Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#76 2011-03-25 09:08:02

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Proszę o pomoc - problem z pęcherzem moczowym

Pulkos Twoje wypowiedzi mnie czasem rozwalają smile haha umiesz rozbawić smile oczywiście nie chodzi mi o ich sens, ale sposób doboru słownictwa smile wybaczcie, że tu napisałam to, ale nie mogłam się powstrzymać wink

Offline

 

#77 2011-03-25 16:33:49

Tija
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 187

Re: Proszę o pomoc - problem z pęcherzem moczowym

przylaczam sie do postu evi.wl smile

Offline

 

#78 2011-03-28 08:57:44

Niebonie
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 91

Re: Proszę o pomoc - problem z pęcherzem moczowym

Dostałem w końcu wyniki od p.Doroty. Badanie ogólne cytowałem na poprzedniej stronie także nie będę powtarzał.

W posiewie moczu pełnego nie uzyskano wzrostu drobnoustrojów.

Wynik posiewu osadu moczu:

-Staphylococcus haemolyticus 2 kolonie

Ciężko cokolwiek znaleźć o tej bakterii poza tym, że to gronkowiec. Btw to 2 kolonie to chyba bardzo mało,racja? Jeśli tak to dlaczego w badaniu ogólnym p. Dorocie wyszło "bakterie dość liczne"?

Prosiłbym o jakąś odpowiedź.

Offline

 

#79 2011-03-28 09:28:15

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Proszę o pomoc - problem z pęcherzem moczowym

czy coÅ› prócz posiewu moczu robiÅ‚eÅ›? posiew nasienia i wymaz spod napletka? nie mogÄ™ znaleźć tego wyniku. Ja konsultuje wyniki z P. DorotÄ… ona zna siÄ™ najlepiej, ale jeżeli chodzi o 2  kolonie, to jest baaaaardzo maÅ‚o też mi kiedyÅ› wyszÅ‚a tak coli i feacalis po leczeniu, P. Dorota mi powiedziala, że w ogóle nie powinna o tym pisać w wyniku. DostaÅ‚eÅ› na to antybiogram? jak nie to przypuszczam, ze to nie ejst do leczenia jak i u mnie.

Offline

 

#80 2011-03-28 09:34:14

Niebonie
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 91

Re: Proszę o pomoc - problem z pęcherzem moczowym

No niestety nic innego nie robiłem. Nie dostałem antybiogramu. Wiedziałem, ze tak będzie i na tym się nie skończy. Cholera jasna !

Offline

 

#81 2011-03-28 09:36:29

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Proszę o pomoc - problem z pęcherzem moczowym

nie dostałeś antybiogramu dlatego, ze to nie jest ilość do leczenia, P. Dorota mi tłumaczyła, że to jest jakoś koło 20 sztuk, najlepiej do niej zadzwoń. A dlaczego nic nie robiłeś poza moczem?

Offline

 

#82 2011-03-28 10:00:17

Niebonie
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 91

Re: Proszę o pomoc - problem z pęcherzem moczowym

No chyba zadzwoniÄ™ choć bardzo tego nie lubiÄ™ bo wtedy najgorzej mi idzie mówienie, no ale jakoÅ› siÄ™ przemogÄ™.  RobiÅ‚em tylko posiew moczu bo to wydawaÅ‚o siÄ™ najważniejsze badanie. Jedna taka wizyta w Warszawie kosztowaÅ‚a mnie 200zÅ‚, każde nastÄ™pne badanie to ponad stówa. StudiujÄ™ i nie pracujÄ™, a nie chcÄ™ tymi kosztami obarczać rodziców

Offline

 

#83 2011-03-28 10:09:14

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Proszę o pomoc - problem z pęcherzem moczowym

Dlatego lepiej na pierwszy rzut robić więcej badań, w sumie taniej wychodzi. Zrób posiew nasienia, a jak i tu nic nie wyjdzie, to pomyśl o pcr na te niebakteryjne patogeny, w Poznaniu.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#84 2011-03-28 21:38:07

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Proszę o pomoc - problem z pęcherzem moczowym

no widzisz zależy mój mąż: posiew moczu nic, posiew nasienia nic, bakterie pod napletkiem, ale rozumiem o czym piszesz,a nie taniej by Cię wyszło wysłanie?

Offline

 

#85 2011-03-31 16:10:14

Niebonie
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 91

Re: Proszę o pomoc - problem z pęcherzem moczowym

No może i taniej ale ja jakoś nie wierzę kurierom w takich sprawach. Poza tym p. Dorota sugerowała wymaz z cewki jeszcze zrobić, a to bym musiał na miejscu.
Rozumiem, że ten wymaz z cewki i posiew nasienia to też na Lelka robić bo gdzie indziej to raczej nie ma sensu?

W tym momencie nie mam zbyt dużego pola manewru. Popróbuję jak działają na mnie leki rozkurczowe typu No-spa i olejek z wiesiołka. No bo jeśli to nie bakterie w pęcherzu to może właśnie ten olejek jakoś pomoże (wiem, łudzę się). Po jakim czasie powinienem zauważyć rezultaty?

A na wyjazd do Wa-wy i tak nie mam kasy ani czasu bo dopiero pierwszy rozdział licencjatu oddałem a to już kwiecień jutro także trzeba się brać do roboty.

Offline

 

#86 2011-03-31 20:31:09

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Proszę o pomoc - problem z pęcherzem moczowym

ja myślę że jednak warto u niej bo, nie wierze wiekszosci labo

Offline

 

#87 2011-04-22 17:21:39

Niebonie
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 91

Re: Proszę o pomoc - problem z pęcherzem moczowym

Byłem dzisiaj u innego urologa i stwierdził, że to najprawdopodobniej zapalenie gruczołu krokowego. Przepisał na 30 dni trimesan i uroflow. Pomogła komuś kiedyś taka mieszanka? Mam nadzieję, ze pomoże bo już 9 miesięcy mam te dolegliwości i naprawdę mnie to wykańcz

Offline

 

#88 2011-04-22 18:51:37

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: Proszę o pomoc - problem z pęcherzem moczowym

Niebonie, może zanim weźmiesz ten antybiotyk to lepiej byłoby zrobic badania na patogenny anormalne ale PCR w Poznaniu, chodzi mi o bakterie typu, chlamydia, mycoplazma, ureoplazma i do tego jakbys zrobił na wirusy tez w Poznaniu.

Offline

 

#89 2011-04-22 20:06:18

Niebonie
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 91

Re: Proszę o pomoc - problem z pęcherzem moczowym

Może to i dobry pomysł, ale z tego powodu, że moje życie seksualne jeszcze się nie zaczęło to jestem prawie pewien, że to nie to choć wiem, że można się zarazić inaczej. Poza tym, nie za bardzo mam w tym momencie kasę na te badania, a te leki już kupiłem. Mógłby ktoś dać jakiś namiar na to polecane miejsce w Poznaniu na badania na bakterie anormalne? Będę wdzięczny.

Offline

 

#90 2011-04-22 20:20:42

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: Proszę o pomoc - problem z pęcherzem moczowym

Podsyłam stronkę:

http://www.cbdna.pl/

Offline

 

#91 2011-05-29 12:56:11

Niebonie
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 91

Re: Proszę o pomoc - problem z pęcherzem moczowym

Jakiś czas temu skończyłem brać Trimesan, który stosowałem przez miesiąc. Rezultaty marne. Jak mi wystarczy kasy to wybieram się znowu do urologa i chciałbym mu zaproponować, żeby wypisał mi któryś antybiotyk z grupy Cipro. Tu pojawiają się pytania.

1) Który jest najskuteczniejszy? Pamiętam, że Pulkos pisał, że niby skład mają ten sam, ale jedne są skuteczniejsze niż inne.

2) Podobno często pojawiają się po nim problemy jelitowe, a ja mam od wielu lat wrzodziejące zapalenie jelita grubego i zastanawiam się czy może są jakieś osłony by złagodzić te objawy.

3) Słyszałem, że są opakowania po bodajże 250 i 500 mg i ktoś pisał, że ta mniejsza dawka to nic nie warta jest. Prawda to?

4) Jak długo powinienem przyjmować ten lek skoro mój problem trwa już 11 miesięcy żeby to miało ręce i nogi?

Offline

 

#92 2011-07-01 16:29:37

Niebonie
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 91

Re: Proszę o pomoc - problem z pęcherzem moczowym

Odwiedziłem kolejnego urologa, który ma podejście podobne do pulkosa tzn. stwierdził, że zapalenie prostaty w moim wieku właściwie się nie zdarza. Generalnie facet leczy w Niemczech. Stwierdził ,ze zna mojego poprzedniego urologa i uważa go za dobrego specjalistę dlatego zrobiłem posiew nasienia na jego polecenie (niestety nie na Lelka) ale nic nie wyszło. Ponadto powiedział, że na Zachodzie nie dają takich mocnych antybiotyków jak w Polsce chyba, że w naprawdę złych przypadkach.

Ogólnie to ciekawe jest to, że duża część urologów nie wierzy w zapalenia prostaty przed trzydziestką, natomiast pani Dorota mówiła mi, że "ma pacjenta", który ma 16 lat i ma stwierdzone zapalenie stercza. Sam nie wiem jak to już jest.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson