Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-07-04 22:21:34

Paul
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-05-15
Posty: 16

Zwężenie cewki moczowej u mężczyzn

Witajcie,zwracam się z ogromna prośbą,abyście mi powiedzieli wszystko co tylko wiecie na temat zwężenia cewki moczowej u mężczyzn. Chciałbym,abyście mi powiedzieli jak najwiecej objawów tego schorzenia, jak się tego pozbyć raz na zawsze no i ogólnie wszystko co wiecie na ten temat,bo mam tego podejrzenie,a nie jestem przekonany czy to aby na pewno to...Będę bardzo wdzięczny za okazanie pomocy.

Offline

 

#2 2011-07-05 12:49:00

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Zwężenie cewki moczowej u mężczyzn

Obywatelu a nawet towarzyszu.....!
Powinieneś nam podać swoje objawy--bo nie ma tak, że istnieją typowe objawy OGÓLNE dla danego schorzenia, a już zwłaszcza dla takiego.
Chodzi o to, że takie zwężenie (jeśłi nie jest od dziecka wrodzone) zwykle ma jakiś powód==najczęsciej zapalenie powoduje "opuchnięcie" co daje WRAŻENIE zwężenia. Jest to więc zwężenie które znika po zastosowaniu antybiotyku likwidującego to zapalenie.

A więc--zadanie pierwsze--zaobserwować jak działają antybiotyki na to.

Co do badań..........to najpierw posiewy z moczu w dobrym laboratorium (Warszawa ul.Lelka 26 a nie gdzie indziej). A potem dobre USG układu moczowego.
Natomiast --gdy się ma forsę--to robimy rezonans magnetyczny miednicy w uwzględnieniem samej cewki (dość trudno znaleźć pracownię która by to robiła bo jest to badanie nieszablonowe i wymaga specjalnego ustawienia aparatu--rzadko komu sie chce ).
Widać wtedy jak na dłoni szerokość cewki i inne rzeczy (jest to dodatkowe zdjęcie na kliszy gdzie fiut jest w powiększeniu i woidać jego miękkie części w środku.)
To badanie dopiero po antybiotykach --bo inaczej szkoda forsy.
Istotne jest z jakiego jesteś miasta.........(=stąd możliwości badań).

Unikać należy /póki można/ badania "cystoskopia" dopóki się nie jest pewnym że bakterie na pewno nie są powodem twoich objawów.

Offline

 

#3 2011-07-05 20:45:27

Paul
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-05-15
Posty: 16

Re: Zwężenie cewki moczowej u mężczyzn

Moje objawy to:
-cienki strumień moczu(choć nie zawsze),czasami rozpryskuje się...
-niekiedy strumień moczu jest przerywany
-dyskomfort w cewce moczowej...uczucie jakby mi ktoś tam palca włożył;/
-pieczenie w cewce nieraz siÄ™ zdarza
-rzadko,ale jednak bywa że mam pieczenie w okolicach prostaty.

Jestem z okolic Warszawy. MiaÅ‚em ostatnio robiony posiew moczu i nasienia. wyszÅ‚y ujemnie. Wymaz z cewki moczowej na bakterie typowe i nietypowe także wyszedÅ‚ ujemny.  W kwietniu miaÅ‚em robionÄ… uretroskopiÄ™,na której wyszÅ‚o zwężenie cewki przez co zostaÅ‚em poddany operacji. Niestety wszystko nadal jest tak samo,nic siÄ™ nie zmieniÅ‚o. Lekarz powiedziaÅ‚ mi dziÅ› że albo zwężenie nawróciÅ‚o albo zwariowaÅ‚em i zmyÅ›lam sobie te objawy...jestem zaÅ‚amany:( 

ps. brałem takie antybiotyki jak Amoksiklav i nolicin,ale bez spodziewanego rezultatu...

Offline

 

#4 2011-07-06 09:48:08

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Zwężenie cewki moczowej u mężczyzn

Ale pod jakim adresem robiłeś posiewy ?????

Twoje zadanie bojowe to zrobić posiew z moczu i nasienia na ul. Lelka 26 w Warszawie (Ursynów, za stacją benzynową która stoi u zbiegu ulic Płaskowickiej i Puławskiej).
Bez skierowania za forsę (jeden posiew około 120 zł).
Bez tego nie ruszysz dalej.

Wyglada na typowe zapalenie od bakterii--czytaj inne posty userów. Nic dziwnego że sÄ… te objawy. Antybiotyki tu podane  sÄ… kiepskie wiÄ™c nie pomogÅ‚y.

Offline

 

#5 2011-07-06 12:31:02

Paul
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-05-15
Posty: 16

Re: Zwężenie cewki moczowej u mężczyzn

A czy mógłbyś zaproponować jakieś dobre antybiotyki? No posiewy robiłem w innym laboratorium...

Offline

 

#6 2011-07-06 13:50:18

nif
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 197

Re: Zwężenie cewki moczowej u mężczyzn

Wstrzymaj siÄ™ z tymi antybiotykami i poczekaj an wyniki posiewu

Offline

 

#7 2011-07-06 13:57:16

nif
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 197

Re: Zwężenie cewki moczowej u mężczyzn

Myślę, że za szybko poddałeś się zabiegowi, ale nad rozlanym mlekiem już płakać nie wolno.

Nie wiadomo, kiedy i dlaczego brałeś Amoksiklav ( on nie dociera do prostaty)
Oczywiście poczekaj na badania.
Jak będziesz miał czas to poczytaj cpps.szu.pl tam bodajże Ajpinus opisuje jak mu zdiagnozowano zwężenie cewki moczowej i zalecano cewnik do końca życia, poczytaj jak wychodzi z tego.
Niektóre z twoich objawów niestety są mi nie obce, choćby pieczenie

Offline

 

#8 2011-07-06 19:54:41

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Zwężenie cewki moczowej u mężczyzn

no tak--skoro masz dośc blisko na Lelka 25 to idź tam i zrób posiew z moczu.Bez skierowania =120 zł.
Co do antybiotyków to żaden nie jest idealny ale......dałbym Unidox a zaraz po nim Ciprobay a na koniec Monural.
Cudów może i nie bÄ™dzie  ale to już jest  dobra artyleria.....
Jesłi jednak jest dodatkowo tło wirusowe to rzecz będzie się ciągnęła ze 2 lata !!!!!
(posiew robimy przed kuracją antybiotykową, a jeśłi już jakaś była to po przerwie ok. 14 dni.).

Offline

 

#9 2011-07-06 22:36:30

Paul
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-05-15
Posty: 16

Re: Zwężenie cewki moczowej u mężczyzn

okej,bardzo serdecznie dziękuję Wam za wskazówki i porady:)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson