Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-02-18 11:41:02

anka21
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 7

Badanie urodynamiczne

Proszę o podpowiedź, czy można czymś zastąpić to okropne badanie, np.tomografem itp. mam bardzo nieprzyjemne wspomnienia z pierwszego badania i powtórzenie go doprowadza do tego, że nie mogę zdecydować sie na leczenie. Bardzo prosze o pomoc, opłaty za badanie nie grają większej roli, tylko jak się bez tego obyć?

Offline

 

#2 2008-02-18 17:27:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Badanie urodynamiczne

To zależy, jakie masz podejrzenia. Badanie urodynamiczne bada czynność/funkcjonowanie pęcherza i z tego powodu nawet znieczulenia nie wchodzą w grę. O ile wiem, ciężko byłoby wykonać ekwiwalentne, a pozbawione nieprzyjemnych doznań badanie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2008-02-28 20:47:51

lalacruz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-28
Posty: 2

Re: Badanie urodynamiczne

od dwóch lat próbuję dostać się na takie badanie na koszt nfz. ile kosztuje prywatnie?

Offline

 

#4 2008-02-28 23:20:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Badanie urodynamiczne

Mam dane sprzed trzech lat, więc może nieaktualne: samo badanie ok. 150-250 zł plus ok. 50 zł za każdy wycinek. Ale to tylko jeden cennik, może być, że co gabinet, to inny obyczaj. Finansowy.
A skąd jesteś i czemu nie możesz dostać się na badanie z nfz?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2008-03-02 23:31:18

lalacruz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-28
Posty: 2

Re: Badanie urodynamiczne

lubuskie koło Świebodzina
Do 21 r.ż leczyłam się w klinice dziecięcej w Poznaniu.
Pierwszy powód to liczne infekcje,  a drugi to bardzo dÅ‚ugie kolejki. ByÅ‚am w poradni w Zielonej Górze na poczÄ…tku stycznia, dostaÅ‚am skierowanie  na posiew moczu i wyznaczono mi wizytÄ™ na poczÄ…tek maja. Parodia.
Jeśli znowu pojawi się bakteria to wypiszą mi receptę na antybiotyk i wyznaczą wizytę pewnie na sierpień.

Offline

 

#6 2008-03-16 21:47:03

mimi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 411

Re: Badanie urodynamiczne

czy to badanie tylko stwierdza czy pecherz jest nadreaktywny?
jak bylam na usg to facet powiedzial ze najlepiej isc na to badanie cos mi wleja to cos mnie przeczysci jak cos tam bedzie i bedzie wszystko ok
prawda to?

Offline

 

#7 2008-03-16 22:54:57

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Badanie urodynamiczne

stwierdza, czy jest nadreaktywny czy właśnie arefleksyjny, stwierdza pojemność pęcherza, ciśnienie (czy prawidłowe), ntm też może potwierdzić.
Poczytaj sobie na głównej w dziale Badania, tam jest opisane, jak wygląda badanie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2008-11-01 10:47:41

orlana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-07-08
Posty: 6

Re: Badanie urodynamiczne

Czy ktoś mógłby mi pisac jak dokładnie wygląda takie badanie krok po kroku?

Offline

 

#9 2008-11-18 14:33:51

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Badanie urodynamiczne

Właśnie czy ktoś mógłby napisac jak to badanie wygląda krok po kroku? bo ide niedlugo na to badanie i sie cholernie boje..;/

Offline

 

#10 2008-11-18 19:24:30

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Badanie urodynamiczne

I Ty, Brutusie??
Dyć to wszystko w serwisie jest! W "Badaniach"!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2008-11-19 10:39:43

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Badanie urodynamiczne

Tak i ja.  Wiem, że to badanie i nie tylko to badanie opisane jest  w "Badaniach", ale myslaÅ‚am, że napisze osoba, która przeszÅ‚a to badania i napisze tak z bliska jak ono wyglÄ…da... no ale nic.
pozdrawiam

Offline

 

#12 2008-11-19 17:39:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Badanie urodynamiczne

Ale ja je opisałam z perspektywy swojego doświadczenia, z doznań po własnym badaniu dodanych do oficjalnej wiedzy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2009-01-21 15:02:36

Persefona
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-16
Posty: 12

Re: Badanie urodynamiczne

Witajcie

Mam pytanie odnośnie badania urodynamicznego a obecnej infekcji. Na badanie mam się stawić z wynikiem posiewu. Zrobiłam posiew - E.coli 10 do 7 potęgi. Zaczęlam brać antybiotyk. Badanie miałam mieć za tydzień. Szukałam w internecie i pisze, że czynna infekcja jest przeciwskazaniem do badania urodynamicznego. Ale w jednym miejscu przeczytałam, że jak wskazaniem do badania są częste infekcje (a u mnie między innymi tak jest - podejrzenie pęcherza neurogennego), to wtedy można iść z nieprawidłowym posiewem. Jak to jest w praktyce? Czy to zależy od szpitala, czy są jakieś ogólne wytyczne? Jeśli nie można to jaki czas po infekcji można? Zależy mi aby szybko zrobić badania, aby zdążyć przed wizytą u neurologa i neurochirurga (a te mam w drugiej połowie lutego).

Pozdrawiam, Madzia

Offline

 

#14 2009-01-21 17:41:26

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Badanie urodynamiczne

Madziu, ja bym jednak przesunęła termin. 10^7 do regularna, porządna infekcja, a badanie polega na tym, że gmerają Ci, za przeproszeniem, w cewce i odbycie - przy czynnej infekcji masz nieomal murowane rozniesienie zakażenia i najpewniej skończysz też z jakimś stanem zapalnym dróg rodnych. Poza tym urodynamika nie jest tak inwazyjna jak cystoskopia, ale zawsze dochodzi do podrażnień cewki - jeśli w te mikrouszkodzenia wlezą Ci bakterie (a są agresywne, skoro jest ich tyle), możesz długo babrać się z zapaleniem cewki.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#15 2009-01-22 13:54:53

Persefona
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-16
Posty: 12

Re: Badanie urodynamiczne

Offline

 

#16 2011-07-29 12:18:05

czanka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-28
Posty: 4

Re: Badanie urodynamiczne

Mam pytanie, miałam robione badanie urodynamiczne,na wyniku miałam napisane czucie pęcherzowe nieprawidłowe w pełnym zakresie ,czy to znaczy ze bez żadnych innych badań można stwierdzić że mam pęcherz nadreaktywny?

Offline

 

#17 2011-07-29 22:14:37

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Badanie urodynamiczne

Nie. Pęcherz nadreaktywny to skutek, nie przyczyna. Nawet jeśli badania nie wykażą innych przyczyn i zostanie zdiagnozowany OAB idiopatyczny, istnieje szansa, że problem tkwił gdzie indziej (np. niewyłapana gruźlica pęcherza/układu rozrodczego, którą w większości lekarze przeoczają).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#18 2011-07-30 10:06:58

czanka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-28
Posty: 4

Re: Badanie urodynamiczne

Droga Redakcjo dodam jeszcze to że oprócz tego że w w wyniku byÅ‚o napisane czucie pÄ™cherzowe nieprawidÅ‚owe w peÅ‚nym zakresie napisane byÅ‚o także: PÄ™cherz moczowy wypeÅ‚niono 0,9% NaCl do objÄ™toÅ›ci ok 640ml i stwierdzono;prawidÅ‚owÄ… pojemność urodynamicznÄ… pÄ™cherza moczowego w trakcie caÅ‚ego wypeÅ‚niania obecne bolesne parcie na mocz utrudniajÄ…ce badanie.Podczas badania urodynamicznego nie obserwowano nietrzymania moczu podczas próby kaszlowej i próby valsalvy.Mikcja prawidÅ‚owa w UroFlaw. EMG zwieracza o prawidÅ‚owej charakterystyce. A jakie badania moge wykonać aby sprawdzić czy to może gruźlica  pÄ™cherza?

Offline

 

#19 2011-07-30 20:30:01

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Badanie urodynamiczne

Czanka, z tą gruźlicą to był przykład, zacznij od bardziej potrzebnych badań smile. Ale widzisz: pojemność bardzo ładna, brak ntm, przepływ moczu w uroflowmetrii ok (więc jak rozumiem, i rozpoczęcie mikcji ok) i najważniejsze - przewodnictwo nerwowe zwieracza ok. Czyli jeśli masz wszystkie czynnościowe parametry ok, a wypieracz szwankuje i masz nadreaktywność, to na 99% od podrażnionej/zmienionej zapalnie śluzówki z powodu czynnika ją "zapalającego" - zewnętrznego, np. drobnoustrój jakiś, albo wewnętrzpochodnego, np. alergicznego, hormonalnego.

Swoją drogą - opis jakiś z kosmosu - bolesne parcie podczas wypełniania to dowód na coś nie tak ze śluzowką i podstawa do testu Parsonsa (podania do pęcherza chlorku potasu), w celu diagnostyki IC.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson