Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-09-24 14:38:25

Witori33k
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-24
Posty: 1

Ból pęcherza, a wyniki dobre.

Witam przychodzę do was z doradzeniem się co mam zrobić w swojej sytuacji.
Dokładnie co miesiąc powraca mi zapalenie pęcherza(oddawanie moczu,ból, krwawienie przy oddawaniu moczu). Czuję się przez to jak weteranka tej przypadłości. Co ciekawe miałam niedawno robione USG pęcherza i całej okolicy brzucha, nerki etc. Wyniki wyszły w porządku, pęcherz taki jak powinien być, jedynie miałam na wyniku napisane, że mam miernie powiększoną prawą nerkę.
2 dni temu miałam robiony posiew i ogólne badanie moczu - żadnych bakterii, posiew ujemny. Zauważyłam, dość istotną rzecz, że ból pojawia się po stosunku, nie zawsze, ale większość powrotów następuje dzień po seksie. Wykluczam bakterie od partnera bo stosujemy prezerwatywy.
CzytaÅ‚am już dużo, o przypadÅ‚oÅ›ci miesiÄ…ca miodowego etc. Stosuje siÄ™ do oddwanania moczu przed  i po stosunku, ciepÅ‚ym ubieraniu siÄ™ itp. lecz to nic nie pomaga. Co powinnam dalej robić? bo to już robi siÄ™ mÄ™czÄ…ce, a po każdym upÅ‚ywajÄ…cym miesiÄ…cu myÅ›le sobie, że 'dawno' nie miaÅ‚am problemy z pÄ™cherzem, a później jak w zegarku wraca za bliski czas. Powinnam siÄ™ udać go urologa czy ginekologa(skoro po stosunku) ?

Pozdrawiam serdecznie.

Offline

 

#2 2011-09-24 15:28:38

Laura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-02
Posty: 204

Re: Ból pęcherza, a wyniki dobre.

Wedlug mnie powinnas isc zrobic sobie biocenoze pochwy, czyli sprawdzic czy nie masz tam jakichs bakterii, biocenoza juz cos powie jaki masz ogolny stan ginekologiczny, wiekoszosc z nas miala podobne objawy jak Ty, nawracajace zapalenia pecherza po stosunku , to typowe dla zakazen bakteryjnych.
Tym bardziej ze badania moczu masz ujemne.Wazne jest tez robic badania moczu w momencie wystepowania objawow! nie wtedy gdy czujemy sie dobrze.
Jak mialas z leukocytami w moczu?
Poza tym jak juz bedziesz robic sobie biocenoze pochwy to zrob od razu ureaplasme i chlamydie, pomijajac fakt ze mozsz je zlapac od faceta to rowniez mozesz sie tym zarazic gdziekolwiek.
NIesttey ale wiekszosc zakazen bierze sie wlasnie od tych atypowek ( urea, chlama i myko )One nigdy nie wyjda w podstawowych badaniach musisz je robic w ich kierunku.
Pomine tu juz kwestie ze nawet jak nie wyjda to nalezy szukac ich dalej big_smile

Offline

 

#3 2011-09-26 02:26:56

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Ból pęcherza, a wyniki dobre.

przy okazji trzeba poszukać pierwotniaków, bo cykle 1 miesieczne mogą pochodzić od ich cykli rozwojowych.
(rzęsistek,,,lamblie...).

Offline

 

#4 2011-11-12 19:24:34

allunia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-08
Posty: 78

Re: Ból pęcherza, a wyniki dobre.

Witorii33 Od jak dawna masz tę dolegliwość? Ile masz lat? Czy twoje dolegliwości są zależne od pory roku/ temepratury? Co Ci pomaga? Czym się leczysz?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson