraz okresowo gorzej widzę i po 10 minutach mija.

Bakterie bakteriami, ze swej strony moge powiedziec, ze znaczenie ma utrudniona mikcja, parcia lub nieodpowiednie gromadzenie sie moczu. Przy takich kwestiach głowa to podstawa zbadania. Pewnie, że dół tez.

Offline

 

#65 2011-04-22 10:44:43

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Problem z trzymaniem moczu.

chociaż podtrzymuję to co napisałem powyżej--to jednak faktycznie mam tzw. pewne wątpliwości.
Bo tak sobie kombinuję--czy to nie jest tak, że następują dysfunkcje na tle neurologicznym ( powodem jest jakiś początek SM ) i WSKUTEK ICH WYSTĘPOWANIA pęcherz zaczyna pracować na tyle źle ,że powstają warunki do rozwoju bakterii !!
I wtedy--urolog leczy = zwalcza bakterie bo one faktycznie są i robią swoje, tymczasem praca pęcherza nadal jest nieprawidłowa  z powodu np. wahań napięcia , okresowego pozostawania nadmiaru po mikcji itp itp----czyli pęcherz nadal wytwarza warunki do rozwoju bakterii......i tak w kółko to idzie !!!!!
Jest to możliwe w teorii ........!
Ale prawdopodobieństwo że taka rzecz występuje u pacjenta jest bardzo małe. Akurat ty (magdaleno) miałaś ten....zaszczyt !
PS:
Ja tę teorię mogę jeszcze skomplikować==== bo nie wiemy SKĄD wzięły się zmiany w mózgu ! Może one pochodzą od np. kleszcza ? Czyli od boreliozy lub podobnych drobnoustrojów ? A wtedy : Wchodzi borelioza i atakuje układ nerwowy>>>>>> od tego powstają dziwne objawy jakby SM oraz dysfunkcje pęcherza >>>> do rozkojarzonego  pęcherza wchodzą bakterie i mamy zapalenie bakteryjne dodatkowo w pęcherzu >>>> lekarze robią głupoty urologiczne i nic to nie daje.
Wnioski ::::
U pacjenta który BARDZO DŁUGO ma leczone zapalenie urologiczne bez wyraźnego skutku-----należy obowiązkowo robić NMR głowy !
No dobra.
Wystarczy, bo jeszcze mi dadzą nagrodę Nobla i stanę w jednym rzędzie z Miłoszem........ a to byłaby dla mnie hańba !

Offline

 

#66 2011-04-22 12:45:19

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Nie no, nie mówię, ze facet ma SM od razu, ale ja bym sprawdziła głowę Maćku. Dla włanego spokoju.

Pulkos patrz: nieprawidłowa mikcja spowodowana choćby niedomoga tak to nazwę neurologiczną - daje zmiany anatomiczne, rózne dziwne rzeczy, te sprzyjaja zakażeniom które ciągle wracaja, chocby człowiek nie wiem co robił. Zakażenia bakteryjne pęcherza też sa częstsze w chorobie SM, z tego co wiem. Dlatego zaproponowałam MRI głowy poprostu, zeby wykluczyć najgorsze. Tylko proszę Maciek nie odbierać tego straszaco co napisałam, najnormalniej w swiecie to moja propozycja przebadania sie. A decyzja oczywiście nalezy do Ciebie.

Offline

 

#67 2013-03-27 16:29:36

maciekj
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 47

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Witam ponownie po nieco dłuższej przerwie.

Problemy/objawy w zasadzie bez zmian. Cały czas są.

Wyniki wymazów z cewki moczowej:

1. na bakterie.

Wyhodowano drobnoustroje:
a) staphylococcus koagulazoujemny; ilość - pole puste; wzrost: ++
b) staphylococcus haemolyticus; ilość - pole puste; wzrost: +.

2. na chlamydie trachomatis:

odczyn immunofluorescencji antigen IFT dodatni (+).

Myślę, że cenne jest to, że wiadomo, że nic mi nie "wydawało", bo już zaczynałem wątpić. Jest jakiś konkret.

Pozdrawiam.

Offline

 

#68 2013-04-05 19:46:51

maciekj
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 47

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Będę próbował teraz 3-tygodniowej terapii roksytomycyną aby pozbyć się chlamydii. Być może to właśnie jest przyczyna moich problemów. Mam nadzieję, że odczuję poprawę.

Złe wiadomości są dwie. Lekarstwa kosztowały niemal stówkę. Po zakończeniu leczenia zalecane jest ponowne zrobienie wymazu z cewki. To jedno z bardziej nieprzyjemnych badań z jakimi się kiedykolwiek zetknąłem. Czułem naprawdę duży ból przez około dwa dni po badaniu w trakcie oddawania moczu.

Pozdrawiam.

Offline

 

#69 2013-04-05 20:47:29

kaloryfer
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-28
Posty: 202

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Offline

 

#70 2013-04-07 21:43:33

maciekj
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 47

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Nie rozumiem pytania. Co to znaczy, że "czekałem"? Wcześniej nie sugerowano mi robienia tego badania. Czytałem o chlamydiach i nie wydawało mi się możliwe abym miał z tym problem z racji na główny sposób przenoszenia się tych drobnoustrojów.

Dziękuję za informacje nt. badań krwi. Czy one są bardziej "skuteczne" od wymazów? Jeśli tak to dlaczego lekarz zalecił robienie bolesnego wymazu zamiast badania kwi? Jeżeli badanie krwi dałoby wynik negatywny to będzie oznaczać, że nie mam tej choroby? Z czego wynika występowanie fałszywie dodatnich wyników?

Pozdrawiam.

Offline

 

#71 2013-04-09 21:35:00

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Maciekj nie sluchaj tylko lecz to co ci wyszlo.

Offline

 

#72 2013-04-19 10:17:35

maciekj
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 47

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Hej,

Zaleceniem lekarza było aby brać antybiotyk przez trzy tygodnie.

W pierwszym tygodniu czułem się świetnie. Doświadczyłem jak to jest nie czuć rano pieczenia przy cewce. Z trzymaniem moczu było dużo lepiej. Ustąpiły też problemy z wypróżnianiem.
Obecnie jednak, pod koniec drugiego tygodnia terapii, dawne objawy jakby wracają. Dodatkowo kilka razy bolało mnie podbrzusze hmm

Zobaczymy jak będzie na koniec.

Pozdrawiam.

Offline

 

#73 2013-05-06 23:38:25

maciekj
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 47

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Hej,

Garść informacji z frontu walki z "czymś uciążliwym zlokalizowanym w drogach moczowych itepe".

Generalnie jest lipa. Terapia się skończyła, a objawy są nadal. Tak jak opisałem w powyższym poście. Jedyne co do czego antybiotyk był skuteczny przez całą terapię, to problemy z cerą i zatkany nos. Tu pomagał, oczywiście też tylko do końca terapii.

Jutro planuje zrobić ponowne badania i umówić się do lekarza znowu.

Oczywiście jestem rozczarowany sytuacją. Wydaje mi się na dodatek, że pojawiają się jakieś plamki, przebarwienia itp w okolicach ujścia cewki moczowej, czego przedtem nie miałem.

Pozdrawiam.

Offline

 

#74 2013-08-08 10:29:55

maciekj
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 47

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Ponowne badania nie wykazały chlamydii. Natomiast cały czas utrzymuje się problem z nietrzymaniem moczu i pieczeniem przy ujściu cewki. Powiem szczerze, że czuję się zniechęcony brakiem jakichkolwiek zmian na lepsze mimo podejmowania różnorakich wysiłków.

Byłem znowu u urologa, tym razem na fundusz. Zapisał mi ditropan na dwa miesiące i posiew. Jestem sceptyczny co do rezultatów tej terapii.

Offline

 

#75 2013-08-08 12:43:46

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Jakie badanie na chlamydie robiles?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson