Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-06-18 14:42:33

aniol555
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-16
Posty: 3

proszÄ™ o pomoc

Przede wszystkim serdecznie witam.
Mam 47 lat.Mam poważny problem z pęcherzem nerkami i tym kochanym częstomoczem jak dziennym tak i nocnym."
Zaczęło się to 5 lat temu, i od tej pory raz lepiej raz gorzej ostatnio coraz gorzej! Szczególnie w nocy. Jestem ciągle niewyspana, wstaje, co 2 godziny.
Byłam u lekarza/badanie moczu krwi/nic nie wykazalo.Więc leczilam sie sama jak mogła dziiś, nu prosto choc płacz! Niewiem ile razy byłam w WC?/Juz przestałam liczić, a przede mną noc!!! Czego dziś tylko nie próbowałam /furagin, no-spa Piłam dużo gotowanej /cieplej wody/ Tylko sie pogorszyło situacje?Teraz znalazłam w apteczce piralgin i wypila, jezcze nie zadziałał.
Mam tak wrarzliwyj pęcherz, że nawet jak wypije sok i to tę lepszyj, to mam boli i parcie. Przez moczopędne jestem bardzo słaba i wycięczona.
Juz nie mam sił.Do tego boli i w nerkach/szczególnie po pomidorach sokach..../Cytryny nawet nie probuję, bo wiem, że to koszmar dla pęcherza.!!!
  Morze ktoÅ› zna jakiÅ› Å›rodek na Take boli w pÄ™cherzu i nerkach do tego peczenie w cewki... Okolice stosowaÅ‚am juz różne kremy maÅ›ci.
  ProszÄ™ o pomoc!!!

Offline

 

#2 2011-06-21 19:38:33

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: proszÄ™ o pomoc

a u gina byłaś? może to hormony??

Offline

 

#3 2011-06-21 19:47:25

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: proszÄ™ o pomoc

aniol, jesli bolą cie nerki to miałas usg?
a wyniki moczu, na pewno idealne?
morfologia krwi?
byłas u urologa???

Offline

 

#4 2011-06-21 22:08:53

GS87
Użytkownik
SkÄ…d: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: proszÄ™ o pomoc

Nic mądrego nie powiem - ale jeśli to u ciebie konkrtene reakcje po danych plynach/pokarmach - to moze trzeba zmienic diete i wyeliminowac te produkty.
Normalnym ludziom pomagaja leki a jak nie leki to zabiegi, a nic nie sugeruej byś do tych normalnych, standardowych nie należała. Trzeba pogadać z lekarzem specjalistą, samemu cudujac z lekami mozna sobie napytac biedy.

Offline

 

#5 2011-06-21 22:30:29

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: proszÄ™ o pomoc

Anioł, tak z ciekawości - skąd jesteś (miasto i - jeśli mogę niedyskretnie zapytać, czy pochodzisz ze Wschodu?)?

Są dwie opcje - albo masz jakieś reakcje alergiczne (istnieje alergiczne zapalenie pęcherza), albo, co chyba jednak bardziej prawdopodobne, masz z powodu niedoleczonego stanu zapalnego tak zjechaną śluzówkę, że drażnią Cię produkty wysokohistaminowe (tam, gdzie jest uszkodzenie/zmiana, wyrzuca się histamina, która drażni zakonczenia nerwowe, tak w największym skrócie). A niedoleczony stan zapalny może być spowodowany zarówno jakąś przechodzoną infekcją, jak i np. zmianami śluzówki na tle hormonalnym (niedobór estrogenów? uwaga, strzelam tylko smile). Tak że zaczynamy od posiewu moczu, wymazu z cewki, szyjki - bakteryjnego i od konsultacji z urologiem i ginekologiem.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2011-07-08 19:41:31

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: proszÄ™ o pomoc

NO tak, ale człowiek nie daje rady latać po lekarzach w kółko , i to w dodatku za forsę, albo płacić za leki które nie pomagają.

Ciekawe jest , czy po Furaginie (ale nie po pyralginie i nie po no-spa) bywało ci lepiej. ???????????
Jeśli tak, to wygląda to na bakteryjny stan zapalny.
Ja ci powiem tak: to co powyżej pisali o badaniach to może i prawda, tylko że takie kłopotliwe badania ( i kosztowne) to robić należy wtedy gdy chociać troche się spróbowało poleczyć samemu.
A ty oprócz Furaginu to nic właściwie nie brałaś (tylko przeciwbólowe jeszcze).
U ciebie trzeba by było dostać receptę na antybiotyk i pobrać go na próbę.
Jaki antybiotyk ?
(może dać taką receptę lekarz internista pierwszego kontaktu , albo nawet dentysta==może masz jakąś osobę zaprzyjaźnioną która to załatwi).
Jeśli to od dentysty to może to być:
ZINNAT po 500 mg.
DALACIN
METRONIDAZOL
BAKTRIM

Jeśli od lekarza internisty to to samo , ale można by jeszcze:
CIPRONEX
UNIDOX
MONURAL (drogi)

A tak po domowemu, to ja bym brał pastę FITOLIZYNA /bez recepty/ , witaminę E, pyralginę razem z małą ilością aspiryny, tran , i zrobiłbym krople z kitu pszczelego na spirytusie do picia.

Jednak---ty sie postaraj iść do internisty po recepty na któryś antybiotyk. Po jednej kuracji będziesz wiedziała czy działają--jeśłi tak to znaczy że to bakterie są.

PS-------------a ten początek to czasem nie wystąpił u ciebie po grypie jakiejś ? Bo to tak często bywa , a wtedy to bakterie są połączone z wirusami i trudno to jest wyleczyć--trzyma człowieka latami aż samo wygaśnie.........
Leki moczopędne nie bardzo pomagają tutaj, a nawet podrażniają, i już lepiej pić wywar z siemienia lnianego i łykać ten tran z butelki, niż ładować zioła moczopędne......

Poczytaj co piszÄ… ludzie tutaj w dziale "Co mi jest ".

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson