Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-08-14 11:17:30

martuńka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-14
Posty: 7

Bardzo proszÄ™ o poradÄ™!!!!

Witam Wszystkich!! Wczorajszą noc spędziłam na przeglądaniu forum, a dzis postanowilam napisac.
Mam 24 lata i od marca borykam sie z problemem pecherza. Zaczelo sie tak: jakos w polowie marca obudzilam sie w nocy na siusiu (nigdy wczesniej nie wstawalam w nocy do toalety) zalatwilam sie i za jakies 3 minuty to samo przy czym do tego bol przy kocowce oddawania moczu i kropelki krwi i tak przez jakies 3 godziny. Rano czym predzej do lekarza rodzinnego mimo ze objawy samoistnie przeszly Pani doktor przepisala antybiotyk i powiedziala ze to zapalenie pecherza. Wybralam antybiotyk i wszystko wydawalo sie byc ok az tu w kwietniu powtórka z rozrywki, bol przy koncu oddawania moczu, kropelki krwi i malutkie skrzepiki oraz okropne parcie na pecherz. Nastepnego dnia znowu biegiem do lekarza, ten przepisal kolejny antybiotyk, urosept i dal skierowanie do urologa. Na wizyte u urologa musialabym czekac ponad miesiac wiec pojechalam prywatnie. Lekarz zrobil usg i wyszlo ok, powiedzial ze bylo to zapalenie pecherza,a ze wczesniej mialam zle dobrane antybiotyki to powracalo. Przepisal zdaje sie monural. Myslalam ze wszystko bedzie juz dobrze a w czerwcu to samo i znowu do lekarza rodzinnego... Znowu antybiotyk, urosept i skierowanie na usg i do urologa. Usg wyszlo ok a dzien przed wizyta u urologa problem z pecherzem i objawy jak wczesniej. Pani doktor powiedziala ze moze to byc kamica moczowodowa i dala skierowanie na posiew, krew, urografie i cystoskopie. Urografie am dopiero 8 wrzesnia... Dzien po wizycie u urologa dalej okropny bol przy koncu mikcji i parcie na pecherz ale juz bez krwi, zaczelo mnie tez bolec z tylu plecow i ciagnelo w dol do pachwiny i podbrzusza. Znowu pobieglam do lekarza i kolejny antybiotyk Palin. A ze ja jestem panikara to wybralam sie jeszcze do jednego z lepszych u mnie lekarzy od chorob wewnetrznych i ten stwierdzil ze moge miec nawracajace krwotoczne zapalenie pecherza, zlecil posiew i przepisal uro vaxom. w czwartek bede miala wyniki z posiewu tylko boje sie ze wyjda falszywe skoro przyjmowalam antybiotyk, z tym ze doktor w skierowaniu na posiew zaznaczyl ze przyjmuje Palin.
Bardzo Was prosze napiszcie czy ktos z Was mial tego typu objawy? Czy ktos z Was mial krwotoczne zapalenie pecherza? Jestem przerazona i okropnie panikuje, dziwie sie ze moj nazeczony jeszcze to wytrzymuje ;)

Offline

 

#2 2011-08-14 12:23:47

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Bardzo proszÄ™ o poradÄ™!!!!

Podaj z jakiego jesteś miasta. Pomoże to innym w ukierunkowaniu cię na badania i lekarza.
Poza monuralem --inne leki jakie brałaś są nic nie warte--napisz jaki był antybiotyk na początku.
Sprawa posiewów-----poczytaj tu na forum na temat posiewu w Warszawie na ul Lelka 26. Ludzie tu przyjeżdzajÄ… z caÅ‚ej Polski żeby mieć wiarygodny wynik (lub wysyÅ‚ajÄ… materiaÅ‚  Pocztexem). Inne laby robiÄ… zwykle źle.
www.badbak.pl
To nie jest nasza reklama-----życie nam pokazało że inne laby kladą lachę na posiewie i nic nie wychodzi.

Nie panikuj--nie ma "krwotocznego" zapalenia (to nie ebola do cholery). Po prostu krew sie pojawia gdy jest zapalenie śluzówki--to normalne i częste.
Przyczyna-----oczywiście bakterie ale prawdopodobnie i wirusy--stąd to się tak wlecze /bez udziału wirusów zwykle mija dość szybko/.
Robienie posiewu w trakcie brania Palinu--bez sensu !!!!!!!!!
Jesłi USG jest dobre to raczej sprawa kamienia odpada.
Nie wiadomo czy nie zaraża cie narzeczony !!!!!!
Czytaj forum tutejsze jeszcze , może lepiej w dzien :-)
Niezależnie od innych leków NATYCHMIAST zacznij działać osłonowo :
witamina A +E
olej z wiesiołka
Pasta Fitolizyna 3 x dziennie małe ilości na ciepłą wodę
2 x dziennie  ćwierć aspiryny C Bayera.
Pij ciepły rumianek.
Jedz siemiÄ™ lniane (zmielone-najwygodniej)
Pamiętaj, że posiewy robimy po 7 (10) dniowej przerwie w braniu antybiotyków.
(zaznaczenie że pacjent brał Palin nie ratuje sytuacji --posiew może wyjść zerowo. Palin nie jest antybiotykiem, działa on na środowisko bakterii i przeszkadza wszystkim bakteriom w rozwoju).
Uro-Vaxom jest szczepionką i też zakłóca posiewy.

Offline

 

#3 2011-08-14 12:50:22

martuńka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-14
Posty: 7

Re: Bardzo proszÄ™ o poradÄ™!!!!

Jestem z Nowego Dworu Gdańskiego. Wszystkie badania laboratoryjne przeprowadzane sa w Elblagu. Teraz znalazlam w necie jakiegos dobrego lekarza urologa dr hab. nauk med. Kazimierz Krajka ktory jest wojewodzkim konsultantem urologicznym. Zastanawiam sie czy pojechac do niego. No i teraz zastanawiam sie tez czy przyjmowac dalej ten uro vaxom bo przed urografia tez musze zrobic posiew i inne badania krwi. Kurde ale ja sie boje.... Takich rzeczy sie naczytalam w internecie ze az glowa boli...

Offline

 

#4 2011-08-14 23:30:20

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Bardzo proszÄ™ o poradÄ™!!!!

Ja tu nie chcę dyrygować sprawą, ale ja bym nie robił urografii teraz.
Po prostu---sÄ… objawy jak piszesz, robiÄ™ USG i jeśłi jest OK , no to przynajmniej ze 2 kuracje antybiotykami bym se walnÄ…Å‚ . Np.-----cipronex przez 2 tygodnie, może Unidox, i jeszcze raz Monural ale 3 saszetki (jedna na 3 dni==co daje  9 dni dziaÅ‚ania.).
I dopiero jak te kuracje nic nie pomogą to robić badania typu urografia.
A tutaj pacjentka ma objawy nawracającego zapalenia , dali jej ======??/////// kuźwa...........Urosept (!!!!) i czekają że przejdzie !!!!!!!!!!!!!!!!!
Oprócz wymienionych antybiotyków, czasem pomaga dłuższa kuracja Augmentinem--to kolejny antybiotyk.
Oczywiscie , najlepiej by byÅ‚o żeby coÅ› wyrosÅ‚o na posiewie i wtedy wybrać antybiotyk z opisu posiewu (z antybiogramu). Pytanie tylko czy coÅ› wyroÅ›nie skoro w wiÄ™kszoÅ›ci wypadków  laboratoria źle robiÄ… !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I pozostaje walenie w ciemno dowolnymi antybiotykami .....
PS. u mnie też chcieli zastosować ten wariant co u ciebie tzn.: Palin a jak nie pomoże to Urowaxom.
Ale ja w końcu brałem Ciprobay a potem Monural i cofneło się o 50% , a dalej to samo wygasa pomalutku.

Offline

 

#5 2011-08-15 11:11:18

martuńka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-14
Posty: 7

Re: Bardzo proszÄ™ o poradÄ™!!!!

Tyle ze mi ciagnie sie to od marca z przerwami i bralam juz wiele antybiotykow i monural tez.
Pulkos a czy Ty tez miales krew w moczu, albo czy znasz kogos kto mial takie objawy?

Offline

 

#6 2011-08-15 12:30:35

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Bardzo proszÄ™ o poradÄ™!!!!

miałem krew w moczu, bardzo dużo i wyraźnie--tak zwykle jest na początku zapalenia.
U innych userów zwykle też była--piszą o tym.
To tak jest gdy na samym początku pękają naczynia w nabłonku wskutek zapalenia (pęcherz i cewka).Potem są tylko w moczu erytrocyty wzmożone--w tym świeże a więc nadal jest krwawienie--nawet i przez rok.Tyle że mniej i nie jest to widoczne gołym okiem już.
Ja widzę że ty sie przestraszyłaś tego objawu i naczytałaś cudów w internecie.
Trzyma cię od marca ? No to bardzo krótko !!!!
Jak by to było od marca 2006 roku to może i warto by coś pokombinować.........Ty popatrz tu na forum ile lat ludzie to mają i ich "trzyma".

PS. pamiętaj o konieczności przebadania partnera. On może być nosicielem jakiejś bakterii.
I myśl o przesłaniu materiału do badań na Lelka 26 w Warszawie. Masz telefon na ich stronie www, więc dzwoń i sie pytaj jak to robić.

Offline

 

#7 2011-08-15 12:52:27

Laura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-02
Posty: 204

Re: Bardzo proszÄ™ o poradÄ™!!!!

Martunka oboje  z partnerem na badania w kierunku bakterii atypowych czyli: chlamydia, ureaplazma i mykoplazma.
Oczywiscie rowniez posiewy w kierunku bakterii typowych w dobrym laboratorium.
Wedlug mnie zarazacie sie wzajemnie, jesli partner nie leczyl sie z Toba to Cie prawdopodbnie czyms zaraza.

Offline

 

#8 2011-08-15 17:55:02

martuńka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-14
Posty: 7

Re: Bardzo proszÄ™ o poradÄ™!!!!

Bardzo Wam dziekuje za rady.
Pulkos masz absolutna racje, jestem przerazona ta krwia przez to czego naczytalam sie w necie...
Tak mysle ze poczekam spokojnie na wyniki tych posiewow i na urografie i cystoskopie. No i pomysle nad przeslaniem moczu do badania do Warszawy ale chyba bede musiala przestac brac ten uro vaxom zeby posiew wyszedl wiarygodnie.

Offline

 

#9 2011-08-16 00:39:42

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Bardzo proszÄ™ o poradÄ™!!!!

Ale kolejność logiczna byłaby taka, że najpierw posiewy (na Lelka 26 w Warszawie) a potem reszta.
Zwłaszcza cystoskopia jest niedobrą rzeczą, bo robienie jej gdy pacjent ma full infekcję potrafi DOKAZIĆ jeszcze bardziej . Poza tym--po cholerę cystoskopia jeżeli jest całe ZOO bakterii ????????
To badanie to jak strzelanie z armaty do mrówki--szkoda mrówki !!!!! To ważne badanie ale nie tak od razu......

Offline

 

#10 2011-08-16 00:59:42

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Bardzo proszÄ™ o poradÄ™!!!!

I tu - jak rzadko wink - zgadzam się z Pulkosem w pełni.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2011-08-17 16:01:43

martuńka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-14
Posty: 7

Re: Bardzo proszÄ™ o poradÄ™!!!!

Witam Was! Posiew wyszedl jalowy ale to bylo do przewidzenia. Wczoraj bylam prywatnie u mojej urolog i zdecydowala ze 1ego wrzesnia cystoskopia. Przepisala mi Nolicin i mam brac po pol tabletki na noc.
Bardzo sie boje co wyjdzie na tej cystoskopii:(

Offline

 

#12 2011-09-03 20:29:35

martuńka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-14
Posty: 7

Re: Bardzo proszÄ™ o poradÄ™!!!!

Witam! W czwartek (1.09.2011r) miałam robioną cystoskopię. Wynik ok bo p. doktor nic nie znalazła. Bardzo się bałam tego badania, wyniku i tego, że będzie bolało. Opiszę jak to u mnie wyglądało to może komuś się przyda.
Więc po przybyciu do szpitala zostałam skierowana do pokoju zabiegowego. Rozebrałam się od pasa w dól i położyłam się na fotelu takim jak u ginekologa. Pani doktor posmarowała mnie żelem znieczulającym (który nic nie daje) i zaczęła wprowadzać jakąś rurkę do mojej cewki moczowej, przez chwilkę bardzo szczypało ale dało się wytrzymać. Później przez ta rurkę został wprowadzony cystoskop i to już w ogóle nie bolało, odczuwałam tylko taki dyskomfort. Badanie trwało jakieś 10minut. Doktor powiedziała, że przede wszystkim szuka guzów ale na szczęście nic nie znalazłasmile Po badaniu ubrałam się i do domu. Dostałam jeszcze receptę na nolicin. Cieszyłam się, że nic mnie nie boli ale moja radość nie trwała długo. Po powrocie do domu udałam się do toalety na siusiu i tam przeżyłam koszmar... Przy oddawaniu moczu straszny ból, taki, że zaczęłam krzyczeć no i oczywiście sikałam prawie samą krwią. Tak do końca dnia. Wieczorem było już mniej krwi. Następnego dnia bolało mnie już troszkę ale tylko po wysiusianiu się, nie siusiałam już krwią ale papier toaletowy był jeszcze różowy. Dziś tak jak wczoraj delikatnie kłuje mnie kiedy już się załatwie i czasami papier toaletowy jest jeszcze różowy od krwi. Czytałam, że takie objawy są normalne i mam nadzieję, że do poniedziałku mi przejdzie. Tyle o cystoskopii. Za kilka dni bo 8mego września czeka mnie jeszcze urografia. Zrobiłam jeszcze test na chlamydię trachomatis wczesną i późną, wyniki mają być za 10 dni roboczych. Mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni w niedługim czasie bo chciałabym wiedzieć co mi dolegało bądź co mi dolega i jak to leczyć....

Offline

 

#13 2011-09-03 22:12:24

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Bardzo proszÄ™ o poradÄ™!!!!

Co masz w opisie? Miałaś wycinki?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#14 2011-09-03 22:28:59

martuńka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-14
Posty: 7

Re: Bardzo proszÄ™ o poradÄ™!!!!

Wycinków nie miałam Tak mi się wydaje bo chyba zostałabym o tym poinformowana. Opis będę miała w poniedziałek. Pani doktor powiedziała mi tylko że wszystko jest w porządku i niczego nie znalazła. Mówiła coś tylko że ciężko było jej dostać się do pęcherza, że ciasno i coś o ściance cewki moczowej, jakieś żyłki czy coś. Nie zrozumiałam jej dobrze, a nie mogłam z nią porozmawiać bo trochę się śpieszyła i mówiła że porozmawiamy jak przyjadę po opis.

Offline

 

#15 2011-09-04 00:40:25

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Bardzo proszÄ™ o poradÄ™!!!!

A. Czyli jednak nie jest dobrze.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson