Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-07-05 21:20:47

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Preparaty przywracajÄ…ce fizjologicznÄ… florÄ™ bakteryjnÄ… pochwy!

Mam nadzieję, że macie dziewczyny jakieś doświadczenie i coś podpowiecie.

Chodzi mi najlepiej o jakieś globulki przywracające fizjologiczną florę bakteryjną pochwy - które np. można brać w systemie 6 dni, a później 1-2 razy w tygodniu przez jakiś czas
Lekarz polecił mi Feminellę vagi C, ale tam jest tylko sama wit C,
Vitagyn C globulki - można tak brać. Widzę, że krem ma inny skład, ale znowu zabawa z kremem... hmm

Natomiast zaciekawił mnie Floragyn, ale tu już nie ma takiej info o braniu 1-2 razy w tygodniu przez jakiś czas.

W sumie chodziłoby mi o jakiś specyfik, który zakwasza, ma kwas mlekowy/ lactobacillusy wink

Naczytałam się dzisiaj o tych specyfikach i mam kompletny mętlik w głowie... Doradźcie coś!!! smile

Offline

 

#2 2011-07-05 22:31:37

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Preparaty przywracajÄ…ce fizjologicznÄ… florÄ™ bakteryjnÄ… pochwy!

Ja używam 1x w tygodniu dopochwowo Lacibios Femina i chwalę. Spokojnie, pisałam do producenta czy tak można - nie ma przeciwwskazań. Zresztą wystarczy porównać ze składem probiotyków opisanych jako dopochwowe - wielkiej różnicy nie ma. Wszystkie inne (chyba, że pojawiła się jakaś nowinka?) mają mniej bakterii.

Offline

 

#3 2011-07-05 22:34:38

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Preparaty przywracajÄ…ce fizjologicznÄ… florÄ™ bakteryjnÄ… pochwy!

Offline

 

#4 2011-07-05 22:41:55

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Preparaty przywracajÄ…ce fizjologicznÄ… florÄ™ bakteryjnÄ… pochwy!

Najpierw stosowałam jak nawiedzona co dzień, ale wtedy miałam fazę, że znowu zachoruję od podmuchu wiatru. Zbyt szybko jednak portfel mi chudł przy takim stosowaniu, zagadałam ginekolog co by na to poradzić i powiedziała, że profilaktycznie to raz w tygodniu jak najbardziej wystarczy. Chyba, że się jest zaraz po leczeniu globulkami na przykład - wtedy co dzień, np. przez tydzień.

Używałam też VITAgyn C (krem; nie ma tragedii ze stosowaniem) i trzeba go pieczołowicie chronić przed słońcem. Raz musiał mi się zepsuć (wiozłam go w upał w pociągu parę godzin) no i... źle, było bardzo źle.

Offline

 

#5 2011-07-05 23:49:24

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: Preparaty przywracajÄ…ce fizjologicznÄ… florÄ™ bakteryjnÄ… pochwy!

ja ostatnio kupiłam w aptece ZIKO GYNO-LACT stosuję i jestem zadowolona bo to są tabletki dopochwowe bez osłonki żelowej. Opakowanie zawiera 8 tabletek, ma kwas mlekowy i zestaw żywych kultur bakterii a do tego w prezencie dołączyli chusteczki intymne, koszt około 17 złotych.

Offline

 

#6 2011-07-06 09:35:25

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Preparaty przywracajÄ…ce fizjologicznÄ… florÄ™ bakteryjnÄ… pochwy!

Dziękuję dziewczyny smile
Czekam na kolejne propozycje, w sumie mogłybyśmy stworzyć tu taka naszą listę, sprawdzonych specyfików. Ja na pewno jak coś zastosuję to opiszę.
Jeśli na razie nie wymyślę co sobie kupić, to zastosuje Feminelle vagi C- czyli to co polecił lekarz... chociaż widzę, że to ekstra nowość... No i skład, sama wit C - a 6 tabletek prawie 3 dychy hmm

Info ze strony: http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/do-zrobienia-w-domu/Po-leczeniu-infekcji-kobiecych-wazna-jest-odpowiednia-profilaktyka_36602.html

Zakażenia ukÅ‚adu moczowo-pÅ‚ciowego sÄ… czÄ™stym problemem wielu kobiet.  Jak pokazujÄ… dane epidemiologiczne infekcje ginekologiczne pojawiajÄ… siÄ™ znacznie częściej w miesiÄ…cach letnich.


Podczas najcieplejszych miesiÄ™cy w roku kobiety najbardziej narażone sÄ… na infekcje zwiÄ…zane z ukÅ‚adem rozrodczym i moczowym. Wysokie temperatury, kÄ…piele w morzu i na basenie, nadmierna potliwość, niewystarczajÄ…ca dbaÅ‚ość o higienÄ™, a nawet wysoka aktywność seksualna mogÄ… sprzyjać rozwojowi intymnych infekcji.  Tego typu problemy, przynajmniej raz w życiu,

Po zakoÅ„czeniu leczenia każda kobieta powinna odbudować naturalne mikro Å›rodowisko pochwy, by ilość paÅ‚eczek kwasu mlekowego (Lactobacillus) wróciÅ‚a do poziomu fizjologicznego.  Tylko taki ekosystem, który zawiera odpowiedniÄ… ilość paÅ‚eczek, skutecznie  chroni kobietÄ™, uniemożliwiajÄ…c nawroty infekcji.

Namnażanie pałeczek kwasu mlekowego zachodzi znacznie szybciej w towarzystwie witaminy C, dlatego właśnie ona została wykorzystana w tabletkach dopochwowych, odbudowujących ekosystem pochwy.

Każda z tabletek Feminella Vagi C otoczona jest specjalnÄ… powÅ‚okÄ… silikonowÄ…, dziÄ™ki której nastÄ™puje  efektywne uwalnianie witaminy C. Ich stosowanie wpÅ‚ywa na szybkie stworzenie odpowiednio kwaÅ›nych warunków, dziÄ™ki którym możliwa jest odbudowa naturalnego mikroÅ›rodowiska (pH) pochwy.
Są bezpieczne dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Tabletki dopochwowe  Feminella Vagi C mogÄ… być stosowane w nastÄ™pujÄ…cych przypadkach:

• pomocniczo w przypadku zapobiegania i leczenia bakteryjnego zapalenia pochwy
• profilaktycznie u pacjentek z nawrotowymi,  bakteryjnymi infekcjami pochwy
• po zakoÅ„czeniu terapii antybiotykowej.

Skład:
Jest to preparat złożony zawierający: witaminę C (kwas askorbowy) 250 mg, żywicę silikonową, laktozę jednowodną, hydroksypropylometylocelulozę oraz stearynian magnezu.

Dawkowanie:
Wprowadzić do pochwy jedną tabletkę dopochwową dziennie, najlepiej wieczorem przed snem. Zaleca się stosować tabletki, co najmniej przez 6 dni. W razie potrzeby leczenie można przedłużyć lub powtórzyć.

Działanie:
Po zastosowaniu tabletek dopochwowych Feminella Vagi C środowisko pochwy bardzo szybko zmienia się nie dopuszczając do wzrostu niepożądanych bakterii beztlenowych odpowiedzialnych za rozwój bakteryjnego zapalenia pochwy, także w okresie ciąży.

Cena za opakowanie (6 sztuk) ok. 27 zł.

Offline

 

#7 2011-07-06 10:53:01

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Preparaty przywracajÄ…ce fizjologicznÄ… florÄ™ bakteryjnÄ… pochwy!

Ja polecam krem Vitagyn C, globulek nie stosowałm także nie mam porównania.
Feminella vagi C też używałam i pamiętam że byłam nawet zadowolona.
Na doz. pl feminella kosztuje 24,53 http://www.doz.pl/apteka/p16172-Feminella_Vagi_C__tabletki_dopochwowe_6_szt
a Vitagyn C krem 25,98 http://www.doz.pl/apteka/s0_0-Szukaj?value=vitagyn+c
W kremie jest 6 aplikatorów i nie są jakoś szczególnie uciążliwe w stosowaniu.
Ja w każdym bądź razie mam najlepsze dosciadczenia własnie z vitagynem, czasami jednocześnie stosowałam probiotyk bo ponoć właśnie w kwaśnym środowisku i w towarzystwie vit. c bakterie probiotyczne się najlepiej namnażają. Ale coś mi się kojarzy, że jak jest za kwaśno z kolei to wcale nie jest dla nich też tak dobrze i nei chcą się wtedy mnożyć i zasiedlac pochwy.

Offline

 

#8 2011-07-06 23:55:05

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: Preparaty przywracajÄ…ce fizjologicznÄ… florÄ™ bakteryjnÄ… pochwy!

przy uszkodzonej śluzówce stosowanie Vitagynu C u mnie wywoływało duże pieczenie, nawet na zew nie mogłam smarować.
Teraz używam tak jak pisałam wyżej Gyno-Lact na zmianę z cicatridyną w globulkach a w ciągu dnia smaruję linomagiem z vit A i E dla niemowląt "Linuś".

Offline

 

#9 2011-07-08 11:40:35

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Preparaty przywracajÄ…ce fizjologicznÄ… florÄ™ bakteryjnÄ… pochwy!

Offline

 

#10 2011-07-08 13:14:28

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Preparaty przywracajÄ…ce fizjologicznÄ… florÄ™ bakteryjnÄ… pochwy!

Ja sobie chwaliłam Ecovag - dopochwowe kapsułki, Sonju (http://www.doz.pl/apteka/p19821-EcoVag_kapsulki_dopochwowe_10_szt). Dla mnie to była alternatywa dla Lactovaginalu, którego nie znoszę z wielu powodów i VitagynuC (krem), który na początku bardzo, ale to bardzo mi pomógł w odbudowie i zakwaszeniu (również polecam), później jednak zaczął działać drażniąco.
Po Vitagynie i Ecovagu + doustnie różne probiotyki (ponad rok temu, niezbyt długie kuracje) w posiewach wychodzą mi liczne lub b. liczne pałeczki kw. mlekowego, a pH podczas wizyty u ginekologa jest mocno kwaśne lub kwaśne, więc chyba spełniły swoją rolę. smile

Offline

 

#11 2011-07-08 14:09:46

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Preparaty przywracajÄ…ce fizjologicznÄ… florÄ™ bakteryjnÄ… pochwy!

Ale teraz mam orzech do zgryzienia!

myślę nad:

Vitagyn C - bardziej (globulki)
GynoLact
Ecovag

Jak na razie wyszło mi, że te wszystkie preparaty można później stosować 1-2 razy w tygodniu, czy jak tam pasuje smile


LF - jak będę z kasa nad kreską to kupie i będę łykać. W sumie przez dwa lata w wakacje łykałam ok 20 dni i było ok, a w tamtym roku jechałam nad morze i sobie odpuściłam... hm...

Dziewczyny jak wam wpadnie jeszcze coś do głowy - to piszcie smile

Offline

 

#12 2011-07-08 14:37:12

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Preparaty przywracajÄ…ce fizjologicznÄ… florÄ™ bakteryjnÄ… pochwy!

ja pytałam w aptece przed chwilą o ten GynoLact ale nei było. Chyba trzeba będzie zamówić z doz.pl- jest po około 22-23 zł

Offline

 

#13 2011-07-08 15:25:18

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Preparaty przywracajÄ…ce fizjologicznÄ… florÄ™ bakteryjnÄ… pochwy!

A ile u nich kosztuje przesyłka?

Offline

 

#14 2011-07-08 17:05:23

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Preparaty przywracajÄ…ce fizjologicznÄ… florÄ™ bakteryjnÄ… pochwy!

To nie jest wysyłka pocztą - zamawiasz do jakiejś swojej okolicznej apteki, która jest związana z doz i tam odbierasz za darmochę. Warto ich przeglądać, trafia się LF za 15 zł, ProUro kiedyś hurtowo nabrałam za 7,50 zł, babci leki na receptę też wychodzą taniej. Jest zakładka "Promocje".

Ecovag dla mnie był mało komfortowy w stosowaniu bo kapsułka jest gigantyczna (w porównaniu do Lactovaginalu czy LF) i, wybaczcie opis, resztki czasem i 3 dni wypływały.

Offline

 

#15 2011-07-08 21:20:23

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Preparaty przywracajÄ…ce fizjologicznÄ… florÄ™ bakteryjnÄ… pochwy!

Offline

 

#16 2011-07-08 23:09:13

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: Preparaty przywracajÄ…ce fizjologicznÄ… florÄ™ bakteryjnÄ… pochwy!

dzisiaj ponownie  w aptece ZIKO kupiÅ‚am GYNO-LACT zapÅ‚aciÅ‚am 17,50 i znowu dostaÅ‚am w prezencie chusteczki intymne. Mnie to odpowiada bo nie ma kapsuÅ‚ki żelowej tylko jest w formie tabletki i nie mam pieczenia po zastosowaniu.
Doustnie stosujÄ™ Trivagin

Offline

 

#17 2011-07-09 23:56:48

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Preparaty przywracajÄ…ce fizjologicznÄ… florÄ™ bakteryjnÄ… pochwy!

Laski, mega dzięki za te wszystkie info smile

Wreszcie się zdecydowałam:

- GynoLact smile

ale... mam małą czutkę, że może nie być tego w aptece, więc wybrałam również - Vitagyn C globulki.

Możliwe, że kupie Vitagyn C, a później będę stosowała profilaktycznie GynoLact!!!


Perkosia, a ty jak stosujesz GynoLact codziennie, czy 1-2 razy w tygodniu?

Offline

 

#18 2011-07-10 00:19:26

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: Preparaty przywracajÄ…ce fizjologicznÄ… florÄ™ bakteryjnÄ… pochwy!

stosowałam na zmianę z cicatridyną w globulkach, teraz stosuję co trzy lub cztery dni.
Jak dla mnie po tylu różnych probiotykach to jest najlepsze, no i to smarowanie linomagiem dla niemowląt z wit A i E.
Ciągle coś się stosuje ale jednak nie mogę dojść do całkowitej normy.

Offline

 

#19 2011-07-11 17:40:00

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Preparaty przywracajÄ…ce fizjologicznÄ… florÄ™ bakteryjnÄ… pochwy!

W mieście powyżej 100 tys mieszkańców o Gyno - Lact można pomarzyć!!!
A Vitagyn C dostałam dopiero w 3 aptece
----------------------------------to jakaś cholerna porażka hmm

Offline

 

#20 2011-07-11 18:48:10

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Preparaty przywracajÄ…ce fizjologicznÄ… florÄ™ bakteryjnÄ… pochwy!

U mnie też szczególnie z nowości mało co jest na stanie, ale zawsze zamawiam i na następny dzień odbieram.

Offline

 

#21 2011-07-11 19:36:00

wiktoria05146
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-22
Posty: 543

Re: Preparaty przywracajÄ…ce fizjologicznÄ… florÄ™ bakteryjnÄ… pochwy!

najlepszy jest floragyn

Offline

 

#22 2011-07-11 21:01:40

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Preparaty przywracajÄ…ce fizjologicznÄ… florÄ™ bakteryjnÄ… pochwy!

MAdzia, mi to wcale nie pasuje tak latać codziennie po aptekach sad i tak mój mąż miał dzisiaj full cierpliwości...

wiktoria myślałam nad floragynem, ale nie było info, że można stosować np. 1-2 razy w tygodniu

Nawe - Vitagyn C - globulki są duuuuże, dla twojej wiadomości, bo ty chyba wolisz małe smile

Offline

 

#23 2011-07-11 21:22:03

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Preparaty przywracajÄ…ce fizjologicznÄ… florÄ™ bakteryjnÄ… pochwy!

Sonja to korzystaj z apteki na doz.pl Zamówisz sobie i dostaniesz powiadomienie kiedy odebrać w aptece.

Offline

 

#24 2011-07-12 12:05:36

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Preparaty przywracajÄ…ce fizjologicznÄ… florÄ™ bakteryjnÄ… pochwy!

Wczoraj się tam zalogowałam, chociaż nie mam jeszcze pojęcia co i jak? ale pewnie doczytam wink

Offline

 

#25 2011-07-12 13:14:45

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Preparaty przywracajÄ…ce fizjologicznÄ… florÄ™ bakteryjnÄ… pochwy!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson