Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-08-02 22:19:42

Magd
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-31
Posty: 4

Toviaz i Omnic Ocas

Od wczoraj biorę oba leki, choć nie mam dokładnie stwierdzonego nadreaktywnego pęcherza. Jednak po konsultacji z zaprzyjaźnionym urologiem (telefonicznej, gdyż oczekiwanie na wizytę prywatną do urologa czeka się u mnie miesiąc) stwierdził, że jakoś mi trzeba chociaż chwilowo pomóc (brak bólu, ciągłe parcie na pęcherz, częstomocz, uczucie niewypróżnionego do końca pęcherza, delikatne popuszczanie, brak strumienia - kropelkowanie) i kazał wykupić Toviaz i Omnic Ocas.
Poprawa jest delikatna (nie liczyłam na więcej po 2 razach brania), ale po przyjęciu leków (po około godzinie lub dwóch) mój pęcherz zaczyna wariować, że po prostu muszę siusiać co 10-15min (przy czym oddaję dość sporo moczu, co jest znaczną zmianą, wcześniej oddawałam bardzo małe ilości). Dodatkowo odczuwam sporą suchość jamy ustnej, oczu i lekkie osłabienie. Czy to normalne czy raczej powinnam odstawić leki ?
Oczywiście do urologa się wybieram, po długich walkach może się uda jutro lub w piątek.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc !

Offline

 

#2 2011-08-02 23:01:49

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Toviaz i Omnic Ocas

Jeżeli chodzi o Toviaz, to to bardzo częste sikanie dużą ilością moczu to normalny objaw przy tego typu lekach - działających na nadreaktywność pęcherza. Takie leki po prostu bardzo "wyhamowują" pęcherz, na początku mogą powodować trudności z oddawaniem moczu - stąd to kropelkowe sikanie, czasem wręcz zaleganie moczu. Po jakimś czasie organizm się przyzwyczai. A jaką bierzesz dawkę? bo to też może być kwestia za dużej dawki

Offline

 

#3 2011-08-02 23:02:50

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Toviaz i Omnic Ocas

Aa, zapomniałam, ta suchość śluzówek - jamy ustnej, oczu itp. i słabość to bardzo typowe skutki uboczne

Offline

 

#4 2011-08-02 23:41:15

Magd
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-31
Posty: 4

Re: Toviaz i Omnic Ocas

Aktualnie mam dawkÄ™ 4mg.
To troszkę mi ulżyło... Bo oprócz kilkugodzinnych zawirowań przez resztę dnia jest w miarę dobrze.
Mam jeszcze takie pytanie: czy powinnam te leki brać przez długi okres czasu czy próbować je odstawiać ? I czy to, że zanim oddam mocz muszę się bardzo skupić i napiąć to coś dziwnego smile ?

Offline

 

#5 2011-08-03 12:03:33

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Toviaz i Omnic Ocas

To napinanie się przed oddaniem moczu to normalny skutek uboczny przy tych lekach - tak jak pisałam, pęcherz jest jakby "wyhamowany".

Zależy co rozumiesz przez długi okres czasu:) na razie bierz, tylko w małej dawce. Ja nigdy nie brałam Toviazu. Jaka dawka jest zalecana najczęściej? to są tabletki 4mg?

Offline

 

#6 2011-08-03 19:15:41

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Toviaz i Omnic Ocas

toviazu nie znam, brałam vesicare i on włąsnie wyhamowuje pęcherz, tak, ze sie sika mało i strumień miałam , jak to określił urolog " jak dziadek 60letni"i dlatego dostałam omnic ocas, który ma rozluźniac cewkę. i faktycznie rozluźniał, strumień mi sie poprawił po nim, jedynym minusem tego leku było to, ze obniża ciśnienie i występują spadki ciśnienia ortostatycznego, a ja mam b.niskie ciśnienie, więc mi sie nie raz ciemno przed oczami robiło.ale ogolenie lek sobie chwalę.
w tej chwili biorÄ™ cardurÄ™, ale narazie nie jestem zadowolona


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson