Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2011-07-18 23:06:57

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Pytanie do wszystkich

Biogal to olej z ogórecznika - bez recepty, dość tani, ale on Cię raczej nie wyleczy a jedynie może złagodzić dolegliwości. Może jakbyś napisał skąd jesteś to ktoś by zasugerował jakieś laboratorium.

Offline

 

#27 2011-07-18 23:47:44

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Pytanie do wszystkich

Biogal, Selen z witaminą E i magnez kupisz w każdej aptece bez recepty. Tak jak napisała Nawie, to tylko "wspomagacze" do właściwej terapii ale mogą chociaż trochę złagodzić dolegliwości.

Ja brałam 3 razy po 2 kapsułki Biogalu, Selen 1 tabletkę, magnez 2 dziennie. Ważę 60 kg

A mocz do Wawy możesz właśnie wysłać kurierem

Offline

 

#28 2011-07-19 00:36:45

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Pytanie do wszystkich

Aa, i nie robiło mi się słabo, nie byłam senna itp. Nic mnie nie piekło, szczypało, kłuło, drapało, bolało itp., "tylko" ciągłe parcie na mocz. I to bardzo rzadko było tak, że chciało mi się bardzo sikać, szłam sikać a tam 2 krople albo w ogóle nic. Zawsze miałam czym sikać. A u Ciebie jak jest? to są takie "puste" parcia czy zawsze jest mocz? jest go dużo?

Od czego w ogóle zaczęły się te problemy? kojarzysz konkretną sytuację?

Offline

 

#29 2011-07-19 10:48:27

Bobkins
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-16
Posty: 14

Re: Pytanie do wszystkich

U mnie jest tak że cały czas mam parcie idę sikam od 150 do 250ml (urolog mówi że powinno być co najmiej 400ml ale tak to tylko z rana ) gorzej jest jak gdzieś jadę czy idę do pracy wtedy to jak bym miał pęcherz wielkości orzeszka i się denerwuje więc mam parcie coraz mocniejsze nie mogę iść , jechać gdzieś w długą drogę bo nie usiedzę normalnie (jak narazie zawsze zdążyłem do toalety) aha jak wypije jakiś sok owocowy to wtedy idę siku z6 razy w dużych ilościach urolog mówi że to może być wina owoców bo są moczo pędne ale ja np wypije 1,5litra soku i mam takie parcie jak po 3piwkach normalnie jak przez sitko by przelatywał ten sok jak by nie było żadnego trawienia

Offline

 

#30 2011-07-19 10:54:32

Bobkins
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-16
Posty: 14

Re: Pytanie do wszystkich

A problemy zaczeÅ‚y siÄ™ jak chodziÅ‚em na prawko jechaliÅ›my na jazdy 3h i od samego poczÄ…tku chciaÅ‚o mi siÄ™ siku  i wtedy zaczeÅ‚o siÄ™ w koÅ›ciele 15min siedziaÅ‚em i poczuÅ‚em dziwne parcie poszedÅ‚em siku wracam i znowu wyszedÅ‚em zrobiÅ‚em swoje tylko że tym razem tylko parÄ™ kropel bo już nie byÅ‚o czym ale nadal to dziwne parcie myÅ›laÅ‚em że to ma coÅ› z stresem przez to prawo jazdy ale prawo jazdy zdaÅ‚em a to nie mineÅ‚o .Chce dodac że w tym czasie odbyÅ‚em swój pierwszy stosunek , i korzystaÅ‚em z publicznych toalet które nie wyglÄ…daÅ‚y za fajnie wiÄ™c stres higena albo sexto zrobiÅ‚y

Offline

 

#31 2011-07-19 13:38:31

matushka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-15
Posty: 8

Re: Pytanie do wszystkich

Bobkins a czy badałes sie na obecnosc chlamydii, pytam, bo wspomniales o stosunku. Staraj sie nie chodzic za czesto do toalety i przetrzymywac, wtedy pecherz sie rozciaga i moze wiecej moczu utrzymac. Im czesciej chodzisz do toalety tym mniej pecherz mililitrow moczu utrzyma i bedzie 'wołał' do toalety. I tak w kółko ;(

Offline

 

#32 2011-07-19 13:45:25

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pytanie do wszystkich

I tak, i nie. Przetrzymywanie, gdy jest stan zapalny i podrażnienie nerwów, konczy się pps. Takie rozciągnie sprawdza się tylko wtedy, gdy częstomocz spowodowany jest nadmierną kurczliwością wypieracza, a nie - gdy organizm chce "wyprzeć" to, co powoduje ból, tak okrutnie upraszczając.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#33 2011-07-19 13:53:15

matushka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-15
Posty: 8

Re: Pytanie do wszystkich

Jezeli nie ma bolu to doktor radzil mi nie 'latac' co chwile, wtedy pecherz bedzie rzadziej 'wołał'

Offline

 

#34 2011-07-19 15:20:28

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Pytanie do wszystkich

słabo i sennie robi się dlatego, że:
1------to jest zaatakowanie (także) nerek, a one zarzÄ…dzajÄ… ciÅ›nieniam  krwi,
2-----to jest prawdopodobnie oparte o tło wirusowe , i ten wirus jest wszędzie --organizm jest po prostu chory jak przy grypie (ale bez gorączki).

Bobkins--jeśłi nie uzyskasz w wyniku posiewu istnienia bakterii to lekarz nie da ci recepty na antybiotyk. Więc musisz zrobić taki posiew żeby wyszło.

Offline

 

#35 2011-07-19 22:23:25

Bobkins
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-16
Posty: 14

Re: Pytanie do wszystkich

pulkos i tak się nieraz czuje jak bym był przeziembiony

Offline

 

#36 2011-07-19 23:01:46

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Pytanie do wszystkich

Bobkins, jeżeli Twoimi jedynymi objawami jest częstomocz to witaj w klubie. Mam to samo i też mam 2 dychy.

U mnie wykryto paciorkowca (posiew nasienia), prawdopodobnie zaraziłem się od dziewczyny (seks oralny), jestem na etapie kołowania DOBREGO antybiotyku. (urolog przepisał mi jakieś gówno, które nie penetruje do prostaty)

Offline

 

#37 2011-07-20 00:10:58

dariaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-23
Posty: 122

Re: Pytanie do wszystkich

Bobkins!
Rób jak ci mówi Amidala. Ja w zeszłym roku o tej porze byłam (pewnie) w takim samym stanie jak ty, jak nie gorzej. Parcie na pęcherz dosłownie rozrywało mi pęcherz, więc oprócz parcia był też ogromny ból, no i ciągłe sikanie, co 10-15 min dzień i noc. Także też nie wyobrażałam sobie jak tu gdziekolwiek się ruszyć. Teraz jest już dużo dużo lepiej, chociaż nadal nie jest ok. Pomogły mi w zasadzie podobne leki co Amidali tzn. Anafranil (coś z tej samej grupy co Amitryptylina) i na początku Vesicare (podobne do Driptane), a teraz przerzuciłam się na Driptane (bo tańsze). I co bardzo ważne - ten lek z grupy antydepresantów czyli Amitryptylina i Anafranil musisz pobrać jakiś określony czas, żeby zaczęło działać. Czyli np. u mnie to jakoś po 4 czy 5 tygodniach zaczął działać Anafranil. Także nie zrażać się na początku, że nie ma poprawy, tylko brać systematycznie i będzie poprawa, zapewniam. A na początku trochę ulgę powinno ci przynieść właśnie Vesicare, Driptane albo Ditropan. Tylko nie za duża dawka. Czyli potwierdzam w zasadzie wszystko, co już tu napisała Amidala:)

Offline

 

#38 2011-07-20 10:04:27

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pytanie do wszystkich

Piszecie, ze branie np. Amitryptyliny dobrze działa na parcia. Ale rozumiem, ze tylko hamuje je? Jak przestanie sie brać ten lek, parcia wroca?
Chyba tez sie postaram o recepte na to.
Amidala / Dariaa - przez kogo miałyscie przepisane te antydepresanty?
Amidala - ustapiły ci oba ojawy - parcia i problem z duza iloscia moczu? Tez mam duze parcia i jak sikam to mam wrazenie ze jest tego duzo. No bo ile moze sie uzbierac przez np. 15 minut? A zalegania moczu nie mam.

Offline

 

#39 2011-07-20 10:11:28

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Pytanie do wszystkich

Amidala a jakie miałaś bakterie? Pisałaś, że uważasz że bakterie u Ciebie nie grają roli - czyli co według Ciebie wywoływało u Ciebie częstomocz? smile

----------------------------------------

dariaa, a Ty z czym "walczyłaś"?

Offline

 

#40 2011-07-20 10:54:29

dariaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-23
Posty: 122

Re: Pytanie do wszystkich

Ja walczyłam i nadal walczę z bakteriami. I też nie mogę ich się pozbyć za cholerę. Dlatego mnie tak "uratował" Anafranil, bo mimo że nie rozwiązał problemu to pomógł mi trochę stanąć na nogi, bo byłam wrakiem. Mi przepisał go Urolog we Wrocławiu - Lenartowski. Aha i on mi tłumaczył, że to długi czas trzeba pobrać, ale że jak się już pózniej odstawi to to sikanie ciągłe, już tak nie wróci bo pęcherz się jakby "wytrenuje" przez ten czas brania. Bo ja też tak myślałam, że jak kiedyś to w końcu odstawię to wszystko będzie znów tak samo... Ale ponoć nie...

Offline

 

#41 2011-07-20 11:13:43

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pytanie do wszystkich

Dariaa - pozbyłaś się parcia całkowicie? Mimo, że nadal nie rozwiązałaś swojego problemu, możesz funkcjonować normalnie, dzięki Anafranilowi?
Normalnie, czyli wytrzymywać chociaż 2 godziny bez sikania smile

Tyszek - ja tez podobno nie mam bakterii, a parcia i częstomocz są. Mi urolog mówi,że mam kłopoty z cewką (miałam zwężenie) i to one powodują uczucie, że nawet jak mam 100 ml w pęcherzu, to czuje, że nie wytrzymuje i musze pędzić do łazienki. Tylko w sumie to tłumaczy tylko parcia...

Offline

 

#42 2011-07-20 15:39:26

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Pytanie do wszystkich

Ja pozbyłam się parcia i częstomoczu całkowicie. Czuję się bardzo dobrze. Sikam 6-7, czasem z 8 razy na dobę (w nocy w ogóle się nie budzę). Czasem sikam 2 razy pod rząd krótko po sobie po wypiciu kawy, coli czy kwaśnego soku, ale to raczej normalne jest. Tak jak u Darii - jak odstawiłam Amitryptylinę żadne objawy nie wróciły. Ten lek przepisać może nawet internista, nie jest tak że tylko psychiatra. I jest bardzo tani - parę zł kosztuje opakowanie.

Ja tak naprawdę nie wiem co to u mnie spowodowało. Posiewy w Warszawie robiłam bardzo późno - 9 miesięcy po tym jak zaczęły się objawy. Napiszę potem jakie bakterie wyszły bo muszę poszukać tych wyników:) wtedy wyszły małe ilości, ale może wcześniej było ich więcej? a cystoskopii robionej na początku choroby miałam wyraźnie przekrwioną śluzówkę pęcherza w okolicy trójkąta pęcherza. Posiewy w laboratorium szpitalnym i Diagnostyce pokazywały 10 do 3 bakterii i oczywiście bez oznaczenia. Raz wyszło mi 10 do 4, dostałam o dziwo antybiogram, wtedy wyszedł mi e.fealis, ale chyba za krótko brałam antybiotyk. Więc może miałam jakiegoś wirusa, bo na krótko przed tym jak zaczęły się problemy z pęcherzem miałam bardzo dziwną wysypkę, która zeszłam dopiero po sterydach. Naprawdę nie wiem co to było. Ale wiem co może chociaż złagodzić objawy dlatego Bobkins, zrób jak Ci napisałam:)

Offline

 

#43 2011-07-20 15:47:56

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pytanie do wszystkich

Amidala, a po jakim czasie zauwazylas poprawe przy braniu Amitryptyliny?

Offline

 

#44 2011-07-20 16:32:59

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Pytanie do wszystkich

Jakieś 2-3 tygodnie. Ale zaczęłam brać łącznie z magnezem z witaminą B6 - działa też rozkurczowo i trochę na przewodnictwo nerwowe

Offline

 

#45 2011-07-20 23:51:26

dariaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-23
Posty: 122

Re: Pytanie do wszystkich

Ja się całkiem tego parcia nie pozbyłam, ale jest o niebo lepiej. Jak się wysikam to czuję ulgę, a nie tak jak przedtem, że sikałam i zero ulgi, ciągłe parcie i musiałam biegać naprawdę co parę minut siku. W nocy nie mogłam spać, a w najgorszych fazach nawet po nasennych nie mogłam spać bo pęcherz nie pozwalał. Kilkadziesiąt godzin bez snu to jest coś strasznego (co niektóre osoby stąd wiedzą...). A teraz w dzień chodzę kilkanaście razy, ale mogę wytrzymać tak 1,5 - 2 godziny. W nocy wstaję tak 3-4 razy. Więc to jest ogromna różnica. Tylko, że u mnie to czuję, że nadal bakterie robią swoje. Bo nadal odczuwam lekkie pieczenie i czasem swędzenie, no i zresztą wychodzą mi w posiewach bakterie (kiedyś tylko na Lelka, a teraz to już nawet w najzwyklejszych laboratoriach)

Offline

 

#46 2011-07-28 10:33:30

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pytanie do wszystkich

W przyszłym tygodniu mam wizyte u urologa. Chce z nim pogadac o tych antydepresantach. Ciekawe co mi powie. Bo moze byc tak, ze stwierdzi, ze on nie slyszal o leczeniu pecharza takim typem lekow i utnie temat. Wtedy bede kombinowala z internista albo innym urologiem.
Nadal jednak mam wÄ…tpliwoÅ›ci na temat tego leczenia. Fajnie, ze na niektorych dziala to dobrze i moga funkcjonowac normalnie. To jednak nie jest leczenie docelowe, prawda? Wiadomo, ze jak komus wychodza bakterie, to musi sie probowac ich pozbyc. A co z tymi, ktorym bakerie na chca wyjsc?  Antydepresanty moga zmiejszyc parcie i czÄ™stomocz, ale przyczyna nadal zostaje nieznana...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson