Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#151 2011-04-04 23:03:09

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

Motylku odezwałam się do Ciebie na priv.

Offline

 

#152 2011-04-04 23:12:30

Anita
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-21
Posty: 177

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

Motylku, a jakie to są dokładnie hormony do zbadania? Bo mi zawsze bóle pęcherza zaczynały się dzień czy dwa przed okresem bądź w sam okres i cewka też mnie teraz mocnej boli w tym czasie, ale jak raz zapytałam lekarza czy to moze być kwestia hormonów, to mi powiedział, że nie, że powodem jest naturalne osłabienie organizmu kobiety w trakcie miesiączki. Ale ja ostatnio trochę przytyłam, zaczęła mi się przetłuszczać cera, włosy, więc może jednak hormony też "szaleją".

Offline

 

#153 2011-04-04 23:16:09

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

Anitko właśnie mi przed okresem też się gorzej czuje, więc może hormony sa problemem:( już sama niewiem:((

Offline

 

#154 2011-04-05 09:57:38

Motylek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 108

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

Otoz taka informacje dostalam od Redakcji (pozwole sobie skopiowac):

"Prolaktyna, hormony tarczycy, ADH, kortyzol.
A w estrogenach ważny jest nie tylko ich poziom, ale też stosunek do innych hormonów."

Ja gorzej sie czuje w trakcie okresu, gdzies tak od 2 dnia. Ale to inne uczucie niz zwykle. Takie jakby mi ta miesiaczka jakas rane draznila, natomiast po miesiaczce boli juz tak jak zawsze, ale dotkliwiej. Bol po miesiaczce utrzymuje sie okolo 10 dni, a pozniej tez boli, ale mniej. I tak w kolko...

Offline

 

#155 2011-04-05 15:36:07

Monika1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-06
Posty: 115

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

napewno miesiaczka ma wplyw bowiem hormony buzuja i takie tam, ja ostatnio myslalam ze umre, kiedys to nie widzialam kiedy bede miec okres i nic mnie nie bolalo, ale od kiedy zaczely sie te problemy z cewka to okres jest dla mnie podwojnym koszmarem bo boliiiiii ... sad
czym jeszcze mozna zabic te enterococcus skoro  leki z apteki nie dzialaja??!! leki szpitalne?? nie wiem padam na twarz ze zmeczenia i bezsilnosci...sad(((

Offline

 

#156 2011-04-05 20:51:04

Tija
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 187

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

Kurcze jak leki z antybiogramu na Ciebie nie dzialja to idz do lekarza opisz sytuacje,ze Cie okropnie ciagle boli i co teraz czy moze leki szpitalne niech cos zrobi !

Offline

 

#157 2011-04-05 21:07:11

Anita
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-21
Posty: 177

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

Moniko, u mnie te same dolegliwości i też nie ma poprawy po tonie antybiotyków, tylko czy te leki szpitalne da radę tak sobie "załatwić"? Lekarze chyba niechętnie do tego podchodzą?

Offline

 

#158 2011-04-05 21:34:39

Monika1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-06
Posty: 115

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

nie wiem juz co robic, ale skoro leki z antybiogramu nie daly rady to jak bede na najblizszej wyzycie to spytam o te leki szpitalne, bo co mam zrobic... ehh wogole w antybiogramie mialam 3 leki z czego na dwa jestem uczulona bo zawieraja penicyline a ten trzeci to juz bralam 2 razy, ehhhh zalamka, poki co pije duzo herbaty  i czekam do wizyty, ale szczerze to dla mnie nie normalne by od ponad pol roku latac po lekarzach - ginekologach urologach, robic badania itd, a oni nie mogli ci pomoc i nawet nie wiem, nie przejmowal sie tym ze ty ryczysz z bolu i juz masz serdecznie dosc, tylko raczki zacieraja za oplate za wizyte i do zobaczenia! porazka  sad(((

Offline

 

#159 2011-04-09 23:36:16

Unhappy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-09
Posty: 16

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

Witam. Ja mÄ™czÄ™ siÄ™ na zapalenie cewki już prawie 5-ty miesiÄ…c. Wszystko zaczęło siÄ™ podczas 2 tygodniowego pobytu w szpitalu, gdzie leczono mi powikÅ‚ania po operacji klatki piersiowej – zapalenie i pÅ‚yn w opÅ‚ucnej. DostawaÅ‚em tam przez ten czas dożylnie antybiotyk Neloren, steryd Encorton i masÄ™ Å›rodków przeciwbólowych – Tramal, Pyralgine, Ketonal. PamiÄ™tam, że od tych leków kolor mojego moczu byÅ‚ nienaturalny i myÅ›laÅ‚em, że zaczęło mnie piec od podrażnienia cewki tymi lekami. Po powrocie do domu nie przechodziÅ‚o. BraÅ‚em już takie leki jak: Urosept, Furaginum, Nolicin, Doxycyklina, Palin, Biseptol, Metronidazol.  Po żadnym z tych leków nie byÅ‚o jakiejkolwiek, chociażby najmniejszej poprawy , no może jakaÅ› minimalna  byÅ‚a po Nolicinie natomiast podczas brania Palinu nastÄ…piÅ‚ kryzys, zaczęło mnie piec caÅ‚e krocze nieustannie i biegaÅ‚em do Å‚azienki co 15-30 minut gdyż miaÅ‚em nagÅ‚e parcie by oddać mocz, oddawaÅ‚em go wtedy niewiele i tak przez kilka dni. MiaÅ‚em robione badanie ogólne moczu i posiew moczu, wszystko w normie. Tylko że one byÅ‚y jakoÅ› robione po braniu leków wiÄ™c może byÅ‚y niemiarodajne.  ZaczÄ…Å‚em w koÅ„cu brać samÄ… żurawinÄ™ i mogÄ™ powiedzieć, że pomaÅ‚u z tygodnia na tydzieÅ„ nastÄ™powaÅ‚a niewielka poprawa, byÅ‚y nawet takie dni, że nic nie odczuwaÅ‚em. To nastÄ™powaÅ‚o falami  - kilka dni byÅ‚o w miarÄ™ dobrze a potem przychodziÅ‚ dzieÅ„, że byÅ‚o gorzej. Nie chciaÅ‚o jednak przejść do koÅ„ca wiÄ™c zrobiÅ‚em wymaz z cewki. Po tym badaniu bolaÅ‚o mnie przez caÅ‚y dzieÅ„ strasznie, podczas oddawania moczu ból byÅ‚ nie do opisania. Wynik byÅ‚ nastÄ™pujÄ…cy: Strephylococcus  epidermidis (+), Streptococcus alfa hemolizujÄ…cy (+). Niby te bakterie nie powinny powodować zapalenia. Od czasu pobrania tego wymazu ogólnie byÅ‚o gorzej, dostaÅ‚em kolejny lek Tarivid – po nim jest jeszcze gorzej i teraz biorÄ™ przeciwgrzybiczny Fluconazole i widzÄ™, że także nic nie daje. PomaÅ‚u skÅ‚aniam siÄ™ do wniosku, że mogÄ™ mieć zniszczonÄ… Å›luzówkÄ™ przez te wszystkie leki i dodatkowo jeszcze to pobranie wymazu pogorszyÅ‚o sprawÄ™. Ja postanowiÅ‚em, że  koÅ„czÄ™ te wszystkie próby z antybiotykami, które nic nie pomagajÄ… a wrÄ™cz odwrotnie. ZauważyÅ‚em, że nawet jak braÅ‚em wiÄ™ksze iloÅ›ci witaminy C, żeby zakwasić mocz, to szczypaÅ‚o mnie bardziej tak wÅ‚aÅ›nie jakby to bardziej podrażniaÅ‚o. Tyle moja nieco przydÅ‚uga historia.

Mam kilka słów przede wszystkim do MamDosc23. Na tym wÄ…tku na forum O2 http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=2845255&start=0 poczytaj wypowiedzi Tuni. Nie pamiÄ™tam już tak dokÅ‚adnie ale  ona zdaje siÄ™ miaÅ‚a podobny problem i siÄ™ z nim uporaÅ‚a. OkazaÅ‚o siÄ™, że miaÅ‚a zniszczonÄ… Å›luzówkÄ™ antybiotykami i dostawaÅ‚a jakieÅ› preparaty na jej odbudowÄ™, zdaje siÄ™ m.in. kwas foliowy. Mimo to ból nie ustÄ™powaÅ‚ i okazaÅ‚o siÄ™, że taki przewlekÅ‚y ból po prostu siÄ™ utrwaliÅ‚ i zakodowaÅ‚ na staÅ‚e w mózgu. Pomimo, że wszystko byÅ‚o OK mózg nadal wysyÅ‚aÅ‚ sygnaÅ‚y bólowe. PomogÅ‚o dopiero leczenie w poradni leczenia bólu. Pozdrawiam i życzÄ™ zdrowia wszystkim.

Offline

 

#160 2011-04-09 23:46:14

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

Unhappy, ponieważ w Twoim poście są też wypowiedzi do innych użytkowników, nie kasuję go, ale załóż swój wątek i opisz jeszcze raz to, co piszesz o swoim problemie. Tu, w tym dziale, każdy forumowicz ma swój wątek, który jest jego - jak ładnie określiła Amber - dziennikiem choroby i jednocześnie miejscem, w którym bohatera wątku przytulamy, głaszczemy i wspieramy psychicznie smile. Twój wątek to jest taki Twój kawałek przestrzeni, w której skupiamy się tylko na Tobie i jesteśmy wyłącznie dla Ciebie.

A Tunia i u nas się udziela, a w zasadzie udzielała, bo okrutnie zabiegana teraz i już nas zaniedbuje nieco wink.

Z tym utrwaleniem w mózgu to trochę mam wątpliwości. Jeśli mówisz o czymś w rodzaju bólów fantomowych, to ok, ale jeżeli mówisz o bólu, zanim nerwy i śluzówki zostały, uprośćmy, zregenerowane, to nie ma mowy o bólu "w umyśle". No i zawsze pozostaje odbicie na mięśniach dna miednicy - jak sobie nie rozmasujesz i nie rozluźnisz elektroterapią punktów spustowych, napiętych gruzełków, to mimo zaleczenia choroby i odbudowy śluzówek i sprawności zakończeń nerwowych będziesz miał dolegliwości bólowe.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#161 2011-04-10 10:40:59

Unhappy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-09
Posty: 16

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

Przepraszam może niepotrzebnie tutaj umieściłem historię swojej choroby, chciałem tylko zaznaczyć, że też jestem kolejnym przypadkiem, któremu żadne leki nie pomagają, a czasami wręcz przeciwnie. Nie wiedziałem, że Tunia tutaj pisze, pomyślałem tylko, że skoro MamDość23 męczy się już tak długo z dolegliwościami bólowymi to może warto rozważyć leczenie w poradni leczenia bólu. Redakcjo masz rację chyba założę swój wątek, dopiero co trafiłem na to forum i widzę, że są tu konkretni, znający się na rzeczy, ludzie.

Offline

 

#162 2011-05-14 20:45:58

Tija
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 187

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

Monika1981 jak u Ciebie z ta cewka?

Offline

 

#163 2011-05-15 19:09:17

Monika1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-06
Posty: 115

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

ja juz nie wiem co mi jest , to chyba koncowki nerwowe sa podraznione a nie cewka.... nie wiem jak to leczyc totalne zalamanie

Offline

 

#164 2011-05-15 19:41:47

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

Moniś, a kwasy ALA? Brałaś ALA-nerw? A leki p/bólowe?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#165 2011-05-15 19:47:20

hejtojaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-31
Posty: 458

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

Ja na prawdę polecam ten propolis w sprayu:) Faaajny jest. Chyba że masz uczulenie, to wtedy nawet próbować nie warto.

Offline

 

#166 2011-05-16 18:29:33

Monika1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-06
Posty: 115

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

Redakcjo wlasnie bylam u neurologa i zapisal mi te alanerw a wczesniej internista amitryptylinum i cos jeszcze na padaczke, a za kilka dni bede miec zrobione emg...matko od pazdziernika sie mecze, w glowie mi sie to nie miesci.
a co do tego alanerw - jak to dziala? uspokaja nerwy? niby po amitryptylinum miala byc poprawa juz biore 3 tyg i nic..sad zalamana jestem
leki przeciew bolowe jak apap czy ibuprom nawet jak 5 wezme to nie dzialaja, bo cos czytalam ze na nerwy takie nie dzialaja, ale czekam do badania moze sie wyjasni..

Offline

 

#167 2011-05-16 19:18:47

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

Alanerv wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego - raczej nie działa uspokajająco. I cena jak dla mnie lekko porażająca...

Nie czytałam całego twojego wątku, ale widzę, że kierunek - neurologiczny!

Apap, słabiutki jest, mi nawet głowa po nim nie przestanie boleć wink

Offline

 

#168 2011-05-16 21:14:54

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

Moniko Alanerv to witaminy z grupy B + jakieś kwasy, nie pamietam jakie. Daje sie go na odżywienie komórek nerwowych. Ja dostawałam na braki czucia w skórze. Stosowany jest w niedoborach witaminy B.

Offline

 

#169 2011-05-16 21:16:57

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

Offline

 

#170 2011-05-17 01:15:19

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

ALAnerw - ma masę kwasu ALA. Jak Ci podejdzie, to sprowadzaj sobie via brytyjski Ebay kapsułki z Puritan's Pride - mają tyle oleju lnianego, że % wychodzi tyle samo kwasu ALA, który regeneruje zakonczenia, a wychodzi dużo taniej; dorzuć trochę wiesiołka albo ogórecznika (ja polecam też konopie, ale nie każdy lubi smile).

Jeśli masz taki kierunek dgn, to nie dawaj sobie wcisnąć żadnych tramadoli, kodeiny, bo to są silne histaminowyzwalacze; tylko od razu wchodź w malutką dawkę fentanylu albo oksykodonu. Tu by Ci się przydała dr Sękowska z PLB w Warszawie, bo ona nas, pęcherzowiczów, p/bólowo prowadzi na pęczki, i nie boi się zapisywania opioidów.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#171 2011-05-17 06:25:55

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

Sonju trochÄ™ mi pomógÅ‚ Ala nerv na te nieczucia kiedyÅ›, ale staosowaÅ‚am też masaże. Teraz, nie wiem czemu nie mogÄ™ go brać, daje mi jakieÅ› zawroty gÅ‚owy, ale wrócÄ™ do niego na pewno. MówiÅ‚a mi neurolożka teraz  nim, że dobry a kiedyÅ› za namowÄ… Karoliny wykupiÅ‚am.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson