Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#126 2011-07-10 20:16:07

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: mój przypadek....

Ja też raczej odczuwam lekką poprawę podczas okresu, co zdziwiło mojego ginekologa nawet.

Offline

 

#127 2011-07-10 22:54:11

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: mój przypadek....

A jak u Was z hormonami?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#128 2011-07-10 23:24:55

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: mój przypadek....

Ja nie miałam nigdy badanych hormonów. Zastanawiałam się nad tym, ale to chyba droga zabawa, a na NFZ znowu nie jest tak łatwo (wie ktoś jaki to przypuszczalnie koszt tak na marginesie?). Podobno wiele zależy też od ilości posiadanych receptorów jakie wyłapują dany hormon, a tego się nie bada (chyba?).

Offline

 

#129 2011-07-10 23:59:00

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: mój przypadek....

hormon to ok. 20-25 zł/sztuka, robisz bodaj 6 (w pakietach wychodzi taniej). Fakt, mnie też dr mówił dawniej, że poprawny wynik nie oznacza, że jest ok, bo jest ta kwestia receptorów... ale gdyby miało wyjść coś nie tak już na poziomie poziomu smile, to może warto? Zwłaszcza że nigdy ich nie miałaś robionych.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#130 2011-07-11 10:13:17

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: mój przypadek....

Eee, no to +/- 200 zł to jeszcze nie jest tragedia - nie wiem czemu, ale żyłam w przeświadczeniu, że to są o wiele większe koszty. smile Tylko teraz musiałabym się dowiedzieć po kolei co i kiedy się robi, bo to chyba nie można tak o pójść byle którego dnia?

Offline

 

#131 2011-07-11 14:35:10

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: mój przypadek....

Wrocławianko jeśli stosujesz Oekolp to się wstrzymaj z badaniami, i nie odczujesz poprawy to sądzę, że dopiero wtedy warto. I oczywiście jest schemat według którego robi się badania, mi wyszły ok ale Dr. B. stwierdził właśnie, że wyniki wynikami a jeśli Ovestin pomaga to widać tego estriolu musi brakować.

Offline

 

#132 2011-07-11 14:36:10

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: mój przypadek....

tam gdzie i miało być jeśli smile

Offline

 

#133 2011-07-11 16:25:43

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: mój przypadek....

Byłam u rodzinnego i się dowiedziałam, że po amitryptylinę mogę się udać do seksuologa lub psychiatry! Nie pomogły tłumaczenia, że już wszystkie badania robiłam i nic nie pomaga i walczę z tym od kilkunastu lat....

Offline

 

#134 2011-07-11 16:46:47

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: mój przypadek....

Zmień lekarza. Mi amitryptylinę przepisywał bez problemu lekarz rodzinny

Offline

 

#135 2011-07-11 19:01:17

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: mój przypadek....

tak właśnie zrobię...

Offline

 

#136 2011-07-12 18:51:36

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: mój przypadek....

polska służba zdrowia mnie roz*****, dostałam skierowanie do reumatologa- termin na 13.12... i do ortopedy- termin- 4.11. Pacjencie lecz się sam a najlepiej zejdź z tego świata i nie obciążaj NFZ!!!

Offline

 

#137 2011-08-16 13:46:54

Laura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-02
Posty: 204

Re: mój przypadek....

Hej Olka
Zagladasz tu jeszcze?
Przeczytalam Twoj temat i mam takie spostrzezenia.
To na co cierpisz to tzw "choroba nocy poslubnej" jest sporo na ten temat w necie.
Czesc kobiet tak ma , niestety nie ma na to jakiegos jednoznacznego lekarstwa...ale mozna sobie troche pomoc.
Ja tez tak miewam....stad znam pare metod.

1.Musisz koniecznie uzywac jakichs lubrykantow...tutaj tez jest pole do popisu bo mozesz byc uczulona ale wowczas raczej reakcja nie bedzie z pecherza...nie moze byc tak ze masz problem z wprowadzeniem czlonka bo wowczas czlonek mocno ociera wejscie do pochwy oraz ujscie cewki moczowej co powoduje otarcia naskorka ...a co za tym idzie....namnazanie sie bakterii... dlatego nie masz zaraz reakcji po seksie tylko za jakis czas.Otarty naskorek jest doskonala pozywka dla wszystkich drobnoustrojow.A wiec bezwzglednie duuuuuuuuuzo sliskiego podkladu.

2.nie wiem jak sie kochasz ale musisz stosowac pozycje ktore nie beda tak mocno podrazniac, ocierac , pobudzac ujscia cewki, mnie urolog powiedziala ze raczej pozycje od tylu nalez stosowac, wszzelkie klasyczne pozycje sa bardzo zle bo mocno uciskaja to wrazliwe miejsce i ocieraja doprowadzajac do szybkiego namnazania bakterii i wedrowki ich szybko do pecherza.

3.zaraz po stosunku co juz pewnie wiesz, sikanie, mycie, oraz profilaktycznie przez dwa dni furagin

4.codziennie zurawina w postaci tabletek albo jakiejkolwiek, plus witamina c 1000

5.pewnie do tego wszelkie dousten probiotyki na odbudowe flory bakteryjnej

6.nie unikanie seksu


ta choroba dlatego nazywa sie choroba poslubnej nocy bo teortycznie dochodzi wtedy do intesywnego i dlugiego seksu, ktory doprowadza do infekcji, wedlug mnie przez scieranie naskorka.
czesc kobiet jest tak zbudowana ze ma dosc krotka cewke i wtedy latwiej o wszelkie zakazenia
u mnie gdy kocham sie krotko i szybko z odpowiednim "poslizgiem" nie mam zadnych problemow, jesli jednak jestem obtarta albo przez dlugi seks albo przez brak nawilzenia od razu mialam klopoty, ja wproawdzilam zmiany i jest znacznie lepiej
pozdrawiam
Laura

Offline

 

#138 2011-08-16 13:48:44

Laura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-02
Posty: 204

Re: mój przypadek....

jeszcze jedno...jako lubrykant bardzo dobry jest olej winogornowy....taki spozywczy...sprobuj, polecam

Offline

 

#139 2011-08-17 19:05:04

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: mój przypadek....

hej Laura! ten olej to doustnie? wink
otóż ostatnio 2 razy (co 2 dni) i zero bólu... smile siku przed i po, po VitagynC no i oczywiście furagin i spokój smile
Ale... biorę też od 2 tygodni amitryptylinę i może to jej zasługa? smile

Offline

 

#140 2011-08-17 19:06:17

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: mój przypadek....

aaaa... ja jestem juz 9 lat po ślubie....

Offline

 

#141 2011-08-18 16:58:59

Laura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-02
Posty: 204

Re: mój przypadek....

hehehe ten olej stosuje sie " dowcipnie" jest neutralny i czesto stosuja go masazysci......do intymnych czesci ciala wink wiec przypuszczam ze zostal przetestowany jako njamniej uczulajacy.

fajnie ze jest lepiej bo takie zycie to udreka jak sie ciagle choruje a dodatkowo nie mozna korzystac z urokow zycia....
pozdrawiam

Offline

 

#142 2011-08-18 18:46:35

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: mój przypadek....

Offline

 

#143 2011-08-18 19:13:40

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: mój przypadek....

Sonja, a można na nim smażyć? Bo niektórych olejów nie można podgrzewać, są wtedy rakotwórcze.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#144 2011-08-18 21:06:48

Laura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-02
Posty: 204

Re: mój przypadek....

Redakcjo zdecydowanie mozna, a kotlety schabowe usmazone na nim sa najlepsze na swiecie !

Rownie dobry na "nim" jest seks hahaha, olej z pestek winogron jest stosowany w masazach erotycznych punktu G, na necie sa filmiki na ten temat.
Nie jest to moj wymysl, sprobowalam bo wiele lubrykantow na mnie zle dzialalo a olej z pestek jest rewelacyjny.

Offline

 

#145 2011-08-18 22:15:52

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: mój przypadek....

Offline

 

#146 2011-11-04 18:28:21

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: mój przypadek....

wróciłam po krótkim niebycie i niestety ani Urovaxom ani amitryptylina nie pomogły... rozkładam już ręce..

Offline

 

#147 2011-11-04 21:49:47

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: mój przypadek....

A ile brałaś amitryptylinę i w jakiej dawce?

Offline

 

#148 2011-11-04 22:07:08

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: mój przypadek....

biorę od sierpnia... dobrze się stało bo akurat wysypało mi się życie zawodowe i prywatne a to też jest antydepresant i pewnie mi pomogło ale nie tak jak oczekiwałam tzn nie na moje dolegliwości ale na stan psychy... stanęłam już na nogi, przeprowadziłam się do Wawy, pracuję, mąż tylko formalnie jest jeszcze mężem ale bóle cewki jak były tak są...biorę dalej 1 tabl. na noc w dawce 25mg. Na początku powodowała u mnie senność ale objaw ten ustąpił. Budzę się rano i po porannym oddaniu moczu lekko boli mnie cewka- po kilkunastu minutach ból znika ale sama myśl o sexie mnie osłabia pomimo, że i tak w najbliższym czasie nie planuję takowych kontaktów to i tak chce w końcu być normalną kobietą i żyć jak normalna kobieta...

Offline

 

#149 2011-11-05 00:18:09

motyl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-04
Posty: 11

Re: mój przypadek....

Ciesze siÄ™ ze odnalazlam ten portal bo Olu mam ten sam problem: cyt,, miewam dolegliwoÅ›ci podobne do zaplenia pÄ™cherza lub cewki- czasem ból jest nie do wytrzymania, czasem delikatnie mi o sobie przypomina. Zaczyna siÄ™ zwykle dzieÅ„/dwa lub 3 dni po stosunku( u mnie jest to bez wzglÄ™du na aktywnoÅ›c seksualna - czyli codziennie) i trwa np 2- 1  godziny po czym znika jak rÄ™kÄ… odjÄ…Å‚ aby powrócić nazajutrz lub zrobić sobie jeden dzieÅ„ przerwy i znowu to samo. Ból nie jest ciÄ…gÅ‚y-  godziny potem dzieÅ„ spokoju i znowu ból i znowu spokój..  i tak w kółko  caÅ‚y czas od 4 lat. ZrobiÅ‚am już wszelkie możliwe badania''
męcze się od 4 lat , od marca do licpa meczyłam sie z ( i mecze nadal z reakrtywnym zapaleniem stawów - uważam że własnie ciagły taki stan pęcherza spowodowal ze organizm niedal rad sie bronic i poszlo wszystko w stawy-zreszta przyczyna seronegatywnego zapalenia jest zaplaenie pecherza . 2 mieisace temu mialam ponownie krwiomocz.
Zaczęlam dociekać co i jak i dlaczeog sama , bo lekarze ginekologdz internisci dawali mi do zrozumienia ze chyba wymyślam,
Zrobilam posiew z pochwy bo wczesniej mialam dodatkowo zapalenia pochwy- wiec myslalam od tego ten pęcherz- wyszly citobakter freundi ,paciorkowiec i gronkowiec, wybralam amntyviotyki , biseptol pomogl na 2 tyg. wiec myslaalm ze od tych bakteri . Ael prpblem nie minąl , pochwa czysta a ja nadal mam objawy te ktore opisujesz.
Bylsm u urologa - badabnie ogolne- dosc liczne bakterie ,i leukocyty - ale jak zawsze( badania robie od 3 lat wyniki takie same ale co śmmiesznie Ob norma , CRP norma) , posiew -ujemny! usg jamy brzusznej - ok, ginekologicznie ok.
ostatnio czyje w prawym dolnym ,,rogu '' brzucha taka gulke - ale usg wykluczylo jakies zmiany, moze to podloze somatyczne-pomyśłałam.
Już nie mam sily trwa to 4 lata, ciagle jakies badania i nic nie wychodzi, sama sie zastanawiam czy to moze ja zaczynam naprawde wymyśłać. Sex- nie jestem w związku więc zdarza sie to żadko ale jak już dochodzi do wspólżycia jestem przerażona ,że zaraz zacznie się wlaśnie takie intensywne ale którkie zaplenie- to nie mam ochoty na cokolwiek.
Czytam i tutaj osoby maja ten sam provlem i nikt nie może pomóc - globalny problem o tym samym temacie a nie ma rozwiązania i konkretnej odpowiedzi.
chyba ze provblem tkwi w sklonnosci do tworzenia się torbieli na jajnikach,i od ego zapalenie idzie na pęcherz ?
biorę wszstkie możliwości. wbralam wszystkie leki , moze jest jakas szczepionka na pęcherz.Pomocy

Offline

 

#150 2011-11-05 09:59:50

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: mój przypadek....

Motylku ja już męczę się od kilkunastu lat. Nie ma reguły, że po każdym sexie... bywa, że nic się nie dzieje więc nie wiem skąd to i co to... chyba nie ma już dla mnie ratunku- brałam autoszczepionke, urovaxom, amitryptyline, robiłąm setki badań no może oprócz uro i myco ale to wkrótce uzupełnię chociaż wątpię, że cokolwiek wyjdzie...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson