Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#51 2011-06-09 20:17:13

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Sam nie wiem o co chodzi z tą kiszką stolcową. Myślałem, że tu się nieco dowiem. Lekarz mi coś tam mówił, ale u niego zawsze jestem dość poddenerwowany by nie zapomnieć mu o czymś powiedzieć, o coś zapytać.. coś z tą kiszką jest, mówił o niebakteryjnym zapaleniu tylko już teraz sam nie wiem czy tej całej kiszki czy prostaty. Po badaniu per rectrum powiedział, że nie jest źle i przepisał te 2 leki. Mówił coś o rozluźnieniu tej kiszki (Dicroberl) i chyba zwężeniu prostaty (Fukosin), czyli może coś z nią jest i ona też powoduje ten częstomocz. Nie wiem, nie wiem jestem 'zielony' w tych sprawach. Pokręcone to wszystko.


Szukałem na necie i na tym forum i nie ma podobnej sprawy.
Chyba będę zmuszony podjąć się tej kuracji.


Gdybym mógł prosić o jakieś porady, może ktoś jednak coś wie na ten temat.
A i czy ktoś stosował ten lek Fokusin, to jakiś mocny lek? Z tego co wiem nie jest to antybiotyk. :p

Offline

 

#52 2011-06-09 21:02:42

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Bierz leki i obserwuj zmiany, chyba po to byleś u lekarza, aby się leczyć...

Offline

 

#53 2011-06-09 22:23:21

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Dicloberl zapewne - brałem to, lek w czopku, przeciwzapalny, ma dobre działanie
i zapewne Furosin - to pewnie żurawina na wydalenie bakterii (jednak chyba lekarz ich nie wyklucza)
a czy przypadkiem nie pomyliłeś stolca ze sterczem? (i stąd nazwanie: zapalenie kiszki)
stercze to inaczej prostata smile według mojej wiedzy, która jest ograniczona do obszaru prostaty i zapalenia, kiszka to potocznie jelita, więc chyba średnio wink
sprawdź nazwę drugiego leku! pierwszy jest lekiem przeciwzapalnym

Offline

 

#54 2011-06-09 22:33:17

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

pewnie chodzi o Fokusin

Offline

 

#55 2011-06-09 22:52:34

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

No pisałem wszystko wyżej Dicroberl+Fokusin przepisał.


mam 0-rową wiedzę medyczną, ale stolca ze sterczem bym nie pomylił. xD
Kiszka stolcowa, poczytaj jeżeli Cię to interesuje ;P - http://pl.wikipedia.org/wiki/Odbytnica
 
To co pisałem post wyżej jest mniej/więcej jak opisałem.


Jutro idę po te leki, może to pomoże. A wstrzymuję/łem się bo Ci lekarze różnie robią, a chciałem poznać jakieś opinie.

Offline

 

#56 2011-06-10 10:11:38

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

no ok

Offline

 

#57 2011-06-10 10:16:53

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

A doktorowi nie chodziło przy tej kiszce o napięte mięśnie?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#58 2011-06-10 11:30:47

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Offline

 

#59 2011-06-10 15:15:16

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Redakcjo nic takiego nie mówił. Spytałem go właśnie jeszcze czy może być to coś z mięśniami to powiedział, że wątpi.

//\\  //\\ //\\ //\\ //\\ //\\ //\\ //\\ //\\ //\\ //\\


Pulkos, tak potrafię. Ale jak każdy mówi mi coś innego to ciężko wybrać co z tym dalej robić. (lekarz, userzy)


\/


Możliwe, że lekarz przepisał mi coś żeby było, kto wie.
Jednak badanie wykonał i coś stwierdził, więc nie strzela też w ciemno co mu przyjdzie do głowy.

Co do USG, miałem prosić urologa o skierowanie, ale stanęło na 'kuracji' (opisanej wyżej). Takie skierowanie mogę dostać od lekarza pierwszego kontaktu?

A co do zimna to unikam go jak ognia. tongue


\/


Tak posiew nasienia wyszedł problematycznie (Lelka) - już robiona jest powtórka tego badania, wyniki mają być na początku następnego tygodnia. Z tego co mówiła mi Pani D. to wyszła właśnie jakaś flora, która normalnie może występować u 'zdrowego' mężczyzny, u mnie wyszła w nadmiarze. Na razie nic nie wiem więcej, będę mógł powiedzieć coś na ten temat gdy otrzymam wyniki. Wyniki wkrótce.


\/


Tak reakcja na Furagin była i to dość dobra. Ten lek jest dostępny bez recepty?

Mogę spróbować tą Twoją zalecaną terapię. Chciałbym jednak kilka wyjaśnień. A i ile miała by ta kuracja trwać?


\/\/


Faktycznie żaden antybiotyk nie dawał oczekiwanych rezultatów. Ale chyba bezsensem jest brać antybiotyk w ciemno czyż nie? W dodatku gdy posiewy nic nie wykazują. Mówiłeś o posiewach - zrobione, w polecanym przez to Forum laboratorium.

Po co mi Aspiryna jeżeli mogę prosić o wyjaśnienie? smile
Nawiasem mówiąc to Bayerowski syf..

Polecasz mi silny antybiotyk na bakteryjne zapalenie Monural. Skoro u mnie prawdopodobnie nie ma żadnej bakterii (gdy dostanę wyniki nasienia z Lelka będziemy pewni) to po jaką cholerę mi on? Piszesz, że piwo i RedBulle to największa trucizna, a według Ciebie powinienem najlepiej "testować" na sobie każdy antybiotyk. Może się nie znam ale myślę, że antybiotyki są większą trucizną.


Piwa pił nie będę, RedBulli nie pijam. wink

Offline

 

#60 2011-06-10 15:24:59

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Ah, pulkos, ja wiem, że posiadasz spore doświadczenie w temacie. Nie wiem czy jesteś pacjentem po przejściach, a może lekarzem czy studentem medycyny. W sumie nie ważne, ale każda sprawa może wydawać się taka sama a okazać się zupełnie inna. Może wku... irytują Cię moje pytania i wątpliwości, ale brałem już tyle leków, byłem nawet u ortopedy aby obejrzał kręgosłup, a więc chciałbym jakiś wyjaśnień.

Offline

 

#61 2011-06-10 19:29:07

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Furagin jest na receptę ale każdy lekarz ci  ją da.
Aspiryna ma działanie antyzapalne i wiadomo że jest dobra z praktyki------nie za dużo ci zaordynowałem jej żeby nie drażniła swoją kwasowością. Bayer może być.
Ile ma trwać----a kilka miesięcy !!!!!!!!

Antybiotyki przy objawach zapalnych bierzemy bo nawet posiewy z lelka nie są w 100% trafione. Skoro działa jakoś Furagin to jednak jakiś patogen siedzi --no nie ?

Jestem po przejściach i słuchaj sie mnie bo padniesz.
Monural podtrzymuję--twoja głowa kogo naciągnąć na receptę.
( i na forsę bo ścierwo drogie jest nawet na receptę FOZ)
PS. panie...............to wszystko nie jest tak że 2 + 2 =4. A pan właśnie kombinujesz tak. Tu może być wirus aktywujący bakterie cyklicznie, dlatego bez względu na posiewy ładujemy środki antybakteryjne--nie będziesz robił 10 posiewów co kilka dni  przecież.
O ile USG nie wykazuje zmian, to PRAWDOPODOBIEŃSTWO chorób jest takie że raczej masz to co pisałem.
Owszem----można sprawdzić pasożyty jelitowe, można sprawdzać tarczycę itp itp.....ale chodzi o prawdopodobieństwo wystąpienia powodów choroby. A posiewy to są badania z 19 wieku i one często nie wykazują niczego---a bakterie siedzą.
Owszem---nieraz siedzą riketsje a nie bakterie, ale znów ==prawdopodobieństwo  tego u faceta młodego jest mini.
Co prawda-----mogłeś złapać od dziewuchy I TO BEZ SEKSU---WYSTARCZY CAŁOWANIE.....ja tak miałem , ale tu raczej sprawa jest mało prawdopodobna. Zobaczy się.
Uważaj na te 2 leki przepisane --one działają otumaniająco --żebyś nie zrobił se kuku komunikacyjnego bo nawet dicloberl robi człowiekowi wodę z mózgu a ten drugi to już całkiem.

Offline

 

#62 2011-06-11 11:54:51

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Ok, rozumiem.
Muszę wysępić recepty na 'Furagin'. i czekam jeszcze na wynik 'poprawki' posiewu. (może się coś dowiem, kto wie?)

Jeszcze kilka pytań:

1) Jeżeli zaraziłem się od dziewczyny, to czy ona też  musi coś mieć? Bakterie, dolegliwości etc.
ps. jej nic nie ma smile

2) Na USG skierowanie dostanę od lekarza pierwszego kontaktu? Jeżeli nie to skąd? Jeśli tak to ile czeka się na NFZ na to badanie?

3) A co do tego leku Fokusin, to jakieś 'mocne' ścierwo?
co do tego Dicroberl'u to nie zauważyłem z tego co pamiętam żadnych skutków ubocznych.

4) Czy kawa i herbata też podrażniają nabłonek? (piwo, Redbulls)
bo tego akurat trochę pijam..

Offline

 

#63 2011-06-11 11:55:51

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

do 3) Dicroberl brałem kiedyś na początku leczenia.

Offline

 

#64 2011-06-11 12:04:49

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

a nie przepraszam!!! wtedy po Cipropol'u + Dicroberl'u miałem zerową koncentrację!!! Nie mogłem się skupić!!! Do dziś nie wiem czy to przez Cipro, a może Dicroberl, a może przez oba. tongue



ps. przepraszam za post pod postem, ale sami wiecie nie można robić editów. smile

Offline

 

#65 2011-06-11 12:23:16

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Dziewucha może nie mieć objawów żadnych. Albo ma jakieś ale nie dokuczają jej wyraźnie. Może ma paciorkowce w gardle  lub zatokach. To po prostu drugi człowiek i ma swoją florę , która może być dla ciebie szkodliwa. Oczywiscie to sprawa indywidualna........trudno to sprawdzić.
Ale u ciebie sprawa pojawiła się po przechłodzeniu więc być może ono grało główne skrzypce i na stan przechłodzenia mogłaś złapać cokolwiek od szklanki w barze piwnym :-)

Skierowanie na USG --prawdę mówiąc nie wiem czy rejonowy może teraz dać ---tu na forum już ktoiś pytał i zdania były podzielone (ja robię prywatnie za około 80 zł). Moim zdaniem powinien dać zwykły rejonowy lekarz---no kuźwa to juz by był szczyt gdyby nie. !!!!!!
Pytanie tylko czy lekarz taki nie ma zakazu cichego od swego dyrektora ZOZu. Zwykle ma !!! Z powodów finansowania !! Spróbuj po prostu , mówiąc --"proszę pana, tam może byc wszystko więc uważam ,że trzeba sprawdzić".

Ja dicloberl też brałem --czopki---i on jest usypiający no bo jest przeciwbólowy (cudów nie ma). . A ten Fukosin----z opisu wynika że ogranicza sprawność kierowania pojazdem no więc...........sprawa jasna. Wogóle jest to lek całkowicie nie dla ciebie i ja bym go wogóle nie brał bo po prostu nie ma sensu---ty nie masz przerostu prostaty ale masz zakażenie układu moczowego.

jak wynika z relacji userów --kawa drażni pęcherz. Herbata  niby też.
Ale bez przesady-----kuźwa-----to zależy od człowieka, ja piję herbatę i mi nie szkodzi. Natomiast wynalazki Red-B oraz PIWO szkodzi po prostu bo to syfilisy są. !
Piwo nie jest piwem WOGÓLE. Nie pochodzi z browaru. To jest woda sodowa  rozbełtywana z koncentratem chemicznym (produkcja idzie z Czech) --u nas tylko rozbełtują i sprzedają.
Panie-----czy wy se nie zdajecie sprawy, że wyprodukowanie prawdziwego piwa to kupa roboty i sporo czasu na to potrzeba !!!!!!!????????????? Takiej wielkiej ilości piwa jaka schodzi w Polsce do sklepów NIE DAŁOBY RADY zrobić w browarach. Te reklamy w TV gdzie pokazują jakieś kadzie w browarze to PIC NA WODĘ. Idzie czysta chemia zapachowa z dodatkiem uzależniaczy (żebyś wrócił po następne piwo).
Wszystko dla kasy ale nie tylko. Można np. dodać tam jakiegoś "jebca" żebyś nie myślał albo szedł spać do domu.
To metoda sterowania debilami--polaczkami poprzez napoje.
A że od tego sie w końcu zdycha to HU) kogo obchodzi.

Offline

 

#66 2011-06-11 14:10:25

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Pulkos, jeśli Tyszek ma już objawy, to nie wierzę, że dziewczyna nie ma, chyba że z tych zastraszonych, co się nie skarżą, bo to wstydliwy problem albo każda tak ma i taki nasz baski los wink.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#67 2011-06-11 14:36:51

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Dziękuję pulkos za informacje. smile
Piwo, tak jestem tego świadomy - po prostu chodziło o konkretną używkę.


Dokładniej to u mnie sprawa ROZWINĘŁA SIĘ po przechłodzeniu. Bo jak wcześniej pisałem wykapywanie moczu po skończeniu mikcji było już parę miesięcy (z tym, że teraz nie wiem ile) WSTECZ no i czasem "oddawanie" (bez kontroli nad tym) małej ilości moczu podczas oddawania kału. (czego akurat teraz już nie mam)

To też jest dla mnie zagadką niestety. sad

\/ /\ \/ /\ \/

Redakcjo, mojej dziewczynie nic nie ma.
Poza tym uprawialiśmy jak dotąd seks oralny.



Pozdrawiam

Offline

 

#68 2011-06-12 00:20:51

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

często tak bywa ,że kilka miesiecy ma się jakąś bakterię lub wirusa w stanie uśpionym i potem (tu po przechłodzeniu) występują gwałtowne objawy. Gdyby nie ono to mogłaby sprawa sie nie rozwinąć.

Offline

 

#69 2011-06-12 21:18:30

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Ok rozumiem. smile


pulkos, a czy długotrwałe branie Furaginu może mieć zły wpływ na męskość? Bo z tego co pamiętam to tak.. i nie można tego leku brać za długo. (a Ty piszesz o kilku miesięcznej terapii)

Poza tym jak go stosowałem to erekcja była rzadkością tongue, więc wtedy czytałem, że na dłuższą metę tego leku brać nie wolno. (trochę się wystraszyłem)


W ogóle ktoś stosował zaproponowaną przez Ciebie terapię? Sam się leczyłeś w ten sposób?
Aha, jeszcze jedno pytanie - myślisz, że to leczenie, które opisałeś ma jakiś sens bez włączania antybiotyku? (np. ten Monural)


Od jutra zaczynam działać. tongue
zapewne w najbliższych dniach będzie wynik posiewu nasienia.


Do usłyszenia.

Offline

 

#70 2011-06-12 23:57:46

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

furagin na potencje nie wpłynie w dawce 2 x 1/2 tabl.
W dużej dawce natomiast on powoduje wogóle zaburzenia fizjologiczne i złe samopoczucie--ja padam przy większych dawkach.
Przyroda automatycznie wyłącza stawanie ogóra w pozycji "do ataku" bo gdy samiec jest ogónie podtruty np. zgniłym bananem lub furaginem w dużej dawce---to może stracić czujność przy rypaniu samicy i wtedy nosorożec go zajdzie od tyłu i przyłatwi. Dlatego natura w mądrości swojej powoduje zwis swobodny fiota a samiec ma leżeć w jaskini i nie szwendać sie po prywatkach na baobabie. Jak się odtruje to się go przywróci do funkcji jebliwych.
Natura jest wielka.
Zaleca sie brać przy długiej kuracji furaginem --vitaral (bo furagin może wypłukiwać mikroelementy).(bez recepty).
Ale panie------to nie w dawce po pół tabl.!!!!!!
Leczyłem się tak jak opisałem--źle nie było.
Bez antybiotyku--pewnie że też można ale nie wiemy jak naprawdę u ciebie jest z bakteriami i jeśli są upierdliwe to bez niego poprawa może być mała albo  dopiero po długim czasie. Ja zawsze jestem zwolennikiem przywalenia antybiotykiem--z ziołami czy bez-----dowalić po radziecku aż się zadymi z odwłoka.

Offline

 

#71 2011-06-13 21:31:57

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Okej. Haha, dziękuję za ładny opis sytuacji. tongue


A jeszcze pytanko - jak wytłumaczyć brzydko pachnący mocz ("śmierdzący") co jakiś czas? Zazwyczaj co 1-2 tygodnie i twa tak przez kilka dni? Chociaż różnie to bywa, więc generalnie: jak wytłumaczyć dziwnie ("brzydko" pachnący mocz co jakiś czas? Podczas moich dolegliwości, wcześniej oczywiście tak nie było.

Można by tak na początek powiedzieć - zależy co zjadłeś/ wypiłeś etc. ale od razu mówię nie bo jem generalnie to samo, jestem o tym przekonany, że to nie jest czynnikiem. smile

Offline

 

#72 2011-06-13 21:40:42

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Jak śmierdzi, to infekcja, chyba że śmierdzi Ci acetonem czy amoniakiem, nie pamiętam, to też cukrzyca.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#73 2011-06-13 23:23:10

Nawie
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Po samym zapachu się nie diagnozuj, ale śmierdzący mocz to nic normalnego i dobrego. U mnie "śmierdziała" e.coli, nawet trudno sprecyzować czym, ale aromat paskudny. Nasikaj do pojemniczka jak poczujesz ten zapach i zobacz czy nie jest brązowy i nie pływają w nim jakieś farfocle. No i czy członek nie wionie rybą. Ciekawe, że tak masz tylko co jakiś czas, hm.

Offline

 

#74 2011-06-13 23:43:15

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

tak, taka cyklicznośc jest dziwna. zwłaszcza że sama sie pojawia i zanika aż do ponownego pojawu.
No ale nie komplikujmy sprawy.

Offline

 

#75 2011-06-15 22:29:00

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Redakcjo, acetonem (zapach porównywalny do zmywacza do paznokci ?tongue) to na pewno nie.. a czy amoniakiem (kurcze jakoś nie potrafię skojarzyć jak to pachnie, jakieś nakierowanie?tongue) więc nie odpowiem.

------

Nawie, okej zrobię jak mówisz, tylko obecnie mój mocz nie pachnie w ten sposób.. a co do "wonienia członka rybą" to właśnie bardziej coś w ten deseń. (gdy występuje "śmierdzący" mocz)

------

pulkos, "nie komplikujmy sprawy". Jakieś podejrzenia/ sugestie?

------

Macie jakiś pomysł o co chodzi z tą 'cyklicznością'? neutral

------

nadal czekam na wynik posiewu nasienia, już środa i na razie brak.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson