Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-04-20 00:52:46

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Owsiki - zbiorczo

Ponieważ jestem od dra Adamskiego, nie z Feliksa, zakładam wątek zbiorczy.

Jak ktoś ma zły humor i chce go sobie poprawić, to uprzejmie donoszę, że...

... mam owsiki big_smile.

I lamblie. Wprawdzie tych niewiele, dr mówi, żebym się zastanowiła, czy się bawić (a pulmonolog w ogóle patrzy z dystansem), ale ponieważ ja po borelkowym teście z metronidazolem (pomijając toksyczność leku) odczuwałam polepszenie w cewce, mimo ogromnego szacunku do obu konsultantów jednak wezmę metronidazol, chociaż kilka dni.

Owsik okazał się romantyczny, bo w pełnię pięknie się wysypał. Metoda taśmowa wyszła mi średnio (samodzielnie ciężko zrobić dobrze), ale w kale było wystarczająco. Doktor mówi, że miał już pacjentki jak ja - nie mogą wyjść z infekcji i nie mogą, a potem się okazuje, że są owsiki i po ich przeleczeniu infekcja dopiero odpuszcza (podobno owsiki "transportują" bakterie).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#2 2011-04-20 01:44:29

tulipanek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-18
Posty: 84

Re: Owsiki - zbiorczo

Kurcze, miałam nadzieje, że Tobie nic nie wyjdzie i tym samym uwiarygodniłby się mój pozytywny wynik wink (zgodnie z plotkami, że tam każdemu wychodzi :p )
Mi tez mało tych cyst lamblii wyszło, bo 2-4-6-8 wpw.
Poszłam do lekarza, którego mi dr Adamski polecił, jako że moi lekarze nie chcieli mnie leczyć, a ja postanowiłam zawierzyć temu wynikowi. Jutro Pyrantelum na owsiki, a po 7 dniowej przerwie Tinidazol (coś podobnego do Metronidazolu), przez 3 tygodnie codziennie dwie tabletki. (tego leku sie trochę boję)I to dopiero początek, bo dr powiedział mi, że lamblie długo się zwalcza, ale podobno damy rade. wink A zazwyczaj z tego co czytam to się stosuje kilka tabletek przez 2-3 dni. Ale olewam wszystko, leczę sie jak mi zalecili. Mimo, że zupełnie inaczej niż w ulotkach.
Przelęcze się tą pierwszą serią i zobaczymy co dalej. Domownicy muszą się leczyć wraz ze mną. sad Najbardziej mi właśnie ich szkoda. Ze będa brać poważną chemie, a nigdy sie nie dowiedzą czy coś mieli. Można tylko przypuszczać.
Mam nadzieje, że moje różne objawy ustąpią i wtedy będe miała już pewność że to lamblie. Dziś kolejny laryngolog stwierdził, że mam raczej alergie niz problemy z zatokami. Mam w nosie pogrubiona śluzówkę, czy tam zapalenie błony śluzowej nosa (rhinitis hypertrophica allergica) dokładnie nie wiem co to oznacza. A nigdy nie miałam problemów alergicznych, a podobno lamblie mogą wywoływać alergie...
ja musze dac szanse i spróbować, za dużo lekkich objawów rożnego pochodzenia, szczegolnie wskazujace na zatoki czy zolądek, a to własnie lamblie daja podobne objawy.

A ty Redakcjo u jakiego lekarza będziesz leczyć pasożyty? internisty? Nic nie marudzą na widok tych wyników?

Offline

 

#3 2011-04-20 09:14:38

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Owsiki - zbiorczo

Podrzuć mi swojego lekarza, ok?

Na razie receptę wypisywał pulmonolog, ale ja nie wiem, kto mnie będzie leczył. Od dwóch tygodni jestem lekarsko osierocona sad.

Pulmonolog marudził na lamblie, że u dra Adamskiego podejrzanie dużo ich wychodzi (w sensie - dużo wyników dodatnich). Cóż, biorąc pod uwagę, że dr jest bardzo dokładny i rzetelny - bo, jak mówi, jak patrzy na to, jak robią badania w masowych labo, to woli sam sprawdzić - trudno się dziwić. Dodawał nawet, że jeśli laborantka chwali się, że dziennie robi 200-300 próbek samego moczu (a pracuje w końcu 8 godz. z przerwą, prawda?), to nie ma możliwości technicznej przypatrzenia się temu dokładnie. No i odczynniki - dr, jak pani Dorota, pracują na wysokiej jakości. A ja przeleczę lamblie, bo, jak mówiłam, kiedy brałam metronidazol do testu na boreliozę, to z cewką było mi lepiej, ale mi wmawiali, że sobie wmawiam.

Internista za 10 dni dopiero. Alergie to ja mam i bez lamblii, więc nie odzywam się w tej kwestii i wolę nie pytać lekarzy. Zwłaszcza że jak ostatnio zapytałam z nadzieją, czy znaleziony przeze mnie artykuł w PubMedzie, w którym autorzy znaleźli EBV i coś jeszcze u części osób ze stanami zapalnymi jelit, może być wskazówką w kwestii mojej poprawy z jelitami i HIT po leczeniu p/wirusowym - to zostałam bardzo brutalnie zaatakowana sad.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2011-04-20 11:26:47

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Owsiki - zbiorczo

tulipanku - jeśli chodzi o negatywne wyniki u dra Adamskiego to masz przykład - mi nic nie wyszło, a robiłam badanie w kierunku wszystkich pasożytów.smile
Z tym, że badanie robiłam raz i nie w jakiś konkretny dzień. A Wy? Rozbiłyście raz czy więcej?

Offline

 

#5 2011-04-20 13:31:26

tulipanek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-18
Posty: 84

Re: Owsiki - zbiorczo

tak pamiętam wrocławianko, że pisałaś, że nic nie wyszło.
Ja na Staffa robiÅ‚am badanie raz. I wyszÅ‚y. Jednak jeÅ›li jest wynik negatywny to podobno daje Ci to pewność 30%, że lamblii nie ma -jeÅ›li badaÅ‚aÅ› jednokrotnie. Bo lamblie cystujÄ… co okoÅ‚o 20 kilka dni, także ciÄ™zko jest akurat uchwycić je w tym momencie. Dlatego też w Felixie nie podejmÄ… siÄ™ badania na jednej próbce tylko musi być komplet 3 próbek, oddawanych co 3 dni.  Tak powinno być w każdym labie.
Doktor u którego rozpoczynam leczenie, mówi że na Staffa wychodzi dużo wyników dodatnich ale z kolei nigdzie indziej te lamblie nie wychodzą, i jest to jedyne chyba labo we Wrocławiu gdzie badaja mikroskopowo. Leczy ludzi na podstawie jego wyników pasożyty i objawy ustępują, więc jak tu nie wierzyć że wynik był prawidłowy?
Redakcjo wyśle Ci namiar na tego doktora na priva, bo byłam dopiero raz u niego i nie chcę tutaj reklamować, bo róznie może jeszcze się okazać po tym leczeniu big_smile Chociaż doktor wydaje się super smile nietypowy jest i konkretny, a z pęcherzem twierdzi że ja mam po prostu ten pęcherz niedoleczony, bo za krótko brałam antybiotyki. Ma tez trochę innych teorii odnośnie pęcherza, ale już sama się pogubiłam w tym co mówił. Coś też wspomniał o wirusach, podobnego do teorii pulkosa. Ale po kolei, najpierw mamy się zając pasożytami.

Offline

 

#6 2011-04-20 14:21:55

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: Owsiki - zbiorczo

Redakcjo, gratulujÄ™ towarzystwa.
Jak Ci się już znudzą to proponuję zażyć Zentel, internistka u której byłam była zdania, że lepiej przyłożyć owsikom mocniej niż po jakimś czasie wracać do tematu.

Offline

 

#7 2011-04-20 18:02:06

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Owsiki - zbiorczo

Amber, dostałam Vermox.

Tulipanku, trochę się pogubiłam w Twoim liście - to kogo Ty w końcu polecasz, a kto zapisał Ci kurację dość obciążającą?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2011-04-20 20:50:47

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Owsiki - zbiorczo

tulipanek - a jakiej specjalizacji jest lekarz polecony przez dra Adamskiego? Na NFZ?

Offline

 

#9 2011-04-20 20:58:45

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Owsiki - zbiorczo

Słuchajcie, jak to jest z tymi owsikami. Nie mam nic widocznego w kale. Mam świąd, ale ja jestem alergik, mogę mieć (zresztą swędzenie to nie tylko objaw pasożytów). A poza tym żadnych objawów przypisywanych osobie z pasożytami. Czemu tak?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#10 2011-04-20 22:51:03

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: Owsiki - zbiorczo

P. Dorota mówiła mi, że brak objawów u osoby dorosłej jest normą.
Owsiki widać u małych dzieci jedzących dużo słodyczy , wtedy można zaobserwować je gołym okiem, pojawia się świąd, a przez to i niespokojny sen.
Mam dzieci, one zdecydowanie nie miały objawów, im badań nie robiłam, przeleczyłam je w ciemno.
Kiedy miałam już wynik pozytywny z maniakalnym zainteresowaniem oglądałam swój kał, nic szczególnego nie widziałam.

Ja w sumie miałam objawy, nie mówię o tych oczywistych ale po skończonym leczeniu kilka rzeczy się u mnie zmieniło. A mianowicie, nie mam biegunek (a miałam). Zawsze myślałam, że mam super przemianę materii znaczy większy posiłek i wizyta w toalecie, to się skończyło.
Nie mam ciągłego zaczerwienienia na wargach, nie mam świądu okolic pochwy.

Offline

 

#11 2011-04-20 23:09:10

tulipanek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-18
Posty: 84

Re: Owsiki - zbiorczo

To lekarz internista, przymuje prywatnie, ale nie wiem czy go mogę polecić, bo sama nie wiem czy jego leczenie mi pomoże i czy ma sens.
Troche sie naczytałam niepotrzebnie chyba w internecie. Moja kuracja jest zupelnie inna niż zwyczajowo przepisywana.
Doktor Adamski nie tyle go polecil, co ja mu powiedziaÅ‚am, że nikt nie chce mnie przeleczyc na podstawie jego wyników, wiÄ™c dal mi namiar na doktora, u którego wie że dostanÄ™ leczenie, no  i dostaÅ‚am, ale sam Pan Adamski troche siÄ™ zdzwiwiÅ‚, że aż tyle dni Tinidazolu, bo przyznaÅ‚ że nie wie jak on leczy tylko że ma pacjentów od niego.

Offline

 

#12 2011-04-21 07:25:49

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Owsiki - zbiorczo

Tulipanek właśnie też się zdziwiłam, że aż tak długo Tynidazol. Troche toksyczne na wątrobe to to jest. Ale w zasadzie jest pewność, że się wytłucze. Mi się wydaje, ze jakiekolwiek pasożyty trzeba walić leczeniem z grubej rury.

Offline

 

#13 2011-04-24 19:11:10

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Owsiki - zbiorczo

HA  <<<HA  <<<HA  >>>>>>>
Redakcjo !!!
A nie mówiłem ????????? Mówiłem !!!!
Będę chodził i nauczał--no niemam wyjścia !!!!!!!!
Albowiem powiadam wam : Jak nie daje się coś wyleczyć to was coś żre.
TU Redakcjo zauważ, że możesz mieć jeszcze cos innego dodatkowo--np. włosogłówkę =POWAŻNIE MÓWIĘ. One lubią tak razem. Co do wiarygodności badań to w dobrym labie mi wyszły lamblie 2 razy na 18 prób !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tyle sÄ… warte te badania, nawet dobre.
A teraz  Tinidazolum:::::--Å›cierwo które byÅ‚oby mnie zabiÅ‚o .
Ustawowo bierze się 2000 mg od razu. Ja wziąłem i w nocy--gorączka i ból watroby jak cholera. BYłbym zdechł !!!
KUŹWA, powiedziałem sobie że nigdy wiecej.
ALE--ale jesłi juz to faktycznie jestem za braniem 2 tabl dziennie (to chyba będzie 2 x po 500 ) i długo a nie tak jak
ja przywaliłem.
Jak mówiłem wiele razy--nie masz to jak francuski metronidazol o nazwie Flagyl. Nie wiem czy jest teraz na rynku ale----skoro bierze się dziennie 6 tabl (a nawet 8 ) to naprawde warto go zdobyć jeśli jest.
PS. Redakcjo--kosmitko stosowana :-----ty masz takie lamblie i owsiki syberyjskie znad Bajkału. One nijak nie reagują, mutanty pierdo$one, na leki. Musisz popijać leki wódą i to pół litrem.
PS2. Wg. koncepcji księdza Słojowskiego, należy pić zioła porażające układ nerwowy lamblii i one głupieją od tego : nie pamiętam już całosci ale na pewno był Drapacz lekarski, piołun, waleriana. Podobno lamblia dostaje fijoła i nie wie jak się przyczepić do nabłonka i zdycha z głodu. Ciekawe.....
Oj baby baby, to sie ubawiłem ...........(zabawowy facet jestem).........

Offline

 

#14 2011-04-24 19:27:47

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Owsiki - zbiorczo

EDIT: mam jaja owsików, nie "całe" owsiki.

Ale generalnie - śmiej się, śmiej, masz prawo.

O niereagowaniu napiszę u siebie, bo trafiłam na genialną lekarkę zakaźniczkę z zacięciem immunologicznym, kobieta wzięła mnie w obroty i ma koncepcję, czemu nie reaguję. Tylko zobaczy, kiedy uda się mnie wziąć do szpitala.

Leków nie będę brała na razie, bo ona do badań chce mieć mnie "czystą" farmakologicznie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#15 2011-04-30 16:14:47

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Owsiki - zbiorczo

Pisałam już u siebie na watku, ale jeszcze się tutaj "pochwalę", że mam od dziś nowo zdiagnozowanego towarzysza:
dostałam wyniki z Felixa i stwierdzono w badanych próbkach obecność owsików!!!
Proszę wszystkich, którzy się z tego dziadostwa leczyli bądź leczą o wskazówki i ewentualnie sprawdzone sposoby na walkę z pasożytami.
A tutaj dla osb o mocnych nerwach filmik nt. pasożytów http://gronkowiec.eu/pasozyty-owsiki-objawy-z akazenia-owsikami-dzieci-dorosli-owsica-kuracja-ziolowa-para protex.html

Offline

 

#16 2011-04-30 16:16:55

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Owsiki - zbiorczo

Jeszcze raz link bo źle się wkleił http://gronkowiec.eu/pasozyty-owsiki-objawy-zakazenia-owsikami-dzieci-dorosli-owsica-kuracja-ziolowa-paraprotex.html

Offline

 

#17 2011-04-30 17:08:53

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Owsiki - zbiorczo

Spokojnie, to jest strona komercyjna, muszą Cię nastraszyć, żebyś kupiła drogi produkt smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson