Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-11-08 21:33:32

allunia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-08
Posty: 78

wada anatomiczna cewki moczowej Hypospadias

Dziewczyny!. Moja historia jest podobna zapewne do waszych. Leczę się odkąd pamiętam. Widziałam wielu 'specjalistów' i żaden mi nie pomógł i nie postawił diagnozy oprócz tylko tej-  pęcherz nadreaktywny- bullshit. To tylko był objaw a nie przyczyna. Wszystkie badania wychodziły dobrze (mocz, posiewy, krew (kreatynina itd), usg, urografia, nerki zdrowe) zero bakterii .
Przyczyną okazała się być wada cewki moczowej tzw. Hypospadias tzw. spodziectwo lub boczniactwo. To taka narośl w cewce moczowej, która jest przyczyną bólu przy oddawaniu moczu i nie tylko. Da się to leczyć ale niewielu lekarzy wykonuje taki zabieg. U mnie w mieście tylko jeden. Jestem po zabiegu, ale nie wiem czy  pomoże- mam nadzieje, bo jak nie to kulka w łeb jak ma dalej z tym żyć.
Moje objawy to: ból ceki moczowej przy oddawaniu moczu (szczególnie przy końcu), ból cewki często po stosunku, częste oddawanie moczu i objawy bólowe niezależnie od przeziębienia czy pogody. Czasem ból pojawiał się od podrażnień np. płynami do higieny.
Jeśli żaden z waszych urologów nie pofatygował się żeby ' zaglądnąć' do cewki moczowej to powinno Wam to dać do myślenia. Jest to najprostszy sposób żeby zdiagnować wada anatomiczna cewki moczowej  Hypospadias.
W przypadku tej choroby żaden lek nie pomoże! potrzebny jest zabieg.
Cieszę się że ktoś mnie zdiagnozował. Mój urolog powiedział że już pomógł wielu młodym dziewczynom z tym problemem. Trzymajcie za mnie kciuki. mam nadzieję że ktos mi w końcu pomógł. Doniosę za kilka tygodni jak się sprawy mają. Jeśli ktoś ma pytania to piszcie na maila. pozdrawiam

Offline

 

#2 2011-11-08 22:20:53

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: wada anatomiczna cewki moczowej Hypospadias

Allunia, czy Ty miałaś kiedyś cystoskopię?

Twoje objawy trochę mogą być wtórne - taka wada powoduje dysfunkcje mięśni dna miednicy, co też wpływa na doznania cewkowe.

Uważaj teraz na kosmetyki. Wybieraj te bez substancji powodujących zwiększone wydzielanie histaminy (ja obecnie stosuję ten Dusch&Shampoo z Alterry Rossmana, to taki dla hiperalergików), bo podrażnienie i ból mogą nasilać się po kosmetykach.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2011-11-08 23:16:37

allunia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-08
Posty: 78

Re: wada anatomiczna cewki moczowej Hypospadias

Redakcjo, według urologa moja wada jest wadą wrodzoną, miałam problemy z zapaleniami pęcherza odkąd pamiętam. Nie mialam nigdy cystoskopii, żadem lekarz nie wpadł na to żeby mnie skierować na to badanie.

Offline

 

#4 2011-11-09 00:30:05

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: wada anatomiczna cewki moczowej Hypospadias

Ja nic nie rozumiem.
Wystarczyło zrobić USG --pełne-----nie tylko nerek ale dobre USG na dobrym aparacie.
Oraz---rezonans magnetyczny na którym przebieg cewki jest widoczny (wiem bo miałem).
W czym do K...nędzy problem ? Jesłi taka sprawa to dla lekarzy problem , to co mówić o innych ?
-----------------------------------------------
Moim zdaniem----efekt  operacji nie będzie jednoznaczny;
1--jeśli od tego faktycznie wszystko było , to stany zapalne będą sie ciągnęły nadal dlatego że:::
2----tam mogą być bakterie pomimo wyników dotychczasowych--należy zrobić posiew na LELKA 26 w Warszawie i dopiero kombinować.
(samo skrzywienie jako takie nie może dawać objawów zapalnych . Zapalenia są od bakterii, a one faktycznie mają lekkie życie gdy jest jakiś zator---lecz nie miej nadziei że usunięcie skrzywienia spowoduje że się bakcyle wyprowadzą same.Trzeba będzie w nie walić czymś.).

Offline

 

#5 2011-11-09 19:49:07

allunia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-08
Posty: 78

Re: wada anatomiczna cewki moczowej Hypospadias

USG miałam robione kiilka razy-nic nie wyszło. Dopiero przy badaniu cewki moczowej wziernikiem (podobnym jak przy badaniu ginekologicznym tylko mniejszy) ta wada jest widoczna gołym okiem.

Offline

 

#6 2011-11-13 00:04:27

allunia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-08
Posty: 78

Re: wada anatomiczna cewki moczowej Hypospadias

znalazłam ciekawy artykuł na ten temat - informacji na temat mojej choroby jest niewiele w internecie po polsku, ale osoby które przeczytają ten artykuł mogą być zdziwione jak opisane tu dolegliwości odpowiadają tym opisywanym przez wiele osób na forum:

Between 1987 and 1998, 32 patients (mean age 22 years, range 16–38) were included in the study; they had medium-grade hypospadias, i.e. with the meatus 1–2 cm below the vaginal vestibule, but no stress incontinence. All presented with recurrent bacterial cystitis (more than eight episodes per year) with significant bacteriuria (> 105 c.f.u./mL). All had been treated with antibiotic therapy, but had not undergone urethral dilatation. Escherichia coli (76%) was by far the most common infection, followed by Klebsiella (12%), Proteus (8%), Enterococcus (2%) and other species (2%). In 60% of the patients the recurrent cystitis was associated with sexual intercourse and recurrent episodes were more frequent during colder weather (October–March). All the patients used the usual techniques for maintaining perineal hygiene, but with little benefit. Many (75%) followed a regimen of hyperdiuresis (drinking > 2.5 L per day) which increased the interval between episodes of cystitis, while each acute episode tended to resolve more rapidly. All the patients who presented with a typical history of postcoital cystitis took antibiotics before and after sexual intercourse as antibacterial prophylaxis, but this affected the appearance and duration of episodes of cystitis in only 30%; 20% of the patients had sporadic vaginal infections and only 10% noted an association between vaginitis and cystitis. The patients complained of the classical symptoms of cystitis, i.e. diurnal and nocturnal frequency, dysuria, urgency, suprapubic pain and sometimes urge incontinence. None of the patients complained of urinary disturbances other than those associated with the episodes of cystitis. Finally, the only anomaly noted was hypospadias; radiological investigations (micturating cystography, IVU), ultrasonography, urodynamics and urethral calibration showed no other possible causes for the cystitis. In particular, incomplete bladder voiding, bladder neck obstruction, malformations of the urinary tract and urethral diverticulum were excluded. In 20% of patients there were signs of trigonitis on cystoscopy. Urine analysis showed significant bacteriuria, pyuria (> 10 leukocytes per field) and sometimes micro- or macroscopic haematuria. The first episode of cystitis occurred 2–15 years before inclusion in the study. After the failure of traditional medical and conservative therapies (hygiene, antibiotic therapy) all the patients underwent surgery.

The surgery is undertaken at the end of the menstrual cycle. Under general or epidural anaesthesia, after preparing the vaginal and perineal area, a circular incision is made around the external urethral meatus, freeing the urethra for 2–3 cm. The urethrolysis must be sufficiently long to pass the vaginal vestibule and reach the subclitoral zone (≈2 cm from the clitoris). A median incision is then made at the 12 o'clock position in the vaginal mucosa extending to the subclitoral region. This incision must prepare an ample bed on which the isolated urethra will be placed; haemostasis must be particularly good to avoid postoperative haematomas. The dorsal hemi-circumference of the urethral meatus is sutured with interrupted 3/0 chromic catgut or 4/0 polyglactin 910 (rapid), to the extremity of the previously prepared groove ≈ 2 cm from the clitoris. A 20 F Foley catheter is then introduced into the urethra. The transposed urethra is re-covered, with no traction, by the two vaginal strips over-sutured with 3/0 chromic catgut. The ventral hemi-circumference of the urethral meatus is then fixed with interrupted sutures. The bladder catheter may be removed after 48 h. A swab is placed in the vagina and a suprapubic cystostomy with a cystocath positioned, which is removed after 3 weeks. The patients then receive 10 days of antibiotic therapy.

After a mean follow-up of 7 years, in 24 patients (75%) transposition of the urethral meatus resulted in the immediate disappearance of recurrent cystitis; in five (16%) the frequency of episodes of cystitis was reduced to one or two per year and in three patients (9%) the episodes of cystitis recurred, although at a lower frequency (and all after sexual intercourse). There were six complications, i.e. three urethral strictures (two when Hennebert's technique was used) and three urethrovaginal fistulae, which healed after placing a suprapubic catheter for 2 months.

Offline

 

#7 2011-11-13 00:35:47

allunia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-08
Posty: 78

Re: wada anatomiczna cewki moczowej Hypospadias

W skrócie: Przebadano 32 pacjentki (średni wiek 22 lata) Wszystkie pacjetki zgłaszały się z objawami przewlekłego bakteryjnego zapalenia pęcherza  (ponad 8 epizodów w roku) Wszystkie pacjentki były poddane antybiotykoterapi ale nie przechodziły poszerzenia cewki moczowej. Bakteria Escherichia coli (76%) występowała najczęściej wśród badanych. Klebsiella (12%), Proteus (8%), Enterococcus (2%) i inne 2%. W 60% przypadków pacjentki powiązały nawroty stanów chorobowych ze stosunkami sexualnymi. Nawroty choroby były częstsze od października do marca przy niższych temperaturach. Wsszystkie pacjentki dbały o higienę ze zwiększoną starnnością- bez większych skutków. POnad 75% badanych piło ponad 2l płynów dziennie co zmniejszało pojawianie się zapaleń, po zmniejszeniu ilości płynów zapalenia natychmiastowo nawracały. Tylko 10% pacjentek miało infekcje dróg rodnych toważyszące zapaleniom pęcherza. Objawy: dzienne i nocne parcie na pęcherz, ból w trakcie oddawania moczu, ból usytułowany nad kością łonową, czasami zespół nadwrazliwego jelita i w końcu hypospadias- anatomiczna wada cewki moczowej.

Offline

 

#8 2011-11-13 00:40:28

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: wada anatomiczna cewki moczowej Hypospadias

Allunia, ale cystoskopia (oglądanie pęcherza i cewki) nie wykazująca zmian jest równoznaczna z brakiem wady, prawda?

Dziewczyny, niektóre z Was miały jakieś "narośle w cewce"...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2011-11-13 07:09:45

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: wada anatomiczna cewki moczowej Hypospadias

Cześć. No ja mam tę narośl na cewce, z boku u samego ujścia, ale nie zasłania światła cewki, ponoć nie dając żadnego objawu. To jest mięsko okołocewkowe, ale nie jest to zakwalifikowane jako wada cewki. Lekarz mówił, że nie przeszkadza wcale i nie usunął tego. U mnie widać to gołym okiem lusterkiem, bo mam taka jakby kropkę z boku smile

Offline

 

#10 2011-11-13 09:18:08

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: wada anatomiczna cewki moczowej Hypospadias

Offline

 

#11 2011-11-13 10:48:20

allunia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-08
Posty: 78

Re: wada anatomiczna cewki moczowej Hypospadias

Redakcjo- ja nie miałam cystoskopii więc nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Dla mnie jest tylko zastanawiające że nikt na forum o tym nie pisze i lekarze  Polsce rzdko to diagnozują. A kiedy się czyta takie artykuły jak np ten

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1046/j.1464-410x.2001.01903.x/full

http://www.springerlink.com/content/p7366w2512q2h244/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1569664 (

Abstract

A total of 6 cases of female hypospadias is reported. All patients complained of the urethral syndrome, which as a rule started when regular sexual intercourse was begun. All patients had previously been unsuccessfully treated medically during at least 2 years before the correct diagnosis was made and surgical treatment was performed. Urethral meatus transposition was successful in all cases by permanently alleviating the urinary and vaginal discomfort.

Przypadek 6 koniet z zespołem cewkowy. Ich dolegliwości zaczęły się od momentu rozpoczęcia życia sexualnego. Wszystkie pacjentki były nieskutecznie leczone conajmniej 2 lata zanim postawiono diagnozę. Operacja odniosła skutek  przyniosła ulgę w nawracających zapaleniach.

wydaje mi się że ten przypadek ma połowa dziwczyn siędzących na tym forum, których dolegliwości wtacają po stosunki.

Ja na to nie miałam operacji tylko zwykły zabieg, niestety niektórzy lekarze nawet nie przyznają że coś takiego jak hypospadias u kobiet istnieje- twierdzą że wystepuje tylko u męższczyzn-dlatego taki lekarz nigdy nie postawi diagnozy.
Zastanawia mnie też dlaczego dolegliwości dziwczyn z tego forum pasują do symptomów (szczególnie kilkuletni brak dignozy) a nikt inny o tym wcześniej nie pisał.

Ja zanim trafiłam do lekarza na zabieg wiedziałam już ze pradopodobnie to mi dolega (zdiagnozował mnie z wywiadu) i ucieszona wróciłam do domu żeby o tym poczytać a tu nic- w necie cicho- żadnych artkułów, żadnych przypadków- cisza.

Co wy o tym sądzicie?

Offline

 

#12 2011-11-13 11:46:06

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: wada anatomiczna cewki moczowej Hypospadias

Widzisz, Allunia, cystoskopia to jedno z najważniejszych badań. Źle, że jej nie miałaś. Bo może to, co jest w cewce, stanowi jakiś ciąg dalszy zmian w pęcherzu? Ale dzięki za info, czyli osoba po cystoskopii (ja miałam 4 razy) może sobie ten wątek odpuścić smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2011-11-13 22:39:03

allunia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-08
Posty: 78

Re: wada anatomiczna cewki moczowej Hypospadias

Następny ciekawy abstrakt z artykułu.- pragnę tylko podkreślić jedno zdanie- że ta przypadłość (hypospadias u kobiet) jest niezmiernie rzadko diagnozowana bo lekarze są niedouczeni-niedoinformowani na temat tej przypadłośc. Najczęstsze objawy hypospadias to: zapalenia pęcherza moczowego, infekcje dróg rodnych,

ze strony http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17722617

Abstract

Hypospadia is a frequent birth deformity consisting in fissure of the posterior (lower) wall of the urethra. Hypospadia is characterized by shortening of the urethra and ectopia of the external urethral opening. This deformity often occurs in women but is rarely diagnosed because physicians are not well-informed about female hypospadia. Classification of anatomic variants of female hypospadia proposed by the authors includes low vaginal ectopia of the external urethral opening; high vaginal ectopia of the external opening of the urethra; urovaginal (vesicovaginal) fusion of the neck of the urinary bladder with vagina accompanied with enuresis; urogenital sinus in females (ectopia of the external urethral opening in the urogenital sinus); any of the above variants of female hypospadia in combination with false or true hermaphroditism. All the variants of female hypospadia must be surgically corrected as transposition of the external opening of the urethra from the vagina on the perineum under the clitoris in chronic urethritis, cystitis and vulvovaginitis or as urethroplasty in enuresis. Hypospadia, urogenital sinus and hermaphroditism--three anomalies of human urogenital system--combine rather frequently.

Offline

 

#14 2011-11-13 22:51:11

allunia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-08
Posty: 78

Re: wada anatomiczna cewki moczowej Hypospadias

Offline

 

#15 2011-11-13 23:43:50

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: wada anatomiczna cewki moczowej Hypospadias

Allunia, bo ja niejęzyczna - ale warunkiem jest stwierdzenie w badaniu obrazowym tej zmiany? Czyli osoba bez jej dgn w cystoskopii może spać spokojnie...?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#16 2011-11-14 13:00:04

Laura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-02
Posty: 204

Re: wada anatomiczna cewki moczowej Hypospadias

mnie lekarz od razu mowil o mozliwosciach wad budowy cewki, jako jeden z powodow nawracajacych zapalen pecherza....rowniez dlugosc cewki ma znaczenie, przy krotkich cewkach tez dochodzi czesciej do zapalen..
Jednak Twoje objawy sa nieco inne niz osob na forum, gdyz wiekszosc ma zapalenia od pewno momentu zycia w dodatku z bakterioza i leukocytoza.

Offline

 

#17 2011-11-14 14:23:19

Astrid
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 233

Re: wada anatomiczna cewki moczowej Hypospadias

Lauro, myślę że miałaś duże szczęście że ktokolwiek wspominał Ci o możliwości wad anatomicznych cewki. Ja jeszcze nie spotkałam takiego lekarza. Mówię że wszystkie dolegliwości odczuwam w cewce, a lekarze mnie gaszą, że to na pewno nie cewka tylko pęcherz. Pęcherz mnie nie boli ale oni wiedzą lepiej.
Byłam na pierwszej wizycie u nowego lekarza, jutro mam urografię (tak dla świętego spokoju) a jak tu okaże się wszystko OK, zamierzam drążyć temat.

Allunia, fajnie że napisałaś o swoim przypadku. Niestety problem, który łatwo jest wykryć, bo przecież wystarczy wziernik, ostatecznie cystoskop i wiadomo o co chodzi jest całkowicie ignorowany.
Jedyne co wiem o swojej cewce to to, że jest strasznie wąska bo pielęgniarka przy wlewach miała problem z włożeniem cewnika. Lekarz tego nie zakłada więc nic nie wie.


dajcie mi dr House'a:)

Offline

 

#18 2011-11-14 15:31:29

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: wada anatomiczna cewki moczowej Hypospadias

Laura, zgadzam się z Astrid... Ja dowiedziałam się dopiero po 5 latach sad. A byłam skrajnym wcześniakiem, więc niejako neurogenność dróg moczowych miałam w pakiecie urodzeniowym!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#19 2011-11-14 16:12:44

allunia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-08
Posty: 78

Re: wada anatomiczna cewki moczowej Hypospadias

Offline

 

#20 2011-11-14 17:24:30

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: wada anatomiczna cewki moczowej Hypospadias

Allunia, przed 2005 rokiem o IC wiedział porządnie w Polsce jeden urolog, grupa innych wiedziała z grubsza, co to jest, ale i tak odsyłała do tego jednego. O HIT w Polsce w ogóle się nie mówi, większość lekarzy (podejrzewam, że z połowa alergologów i ponad 90% lekarzy innych specjalności, najwięcej wiedzą, że w ogóle problem istnieje, anestezjolodzy) patrzy na Ciebie jak na ufoludka, a polskie leki antyhistaminowe... zawierają substancje pomocnicze będące na topce listy uwalniaczy histaminy! A Ty chcesz, żeby lekarze diagnozowali hypospadias wink? Że sparafrazuję klasyka "oj, naiwna, naiwna, naiwna" big_smile.

Natomiast z badań obrazowych miałam w sumie na myśli endoskopię dolnych dróg moczowych...

Dobrze, że się dzielisz informacją, im więcej wiedzy, tym więcej zdrowia.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#21 2011-12-09 20:23:18

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: wada anatomiczna cewki moczowej Hypospadias

allunia przeczytalam Twoje komentarze...niewiem co o tym sadzic,,,

Offline

 

#22 2011-12-09 21:18:37

allunia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-08
Posty: 78

Re: wada anatomiczna cewki moczowej Hypospadias

nie wiem co masz na mysli- ja jestm zdrowa, napisałm w pierwszym poście że potwierdzę czy udało mi się wyleczyć i potwierdzam, po stosunku nie mam ataków bólu pęcherza, pieczenia, dreszczy itd.

Polecałabym wszystkim osobom, które podejrzewają że mogą mieć to co ja (szczególnie jeśli dolegliwości rozpoczęły się po rozpoczęciu życia seksualnego i o d tego czasu bezskutecznie się leczycie a partner jest zdrowy oraz są wrażliwe na zimno i po najdrobniejszym przemarznięcu dostają ataków) - o podzownienie po lekrzach z doświadczeniem i popytanie czy diagnozują hypospadias u kobiet- jeśli nie- nie ma sensu do niego iść- znajdzie lekarza który to diagnozuje i zbada Was pod tym kątem. Nic nie tracicie- najwyżej jeśli nie potwierdzi - jesteście bliżej krok do diagnozy- uwierzcie mi - można się wyleczyć prostym zabiegiem. Ja też przez lata myślałam że nie ma na to lekarstwa i że w bólu i udręczeniu przeżyje moje nędzne życie. pozdrawiam

Offline

 

#23 2011-12-09 21:23:08

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: wada anatomiczna cewki moczowej Hypospadias

Ale ja nie mialam nigdy bolu pecherza,,,, tylko mam problem z cewka:(((
Skad jestes jesli moge spytac i gdzie bylas u lekarza?

dziekuje z  góry

Offline

 

#24 2011-12-09 21:35:45

allunia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-08
Posty: 78

Re: wada anatomiczna cewki moczowej Hypospadias

Poza ty mamdosc23, widze ze siedzisz tu już od 2006 r, chyba rzeczywiście masz już dość i widzę że wyczerpały Ci się opcje- znam to uczucie...chodzisz do lekarzy - każdy patrzy na ciebie jak na kosmitę  i nikt nie stawia diagnozy- wyobraź sobie jakby to było gdyby ktoś Ci powiedział że wie co Ci jest i potrafi pomóc-....ja tu wbrew pozorom nikogo nie próbuje diagnozować- staram się pomóc- te informacje z artkułów są bardzo przekonujące i pasują do wielu naszych symtomów. Nastepną ciekawą rzeczą jaką odkryłam w jednym artykule medycznym to zespół objawów zwany po angielsku 'O'Donnel-Hirchhorn symptom'- ma związek z infekcjami waginalno-cewkowymi ale na polskich stronach też nic o tym nie ma.

Offline

 

#25 2011-12-09 23:20:24

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: wada anatomiczna cewki moczowej Hypospadias

Ja nadal nic z tego nie rozumiem. !

Większość pacjentów z takimi objawami ma w końcu CYSTOSKOPIĘ, czyli zajrzenie do cewki a potem do pęcherza.
Więc--kobito-----źłe kombinujesz : tutejsi userowie w większości wypadków mieli to badanie.
A jak nazwiesz SWOJE BADANIE jakie wykonał ci ten lekarz z Rzeszowa ?
On ci zajrzał do cewki endoskopem i zobaczył--wykonał jakby płytką cystoskopię.
Kobito (ponownie) -- ZROZUM ŻE ---------- jesłi miałaś tak dużo leukocytów TO MIAŁAŚ KUPĘ BAKTERII --nie ma cudów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Białe ciałka zabijają bakterie i same giną. Gromadzą się w miejscu chorym od bakterii.
T Y L K O =======Tylko że ty robiłaś badania posiewowe w zwykłych labach gdzie nie potrafią zrobić niczego porządnie.
Być może, że jesteś przypadkiem (o jakim wiele razy ja wspominałem na forum) , który ma zapalenia z powodu wady cewki od urodzenia. Wogóle jest sporo przypadków, gdy jakaś wada sprzyja zapaleniom, nie tylko narośl na cewce ale np. wada w ukrwieniu (szerokość tętnic).
W każdym wypadku--nawet takim----ZAPALENIE powstaje jako efekt namnożenia bakterii bo one takie miejsca sobie wybierają.
Dlatego-------samo usuniecie wady anatomicznej----nie da wyleczenia i należy walić teraz antybiotykami i to mocno, bo organizm po wielu latach nie da sobie rady.
Nie chcę krakać, ale obawiam się że objawy wrócą i długa droga przed tobą jeszcze.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson