Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2010-07-12 10:13:51

bady
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-07-09
Posty: 16

Re: stwardnienie rozsiane

Redakcjo.na temat zabezpieczeń pci pięknej wiedzą sporo na stronkach dla nurkujących np;
http://www.yellowdiving.pl/de/yellow_she-p_de.html
znajoma przed nadłonowym turlała się na tych przez pół roku,głębsze i większe wycięcie w poduszce ,ale jest to drogie...

Offline

 

#27 2010-11-12 12:11:55

bady
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-07-09
Posty: 16

Re: stwardnienie rozsiane

Hi po upalnym lecie
miałemci dwie małe wpadki z zewnetrznymi.ale opuchlizna ze stóp zeszła naumiałem się skikać po krawężnikach furką(wózkiem)tylko ten tzw balans jeszcze dla mnie ciemna magia.
ale idzie zima ,mrozy czy jakoś się ten worek,dren zabezpiecza przed chłodem?

Offline

 

#28 2010-11-14 19:58:30

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: stwardnienie rozsiane

Redakcjo, możesz napisac więcje o tym panelu onkoneurologicznym? Czy to badanie właśnie może wyłapać SM? Ja słyszałam o neuroimmunologicznym, gdzie bada się przeciwciała przeciw mielinie.

Offline

 

#29 2010-11-14 20:02:04

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: stwardnienie rozsiane

"Mój" jest po prostu bardziej rozszerzony, bo oprócz p/ciał p/mielinowych bada jeszcze kilka.

To może wyłapać SM, aczkolwiek słyszałam od bardzo fachowej specjalistki od SM, że ważniejsze są te p/ciała w płynie mózgowo-rdzeniowym, że zdarzają się przypadki, iż we krwi ich nie ma, a tam są. Więc jeśli masz poważne podejrzenia, tzn. typowe objawy, przy ujemnym obrazie RM głowy i badaniu z krwi, skonsultuj się jednak w kierunku punkcji.

A najpierw zrób sobie u DOBREGO fachowca (bo mało kto potrafi) dobre usg z dopplerem na przepływy tętnic szyjnych. Ja właśnie na to idę, bo sobie uświadomiłam parę rzeczy, a zaburzenia ww. mogą dać objawy neurologiczne takie jak SM czy inne udary, półpaśce itd.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#30 2010-11-15 02:40:17

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: stwardnienie rozsiane

Dziękuję bardzo za odpowiedź. A właśnie miałam sie Ciebie pytać, czy badałas sie w kierunku SM ze względu na swoje liczne dolegliwości.

U mnie w rezonansie głowy wyszła tylko jedna i drobna zmiana w obrazach T2 zależnych i FLAIR, która bardziej wygląda na naczyniową, ponieważ po podaniu kontrastu nie było zadnych zmian patalogicznych.
Niestety nie miaÅ‚am juz tego jak zinterpretowac z neurologiem przed moim wyjazdem z Polski a tutaj na prawde nie mam ochoty, bo tutaj to ozdrowiec mozna ze wszystkiego. WÅ‚aÅ›nie ozdrowili moje serce. Mam niedomykanie zastawki mitralnej II stopnia, miaÅ‚am Å›wieżą dokumentacjÄ™ z Polski, ale tutaj zrobili swoje badania i nieczego nie widzieli i mam  w karcie zapisane, że mam zdrowe serce.
Do tego mam też Raynauda a doczytalam, że to tez może być przy SM i troche sie jednak zaniepokoiłam. I fajnie, że się dowiedziałam o tym panelu z krwi, jak będe w Polsce to na pewno zrobię.
Przepraszam, że w nie swoim wątku.

Offline

 

#31 2011-07-09 18:18:02

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: stwardnienie rozsiane

Wątek jakoś wpadł mi w oko a szukałam o kosmetykach.
W pierwszych postach do Pulkosa - musze sie ustosunkować. Każdy normalny neurolog przy jakichkolwiek drganiach mięsnowych bedzie szukał min SM. Jeśli tego nie zrobi jest do dupy neurologiem.

Troche posiedziałam w temacie, spotkałam się z paroma osobami chorymi i wiem jedno - SM u każdego jest inne. Można pewne objawy wrzucić do wspólnego wora, ale wiekszość nie.


W wiekszości chorych SM na wstępie wali po oczach. Wszelkie nitki, plamki, skaczące żarówki, mroczki, kolorowe mgiełki lub podwójne widzenie (czasowe) sprawdza sie pod kątem SM. Mozna widzieć druk pisany do połowy normalnie, a od połowy podwójnie. Rozmaite smieszne rzeczy dzieją się z oczami. Można miec pole widzenia kątem podwójne a normalnie prosto patrzac - prawidłowo widzieć. Każdy ma inaczej, ja widziałam jakby podświetlony obraz ultrafioletem. Znajomy jadac samochodem widział, nie dwie drogi a cztery. Wszelkie tego typu kwestie powinny być sprawdzone pod kątem stwardnienia.

PÄ™cherz. W pecherzach esemowców jest tak, że mamy kÅ‚opot z opróżnianiem pecherza, gromadzeniem moczu, brakiem korelacji zwieracz-wypieracz - nasze ulubione czyz nie?  Popuszczanie z parcia, nadreaktywnoÅ›c, pecherz leniwy rozciagniÄ™ty, zaleganie lub pecherz za maÅ‚y, czÄ™stomocz, zaleganie. Nietrzymanie zwieraczowe. I do wyboru zbyt niskie ciÅ›nienie lub zbyt wysokie. Fajnie.

Zmeczenie. Stany wyczerpania po odpoczynku. Tak, tak, nic nie robi człowiek a czuje się ni z tego ni z owego jakby tyrał. Takie stany często sa po przegrzaniu. Jestem odwrotna - źle sie czuje gdy podmarznę. Wtedy mam wspomniane tutaj drżenia, drgania. Zawsze myslałam, że każdy tak ma.

Drgania mięśniowe. Zaczęłam ćwiczyć i co? I zobaczyłam, że mam drgania mięśni. Unosząc biodra one drgaja, nie mocno ale jednak. Nigdy tego nie widziałam, no może kiedys po seksie drżały mi nogi smile ale myslałam, że każdy tak ma po/przy wysiłku. Guzik. Cwiczę z taśmami i widzę, jak drgaja mięśnie, nawet przy niewielkim wysiłku. Nigdy tego nie dostrzegałam, nie mam problemu z żadną czynnością, jestem całkiem sprawna.

Ciarki. Ni z gruchy ni z pietruchy mam ciarki. Głupi objaw, który w zasadzie nie przeszkadza ale gęsia skóra tez nie jest miła w upalny dzień. Nie wiem wtedy czy mi gorąco czy mi zimno a pot sie leje z czoła, jest 30 na plusie. Mnie nikt nie pyta jak jest dziś na dworze, bo ja nigdy nie odpowiem. Dla mnie zawsze jest chłodno, chyba, że już naprawde nie ma czym dychać. O, a gdy schylam głowę mam prad do opuszków palców.

Wypisałam objawy powyżej, które wg mnie sa najczęściej bagatelizowane przez ludzi. Sa to najlżejsze objawy. Przeze mnie były olewane długo, zreszta wiecie o tym najlepiej. Uważam dziś, ze zwracanie uwagi na takie objawy nie jest wklepywaniem sobie chorób, ale odpowiednim torem myslenia z którym nalezy cos zrobic. W SM-ie wszystko jest mozliwe.

Offline

 

#32 2011-07-09 19:55:57

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: stwardnienie rozsiane

Jedna uwaga: te oczne sprawy to może być też niedotlenienie siatkówek, często bagatelizowane przez okulistów. Dowiedziałam się o tym od wybitnego specjalisty ze szpitala mon, gdy - nie pierwsza i nie ostatnia - trafiłam z pogłębiającą się utratą wzroku, po dwóch latach uskarżania na opisane przez Ciebie objawy (u mnie największym problemem było pływanie obrazu) i - uważaj! - z remisyjną retinopatią jako skrajny wcześniak, czyli powinnam być pod intensywniejszym nadzorem okulistycznym.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#33 2011-07-09 20:03:31

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: stwardnienie rozsiane

Wiem Karolino. Takie objawy moga być też naczyniowe (w co z kolei ja uwierzyłam u siebie). Mimo wszystko takie sprawy powinno sie sprawdzać zawsze pod kątem SM-u.

Offline

 

#34 2011-07-09 22:11:25

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: stwardnienie rozsiane

Tak, tak, chodzi mi tylko o to, żeby się nie bać od razu, że to SM.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#35 2011-07-10 07:59:08

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: stwardnienie rozsiane

Zgadza się schizować nie trzeba smile ale sprawdzić. W SM czesto też jest spotykany ból oka - tu sprawdzaja czy nie ma zapalenia nerwu, częstego w tej chorobie, czasem sie tak zaczyna

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson