Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-11-09 00:40:01

anna12345
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-09
Posty: 4

ból- pęcherz, drogi płciowe

Witam, mam 20 lat, z moim problemem borykam siÄ™ już od 1,5 roku. Nie jestem zwolenniczkÄ… “chodzenia po lekarzach”, chociaż z tym musiaÅ‚am coÅ› zrobić i odwiedziÅ‚am kilku.. rezultatów zero. Mianowicie nie mogÄ™ dokÅ‚adnie sprecyzować bólu, czy to jest pÄ™cherz moczowy, czy może coÅ› z ukÅ‚adem pÅ‚ciowym. Ból jest tak niesamowity, że czasami siÄ™ skrÄ™cam, nasila siÄ™ nie regularnie.. ale najgorsze jest to, że bardzo czÄ™sto. Bywa tak że mÄ™czÄ™ siÄ™ przez tydzieÅ„ raz w miesiÄ…cu. ZauważyÅ‚am, że czÄ™sto przed miesiÄ…czkÄ….. ale nie zawsze. Ból jest ciÄ…gÅ‚y.. kiedy leże, siedzÄ™, oddaje mocz..WystÄ™puje uczucie parcia, bez pieczenia.. najgorszy jest jednak ten ciÄ…gÅ‚y ból.. pÄ™cherza.. i dróg pÅ‚ciowych. O stosunku w tym czasie nie ma mowy.. to tylko “narusza i uaktywnia” ból. Tabletki które braÅ‚am zaczynajÄ… siÄ™ od furaginów uroseptów, globulek dopochwowych po antybiotyki i nawet ziółka od bonifratów…Czy ktoÅ› ma podobny problem?.. ProszÄ™ o pomoc:(

Offline

 

#2 2011-11-09 08:40:26

Laura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-02
Posty: 204

Re: ból- pęcherz, drogi płciowe

a robilas badania ogolne moczu w okresie gdy mialas bol?
jakie w ogole robilas badania?
usg jamy brzusznej?

Offline

 

#3 2011-11-09 13:04:01

anna12345
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-09
Posty: 4

Re: ból- pęcherz, drogi płciowe

Badania ogólne moczu przez jakiś czas robiłam regularnie .. zawsze wychodziło że mam liczne bakterie, ale o żadnym zapaleniu pęcherza nikt konkretnie mi nie powiedział. Robiłąm także posiew moczu, wynik wyszedł ujemny ilosc bakterii<10^3 w 1ml moczu - to bylo robione w marcu tego roku. Usg jamy brzusznej we wrzesniu wykazało ze watroba ok pęcherzyk żólciowy hipotoniczny, drogi żół. nie poszerzone trzustka śledziona aorta nerki w porzadku. Nie stwierdzono kamicy ani zastoju. Widoczne były tylko pojedyncze drobne hyperechogeczne ognisko w obu nerkach. pęcherz mocz dobrze wypełniony głądki, narząd rodny gładki w normie i w sumie tyle z usg. Robiłam też badania krwi na wykazanie chlamydii, ale nie mialam ani nie mam tej bakterii. Dalej jestem w kropce, może jakiś pomysł?

Offline

 

#4 2011-11-09 18:11:29

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: ból- pęcherz, drogi płciowe

pomysł jest oczywisty---źle zrobiony posiew z moczu.
Wejdź na
www.badbak.pl
oraz skorzystaj tu z wyszukiwarki i poczytaj na hasło :Lelka 26.

Offline

 

#5 2011-11-09 20:35:46

motyl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-04
Posty: 11

Re: ból- pęcherz, drogi płciowe

ale ja np tez mam zawsze liczne bakterie w moczu badaniu ogolnym , posiwe wyszedl ujemn - wynik taki jak opisany wyzej , usg tez super

Offline

 

#6 2011-11-09 21:16:04

Laura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-02
Posty: 204

Re: ból- pęcherz, drogi płciowe

anna1234 oprocz chlamydii jest jeszcze ureaplasma i mykoplasma ktore czesto wywoluja zakazenia pecherza, i to co piszesz to wskazuje ze jestes typowa kandydatka do badania w tym kierunku......oczywiscie posiewy moczu mozesz powtarzac ale te bakterei nie wyjda w zadnym posiewie....najlepiej zrobic oczywiscie badanie z krwi....

motylek ty tez powinnas bezwzglednie przebadac sie pod katem chlamydii urea i mykoplasmy....

Offline

 

#7 2011-11-09 21:30:18

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: ból- pęcherz, drogi płciowe

ale normalne bakterie są bo w posiewie wyszły 10^3 i jak są objawy to leczymy, dlaczego to jest bagatelizowane, a potem robić dalsze badania

Offline

 

#8 2011-11-09 23:38:22

anna12345
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-09
Posty: 4

Re: ból- pęcherz, drogi płciowe

Czyli sugerujecie, że jednak bakterie a nic z drogami rodnymi? Nie wykluczyłam tego, że właśnie przez bakterie w pęcherzu ten ból udziela się w miejscach intymnych. Na pewno zrobię badania Lauro takie jak mi doradzasz. Jakaś przyczyna tego bólu musi być i to jeszcze tak nagminnie powtarzającego się. Przypomniałam jeszcze sobie, że z takimi wynikami posiewu poszlam do ogólnego lekarza i nie stwierdził nic niepokojącego dziejącego się w moim pęcherzu. Pamiętam, że brałam jakieś antybiotyki na pęcherz ale to było dawno i nie zdały egzaminu.. Tak bardzo chciałabym w końcu wykryć przyczynę tego wszystkiego.. przynajmniej miałabym czarno na białym z czym mam do czynienia i skupić się na tej jednej rzeczy.

Offline

 

#9 2011-11-10 08:35:04

Laura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-02
Posty: 204

Re: ból- pęcherz, drogi płciowe

anna1234 wszystko jest mozliwe, urea i myko to tak na prawde bakterie przenoszone droga plciowa i atakuja zarowno narzady kobiece jak i pecherz...

Twoje bole sa dosc dziwne , i pewnie mozliwosci badania siebie masz jeszcze niewyczerpane, fakt jest taki ze trudno dojsc do tego co boli ....czy to jest pecherz czy sprawy kobiece, ja myslalam tez ze bola mnie przydatki a potem sie okazalo ze jednak to byl pecherz.

Robilas cytologie? to badanie tez wiele mowi o stanie w szyjce macicy, najlepiej gdyby oceniali ta metoda Berthesan czy jakos tak....w kazdym razie taka cytologia opisowa.

Twoj bol pojawia sie tylko raz w miesiacu? i przez pozostale 3 tygodnie nic cie nie boli?
Boli w kilka dni po seksie?zaraz po seksie , czy nie ma znaczenia?
A moze masz tez problemy jelitowe? zaparcia, rozwolnienia , sluz w kale?Moze kojarzysz bole z jakims charakterystycznym jedzeniem? alkohol, slodycze itp...

Jak miesiaczki? sa bolesne ? jak jajeczkowania?

Mozliwosci szukania jest wiele....my zaczynamy od tych podstawowoych,bo prawidlowe posiewy moczu + bakterie atypowe to wlasciwie abc zapalen pecherza, oczywiscie przy zalozeniu ze masz prawidlowe usg.
Najleppiej robic wszelkie badania w trakcie bolu, co do urea i myko powinnas je tez zrobic z krwi..to niestety jest dosc trudne bo wlasciwie , tutaj na forum znamy tylko jednego lekarza ktory robi takie badania w calej Polsce, dziewczyny wysylaja do niego krew .

Jak robilas badania moczu jakie mialas leukocyty?
W badaniach oglnch mialas liczne baktrie?

Offline

 

#10 2011-11-10 15:03:12

anna12345
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-09
Posty: 4

Re: ból- pęcherz, drogi płciowe

Jeśli chodzi o cytologię właśnie zamierzam zrobić. Ból rozkłada się po całym miesiącu, mam takie napady, potrafi boleć przez 3 dni co tydzień co 2 tyg. czasami bywa tak, że mam taki maraton bólu trwa tydzień, bywało rówznież tak że bolało przez tydzień a pózniej miesiać przerwy, naprawde w tym przypadku nie potrafię stwierdzić przez co może się tak uaktywniać, bo jest tak nieregularny.Jeśli chodzi o stosunek płciowy to w trakcie potrafi mnie rozboleć i później to już wiadomo... Misiączkuje regularnie, średnio boleśnie, wcześniej zauważałam, że własnie ból nasilał się przez miesiączką, ale później nie było to nic z tym związanego. Na pewno nie zaczyna boleć po jedzeniu czy alkoholu raczej przy zwykłych czynnościach typu poranne wstawanie z łóżka, czy nawet jazda samochodem. Jeśli chodzi o badania ogólne moczu tam gdzie jest napisane'składniki mineralne' miałam liczne bakterie, obfity śluz i poj komórki drożdży?. Leukocyty - ostatnio 4-7

Offline

 

#11 2011-11-11 00:12:06

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: ból- pęcherz, drogi płciowe

Obywatele--ale musi być logiczna kolejność badań,
NAJPIERW robimy WIARYGODNE =DOBRZE WYKONANE posiewy na normalne bakterie.
Zwykle coÅ› wyrasta, wiec stosujemy antybiotyki wg antybiogramu.
Jeśłi to nic nie daje po kilku miesiacach--robimy badania krwi oraz(lub) wymazy pod kątem Urea, myko, ,-plasma.
Dopiero wtedy. !!!!!
Na forum ostatnio zrobiło się głośno o bakteriach atypowych i może słusznie, ale podstawą zakażeń urologicznych są bakterie TYPOWE (statystycznie) i dlatego taka kolejnośc a nie inna.

Offline

 

#12 2011-11-11 11:43:11

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: ból- pęcherz, drogi płciowe

To oczywiste. Ale trzeba pokazać, że na bakteriach świat się nie kończy i żeby pacjent nie dał sobie wcisnąć kitu.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson